МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

МВСУ налагоджує систему протидії етнічним злочинам

03/26/2009 | антира
Сергей Новиков: "..в жодному разі не можна приховувати етнічних злочинів, адже саме безкарність тягне за собою нові злочинні прояви". Загалом же ситуацію з етнічною злочинністю Сергій Новіков охарактеризував як таку, що «під контролем, стабілізувалася»"

19.03.2009
mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/191118


Міністерство внутрішніх справ України налагоджує систему протидії етнічним злочинам

Сьогодні в Міністерстві внутрішніх справ України в рамках всеєвропейського тижня проти расизму відбулась прес-конференція, присвячена Міжнародному дню з викорінення всіх форм расової дискримінації. У прес-конференції взяли участь радник Міністра внутрішніх справ України, національний координатор по взаємодії з БДІПЛ/ОБСЄ у сфері боротьби з ксенофобією Катерина Левченко, начальник відділу напрацювань й реалізації стратегії боротьби з етнічною злочинністю Управління по боротьбі з груповими злочинами Департаменту карного розшуку МВС України Сергій Новіков, начальник Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ Олег Мартиненко.



Катерина Левченко під час свого виступу висвітлила основні результати роботи Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності ОВС щодо протидії расизму та ксенофобії в українському суспільстві у 2008 році. Зокрема, представники Управління брали участь у діяльності міжвідомчої робочої групи з питань протидії ксенофобії, міжетнічній та расовій нетерпимості при Держкомнацрелігії, результатом якої став Національний план заходів щодо протидії ксенофобії, расизму та етнічній дискримінації в українському суспільстві у 2008-2009 рр. У 2008 році помічниками Міністра з прав людини було розглянуто 29 звернень стосовно фактів дискримінації на етнічному ґрунті. Найбільша кількість заяв приходиться на Львівську, Полтавську та Харківську області. Катерина Левченко розповіла засобам масової інформації, що у 2008 році розпочалась співпраця з Бюро демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ у сфері протидії злочинам, скоєним на ґрунті ненависті. На сьогодні МВС розроблено Меморандум про співпрацю та направлено на підписання до БДІПЛ. В рамках такої співпраці заплановано вивчення досвіду та обмін інформацією щодо реалізації стратегій сучасного управління та законодавчих ініціатив у сфері боротьби з расизмом та ксенофобією, імплементація в Україні Програми для працівників правоохоронних органів по боротьбі зі злочинами на ґрунті ненависті (Програма LEOP), розроблення ефективної моделі для сприяння збору, аналізу та розповсюдження даних про злочини, скоєні на ґрунті ненависті тощо.

Як повідомив Сергій Новіков, за два місяці цього року відносно іноземних громадян вчинено 119 злочинів, у 63 випадках (52,9 %) осіб, що вчинили злочин, установлено (у 2008 році – 54 (59,3 %). Зокрема, учинено умисних убивств - 6 (за 2 міс. 2008 – 7) з яких розкрито - 4, тяжких тілесних ушкоджень - 7 (5), (м. р. – 4), розбійних нападів - 6 (4), (м. р. – 4), пограбувань - 12 (7), (м. р. – 8). Наразі залишаються нерозкритими умисне вбивство громадянина Федеративної Республіки Нігерія, 1984 р.н., що сталося 18 січня 2009 року у місті Львові та завдання тяжких тілесних ушкоджень, які спричинили смерть громадянину Афганістану, 1986 р.н., що сталося 10 лютого 2009 в Закарпатській області



Більшість злочинів - 67 (56,3 %) учинено відносно громадян держав дальнього зарубіжжя, відповідно 52 (43,6 %) - стосовно іноземців з країн- учасниць СНД.

За словами Сергія Новікова, можна прослідкувати збільшення кількості злочинів, скоєних на фоні расової ненависті, тільки тому, що були створені відповідні підрозділи по боротьбі з етнічною злочинністю у регіонах та в Центральному апараті органів внутрішніх справ. Це дало змогу більш скрупульозно розслідувати не лише тяжкі злочини проти особи, які скоювалися на етнічній основі, а й, вивчивши деякі заяви про події, побачити там ознаки злочину та порушити кримінальні справи за статтею 161 Кримінального Кодексу України – «порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії». Вже цього року прокуратурою порушено кримінальні справи за трьома такими випадками, а це в свою чергу вплинуло на загальні показники статистики. «Не можна сказати, що факти расизму зросли, ми просто повернулися обличчям до проблеми», зазначив Сергій Новіков. На його переконання, в жодному разі не можна приховувати етнічних злочинів, адже саме безкарність тягне за собою нові злочинні прояви. Загалом же ситуацію з етнічною злочинністю Сергій Новіков охарактеризував як таку, що «під контролем, стабілізувалася»

Сергій Новіков наголосив, що переважна більшість злочинних посягань спрямовано на майно іноземних громадян. Тож далеко не всі злочини, вчинені щодо іноземців, можна кваліфікувати як етнічні, в основному вони мають загально-кримінальний характер. Так, за два місяці цього року вчинено 45 крадіжок, за аналогічний період минулого року — 28, що складає 37,8 % від загальної кількості злочинів, вчинених відносно іноземців, пограбувань – 12 (м.р. – 8).



Сергій Новіков також дав певні поради, які допоможуть іноземцям відчувати себе більш захищеними на території України. Так, зокрема, іноземним громадянам варто хоча б трохи володіти мовою країни, в якій вони перебувають, мати при собі телефони довіри міліції або відповідних відділів ( номери телефонів можна знайти в посібнику «Захистимо Ваші права», який розроблено працівниками Департаменту карного розшуку спільно з правозахисною організацією "Східноєвропейській інститут Розвитку"). Як підкреслив Сергій Новіков, головною умовою безпечного перебування іноземних громадян на території України – їх легальний статус в нашій країні.

МВС України постійно проводяться заходи щодо встановлення угруповань радикального спрямування, організації роботи з метою недопущення вчинення їх учасниками протиправних дій. В тому числі й систематично здійснюється моніторинг засобів масової інформації, мережі Інтернет з метою виявлення радикально налаштованих організацій і рухів, видань, які популяризують ксенофобію та антисемітизм.

У лютому 2009 року у місті Києві організовано перевірку книжкових кіосків одного з видавництв щодо наявності видань, спрямованих на розпалювання національної та релігійної ворожнечі. З метою ґрунтовного дослідження на предмет наявності у виявлених матеріалах ознак розпалювання національної, расової та релігійної ворожнечі, ряд виявлених видань надіслано до Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

Керівництвом Міністерства велика увага приділяється належному реагуванню працівників територіальних підрозділів на звернення про вчинення злочинів відносно іноземних громадян та повноті заходів, спрямованих на їх розкриття. Всі злочини, скоєні відносно громадян іноземних країн, перебувають під особливим контролем Міністерства внутрішніх справ.



ДЗГтаМД МВС України

Відповіді

  • 2009.03.26 | Ксенофил

    Re: МВСУ налагоджує систему протидії етнічним злочинам

    антира пише:
    > з метою виявлення радикально налаштованих організацій і рухів, видань, які популяризують ксенофобію та антисемітизм.

    То есть, ксенофобия и антисемитизм - это плохо и их надо выявлять, а украинофобия - это ниче, нормально, и ее выявлять не надо? Это расистский подход, товарищи милицейские антирасисты.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.26 | Tatarchuk

      нечесно

      Ксенофил пише:
      > антира пише:
      > > з метою виявлення радикально налаштованих організацій і рухів, видань, які популяризують ксенофобію та антисемітизм.
      >
      > То есть, ксенофобия и антисемитизм - это плохо и их надо выявлять, а украинофобия - это ниче, нормально, и ее выявлять не надо? Это расистский подход, товарищи милицейские антирасисты.
      А де там написано шо злочини на етнічному ґрунті не розповсюджуються на українофобію? Ніде. А ви самі собі придумали і "пополемізували". До вашого відома, українофобія в Криму - це чиста ксенофобія.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.26 | Ксенофил

        чесно

        Tatarchuk пише:
        > А де там написано шо злочини на етнічному ґрунті не розповсюджуються на українофобію? Ніде.
        Это вы писали обсуждаемый текст? Тогда пойдите в милицию и перепишите его заново с упоминанием украинофобии. А то антисемитизм вы почему-то выписали отдельной строкой, а украинофобию постыдились. А если писали не вы, то и нечего защищать чужие ляпы.

        > До вашого відома, українофобія в Криму - це чиста ксенофобія.
        Это не до моего ведома, а до милицейского. Потому и говорю: пойдите в милицию и перепишите. Или напомните пишущим, что антисемитизм - не единственная форма расизма, заслуживающая отдельного упоминания.

        Если на то пошло, антитатарщина в Крыму и в процентном, и в абсолютном отношении распространена несравнимо более, чем антисемитизм. И является куда более опасной проблемой. А с антисемитизмом пусть в Газе борются: он там очень распространен :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".