МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як сприяє розвитку громадянського суспільства СевастопольськаМДА

02/01/2009 | Майдан-Інформ
Громадянське суспільство вивчає, як влада сприяє його розвитку. ГІМЦ "Всесвіт" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та за інформаційного сприяння "Майдану" здійснює моніторинг реалізації Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства та відповідного Плану заходів на 2008 рік. Сьогодні інформує Севастопольська міська державна адміністрація, відповідаючи на відповідний запит.

З листа №С-1136//4 від 23.01.09 за підписом першого заступника голови міської державної адміністрації п.В.Казаріна:

"…Згідно з положеннями концепції у міській держадміністрації з метою проведення широкої роз'яснювальної роботи з питань формування та реалізації державної політики та створення умов для розвитку інститутів громадянського суспільства створена цілісна і безперебійно функціонуюча система інформування жителів та гостей міста через регіональні і центральні ЗМІ.
Склалася певна система роботи зі зверненнями громадян, продовжується робота щодо її вдосконалення, вживаються заходи щодо забезпечення системної роботи зі зверненнями громадян як пріоритетного напряму діяльності виконавчої влади.
Протягом 2008 року в СМДА надійшло 11440 звернень від 32259 грмоадян, що на 1673, або на 13% менше у порівнянні з 2007 роком…10602 звернення надійшло у письмовій формі, 838 звернень прийнято на особистому прийомі керівництвом МДА.
У тому числі до міської адміністрації надійшли звернення:
- з Секретаріату Президента України – 267 (2007р. - 278),
- з Верховної Ради України – 29 (25),
- з Кабінету Міністрів України – 237 (174),
- з міської ради – 784 (973),
- через народних депутатів України – 78 (174),
- від інших органів державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів, громадських організацій, установ, організацій, підприємств, редакцій ЗМІ – 143 (367),
- від громадян безпосередньо – 9900.
Надійшло 1111 колективних звернень від 20863 осіб, що складає 9,7% від загальної кількості звернень…Всі звернення задоволені, відмов у наданні інформації за зверненнями не зафіксовано.

…Для надання допомоги громадянам, що звертаються в міську держадміністрацію зі зверненнями, в громадській приймальні розміщено стенд з інформацією про структуру міської та районних державних адміністрацій з наданням адрес, телефонів, прізвищ посадових осіб, іншими матеріалами, які допомагають громадянам конкретизувати свої звернення…Інформація на стенді постійно поновлюється.

…На щотижневих брифінгах голови МДА (або його заступників) здійснюється інформування громадян щодо позиції Президента України, Уряду України, виконавчої влади міста…Крім того, проведення тематичних прес-конференцій дозволяє оперативно обнародувати думку керівництва СМДА з актуальних питань…у тому числі стосовно питань, пов'язаних з розвитком громадянського суспільства.

На офіційному сайті СМДА щотижня розміщується повідомлення відділу про апаратну нараду у голови СМДА, яі дають повне уявлення про стан справ в регіоні в контексті державної політики…Створено роздял з питань взаємодії з населенням та окрема сторінка щодо роботи зі зверненнями громадян…Систематично розміщуються матеріали щодо роботи структурних підрозділів СМДА зі зверненнями громадян, графіки особистих прийомих громадян посадовими особами, що готуються та подаються для розміщення відділом роботи із зверненнями громадян апарату СМДА.
Організовано виступи керівників, начальників управлінь і служб міської і районних держадміністрацій в друкованих та електронних ЗМІ з актуальних питань згідно із затвердженими головою щоквартальними графіками.
Зв'язки з громадськістю здійснюються через створення спільно з СРДТРК радіо- і телепроекту "Вирішуємо спільно", з ТРК "Бриз" телевізійного проекту "Соціальний аспект"; прямих ефірів голови МДА, його заступників, начальників структурних підрозділів на МТРК "Севастополь" під рубрикою "Гаряча лінія" щотижня. В усіх проектах передбачено інтерактивне спілкування з аудиторією.
…Щокварталу в газеті "Слава Севастополя +" проводиться телефонна "гаряча лінія", під час якої жителі міста можуть поставити питання представникам МДА та отримати вдіповідь.

Протягом року голова СМДА та його заступники взяли участь у 77 брифінгах, прес-конференціях; інформація для громади щодо діяльності виконавчої влади міста з вирішення актуальних питань …була оприлюднена в 392 інтерв'ю, статтях, інформаційних повіомленнях у зрукованих ЗМІ, у 432 сюжетах, програмах в електронних ЗМІ.
Щоденний моніторинг місцевих ЗМІ дозволяє вивчити питання, які є на відповдіному етапі актуальними і турбують більшість жителів міста, підготувати та оприлюднити відповіді на них у місцевій пресі".

Відповіді

  • 2009.02.02 | MV

    Звичайна відписка бюрократа і чиновника (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua