МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист до Фронту Змін: "ваш активіст разом з бандюками". (л)

03/14/2012 | Горикорінь
http://www2.maidan.org.ua/news3/download_thread.php3?site=maidan&bn=maidan_free&thread=1331709055

Адвокатська присяга, партійна приналежність
і верховенство права: гострі кути українських реалій
(Відкритий лист до "Фронту змін")

Хочу жити в Україні за законами, а не «по поняттях»
Арсеній Яценюк

Кожен адвокат в Україні в той чи інший спосіб колись промовляв ці слова: "Клянусь суворо дотримуватись законодавства України, міжнародних актів про права і свободи людини, правил адвокатської етики, з високою громадянською відповідальністю виконувати покладені на мене обов'язки, бути завжди справедливим і принциповим, чесним і уважним до людей".

Додамо до цього витяг з Кодексу поведінки європейських адвокатів, де на перші позиції винесено повагу до верховенства права та справедливого здійснення правосуддя, які йдуть поруч з відданістю інтересам клієнта.

Так чи інакше, але саме дотримуватись цих правил зобов’язані українські адвокати, зокрема ті, що обрали для себе політичну кар’єру.

Адвокат Ігор Радченко – голова партійного осередку Фронту змін у місті Рубіжне Луганської області та його колега по партії адвокат Олексій Іващенко з міста Сєверодонецьк мабуть і не сподівались, що стануть одного дня настільки відомими особистостями. Та ще й завдяки своїй адвокатській практиці.

А саме тому, що справа, за яку вони взялися, виявилася справою звинувачення правозахисника Рімми Білоцерківської, яка організувала спротив громадськості проти незаконного будівництва.

Для справи, що тягнеться вже 5 років, з єдиною метою – забезпечити людині безвиїзний статус, дійсно є необхідність у дуже потужних «фахівцях» зі сторони обвинувачення. Не вдалося зробити справу у Сєверодонецьку – 9 суддів з 12 оголосили про свій самовідвід, то «логічно» пробувати у Рубіжному – подалі від людського ока. Щоправда важко, бо кожного разу збирається цілий зал уважних спостерігачів. Та й опинилася справа у Рубіжному в якийсь дивний спосіб без постанови Луганського апеляційного суду.

Сама проблема, мабуть, не в конкретній судовій справі. Не було б цієї справи, була б інша. Проблема у тому, що ті, хто найбільше сьогодні закликає до повновладдя закону і з цим твердженням ідуть на вибори, служать – можливо, небезкорисно - його найбрутальнішому порушенню.

В той час, коли публічні фронтозмінівці закликають «жити за законами, а не по поняттях», представник “ Фронту змін ” у місті Рубіжне адвокат Радченко І.О. активно здійснює у Рубіжанському міському суді “ захист ” старшого слідчого прокуратури м. Сєвєродонецька Пролигіна Є., який в кафе “Вютас” в стані алкогольного сп'яніння спровокував бійку, у ході якої вдарив пляшкою горілки по голові власника цього кафе Антоніну Гребельну, внаслідок чого остання отримала важку травму. Як це часто у нас в Україні відбувається, справу намагалися зам'яти.

Лише після втручання правозахисника Рімми Білоцерківської, прокуратура Луганської області порушила кримінальну справу за ст. 296 КК України. Після невдалої спроби скасувати через суд постанову про порушення справи, Пролигін Є. зник і був оголошений у міждержавний розшук. Після двох років розшуку був затриманий та на підставі ухвали апеляційного суду Луганської області взятий під варту і утримувався у слідчому ізоляторі м. Старобільськ. Саме відомий нам адвокат Радченко І. О. “ врятував ” його з під арешту. “ Досвідчений ” у таких справах адвокат подав в інтересах втікача клопотання про зміну запобіжного заходу з взяття під варту на заставу через нібито наявність тяжкої хвороби, посилаючись при цьому на “ конвенції відносно тримання під вартою ”, якої насправді не існує. Таким чином людина, яка несе очевидну загрозу оточуючим, опинилась на волі.

Після цього проти Антоніни Гребельної було вчинено ряд нових злочинів: 8 листопада 2011 року вчинено умисний підпал торговельного павільйону, що їй належить, у результаті якого продавцю було нанесено тяжкі опіки. Напередодні цих подій, 17 жовтня 2011 року працівник міліції на прізвище Запорожець разом з Пролигіним Іваном Анатольовичем - братом підсудного Пролигіна Є.А., які є співробітниками відділення кримінальної міліції у справах неповнолітніх Сєверодонецького МВ УМВС України в Луганської області, з'явилися у вказаний торговий павільйон, залякували продавця та схиляли її надати їм кошти у розмірі 300 грн. За фактом підпалу слідчим відділом Сєверодонецького МВ УМВС 08.11.2011 року порушена кримінальна справа № 0735/11 за ч.2 ст.194 КК України. 8 березня 2012 р. вже було здійснено умисний підпал кафе “Вютас”, що належить Антоніні Гребельній, у результаті, чого заподіяна значна майнова шкода.

Можна лише дивуватися витримці жінки, яка в таких умовах все ще займається бізнесом!

Крім того, у ході розгляду справи у Рубіжанському міському суді, не обмежуючи себе у висловах, Радченко І.О. домагався того, щоб правозахисник Білоцерківська не була допущена у справу в якості представника потерпілої. Заради цього він разом із Пролигіним Є. пішли на відверту брехню, стверджуючи, що Білоцерківська була учасником зазначених подій у кафе “Вютас” та намагались викликати її для дачі показань до прокуратури, аби унеможливити її участь у справі у якості представника Гребельної А.

У зв'язку з цим виникає питання: як Фронт Змін можуть представляти люди, які мають таку репутацію та залишаються робочими інструментами тих, з ким на словах категорично не погоджуються!

Заробіток адвоката не може визначати його життєвої позиції. Тим більше адвокат не може чинити всупереч адвокатській етиці.

У нас виникає логічне питання: з кого складається політичний проект «Фронт змін»? Чи є він насправді опозиційним до влади і в чому полягає його опозиційність?

Реакція на цей лист і буде відповіддю на наше запитання.

Координаційна Рада Асамблеї ГО МСБУ


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua