МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ісламофобія як вона є

07/16/2009 | Tatarchuk
Попри те що сталося не в нас, ризикну припустити що в нас така історія потенційно можлива. Через значно більш інтенсивну ніж на Заході промивку мізків расизмом + зверніть увагу на особистість вбивці.

http://skapirus.livejournal.com/21431.html
В середу, 1-го липня в залі суду Дрездена була вбита єгипетська громадянка Marwa Alsharbini. Вбивця Alex W., колишній російський громадянин, маючи ксенофобські почуття до потерпілої, наніс їй 18 ножових поранень, які виявилися смертельними. Загибла була на 4-му місяці вагітності.

Загибла була членом національної гандбольної команди Єгипту в 1992−1999 роках, вона приїхала до Дрездена разом з чоловіком в 2008 року. Чоловік проводив дослідження в галузі генетики в Дрезденському Інституті Макса Планка з молекулярної клітинної біології та генетики.

Попередня історія розвивалася наступним чином. У серпні 2008 року Alex W. влаштував скандал з Marwa Alsharbini на дитячому майданчику за гойдалку, на якій бавився 3-річний син загиблої, називаючи її «ісламською терористкою» та «сукою». Marwa висунула проти нього звинувачення за образливу поведінку, і Alex W. був оштрафований на 780 євро. Прокурор подав апеляцію з вимогою накласти більш високий штраф через відверто ксенофобський характер інциденту, оскільки Alex W. заявив: "Вона не має права тут жити" під час першого судового розгляду.

Розгляд апеляції почався вранці 1 липня. У залі суду були присутні 8 чоловік, серед яких судді, прокурор, Alex W. як звинувачений, Marwa El-Sherbini як представник обвинувачення, її чоловік та малолітній син. Жодних заходів безпеки не було задіяно, оскільки ніхто не перебував під арештом. Після показів Marwa El-Sherbini 28 річний Alex W. кинувся на неї через всю залу суду та наніс їй 18 ножових поранень. Дехто зі свідків стверджував, що він кричав, «Вона не варта того, аби жити». Чоловік потерпілої кинувся на захист, але поліцейський, який був в будівлі суду та з’явився на місці події, важко поранив його в ногу, прийнявши за нападника. За свідченнями брата загиблої, нині той перебуває в важкому стані в німецькому госпіталі. Alex W. був затриманий на місці, і проходить під варту і розслідування за звинуваченням у вбивстві. Нападник в минулому мав громадянство Росії, але в 2003 році емігрував в Німеччину.

Зазначені події викликали чималий резонанс в Єгипті. В понеділок, 6 липня на похорони Marwa El-Sherbini на її батьківщині в Александрії (Єгипет) прибули кілька тисяч співчуваючих. Вона була похована як мучениця. Багато хто з присутніх були обурені нападом і вбачали в недостатньо активному резонансі в Німеччині приклад расизму і анти-мусульманські настрою.

Тим не менш, завтра, Kulturbüro Technische Universität Dresden (див. повідомлення німецькою та англійською мовою внизу) запрошує всіх небайдужих прийти на церемонію пам’яті, аби підтримати родичів загиблої та засудити будь-які акти расизму. Подія відбудеться в центрі Дрездена поруч з Dresdner Rathaus в суботу, 11 липня, о 15-й годині. Організатори просять присутніх взяти з собою білі троянди як знак солідарності та співчуття.

Джерела:
http://en.wikipedia.org/wiki/Marwa_El-Sherbini
http://latenightsurgery.blogspot.com/2009/07/marwa-alsharbini-murdered-because-how.html
http://www.huffingtonpost.com/2009/07/06/headscarf-martyr-marwa-sh_n_226104.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua