МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Іван Заєць - про”Поправку Зайця” до Кримської Конституції

08/14/2009 | Дежурный
Іван ЗАЄЦЬ: «”Поправка Зайця” до Кримської Конституції стоїть на сторожі унітарності України»

«Щоб скасувати мою поправку до Конституції Криму від 1998 року, треба перше скасувати унітарність України», - заявив народний депутат України, перший заступник голови Української народної партії Іван ЗАЄЦЬ. Так політик прокоментував підготовлене партією «Союз» конституційне подання Верховної Ради Криму до Конституційного суду України щодо відміни «поправки Зайця» до основного закону автономії, яка нібито обмежує республіканські повноваження. За його словами, „прийнята в останній момент із голосу вже під час голосування” поправка засвідчила, що „Кримська Конституція є законом України і не може суперечити будь-якому іншому закону, а отже звела всі зусилля «кримських сепаратистів» нанівець.

«Ініційована мною поправка до Конституції Криму цілком закономірна, така, що відповідає духу законодавства унітарної країни, де Основним Законом є її Конституція, а не нормативні-правові акти її суб’єктів», - підкреслив перший заступник голови УНП.

«Саме завдяки цій принциповій позиції у 1998 році вдалося призупинити сепаратистські тенденції на півострові, Крим проголошувався автономною республікою, яка є складовою суверенної України і хоча не має суверенітету, але має самостійність у межах питань її відання. У тексті новонародженого поважного документа були відсутні такі поняття, як "держава", "громадянство АРК", "закони АРК", які засвідчують статус суверенного утворення», - стверджує народний депутат.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua