МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

80 процентов нищеты...

03/14/2012 | Алекс....
2012-03-13 15:36:29
За межею бідності в Україні проживає 80% населення
Згідно зі щорічною доповіддю правозахисних організацій "Права людини в Україні 2011", чверть населення України вважає себе бідними.

Про це повідомив голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров.

"За останні 2 роки ми змушені констатувати, що права людини не є пріоритетом сьогоднішньої влади", - підкреслив він і додав, що за ці роки експерти зазначають в Україні істотне погіршення стану прав людини і основних свобод.

Експерти зазначили три основні небезпечні тенденції, що виникли в цій сфері в минулому році: падіння рівня життя і зростання бідності серед українців, політичні переслідування опозиції і громадських рухів, а також "знищення" незалежності суду.

Захаров зазначив, що згідно зі стандартами ООН, за межею бідності в Україні проживає 80% населення. При цьому, згідно з дослідженнями, бідними вважає себе одна четверта частина населення країни.

Автори доповіді стверджують, що замість того, щоб переглянути свою політику, не вдаватися до силових дій проти учасників акцій протестів в країні і перейти до діалогу, влада намагається їх залякати, використовуючи правоохоронні органи - МВС, СБУ і прокуратуру.

За словами правозахисників, тенденція використання державою правоохоронних органів як інструменту для політичних переслідувань своїх опонентів є дуже загрозливою для прав людини і може привести до репресій в країні.

Іншою негативною тенденцією в Україні автори доповіді назвали неповагу до правосуддя. Вони стверджують, що це призводить до випадкового кримінального переслідування і потрапляння суддів під контроль органів прокуратури, виконавчої влади та місцевого самоврядування. Так, "наругою над правосуддям" автори доповіді назвали судові процеси проти колишніх урядових чиновників.

За матеріалами УНІАН .


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua