МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

За бездетность теперь придется платить, новый шедевр власти.

02/28/2012 | 2012
Регіонал Ярослав Сухий та член НУНС Катерина Лук`янова пропонують Верховній Раді запровадити податок на бездітність.

Так, згідно з законопроектом, якщо до 30 років громадяни України не обзаведуться дітьми, вони будуть платити 17% податку на доходи фізичних осіб незалежно від рівня доходів.

"До 30 років людина має право думати, кого вона хоче собі в дружину або в чоловіки, є час здобути освіту, зробити кар`єру, створити сім`ю і спробувати народити дитину", - пояснила Лук`янова.

Винятком стануть бездітні інваліди I-III груп. При наявності в сім`ї понад трьох дітей ставка податку складе 5-10%.

Метою такого нововведення є збільшення бюджетних надходжень і збільшення рівня народжуваності, впевнені автори законопроекту. Додаткові надходження до бюджету можуть скласти до 800 млн. грн.

У Раді таку ініціативу народних обранців називають дурістю. Член комітету з питань бюджету Володимир Бондаренко переконаний, що треба не податки збільшувати заради народжуваності, а будувати дитсадки, в які наразі треба записуватись ледь не під час вагітності, бо місць усім дітям катастрофічно не вистачає.

Варто зазначити, що податок на холостяків, одиноких та бездітних громадян застосовувався протягом більше 50 років до розпаду СРСР. У європейській практиці таких норм немає.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua