Ющенко вніс проект нової Конституції (л)
03/31/2009 | Tatarchuk
http://www.president.gov.ua/content/const_proekt.html
Кидається в очи фіксування в ньому АРК, "соціальної держави" (сюрпрайз), "гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин" + "Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування"...
"Держава сприяє консолідації та розвитку української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин в Україні"
Кидається в очи фіксування в ньому АРК, "соціальної держави" (сюрпрайз), "гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин" + "Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування"...
"Держава сприяє консолідації та розвитку української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин в Україні"
Відповіді
2009.03.31 | Tatarchuk
+ Сеастополю дають мера та виконком
Щодо структури, то мене особисто розчулило пожиттєвий статус сенаторів для Кучми, Кравчука та Ющенка + недторканість ... замінено на кругову поруку (депутан видаєтся на суд та розправу рішенням депутатів, те саме з сенаторами). Ну і президент там наділений повноваженнями, що той латиноамериканський диктатор. Цікаво, Ющенко це "під себе" писав?2009.03.31 | Законотворец
вот обязательно обхаять надо
Нет, он не под себя, это он под Тимошенко писал, чтоб ей президенцтвовать легче было, а когда она на пенсию пойдет, то чтоб ее на костре не спалили за ведьмачество.Теперь проект нравится?
2009.03.31 | Tatarchuk
ітогі падведьом (с)
Законотворец пише:> Нет, он не под себя, это он под Тимошенко писал, чтоб ей президенцтвовать легче было, а когда она на пенсию пойдет, то чтоб ее на костре не спалили за ведьмачество.
> Теперь проект нравится?
Звісно ні. Дитячі питання. Кругова порука у парламентах (їх тепер аж два) від того теж поділася? А норма яка прямо забороняє військовим балотуватися. І так далі.
розлого:
1. проект Конституції містить прямі реверанси в бік проросійських рухів та російської меншини. Це окремо прописаний статус російської мови та державне гарантування вивчення "мови міжнародного спілкування". Це самоврядування для Севастополю. Це закріплення "на віки" статусу АР Крим в Конституції, правда з вилученням нормативно-правового акту "конституція АРК". Це тихий та непомітний пунктик про формування адміністративно-територіальних одиниць з врахуванням етнографічних особливостей - особливо слід зауважити, що про Крим це обійдено мовчанням, тобто кримських татар вчергове "обійшли на повороті". І нарешті це право КС (а не будь-кого ще) визнавати рішення кримської влади неконституційними, тоді як про інші громади такого нема. Статус заборони військових баз - також улюблена феня проросійських сил (ЧФ РФ не рахується, ними ж, через Договір, який то добрий то поганий у залежності від ситуації)
2. проект Конституції декларує "соціальну державу", яка у кращіх традиціях гарнатує щось "безкоштовне" - замість прямого вказання "за рахунок держави", наприклад. Конституційний строк відпустки у 30 діб - це щось. Суттєво обмежені громадянські права: військових на право балотуватися, громадян яких суд визнав недієздатними, в той же час знижено право обиратися - віковий ценз співпадає як у праві бути обраним так і у праві вибірати. Цілі пасажі виписані безграмотно - наприклад після слова "Кожен має право" перераховуються типові права ГРОМАДЯН, а не кожного.
3. проект Конституції змальовує державу знаті, аристократії-еліти у всіх сенсах, в тому числі найпоганішіх. Чого варта норма пожиттєвого сенаторства президентів? А Сенат нагадую закони ухвалює. Особливо яскраво це видно на статті про кругову поруку - депутати та сенатори видають на кримінальну відповідальність своїх колег, або не видають. Ніде немає норми за покарання Президента у разі непідписання ним законів, а ми знаємо на досвіді наскільки це актуально. Вражає одномоментне і буквально нічим не обмежене ПРАВО президента розпускати другу палату, і це на тлі недоторканості та нероспускаємості палати верхньої.
4. суддівська реформа виписана слабко. Статус мирових суддів невизначений, а решту суддів конституційно гарантовано від виборності.
5. система виборів (мажоритарна, пропорційна, змішана) НЕ виписана для Палати депутатів, а норма "премєра подає партія яка здобула перше місце" виглядає двосмислено за умови мажоритарки.
загальні висновки: документ писався поспіхом
2009.03.31 | Алим
Re: ітогі падведьом (с)
Какой бы светлой человеческой головой (головами) ни была бы написана конституция, в ней ВСЕГДА будут положения, которые будут критиковаться. Каждый следующий правитель неизбежно будет стремиться "подправить" ее "под себя".2009.03.31 | Старенький Старичок
Не горюйте
Не горюйте, дети, и не спорьте. Все равно никто и никогда эту конституцию не примет.2009.03.31 | С. К.
Re: горюйте!!!
http://news.mail.ru/politics/2474625/
Кроме того, Ющенко предложил, чтобы сенаторами пожизненно становились президенты Украины по окончании полномочий главы государства.