МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Криму викрито аферу більш ніж на 2 млн. грн.

03/07/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Ввезена кілька років тому на територію України лінія з виробництва вібропресованих виробів працювала і справно приносила прибуток спритним громадянам, які хотіли заощадити більш ніж 2 млн. грн. на сплаті митних платежів при її ввезенні.

Устаткування вартістю 454 тис. євро було завезено в Україну одним з кримських підприємств та задекларовано в режимі «імпорт» ще наприкінці 2005 року. Габаритний комплектний об’єкт був доставлений з Німеччини тринадцятьма вантажними автомобілями. Під час митного оформлення підприємством було сплачено 700 тис. грн. податків.

У подальшому з метою перевірки законності ввезення на митну територію України комплекту цього обладнання Кримська регіональна митниця направила ряд запитів до митних органів Німеччини. У відповідь митники отримали копії німецьких експортних вантажних митних декларацій та контракту, якими підтверджено, що справжня вартість комплекту обладнання складає близько 2 млн. євро. І це без урахування ціни доставки вантажу. Тобто в ході проведеної перевірки митники встановили, що загальна сума недоотриманих митних платежів склала понад 2 млн. грн.

За даним фактом співробітники Кримської митниці склали протокол про порушення митних правил за ознаками статей 352 та 355 Митного кодексу України (дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон з приховуванням від митного контролю та неправомірне звільнення від сплати належних податків або зменшення їх розміру). Міру покарання правопорушників визначить суд, до якого найближчим часом будуть направлені матеріали справи.

Джерело: Прес-служба Держмитслужби

Відповіді

  • 2009.03.07 | Koala

    Кілька вражень

    1. Оперативність вражає. Ввезли в 2005, і не минуло й 4 років, як помітили, що щось не так.
    2. Сподіваюся, арешт на обладнання накладати не будуть, а власники чесно сплатять те, що повинні були.
    3. Взагалі, варто було б ввести низьку або навіть нульову ставку мита на виробничі прилади. Потім в податках компенсується.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua