МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення “Про внесення Змін до Конституції України”

06/09/2009 | Дежурный
ЗВЕРНЕННЯ
до Президента України В. Ющенка, Голови Верховної Ради України В.М. Литвина, лідерів парламентських фракцій В. Януковича, І.Кириленка, М. Мартиненка, П.Симоненка, О. Зарубинського та Прем´єр-міністра України Ю. Тимошенко

Економічна криза боляче вдарила по соціально-економічних правах громадян України, національній економіці та позиціях нашої країни у міжнародному співтоваристві. Погіршує ситуацію в державі перманентна політична криза, яка зменшує шанси ефективного подолання економічних негараздів та виходу України до кола високорозвинених держав. Однією з головних її причин є недосконалість Конституції України, у якій, зокрема, нововведеннями 2004 року закладено латентний конфлікт між інститутами влади.
Тому ми, учасники круглого столу, переконані, що для подолання політичної та економічної криз, забезпечення прав і свобод громадян, становлення України як правової, соціальної і демократичної держави першочерговим національним завданням є проведення конституційної реформи. Ми схвильовані намірами частини політикуму, які кулуарно обговорюють можливість продовження термінів повноважень діючого парламенту та органів самоврядування на декілька років та внесення правок до Конституції, які б скасовували всенародну процедуру обрання Глави держави. Їх реалізація може призвести до звуження прав і свобод громадян, подальшого відриву органів влади від суспільства і відповідно – до поглиблення кризових явищ.
У зв´язку з цим, ми пропонуємо взяти за основу для реформування Основного закону держави текст проекту Закону “Про внесення Змін до Конституції України”, внесений 31 березня 2009 року Президентом України на розгляд Верховної Ради України. Цей документ потребує доопрацювання із максимальним залученням експертів та широких кіл громадськості. Під час роботи над ним необхідно зберегти наступні принципові положення законопроекту:
- процедуру обрання Президента України народом, а не його представниками;
- розширення прав органів місцевого самоврядування, зокрема, збільшення ролі виконавчих комітетів та звуження - державних адміністрацій;
- введення інституту народної законодавчої ініціативи та місцевої ініціативи;
- обмеження обсягів недоторканості парламентарів;
Разом з тим, ми вважаємо необхідним закріпити у Конституції України:
- обмеження права обиратися членом вищого законодавчого органу двома термінами поспіль;
- можливість придбання земельних ділянок для комерційного використання лише через відкриті земельні аукціони;
- право не телефонний дзвінок кожному арештованому.
Окремо відзначаємо, що введення імперативного мандату є недоцільним, а максимальне обмеження недоторканності народних обранців - необхідним.
Шановні керівники держави та лідери парламентських політичних сил, закликаємо Вас об’єднати зусилля для подолання кризи та створення такого Основного закону держави, який би заклав підвалини ефективного функціонування державного механізму, максимально захищав права і свободи громадян, створював умови розвитку України! Пане Президенте! На Вас, як на гаранту додержання Конституції, лежить особлива відповідальність. Ми закликаємо Вас вжити ефективних заходів для недопущення реалізації спроб обмежити права громадян в ході конституційної реформи.

Прийнято учасниками круглого столу “Конституційна реформа та ефективність влади” 5 червня 2009 року в Сімферополі

Відповіді

  • 2009.06.10 | soso

    Re: Звернення “Про внесення Змін до Конституції України”

    Почалося.... глас народу на підтримку......


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua