МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко вніс проект нової Конституції (л)

03/31/2009 | Tatarchuk
http://www.president.gov.ua/content/const_proekt.html

Кидається в очи фіксування в ньому АРК, "соціальної держави" (сюрпрайз), "гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин" + "Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування"...

"Держава сприяє консолідації та розвитку української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин в Україні"

Відповіді

 • 2009.03.31 | Tatarchuk

  + Сеастополю дають мера та виконком

  Щодо структури, то мене особисто розчулило пожиттєвий статус сенаторів для Кучми, Кравчука та Ющенка + недторканість ... замінено на кругову поруку (депутан видаєтся на суд та розправу рішенням депутатів, те саме з сенаторами). Ну і президент там наділений повноваженнями, що той латиноамериканський диктатор. Цікаво, Ющенко це "під себе" писав? :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.31 | Законотворец

   вот обязательно обхаять надо

   Нет, он не под себя, это он под Тимошенко писал, чтоб ей президенцтвовать легче было, а когда она на пенсию пойдет, то чтоб ее на костре не спалили за ведьмачество.
   Теперь проект нравится?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.31 | Tatarchuk

    ітогі падведьом (с)

    Законотворец пише:
    > Нет, он не под себя, это он под Тимошенко писал, чтоб ей президенцтвовать легче было, а когда она на пенсию пойдет, то чтоб ее на костре не спалили за ведьмачество.
    > Теперь проект нравится?
    Звісно ні. Дитячі питання. Кругова порука у парламентах (їх тепер аж два) від того теж поділася? А норма яка прямо забороняє військовим балотуватися. І так далі.

    розлого:

    1. проект Конституції містить прямі реверанси в бік проросійських рухів та російської меншини. Це окремо прописаний статус російської мови та державне гарантування вивчення "мови міжнародного спілкування". Це самоврядування для Севастополю. Це закріплення "на віки" статусу АР Крим в Конституції, правда з вилученням нормативно-правового акту "конституція АРК". Це тихий та непомітний пунктик про формування адміністративно-територіальних одиниць з врахуванням етнографічних особливостей - особливо слід зауважити, що про Крим це обійдено мовчанням, тобто кримських татар вчергове "обійшли на повороті". І нарешті це право КС (а не будь-кого ще) визнавати рішення кримської влади неконституційними, тоді як про інші громади такого нема. Статус заборони військових баз - також улюблена феня проросійських сил (ЧФ РФ не рахується, ними ж, через Договір, який то добрий то поганий у залежності від ситуації)

    2. проект Конституції декларує "соціальну державу", яка у кращіх традиціях гарнатує щось "безкоштовне" - замість прямого вказання "за рахунок держави", наприклад. Конституційний строк відпустки у 30 діб - це щось. Суттєво обмежені громадянські права: військових на право балотуватися, громадян яких суд визнав недієздатними, в той же час знижено право обиратися - віковий ценз співпадає як у праві бути обраним так і у праві вибірати. Цілі пасажі виписані безграмотно - наприклад після слова "Кожен має право" перераховуються типові права ГРОМАДЯН, а не кожного.

    3. проект Конституції змальовує державу знаті, аристократії-еліти у всіх сенсах, в тому числі найпоганішіх. Чого варта норма пожиттєвого сенаторства президентів? А Сенат нагадую закони ухвалює. Особливо яскраво це видно на статті про кругову поруку - депутати та сенатори видають на кримінальну відповідальність своїх колег, або не видають. Ніде немає норми за покарання Президента у разі непідписання ним законів, а ми знаємо на досвіді наскільки це актуально. Вражає одномоментне і буквально нічим не обмежене ПРАВО президента розпускати другу палату, і це на тлі недоторканості та нероспускаємості палати верхньої.

    4. суддівська реформа виписана слабко. Статус мирових суддів невизначений, а решту суддів конституційно гарантовано від виборності.

    5. система виборів (мажоритарна, пропорційна, змішана) НЕ виписана для Палати депутатів, а норма "премєра подає партія яка здобула перше місце" виглядає двосмислено за умови мажоритарки.

    загальні висновки: документ писався поспіхом
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.31 | Алим

     Re: ітогі падведьом (с)

     Какой бы светлой человеческой головой (головами) ни была бы написана конституция, в ней ВСЕГДА будут положения, которые будут критиковаться. Каждый следующий правитель неизбежно будет стремиться "подправить" ее "под себя".
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.03.31 | Старенький Старичок

      Не горюйте

      Не горюйте, дети, и не спорьте. Все равно никто и никогда эту конституцию не примет.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.03.31 | С. К.

       Re: горюйте!!!


       http://news.mail.ru/politics/2474625/

       Кроме того, Ющенко предложил, чтобы сенаторами пожизненно становились президенты Украины по окончании полномочий главы государства.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua