МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про відновлення україномовного ялтинського радіо

07/09/2009 | krslovo
Відновлення україномовної програми на ялтинському радіо, яку вела відома журналістка Ганна Гуленко, вимагає Кримська організація Української Народної партії від державної телерадіокомпанії «Крим». Кримська організація УНП звернулася з відповідною заявою до Президента України.
«Вже цілий рік закрита україномовна передача «Голос Просвіти» на Ялтинському радіо, не подовжено договір з улюбленою ялтинськими слухачами-патріотами ведучою Ганною ГУЛЕНКО», — коментує цю ситуацію голова Ялтинської міської організації Кримської організації Української Народної партії Наталя МУДРИК. — Приводом до цього начебто послужив пенсійний вік ведучої, хоча, за її свідченнями, на радіо працюють і старші за віком журналісти, а сама вона ще енергійна та повна сил». За словами члена УНП, дирекція ДТРК «Крим», привітавши журналістку з виходом на пенсію, просто звільнила її, і україномовна програма припинила своє існування.
«Радіожурналістка Ганна ГУЛЕНКО віддала роботі на радіо понад двадцять років, — з гіркотою зазначила Наталя МУДРИК. — За успіхи в роботі відзначена багатьма грамотами ДТРК «Крим», а також грамотою Державного національного радіо. Вела актуальні та цікаві передачі добірною українською мовою, часто в несприятливих умовах тиску з боку українофобів, була захисницею національних інтересів України». «Вона справжній професіонал своєї справи та патріот держави, тому не очікувала такого несправедливого відношення з боку державної організації», — додала голова Ялтинської організації КО УНП.
Нагадаємо, що патріотично налаштовані громадяни Ялти разом із всекримським товариством «Просвіта» неодноразово зверталися до заступника мера Ялти М. ФАБРІНА та до представника Президента в Криму Л. ЖУНЬКО з вимогою відновити україномовну програму на Ялтинському радіо, але результатів не здобули. Нещодавно на запрос представника УНП заступник гендиректора ДТРК «Крим» О. Резевич відповіла, що телерадіокомпанія не має права «виходити за рамки ліцензійного часу» та «віщати у містах»: програма «Голос Просвіти» велася незаконно, а новий гендиректор М. Шматов «навів лад та привів віщання «Криму» до чинного законодавства», забравши таким чином у ялтинських слухачів улюблену програму.
«Випадок із закриттям україномовної програми на ялтинському радіо показово демонструє, як насправді відбувається забезпечення конституційних прав платників податків на отримання потрібної інформації рідною мовою на території власної держави від державної телерадіокомпанії", — підсумувала Наталя МУДРИК.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua