МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Оновлення військової техніки ЧФ РФ у Криму не передбачено угодою

07/23/2009 | УНП
Олег ФОМУШКІН: «Оновлення російської військової техніки ЧФ РФ у Криму не передбачено угодою»

«Оновлення російської військової техніки у Криму не передбачено угодою від 1997 року про базування ЧФ РФ», – заявив голова Кримської обласної організації Української народної партії Олег ФОМУШКІН.
Так політик прокоментував звинувачення з боку видання Міністерства оборони РФ "Красная звєзда", що Україна чинить перешкоди оновленню літаків Севастопольського морського штурмового авіаційного полку ЧФ РФ.

Голова Кримської УНП підкреслив, що «угода про базування ЧФ РФ передбачала, що Росія безперешкодно постачатиме флоту необхідні засоби для функціонування, але про ввезення нової техніки в документі не йшлося». ФОМУШКІН також нагадав, що «російська сторона неодноразово порушувала свої договірні зобов‘язання».
«Зокрема попри обов‘язкову вимогу інформувати Україну про навчання та будь-які переміщення ЧФ РФ, керівництво російського флоту здебільшого цю вимогу ігнорувало», – вважає голова Кримської УНП. «Крім того, постійно чиняться перешкоди для українських контролюючих органів», – наголосив Олег ФОМУШКІН.

«Такий стан справ провокує Україну вимагати негайного виведення російських військ з території України», - констатував голова Кримської УНП.

Відповіді

 • 2009.07.23 | pianist

  Re: Оновлення військової техніки ЧФ РФ у Криму не передбачено угодою

  Росія ніколи не дотримувалася своїх обов'язків.
 • 2009.07.23 | Дежурный

  Є підстава для перегляду договору щодо перебування ЧФ!

  Самовільне перевезення крилатих ракет може бути підставою для перегляду договору щодо перебування ЧФ - Парубій

  Народний депутат від групи «За Україну!», координатор Громадського Руху «За Україну!» з питань аналітичної роботи Андрій Парубій наголошує на необхідності створити тимчасову парламентську слідчу комісію з вивчення випадків систематичного ігнорування посадовцями ЧФ законодавства України щодо переміщення військовослужбовців і військової техніки. Про це він заявив в коментарі Офіційному сайту Громадського Руху «За Україну!».

  «Було б правильно створити тимчасову комісію, яка б розслідувала факти самовільного перевезення небезпечної зброї територією Севастополя, - переконаний депутат, - Це може навіть бути підставою для перегляду договору щодо перебування ЧФ на території України».

  «Російський флот веде себе на нашій суверенній території як у себе вдома, - занепокоєний Андрій Парубій, - Випадки самовільного перевезення небезпечної зброї є продовженням постійної практики порушення українського законодавства і угоди про базування ЧФ на нашій території».

  Депутат вважає тривожним сигналом те, що командування ЧФ вже втретє без дозволів і погоджень перевозить крилаті ракети по місту. «Це тільки підтверджує правильність нашої позиції щодо якнайшвидшого виведення ЧФ з Севастополя», - підкреслив член групи «За Україну!».

  «Випадки систематичного ігнорування українського законодавства свідчать, що російська сторона не намагається будувати з Україною стосунки на добросусідських засадах, а веде себе як агресор». – підсумував Андрій Парубій.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.23 | Ермак

   Никто ничего не пересмотрит!

   Вся страна с верху донизу инфицирована российскими спецслужбами. Родивилов в Донузлаве учит малолеток убивать легко и весело, а СБУ даже не комментирует. Милиция говорит, что все нормально. А тут какие-то ракеты куда-то повезли... Подумаешь... Крым, как и Украина давно сожрана Россией.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.23 | Дежурный

    Более того, сюрприз

    МВС в Севастополі спростовує повідомлення російських ЗМІ, про те, що ДАІ Севастополя заблокувало виїзд із яхт-клубу Чорноморського флоту колони бронетранспортерів ЧФ РФ, що брали участь у генеральній репетиції параду з нагоди майбутнього Дня ВМФ.

    Про це повідомила начальник відділу громадських зв`язків УМВС в місті Севастополі Рената Майборода.

    "Ніякої зупинки, або, тим більше, блокування колони бронетранспортерів міліцією не було", - зазначила вона.

    "Після взаємного узгодження з владою командування ЧФ РФ із тим, щоб не створювати небезпеку руху транспорту й з метою збереження екології ухвалило рішення відправити бронетранспортери до місця постійної дислокації морським шляхом, на кораблі", – сказала вона.

    Як повідомило джерело агентства УНІАН, близьке до штабу ЧФ РФ, колона спочатку виїхала з розташування яхт-клубу, але відразу ж зупинилася, після того, як надійшла "внутрішня команда", очевидно, від Військової автоінспекції російського ЧФ РФ.

    Джерело припускає, що "хтось дав таку команду ВАІ флоту, але це ніяк не українська влада".

    За інформацією співрозмовника, російські бронетранспортери після висадки під час генеральної репетиції (під час репетиції й самого параду висадка бронетехніки проводиться посеред Севастопольської бухти з великого десантного корабля) попрямували, як це робиться всі роки, в 57-й яхт-клуб ЧФ РФ.

    "Які насправді в російських військових були плани – зробити марш по вулицях міста в район бухти Козача, до місця постійної дислокації, що останніми роками зустрічало неприйняття в української влади, або повернути бронетранспортери назад на кораблі – поки невідомо", - повідомило джерело.

    -------------------

    А ці фотографії УНІАН, треба думати, відображають "процедуру взаємного узгодження з владою командування ЧФ РФ із тим, щоб не створювати небезпеку руху транспорту"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.27 | Світлана

     Все закономірно

     Як би українська влада (не опозиція) мала одностайну позицію з питання розміщення і виводу ЧФ РФ, то москалі такого б собі не дозволяли. Натомість лише Президент висловлює свою чітку і послідовну позицію, що до цього, а бублікоголова зі своїм братсовм мовчать як в рот води набрали. А де позиція "патріотів" томенка,яворівського,мовчана, косіва, укалова та єжі з ними? Проститутки від політики, щоби не сказати бл...ді, чого мовите? Тварі
 • 2009.07.24 | Дежурный

  Правоохоронні органи повинні дати жорстку оцінку діям ЧФ

  Голова Молодіжного Союзу Наша Україна Степан Барна закликає українських правоохоронців дати жорстку оцінку діям посадовців російського Чорноморського Флоту, які вже втретє без необхідних дозволів, перевозять Севастополем небезпечні крилаті ракети.

  «Діяльність ЧФ РФ набрала злочинних масштабів, - зазначає Степан Барна, - Російські військові розгорнули на території України діяльність, яка грубо порушує законодавство України».

  «Непоодинокі випадки ігнорування нашого законодавства чиновниками ЧФ є серйозною підставою для розгляду питання щодо припинення базування російського флоту в Україні», - зауважив Степан Барна.

  Окрім того, Степан Барна не виключає, що на крилатих ракетах ЧФ можуть розміщуватися ядерні боєголовки. «Технічні характеристики крилатих ракет типу «Малахіт» свідчать про їхню здатність нести ядерний заряд, - наголосив молодий «нашоукраїнець». - З огляду на те, що чиновники ЧФ не допустити представників Міноборони України до перевірки літаків російської морської авіації на предмет використання ядерної зброї, ми можемо припускати, що російський флот має у своєму розпорядженні ядерну зброю».

  «Протичовнові ракети П-120 «Малахіт» - це доволі старі ракети, які були поставлені на озброєння ще радянської армії більше 35 років тому. Зрозуміло, що їхнє безконтрольне перевезення територією Севастополя, створює значні загрози для мешканців не тільки міста, а й усього півострову та багаточисельних туристів зі всієї Європи й тієї ж Росії», - підсумував Степан Барна.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua