МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Міліція затримала Андрія Мохника, Ігоря Мірошниченка та близько

04/08/2010 | Читач
10 активістів "Свободи"

Правоохоронні органи?8 квітня 2010
Під час прес-конференції "Волынская резня – польские и еврейские жертвы ОУН-УПА", що відбулася 8 квітня 2010 року в "Українському домі", заступник голови Всеукраїнського об‘єднання "Свобода" Андрій Мохник повідомив присутніх про те, що чиниться кримінальний злочин, а саме розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі і приниження національної честі та гідності українців (стаття 161 Кримінального кодексу України) та відбувається перешкоджання у роботі журналістів.

Після цього, застосовуючи брутальну фізичну силу, невідомі (як згодом виявилося - представники правоохоронних органів) видворили із зали, де відбувалася прес-конференція, декількох відомих українських журналістів та затримали заступника голови ВО "Свобода" Андрія Мохника, голову Сумської обласної організації, члена Політради ВО "Свобода", відомого журналіста Ігоря Мірошниченка, заступника голови Київської міської організації ВО "Свобода" Руслана Андрійка, члена ВО "Свобода" Юрія Ноєвого, голову Голосіївської районної організації ВО "Свобода" Олександра Колесніченка, голову ГО "Люстрація" Олега Осуховського.

ВО "Свобода" розцінює подібні дії правоохоронних органів та брутальну провокацію, організовану нардепом Колєсніченком, як неприховане розпалювання міжнаціональної ворожнечі та продовження політичних репресій щодо українців, які чинить режим Януковича. Нагадуємо, що українофобія, яка стала офіційною політикою очолюваного Януковичем прокремлівського режиму породила: закрите судилище над патріотом Миколою Коханівським, переслідування відомого мовознавця Ірини Фаріон, брутальну рейдерську атаку на житло голови Київського крайового братства ОУН-УПА Ореста Васкула та 56 мешканців села Ясногородки Макарівського району Київської області, призначення на міністерські посади україноненависників-табачніків, репресії проти українських студентів та утиски україномовних дітей у дитсадочках Донеччини.

ВО "Свобода" вимагає від міністра внутрішніх справ негайного звільнення та притягнення до кримінальної відповідальності усіх злочинців у погонах, які вчинили порушення Конституції України та законів України.

Наразі затримані знаходяться у Шевченківському районному відділенні міліції міста Києва (вул. Герцена, 9).

Прес-служба ВО "Свобода"

http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/014399/

Відповіді

 • 2010.04.08 | Смерть Табачника

  Говорить Олена Білозерська (л)

  http://bilozerska.livejournal.com/

  Сьогодні в Українському домі ВГО "Русскоязычная Украина", яку очолює нардеп від ПР Вадим Колесніченко, відкрила українофобську виставку "Польські та єврейські жертви ОУН-УПА". За наказом Кремля готують підгрунтя для зняття звання Героїв з Шухевича і Бандери.
  Поляки, які ще недавно були нашими ліпшими друзями, бо так наказали з США, тепер отримали звідти ж протилежний наказ - здати нас Кремлю.

  Українські націоналісти, переважно зі "Свободи", висловили свою незгоду із відкриттям цієї виставки, і були затримані перевдягненим у цивільне "Беркутом". Деяких за ноги тягли вниз по сходах. Зараз вони у Шевченківському РОВД на Герцена, скоро буде суд. Маю встигнути свідчити. Всі, хто можуть, негайно туди (Смірнова-Ласточкіна, 10б, біля Львівської площі).
  Що це був перевдягнений "Беркут" - сказали хлопці зі "Свободи", які впізнали в обличчя міліцейських керівників, які, теж у цивільному, віддавали їм накази.
  Колесніченко знущався на тему тридцяти срібняків. Хто б казав.

  Кремлівська влада і її "п’ята колона" - справжні нащадки Гітлера. Те, як наполегливо і нахабно вони намагаються розділити східних і західних українців - розподіл Чехословаччини не нагадує?

  Закінчиться цей беспрєдєл разом із каденцією Обами. Після нього у них буде президент-консерватор, і все повернеться на свої місця, тільки декому знатимемо ціну. А поки що треба протриматись.

  Це основне. Решту ви побачите на фото і відео. Пікет націоналістів під Українським домом ("Свобода", УНП, КУН, УНА-УНСО) я зняти не встигла, і дуже дякую Віктору Круку, який оперативно надав свої фото.

  І ще одне. У лідерів і учасників визвольних рухів, завжди, в усі часи і в будь-якій країні, руки по лікоть в крові. В т.ч. в крові невинних. Бо вони воюють, а війна - це ЗАВЖДИ бруд і кров невинних.
  Тому треба дивитися лише на те, заради чого люди ллють кров. Якщо задля незалежності своєї країни, то вони герої. Звичайно, герої для цієї країни і цієї нації. Ніхто не нав’язує Бандеру і Шухевича в герої полякам, росіянам чи євреям. Це українські герої, і той, хто їх не визнає, не визнає і нашої Нації.

  Не зраджуйте нас, поляки, не робіть цього! Бо якщо впаде наша державність, ми прийдемо до вас. І все вам тоді згадаємо. Щоправда, тоді ми зватимемось не бандерівцями, а росіянами. Та чи буде вам від цього легше?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.04.09 | berserk

   Остаточно щодо судової ухвали. (л)

   http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/014408/

   Шевченківський районний суд міста Києва закрив справи проти усіх затриманих під час інциденту в "Українському домі".

   Під час судового засідання, яке тривало понад 10 годин, було закрито справи про адміністративні правопорушення за відсутністю складу правопорушення стосовно голови Сумської обласної організації ВО "Свобода", відомого журналіста Ігора Мірошниченка, члена Київського міського комітету Всеукраїнського об’єднання "Свобода" Юрія Ноєвого, голови Голосіївської районної організації ВО "Свобода" Олександра Колесніченка, голови ГО "Люстрація" Олега Осуховського, помічника народного депутата Юрія Гнаткевича Сергія Кузана. Усні зауваження отримали заступник голови ВО "Свобода" Андрій Мохник, заступник голови Київської міської організації ВО "Свобода" Руслан Андрійко, помічник народного депутата Зої Шишкіної Олександр Ушинський та Ярослав Гошко. Також зняті звинувачення із затриманих Володимира Ігнася (був побитий міліцією), Вигонського, Олександра Понипаляка. Усіх затриманих звільнено.

   Таким чином суд ще раз підтвердив брехливість інформації, поширеної Центром громадських зв’язків Головного управління МВС України у місті Києві.

   Слід зауважити, що під час інциденту в "Українському домі" правоохоронці порушили 5 статтю Закону України "Про міліцію", згідно з якою, при затриманні правоохоронці зобов’язані представитись, зачитати п’ять статей Конституції України і озвучити звинувачення.

   Тепер вже громадські діячі та журналісти позиватимуться до суду на правоохоронців, які проводили протиправні затримання та заважали виконанню професійних обов‘язків.

   Крім того, міліцейські рапорти були написані "під копірки". Таким чином правоохоронці застосували один із ганебних методів роботи, відповідно до якого, що б не робили люди - висловлювали свої політичні чи релігійні погляди - правоохоронці пред’являють їм однакові звинувачення.

   Всеукраїнське об’єднання "Свобода" вимагає від Центру громадських зв’язків Головного управління МВС України у місті Києві вибачитись за брехливу інформацію, розповсюджену ним.

   Довідка. Правдиве відео із подій в "Українському домі" дивіться тут: http://vimeo.com/10777863

   Прес-служба ВО "Свобода"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua