МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Проблему Артеку розв'язано (?)

01/31/2009 | Tatarchuk
31.01.2009 | 17:15 | Управління у зв'язках зі ЗМІ Секретаріату КМУ версія для друку

Уряд схвалив проект Закону «Про державну підтримку та забезпечення функціонування дитячих центрів «Артек» та «Молода гвардія». Про це Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко повідомила сьогодні на прес-конференції.

«Ми на сьогодні робимо серйозний крок у наведенні ладу щодо функціонування дитячого центру «Артек» та українського дитячого центру «Молода гвардія», - наголосила Юлія Тимошенко.

За словами Юлії Тимошенко, законопроектом передбачено, що «Артек» і «Молода гвардія» отримують спеціальний статус, згідно з яким їх майно та земля стають цілком недоторканими: «Забороняється перерозподіляти, будь-яким чином відчужувати, здавати в оренду, створювати спільні підприємства - закриті всі без винятку шляхи претензій на землю або на майно цих двох таборів... Ми раз і назавжди ставимо крапку в цих речах, і земля, і майно – неділимі, невідчужені і належать цим двом дитячим таборам».

Як повідомила Прем’єр-міністр, згідно з законопроектом, 100% путівок двох таборів будуть викуповуватись за державний рахунок і видаватимуться пільгово чи безкоштовно дітям-сиротам, дітям-інвалідам, а також запрошуватимуться талановиті діти як з України, так і з усіх країн світу. Це, за словами Юлії Тимошенко, робиться для того, «щоб «Артек» і «Молода гвардія» повернули собі статуси, а «Артек», так як і був, став всесвітньо відомим дитячим центром, де збираються найкращі діти світу, найкращі діти України».

За словами Прем’єр-міністра, враховуючи те, що путівки викуповуватимуться за держрахунок, табори не зможуть платити житлово-комунальні послуги за наявними для промисловості цінами. Тому законопроект передбачає встановлення цін на електроенергію та газ для таборів як для населення.

Глава Уряду відзначила, що ці два табори звільняються від податку на прибуток, податку на додану вартість та оподаткування транспортних засобів, які обслуговують перевезення дітей у цих двох центрах.

Також списуються борги, які накопичились перед державними підприємствами цих двох дитячих таборів. «Бюджети «Артеку» та «Молодої гвардії» будуть повністю розчищені від боргових завантажень», - підкреслила Юлія Тимошенко.

Крім того, Глава Уряду відзначила, що на території табору «Артек» розташовані житлові будинки, у яких проживають 227 сімей. Юлія Тимошенко наголосила, що законопроектом передбачається, що Уряд разом з Радою міністрів АРК відселятимуть мешканців житлових будинків, розташованих на території Міжнародного дитячого центру «Артек», з наданням їм збільшеної у 1,5 рази житлової площі.


У Криму вітають розв'язання проблем функціонування МДЦ "Артек"

31.01.2009 | 17:20 | Управління у зв'язках зі ЗМІ Секретаріату КМУ версія для друку

Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим Віктор Плакіда вдячний Уряду за оперативне реагування та вирішення проблемних питань функціонування Міжнародного дитячого центру «Артек».

«Хочу подякувати Прем’єр-міністру та Уряду за те, що протягом кількох днів вони розв’язали проблеми, з якими зіткнувся «Артек», і які, на жаль, ми самі вирішити не могли», - відзначив Віктор Плакіда. Голова Ради міністрів АР Крим сподівається, що ухвалені на засіданні Уряду законопроекти щодо функціонування, статусу та фінансування дитячого центру «Артек» будуть підтримані Верховною Радою.

Заступники Генерального директора МДЦ «Артек» Віталій Навроцький та Андрій Аністрай також підтримують рішення Уряду.

Зокрема, Віталій Навроцький зауважив, що за всю історію «Артеку» так швидко не вирішувалися жодні питання його функціонування, а зараз за два дні пророблена колосальна робота з вирішення кризових питань життя і діяльності дитячого центру. «Документи, які були сьогодні ухвалені, мають докорінно змінити життя «Артеку», те, яким він був останні 15 років», - підкреслив він, додавши, що особливий статус, який отримає «Артек» та «Молода гвардія» дасть можливість розвивати інфраструктуру, удосконалювати програми, впроваджувати і започатковувати нові проекти.

Відповіді

 • 2009.01.31 | UPASHID

  Re: Проблему Артеку розв'язано (?)

  Чорт як завжди сидить у дрібницях.

  Що означає "видаватимуться пільгово чи безкоштовно..."?

  Якщо пільгово, то це означає часткову оплату. Хто буде платити, кому і на яких підставах?

  Путівки мають або продаватися - тоді це комерція. Або надаватися безкоштовно за чітко виписаною процедурою (але будь-яка процедура не завадить корупції в цьому випадку).

  Суцільна демагогія. Закон навіть в разі ухвалення та підписання його Президентом сам по собі нічого не вартий. Треба буде щороку передбачати окремий рядок у державному бюджеті. Через яке міністерство?

  Ще один корупційний закон.

  Юля була й залишається популісткою...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.31 | Ю-А-Д

   Re: Проблему Артеку розв'язано (?)

   Ну, ясно, треба було залишити все, як було: табір належить ДУСі, фінансується невідомо ким (бо ДУСя його не фінансує), під цим прикриттям спокійно дерибаниться - просто чудово!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.31 | UPASHID

    Що значить "фінансується невідомо ким"?

    Ю-А-Д пише:
    > Ну, ясно, треба було залишити все, як було: табір належить ДУСі, фінансується невідомо ким (бо ДУСя його не фінансує), під цим прикриттям спокійно дерибаниться - просто чудово!

    А він і не повинен ніким "фінансуватися".

    Що ви розумієте під "фінансуванням"? Щоб із державного бюджету покривалися всі витрати включно із платнею комсюка директора, а гроші від продажу путівок він (той комсюк директор) забирав собі і частково віддавав у вигляді відкатів?

    Артек є госпрозрахунковим об'єктом державної форми власності (щоб ви второпали, що цим він нічим не відрізняється від Укрнафтогазу - не дивуйтеся - саме ваш спосіб мислення приводить до того, що Укрнафтогаз вимагає бюджетного "фінансування").

    Частина путівок викуповується мінмолодьспортом, частина обласними державними адміністраціями, частина просто людьми з вулиці (так було завжди, навіть в часи СРСР, тільки у вільний продаж вони тоді не потрапляли, але через профкоми великих підприємств їх придбати було можна). Наприклад, я в 2003 році купив влітку путівку за 2500 (тоді це була повна вартість путівки) гривень, заплативши гроші як треба в касу Артеку, але тільки після того як вдалося вийти на директора Артеку через знайомих. Тобто, вільно чомусь путівки не продавалися. Чому???

    Завдання директора не блазнювати разом із своїми підлеглими, а організувати процес так, що б були ще й гроші на розвиток.

    Тут на вільному форумі одна людина вже пояснювала, що такий об'єкт має давати прибутку (П Р И Б У Т К У!!!) приблизно 100 мільйонів доларів на рік.

    Він їх і дає!!!

    Тільки цей прибуток (і не тільки прибуток) вдаючий з себе блазня директор з різними "ДуПами" ділять між собою та ще ким треба, а потім кличють на порятунок дітей і маму Саманти Сміт і влаштовують дешеві аматорські вистави для кацапського телебачення під будинком Кабміну України.
 • 2009.02.01 | Симферополец

  Re: Проблему Артеку розв'язано (?)


  «Артек» отбил первый иск о банкротстве. Когда ждать следующий?
  /ВЛАД СМИРНОВ/

  «Артек» банкротят. В конце прошлой недели профильный департамент Министерства экономики Украины рассматривал вопрос о начале возбуждения соответствующей процедуры в отношении Международного детского центра и пока отклонил такую возможность. Но то, что попытки пустить детскую республику с молотка за долги не повторятся, сегодня не может гарантировать никто.
  Дело о банкротстве «Артека» возбудил Хозяйственный суд Крыма по иску строительной фирмы «Профессионал». МДЦ задолжал ей 440 тыс. грн. за реконструкцию пансионата «Глициния». Напомним, что эта бывшая госдача №1 приглянулась президенту России Владимиру Путину. В 2004 году объект перевели под крыло ДУСи, которая, в свою очередь, передала его «Артеку». Тот якобы для того, чтобы погасить взятый ранее кредит, продал его российскому Внешторгбанку за 77 млн. грн. Но покупатели заплатили лишь 36 млн. грн. от положенной суммы, а остальное пообещали отдать после того, как местная власть согласится продать им еще и землю под пансионатом.
  Однако президенту Путину так и не суждено было наслаждаться красотами Крыма в тени кипарисов, вдыхая аромат глициний. Год назад, в марте 2006 года, по иску прокуратуры Крыма Хозяйственный суд Киева признал сделку купли-продажи недействительной и предписал сторонам вернуть друг другу деньги и имущество. Россияне пансионат вернули, а деньги Украина не возвратила и, судя по всему, переложила этот долг на «Артек». То, что это может повлечь неприятности, в декабре минувшего года предрекал тогда еще прокурор Крыма Виктор Шемчук: «Суд вынужден будет наложить арест на все имущество ДУСи в Крыму (детский лагерь «Артек», санаторий «Пушкино» и т.д.)», — сказал тогда Шемчук. Но едва не довел «Артек» до банкротства не многомиллионный долг россиянам за «Глицинию». Речь сегодня идет о «малой крохе» — всего лишь 440 тыс. грн. за ремонт пансионата, которые МДЦ должен строителям.
  Понять «Профессионал» можно. Для строительной фирмы средней руки долг почти в полмиллиона гривен — сумма немаленькая. С другой стороны, независимые эксперты считают судебный иск «Профессионала» выстрелом стартового пистолета, за которым может последовать обвальная лавина аналогичных претензий, и тогда банкротство детского лагеря станет неизбежным. Внешне финансовое состояние лагеря не выглядит угрожающе, по некоторым данным, кредиторская задолженность МДЦ равна примерно 42 млн. грн., а дебиторская — около 40 млн. грн. Как будто почти баланс, но кредиторы, как известно, люди настойчивые, а дебиторы, т.е. те, кто должен «Артеку», — в большинстве своем мыльные пузыри, подставные фирмы, созданные в свое время бывшим главой ДУСи Игорем Бакаем для отмывания денег — якобы благотворительных взносов на возрождение детской республики.
  В самом детском лагере ситуацию комментируют сдержанно. «Артек» не банкрот и не будет банкротом, как бы этого кому ни хотелось», — заявила журналистам руководитель пресс-службы МДЦ Елена Мех. По ее словам, за последние полгода «Артек» погасил 10 млн. грн. кредиторской задолженности и «постепенно начинает разбираться с долгами». Тем не менее, по данным информированных источников в МДЦ, для нынешнего главы ДУСи Игоря Тарасюка иск о признании «Артека» банкротом оказался неприятной новостью. Нужную сумму в срочном порядке изыскали и долг МДЦ перед «Профессионалом» погасили. Саму же инициативу подвести «Артек» к опасной грани источники связывают с именем первого вице-премьера Николая Азарова. По другим сведениям, за иском просматриваются интересы супруга главы Киевской облгосадминистрации Веры Ульянченко — человека президента. Хотя не исключено, что это не самые достоверные сведения и оба политика не имеют отношения к этой истории. Но кто бы ни подталкивал «Артек» к банкротству, «бело-голубые» или «оранжевые», ясно, что 208 гектаров южнобережной земли с 7 км пляжа у подножия Аю-Дага не дают кому-то покоя. И лучше уж принять за бревно соломинку в глазу, чем дождаться, когда вообще останешься без глаза.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.05 | Ехидный

   Артек становится центром коммунистичекой дебилизации детей

   Из сообщения агентства ЛигаБизнесИнформ: «Парламент обязал руководство "Артека" вернуть ордена на главную стелу лагеря. Соответствующую поправку народного депутата от Компартии Леонида Грача к принятому постановлению N3690-п поддержали 245 парламентариев, из них 142 "регионала", 66 "БЮТовцев", 3 депутата от НУНС, 27 коммунистов и 7 депутатов от Блока Литвина».
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.06 | LordGare

    UVMOD

    Я понимаю, что проблема у товарища с Артеком, но нафига же дублировать одно и то же кучу раз - на серьезных форумах за это наказывают ....
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.06 | ДП

     Re: UVMOD

     Не певен, що зоображення радянських орденів вивішені при дорозі в 3 км від найближчого дитячого корпусу когось совєтизують. До того ж артеківці досить іронічно ставляться до памяток совка. Наприклад Мега-лєніна ніхто янакше як Кінг-конгом чи мужиком у кепці не назива. На місті комиків я б вимагав чимшвидше його демонтувати, аби врятувати улюбленого ідола від насмішок.

     Тепер головна проблема, аби ці 20 тисяч путівок не розікрали чиновники.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.02.06 | Vasja

      Re: UVMOD

      ДП пише:
      > Не певен, що зоображення радянських орденів вивішені при дорозі в 3 км від найближчого дитячого корпусу когось совєтизують. До того ж артеківці досить іронічно ставляться до памяток совка. Наприклад Мега-лєніна ніхто янакше як Кінг-конгом чи мужиком у кепці не назива. На місті комиків я б вимагав чимшвидше його демонтувати, аби врятувати улюбленого ідола від насмішок.
      >
      > Тепер головна проблема, аби ці 20 тисяч путівок не розікрали чиновники.

      А яка тобі власне різниця, хто з тією путівкою, купленою за бюджетні гроші приїде?

      І як ти, навіть при сильному бажанні, зможеш перевірити "законність" чи "незаконність" надання путівки. Процедури ж як не було так і не має.

      Так, що всі твої теревені - чистої води демагогія.

      А щодо орденів, то не мели дурниць по темі, в якій нічого ніколи не петрив.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.02.06 | ДП

       Re: UVMOD

       Вася, ну ти в артеківських темах може й петраєш більше ніж я... Тобі зі сторони видніше, куди там мені сірому та убогому. Але ти хоч уявляєш, приблизно, де стела і де Артек?

       Але повір, при достатньому механізмі контролю (він є) можна звести відсоток блатних до 5-10% Без проблем.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.02.10 | ДП

        Обіцяні гроші до Артеку ще не дійшли?

        Як повідомили з Артеку зарплату співробітникам, які вже четвертий місяць сидять без зарплати, досі не заплатили. Хоча заяви про виділення коштів на це прозвучали ще 31 січня на позачерговому засідані кабміну.
 • 2009.02.10 | Tatarchuk

  сьогодні "КГ" повідомляє про чудову оборудку

  Пише, що в новому законі про Артек спорні 5 гектарів пляжу Гуровские камни переходять до табору. У 1998 році артеківці взяли в оренду на 15 років ту ділянку, а тепер фокус покус - і пляж закріплений за табором навічно.
  Також всі спорні землі, які заселені людьми з минулої епохи, перейшли цім Законом під повну власність адмінстрації Артеку.
  Як виглядає, скандал пройшов на користь артеківцям, стільки зайців одним махом.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.10 | ДП

   Re: сьогодні "КГ" повідомляє про чудову оборудку

   Артеківський заборчик довколо "гурівських" було зведено ше на початку 80-х років. У 70-х там за кошти Артек було проведено берігоукріплювальні роботи та насипано пляж. Планувалося там ще один табір збудувати. По сьогоднішнім цінам такий обсяг бетонних робіт десятки й десятки мільйонів "зелені" коштує. До бетонування та укріплення там дійсно одні камені були.

   Ось дореволюційне фото
   http://www.artekovetc.ru/copylm_0ld1.jpg

   Татарча сидить на місці, де зараз пляж дитячого табору "Кипарисний" На задньому плані, під скелею посеред моря стирчать камені. Ті самі Гурівські, які дали назву пляжу. Наразі замість них маємо збудований за рахунок Артеку шикарний пляж, зі зручною набережною та під'їздами.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.10 | LordGare

    Только давайте писать правильно

    ДП пише:
    > У 70-х там за кошти Артек було проведено берігоукріплювальні роботи та насипано пляж.
    > Наразі замість них маємо збудований за рахунок Артеку шикарний пляж, зі зручною набережною та під'їздами.

    Строительство все-таки шло не "за счет Артека", а "за счет государства"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.10 | ДП

     Тоді все було державне

     Але гроші були виділені саме для Артеку
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.02.10 | Експерт

      Re: Тоді все було державне

      ДП пише:
      > Але гроші були виділені саме для Артеку

      Не треба писати про те, чого не знаете. Наприклад більшість видавництв та друкарень належало КПРС (були передані спеціальною постановою ЦК КПРС та Радміну СРСР на прикінці шестидесятихї років минулого сторіччя) и прибутки йшли КПРС. Бюджет КПРС головним чином формувався з прибутку, який давали видавництва та поліграфічні комплекси. Частина будинків відпочинку та санаторіїв належало профспілкам (насправді ВЦРПС та відповідним керівним структурам галузевих профспілок), частина окремим підприємствам, частина КПРС, частина ВЛКСМ. Частина піонерських таборів належало ВЛКСМ, частина підприємствам, навіть колгоспам. Далеко не все було "державним". Треба ще зрозуміти, що тоді означало це слово "державне", це окрема тема. Не все так просто було в СРСР з правом власності, як декому здається.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.02.11 | ДП

       Re: Тоді все було державне

       Знаю. Але я не ліз у формальні тонкощі. Артек формально належав ЦК ВЛКСМ, але фінансувався через держбюджет СРСР. Так само, як "Молода Гвардія" формально належала ЦК ЛКСМУ. А ще тоді була профспілкова власність, за рахунок якої й досі не знають біди боси ФПУ (це при тому, що у тих профспілках вже й членів не залишилося).

       Але у моєму попередньому пості мова йшла про те, що пляж "Гурівскі камені" з"явився саме завдяки коштам виділеним для Артеку.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua