МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко: Луценко обязан подать в отставку из-за инцидента в Крыму

02/24/2009 | Гуливер
Ющенко: Луценко обязан подать в отставку из-за инцидента в Крыму
24 февраля 2009 | 12:26
Президент Украины Виктор Ющенко обеспокоен непрофессиональными действиями работников правоохранительных органов, в результате которых в поселке Мирный (Крым) пострадал невинный человек и требует от министра внутренних дел Юрия Луценко в 7-дневный срок выплатить пострадавшему и его семье материальную компенсацию.

Об этом сообщила пресс-секретарь президента Ирина Ванникова на брифинге во вторник в Киеве.

Пресс-секретарь отметила, что Ющенко также требует срочно привести в порядок жилье пострадавшего.

Ванникова подчеркнула, сославшись на позицию президента, что в демократической стране после подобных случаев министры подают в отставку. "Хочу обратить ваше внимание, что в демократическом обществе после подобных инцидентов руководители ведомств подают в отставку", - сказала пресс-секретарь.

Как сообщалось, в час ночи 22 февраля в поселке Мирный проводилась операция по задержанию преступника. По информации крымской милиции, для дезориентации преступника спецназом была применена светошумовая граната, которая была брошена в пустую комнату. Хозяин дома Мустафа Хаиров предпринял попытку выбросить спецсредство на улицу. В результате взрыва мужчина получил серьезное ранение кисти левой руки, впоследствии кисть ампутировали. Пострадал также сын хозяина дома. В доме и на прилегающей территории разыскиваемый преступник обнаружен не был.

Руководство МВД и крымской милиции попросили прощения у пострадавшего и членов его семьи. В МВД также отметили, что имеющаяся информация дает основания считать, что "решение относительно проведения акции по силовому проникновению в жилище жителя поселка Мирный, где мог перепрятываться подозреваемый, и применение спецсредств было ошибочным".

Прокурор Симферопольского района возбудил уголовное дело в связи с инцидентом в поселке Мирный.

Все новости вы сможете узнать из вечерних информационных выпусков на телеканале "Интер" в 17:50 и 20:00, а также на нашем сайте (после 21:00).

Подробности

По материалам: Интерфакс-Украина

http://podrobnosti.ua/criminal/2009/02/24/584890.html

Відповіді

 • 2009.02.24 | Pro Lutsenko

  До Луценко поздно-таки дошло, что надо СИЛЬНО извиниться \л

  Луценко не піде у відставку. А Ющенко хай займається своїми хабарниками
  24.02.2009 16:03___ www.ПРАВДА.com.ua

  Версія для друку Додати коментар [ 1 ]

  Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко не збирається йти у відставку через інцидент у Криму.

  Останні події

  У Тимошенко відповіли, що у них не було часу на конкурс по залученню радника

  Прем’єр хоче, щоб українці тримали гроші в банках, - гарантує збереження
  Про це він сказав на брифінгу у вівторок, коментуючи заяву прес-секретаря президента Ірини Ванникової про те, що, на думку Віктора Ющенка, "у демократичному суспільстві після подібних інцидентів керівники відомств подають у відставку".

  "Наскільки я знаю, натяки на мою відставку робив не президент, а один з працівників його секретаріату. Думаю, їм краще опікуватися своїм відомством, в якому лише за минулий рік було виявлено 150 хабарників по лінії районних і обласних адміністрацій", - сказав Луценко.

  При цьому він зазначив, що "МВС не підтримує практику, яка часом виходить з секретаріату президента, з покарання найвищих посадовців заради популістичного задоволення".

  "Кожен має відповідати за свої дії, і ми будемо відповідати. Але практика пошуку винних шляхом змін у вищому керівництві державного механізму є невиправданою", - сказав Луценко.

  Він також пообіцяв "зробити все, щоб це порушення і надзвичайних інцидент отримав принципову оцінку по відношенні до конкретних винних у цьому посадових осіб".

  "Але я не вважаю за можливе дестабілізовувати 300-тисячну міліцію тільки тому, що пані Ванниковій раптом згадалися цивілізовані країни. На жаль, вона служить в органі, який аж ніяк не зробив Україну цивілізованою", - додав міністр.

  На запитання, що він робитиме, якщо пропозицію піти у відставку озвучить президент, а не його прес-секретар, міністр знову заявив, що у відставку не піде.

  "Ні, я не збираюся іти у відставку, тому що у ухвалив для себе рішення у цей важкий кризовий період абстрагуватись від політичної метушні і виконувати повноцінні функції міністра внутрішніх справ", - заявив Луценко.

  "Я вважаю, що зміни будь-кого з міністерств, зокрема і міністра не призведуть до покращення криміногенної ситуації ,а лише, навпаки, дестабілізують міністерство", - додав він.

  Міністр відзначив, що в останні місяці не ходить на ефіри на телебачення, останній раз його "заманив" туди "Інтер", і "зробив крайнім за газ, зарплати і не давши слова до години ночі відправив додому".

  "Не тримаючись за крісло, бо я не просився в нього ні в 2005, ні в 2008, я знаю чітко, що переді мною стоїть чи не найважча задача – в часи економічно політичної кризи, переддень президентських виборів забезпечити стабільне функціонування одного з найважливіших державних організмів, яким є МВС", - заявив Луценко.

  Водночас він не виключив, що таке рішення про відставку може ухвалити уряд і парламент. "Якщо знайдуться бажаючі погратися в політику ціною стабільності МВС, я з розумінням поставлюся до їх бажань", - заявив Луценко.

  Міністр також повідомив, що на цей момент відсторонені всі керівники і працівники "Беркуту", які брали участь у спецоперації у Криму.

  "Місцева прокуратура порушила відповідну кримінальну справу за статтею "перевищення службових повноважень працівниками МВС". Хід слідства буде прозорим для громадськості", - сказав він.

  Крім того, за словами Луценка, він та начальник кримського главку Микола Іллічов прийняли рішення, що лікування і косметичний ремонт приміщення буде відбуватися за їхні з ним особисті кошти.

  Українська правда

  http://pravda.com.ua/news/2009/2/24/90231.htm
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.24 | Pavlo Z.

   Все, свої останні копійки термєнтатор віддає людям!

   Pro Lutsenko пише:
   > > Крім того, за словами Луценка, він та начальник кримського главку Микола Іллічов прийняли рішення, що лікування і косметичний ремонт приміщення буде відбуватися за їхні з ним особисті кошти.
   А руку постраждалому пересадять від Луценка чи Іллічова?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.24 | sofu

    Re: Все, свої останні копійки термєнтатор віддає людям!

    Pavlo Z. пише:
    > Pro Lutsenko пише:
    > > > Крім того, за словами Луценка, він та начальник кримського главку Микола Іллічов прийняли рішення, що лікування і косметичний ремонт приміщення буде відбуватися за їхні з ним особисті кошти.

    Это просто верх цинизма. Неужели думает, что это адекватно происшедшему? Я только укрепился мыслью, что нужно ему в отставку. Срочно. Вообще кто в этой стране знает, почему зубами цепляется за кресло любой чиновник?
    Говоришь дестабилизация? Да где уж там, вокруг одна стабилизация.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua