МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Русские СМИ разогревают языковой конфликт в Севастополе

05/19/2009 | ptah
Газета.Ru запустила очередную фальшивку, которую подготовили севастопольские депутаты. Горсовет Севастополя принял провокационное антиукраинское постановление и обязал школы учить на русском. И это при том, что никто ничего не запрещал.
Русские исказили смысл постановления Министерства Образования Украины для разжигания ненависти к украинцам.

Горсовет Севастополя обязал школы вести преподавание на русском
19.05.2009 17:57

Севастопольский городской совет обязал местные школы вести преподавание на русском языке, сообщил депутат городского совета Дмитрий Белик.

«Депутаты подавляющим большинством проголосовали за то, чтобы все городские школы, состоящие на городском балансе, учили детей на родном для них языке. Введение украинского языка для преподавания школьных предметов – это нарушение прав русскоязычного населения Украины. Дети его понимают плохо, это приведет к всеобщей безграмотности. Наше решение закреплено юридически, и руководство городских школ обязаны ему подчиниться», – сказал он.

С 1 сентября 2009 года, согласно указу номер 461 министерства образования Украины, все севастопольские школы обязаны были ввести преподавание школьных предметов на украинском языке. Это решение вызвало многочисленные протесты со стороны родителей, общественных и правозащитных организаций. Сегодняшнее решение сессии городского совета фактически отменяет приказ министра образования Украины.

По материалам: «Газета.Ru»

А вот и документ, который исказила Газета.Ru и севастопольские депутаты.
http://www.mon.gov.ua/

Затверджені регіональні програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин 24.09.2008
Місцевими органами управління освітою на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 26 травня 2008 р. N 461 "Про затвердження галузевої Програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки" та з метою створення належних умов для вивчення української мови та підвищення конкурентоспроможності випускників навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин із врахуванням ситуації у кожній адміністративно-територіальній одиниці країни розроблені регіональні програми поліпшення вивчення української мови.
Передбачається, що за бажанням учнів та їх батьків суто добровільно здійснюватиметься запис до паралельних класів, які створюватимуться в школах та в одному з яких окремі предмети учні вивчатимуть українською мовою.
Станом на 23 вересня регіональні програми розроблені у 21 області, місті Києві та Севастополі. В Автономній Республіці Крим, Луганській, Запорізькій областях розроблення відповідних програм завершується.

Відповіді

  • 2009.05.21 | Абітурієнт

    Re: Русские СМИ разогревают языковой конфликт в Севастополе

    То нехай собі вчаться, як їм завгодно! Зате більший процент українців вступить до вишщих навчальних закладів! А вони хай в Росії вчаться, або в Ізраїлі. Кому вони тут нужні? Хай потім дякують своїм батькам та сплачують великі гроши репетиторам! А ті, не були б дуже такі порядні, так загнули б їм ціну за вивчення української мови по 45 баксів за 45 хвилин! Тоді все було б справедливо! Слава Україні! Вже багато років дивуюсь, як це росіяни ще не заставили розмовляти своєю мовою Японію, Індію та Китай - мабуть, не встигли! Досі туди з перкладачами їздять!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".