Захист дисертацій: в Україні я к в Росії
03/08/2005 | Robot
Цікавий опис процедури "тіньового" захисту дисертацій. Актуально і для нас! На жаль
http://www.postindustrial.net/content1/show_content.php?table=free&lang=russian&id=124
http://www.postindustrial.net/content1/show_content.php?table=free&lang=russian&id=124
Відповіді
2005.03.08 | Olha_K
Висновки мені сподобались (-)
2005.03.10 | Iryna_
Re: Захист дисертацій: в Україні я к в Росії
Процитую висновок статті Є.Балацького:"Среди имеющихся альтернатив политики искоренения наиболее предпочтительным является революционный путь, направленный на разрушение всей системы ученых степеней с последующим построением новой".
Важко не погодитись, але це нереально. Але реально - просто запровадити обов'язкову відкриту публікацію дисертацій та авторефератів в інтернеті, краще до захисту (і всього того, що було раніше). Можна одразу з відповідним форумом, де можна висловити свою думку про кокретну роботу.
І почати це з чиновників. На жаль, багато діючих високих чиновників (включаючи Юлю та Порошенка)також мають загадкові вчені ступені.
2005.03.10 | Горицвіт
Re: Захист дисертацій: в Україні я к в Росії
Iryna_ пише:> Процитую висновок статті Є.Балацького:
> "Среди имеющихся альтернатив политики искоренения наиболее предпочтительным является революционный путь, направленный на разрушение всей системы ученых степеней с последующим построением новой".
>
> Важко не погодитись, але це нереально. Але реально - просто запровадити обов'язкову відкриту публікацію дисертацій та авторефератів в інтернеті, краще до захисту (і всього того, що було раніше).
Зараз автореферати друкуються і доступні в головних бібліотеках. І там є список публікацій, за якими легко вияснити рівень дисертації. В принципі, кожен бажаючий може написати відгук і послати в раду.
> Можна одразу з відповідним форумом, де можна висловити свою думку про кокретну роботу.
Ідея по відкритість правильна. Але мені здається, що цього буде мало. Без механізму впливу.
> І почати це з чиновників. На жаль, багато діючих високих чиновників (включаючи Юлю та Порошенка)також мають загадкові вчені ступені.
Так. Юліну дисертацію детально розбирали у нас на форумі (можна знайти через пошук).
2005.03.10 | Iryna_
Re: Захист дисертацій: в Україні я к в Росії
Горицвіт пише:> Зараз автореферати друкуються і доступні в головних бібліотеках. І > там є список публікацій, за якими легко вияснити рівень дисертації. > В принципі, кожен бажаючий може написати відгук і послати в раду.
Але ніхто не пише. Або ради не читають те, що пишуть.
І всі знають, що чиновники захищають якусь лажу типу "Досвід сучасного менеджменту в нашій лавці".
А от якщо ця лажа буде опублікована на відповідному сайті з форумом, це вже й буде непоганим впливом. І на головній сторінці такого сайту мають бути статті про те, що власне є наука, а що - студентський реферат. І якщо текст викладений в інтернеті, набагато легше знаходити відвертий плагіат.
До речі, автореферати зараз викладаються на сайті ЦНБ, але після захисту. А треба ДО. І з спеціальним переліком дисертацій чиновників.
2005.03.10 | Горицвіт
Підтримую
Iryna_ пише:> А от якщо ця лажа буде опублікована на відповідному сайті з форумом, це вже й буде непоганим впливом. І на головній сторінці такого сайту мають бути статті про те, що власне є наука, а що - студентський реферат. І якщо текст викладений в інтернеті, набагато легше знаходити відвертий плагіат.
Так. Треба скласти листа і надіслати в міносвіти, вак і кабмін.
2005.03.11 | Людмила
Re: Захист дисертацій: в Україні я к в Росії
Горицвіт пише:> Зараз автореферати друкуються і доступні в головних бібліотеках. І там є список публікацій, за якими легко вияснити рівень дисертації. В принципі, кожен бажаючий може написати відгук і послати в раду.
по-перше, як розшукати у тих бібліотеках той реферат при тому стані розвитку інформаційної системи, що його мають наші бібліотеки? тоді потрібно принаймні знати, що певний автореферат існує та у які бібліотеки він надісланий.
а по-друге, та рада може начхати на отримані відгуки. то й хто знає, що вони надійшли? от як в публічному місці (Інтернет - чудово) розміщені різні думки з приводу роботи - то це вже зовсім інша справа
2005.03.11 | Уляна
Я теж процитую
Дело в том, что научное творчество продуцируется отнюдь не денежным фактором (по крайней мере не только им). Это очень тонкая деятельность, благодаря которой человек достигает творческой самореализации и самовыражения. Именно в процессе полной самоотдачи рождаются по-настоящему ценные научные результаты. И совершенно понятно, что подобная самоотдача и творческий подъем не могут быть ангажированными....Так отож! За такий вид діяльності взагалі не можливо роздавати степені. Це творча самореалізація, як у Елвіса Преслі чи Бітлз, чи навіть Софії Ротару. Ми знаємо, що першим двом не заборонялося співати без звання "Народний артист". Наукові степені мають бути дуже умовною справою, я би сказала "рекомендаційною", або тільки для добровольців. Кандидат наук і доктор при прийомі на роботу чи в інших ситуаціях повинні представляти план лекцій, чи дати семінар на рівних умовах. Хто краще відповідає на питання і виглядає цікавіше, того і вибирають.
2005.03.11 | Горицвіт
Більше того,
теперішні степені вимагають для їх отримання такої діяльності, яка не є науковою діяльністю. Дисертація - це дуже специфічний твір, який забирає багато зусиль, але не дає нового наукового результату.Потім ще різні "дрібнички", наприклад, як розбити результат на дві-три статті (а не помістити в одну, що вимагає логіка цього результату).
Не кажучи про сам захист.
Щоб це все пройти, треба непродуктивно потратити багато часу.
2005.07.01 | Г.К.
Re: Більше того,
З власного досвіду можу сказати, що в Україні більше половини зусиль дослідника, забирає усіляка бюрократична тягомотина - підготуйте довідку "А", підготуйте рішення "Б".Також не абияку роль під час захистів відіграє ставлення до дисертанта з боку маститих вчених, що практично окупували певні напрямки досліджень. Часом буває так, що професор який вважає себе пупом землі навмисне валить дисертанта бо той колись десь не узгодив з ним тему чи там не консультувався в нього. Загалом наша система захисту дисертацій це просто жах....
2005.03.12 | Уляна
Re: Захист дисертацій: в Україні я к в Росії
В газеті "День" є стаття про стан вітчизняної науки. Наведені всім добре відомі факти і зроблено досить правильні але одночасно абстрактні пропозиції. Абстрактні тому, що не подано механізму їх виконання. Хочете, прочитайте про те, що ви і самі вже знаєте (хоча б з цієї гілки):
http://www.day.kiev.ua/133570/
2005.07.01 | Рюген
Пара копеек
Во-первых, защита диссертаций стоит денег везде. В хСССР - в последнюю очередь.Во-вторых, диссертация является квалификационной работой. Она не требует таланта по определению. Для выявления талантов существуют конкурсы. Не только в науке, но и в искусстве, спорте (соревнования) етсетера.
В-третьих, первые два пункта не означают, что все окей. Наука сгнивает как институт и превращается в схоластическую служанку власти. Этот эффект уже имел место в раннем средневековье. Тогда он, правда, компенсировался властью церковной над светской и над собственно наукой.
В-четвертых, гниение науки в целом не означает гниение всех ученых поголовно. Георгий - хороший пример, как можно вывернуться. Надо следовать не советам Георгия, а его примеру.
Всем привет. Продолжайте копырсаться.