МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Леонід Пилунський: Українська мова в Криму занепадає

07/27/2009 | Дежурный
Запрошення Міністра освіти і науки України Івана Вакарчука в Севастополь на суспільні слухання по питанню навчання в школах російською мовою через його наказ про програму вивчення української мови в школах, який ніби-то "порушує закріплені Конституцією гарантії прав громадян на виховання і навчання рідною мовою" є звичайною провокацією шовіністичних проросійських сил. Про це прес-службі НРУ заявив Голова Кримської крайової організації Народного Руху України, депутат кримського парламенту Леонід Пилунський.
«Хто порушує закріплені Конституцією гарантії прав громадян на виховання і навчання рідною мовою, так це кримська влада, яка складається з представників комуністів, вітренківців, регіоналів. Чому лише 1 із 10 українців Криму має можливість навчатися в українській школі? То про який розвиток російської мови може йти мова при такій страшенній проблемі з державною мовою на пів-острові, яка просто занепадає», - заявив рухівець.

Депутат парламенту Криму порадив Міністру освіти і науки України не брати участь у подібних спектаклях, які влаштовує Севастопольська міськрада. Натомість Леонід Пілунський наголосив на необхідності зустрічі Івана Вакарчука з українськими громадами на пів-острові для прояснення ситуації з освітою в регіоні.

Відповіді

 • 2009.07.31 | Житель Крыма

  Re: Леонід Пилунський: Українська мова в Криму занепадає

  Когда произошло разделение СССР, то надо было сразу ввести Закон о государственном языке и об Украинской православной церкви. Тогда это было бы своевременно и ожидаемо. А теперь, через 17 лет, пытаются язык возрождать, когда его почти уничтожили! Деньги от каждой проданной в церкви свечки идут в Москву, а украинские старинные церкви не имеют средств на реставрацию. Священники проповедуют о мировом господстве России, поливая Украину грязью. Дети говорят по-русски и отказываются изучать украинский язык, так как родители русскоязычные. А потом истерики при поступлении в институты. Надо было сразу переходить на украинский язык и за эти годы уже бы выучили все, вместе с детьми и внуками, А теперь время упущено и насильствененым путем менять что-то трудно. Надо м едленено, но уверенно проводить разьяснительную работу и более жестко требовать заполнения документации и общения в государственных учреждениях. Дико видеть, как в украинские бланки вставляют русские тексты. Почему Россия не заставила говорить по-русски Англию и Францию, а россияне ездят туда с переводчиками? Да потому что мы сами позволяем себя унижать и уничтожать нашу культуру и наследие предков. Слава украинской Украине!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.31 | Point of view

   Re: Леонід Пилунський: Українська мова в Криму занепадає

   Parallelno nado vvodit krimskotatarskiy yazik.

   Pora uzhe chto to delat konkretno, a ne kak vash prezident, vstretitsa s Medjlisom, poobeshayet i uyedet k sebe v Kiev, zabiv cherez nedelyu chto obeshal.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.07.31 | Марен

    Re: Леонід Пилунський: Українська мова в Криму занепадає

    Усі розмови що до того, що там ми мали робити коли СРСР руйнували, можна припинити. Хтоб вам дав щось там вводити і приймати. Москлі усе прорахували зазделегіть. Усе йде по плану. Їм потрібно було дочекатися доки молодь, що совка не бачила, дозріє до ностальгії, а потім знову усіх у стойло. Тож треба розуміти, що нікого ні за що корити не потрібно. І рідна мова, українська чи то кримськотатарська не дуже допоможе. Больше десяти лет Москва обучала и кормила свой бизнес в Украине. Вы можете полностью перестать говорить и писать по русски и проиграете в деньгах, потому что все под русскими. Поэтому я предлагаю не шокировать русских и про-русских чуждым им языком, а каждый день выдавливать их бизнес из Крыма. И все будет прилично. Никакой национальной борьбы - чисто экономическая конкуренция. З приятелями і в родині розмовляй рідною скіки завгодно, хочь добу, але потім знову до діла. Партизанська єкономічна війна проти російского бізнесу - це единий шлях до Свободи.
    І не треби корити Ющенка. Зрозуміло, що Батько Черновол втрімався б і при таких грошах, тому його і вбито. Оскільки поки що в Україні іньшлї такої людини немає, то гайда "заряджати єкономічні набої" Слава Україні!
 • 2009.07.31 | Бывалый

  Re: Леонід Пилунський: Українська мова в Криму занепадає

  У Вас, что окромя этого хитрована, нет ни кого поумнее?Старый польский еврей вдруг стал украинцем, это уже супер - пупер!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.07.31 | Дозор

   Re: Леонід Пилунський: Українська мова в Криму занепадає

   Бывалый пише:
   > У Вас, что окромя этого хитрована, нет ни кого поумнее?Старый польский еврей вдруг стал украинцем, это уже супер - пупер!

   Бывалый, а ты сам-то кто такой?
 • 2009.08.01 | Бывалый

  Re: Леонід Пилунський: Українська мова в Криму занепадає

  Дозор, а ты сам то кто такой?Мне просто смешно, когда используя специфическую терминологию, разные проходимцы паразитируют на укранстве, а вы "ухи" развксили и щуритесь как кролики, когда вас гладят по шкурке перед убоем!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua