МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

День народження Лесі Українки в Сімферополі

02/26/2009 | Народний Союз Наша Україна
День народження Лесі Українки в Сімферополі відсвяткували прем'єрним показом фільму «Лісова пісня»

25 лютого на честь 138-річниці з дня народження геніальної поетеси, мислителя і громадського діяча Лесі Українки в Сімферополі відбулася презентація і прем'єрний показ фільму «Лісова пісня», знятого за мотивами однойменної драми-феєрії.
Захід відбувся в Українській школі-гімназії Сімферополя за підтримки Представництва Президента України в АР Крим та керівника Центральної районної організації НСНУ Тетяни Жукової.
Автор сценарію фільму і керівник знімальної групи відомий журналіст Держтелерадіокомпанії «Крим» Олександр Польченко, режисер-постановник - керівник зразкової театральної студії «Світанок» Алла Петрова. Оператори – Володимир Кравченко і Олександр Тищенков. Режисер монтажу – Вікторія Богатирьова.

Як повідомив О. Польченко, зйомки 60-хвилинного фільму проводилися в Криму, на Черкащині і у лесиних місцях на Волині. У «Лісовій пісні» знімалися актори дитячого і підліткового віку театральної студії «Світанок», яка є переможцем низки всеукраїнських і міжнародних конкурсів.

Її керівник А. Петрова повідомила, що звернення до творчості Л. Українки для акторів «Світанку» є не випадковим, оскільки багато років вони здійснюють постановки драматичних творів. «Лісова пісня», за її словами, є особливо актуальною зараз, оскільки піднімає питання любові та вірності, а також сприяє бережливому ставленню до природи.

Творці фільму подякували Представництву Президента України в АР Крим, Кримській філії Наукового товариства ім. Т. Шевченка, громадським організаціям «Українській дім» та ВГО «Наша Україна», які допомагали організувати поїздки акторів в центральні і західні регіони країни, а також тих, хто сприяв організації презентації.

Керівник Центральної районної організації НСНУ Т. Жукова подякувала акторам, які знялися у фільмі, за майстерну гру, а його авторам – за звернення до класичного твору. «Актуалізація класичної спадщини, тим більше Лесі Українки, чиє життя тісно пов'язане з Кримом, є дуже важливою справою. Особливо приємно, що Олександр Польченко і Алла Петрова створили дитячий фільм. На жаль, у нашій країні в цьому жанрі зараз працюють не часто», - сказала Т. Жукова.

Прес-служба
Центральної районної організації
Народного Союзу Наша Україна

Відповіді

  • 2009.02.27 | 321

    Гімназисти кажуть ледь до кінця додивилися

    цей фільм. Не цікаво їм було, вешталися по залі, сміялися.
    Гарна в нас українська гімназія.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua