Iz vystupu prezydenta
11/11/2005 | Roman
Президент також відзначив, що наразі в рамках Болонського процесу проводиться фінальна частина дискусії щодо введення програми "Україна - вікно в Європі", суть якої - навчання декількох тисяч українських студентів за кордоном.
Yak na mene tse vse populizm. Hto finansuvatyme? Serednia vartist navchannia na odnogo studenta bude 3000-8000 na rik + taka z suma na prozhyvannia. Teper pro dekilka tysiach ! Nehay 2 2000 studentiv x 3000 abo 8000 = mayemo 6 mln Euro naymenshe abo 24 naybilshe. Plus taka zh suma na prozhyvannia. Zvidsy 12 chy 48 mln Euro.
A skilky studentiv povernetsia. Mozhe zastavyty yih u selo popratsiuvaty na 3 roly ?
Yak na mene tse vse populizm. Hto finansuvatyme? Serednia vartist navchannia na odnogo studenta bude 3000-8000 na rik + taka z suma na prozhyvannia. Teper pro dekilka tysiach ! Nehay 2 2000 studentiv x 3000 abo 8000 = mayemo 6 mln Euro naymenshe abo 24 naybilshe. Plus taka zh suma na prozhyvannia. Zvidsy 12 chy 48 mln Euro.
A skilky studentiv povernetsia. Mozhe zastavyty yih u selo popratsiuvaty na 3 roly ?
Відповіді
2005.11.11 | Iryna_
Re: Iz vystupu prezydenta
Я не думаю, що це так дорого (можна домовлятись про якесь спільне фінансування з іншими країнами, обміни і таке інше), можна посилати навчатись на коротші програми. Є багато грантових коштів, які не використовуються, тому що вимагають співфінансування від України, якого ніхто не дає (так вмерла наукова програма Сороса).Відбір та повернення - дійсно проблема. Відбір можна віддати якимось закордонним агенціям, наприклад, Айрексу на речі такого типу гранти дають), щодо повернення - договори. Найбільша проблема - а що саме ці люди тут робитимуть? І зараз є повно людей, які закінчили західні програми за всякими Маскі, які не дуже можуть знайти місце в житті.
2005.11.12 | Рюген
Севершенно верно:
Iryna_ пише:> Відбір та повернення - дійсно проблема. Відбір можна віддати якимось закордонним агенціям, наприклад, Айрексу на речі такого типу гранти дають), щодо повернення - договори. Найбільша проблема - а що саме ці люди тут робитимуть? І зараз є повно людей, які закінчили західні програми за всякими Маскі, які не дуже можуть знайти місце в житті.
Не специалистов грамотных стране не хватает, а страны не хватает для грамотных специалистов. По этой же причине никакая западная помощь реально не поможет, а только приносит унижение. Теоретически необходимы грамотные менеджеры для организации производства (в том числе и знаний) и прорывов на западные же (но и восточные и южные тоже) рынки. Но такая ерунда ни в чьи пляны не входит.
2005.11.12 | Iryna_
Re: Севершенно верно:
2005.11.12 | Iryna_
Re: Севершенно верно:
Щодо "приниження" та "марності" західної допомоги це не зовсім так, є приклади корисності (я вже наводила приклад системи житлових субсидій, впроваджену з західною допомогою). Щодо "приниження" - це окрема історія і це можна по-різному сприймати. Як на мене, радянські черги були куди більшим приниженням, і куди більшим приниженням є сьогоднішнє ставлення посольств.Щодо спеціалістів з західною освітою - Ви праві, дійсно треба міняти країну так, щоб вона могла сприймати цих спеціалістів. Досягнення цієї мети потребувало б по дорозі багатьох хороших речей.
2005.11.12 | Рюген
Re: Севершенно верно:
Iryna_ пише:> Щодо "приниження" та "марності" західної допомоги це не зовсім так, є приклади корисності (я вже наводила приклад системи житлових субсидій, впроваджену з західною допомогою). Щодо "приниження" - це окрема історія і це можна по-різному сприймати. Як на мене, радянські черги були куди більшим приниженням, і куди більшим приниженням є сьогоднішнє ставлення посольств.
>
Ну вот! Жилищным субсидиям должны еще кого-то благодарить. Я сам получал такую субсидию. При Советской власти. Молодым специалистам давали ссуды даже беспроцентные, насколько помню. Я платил со своей зарплаты целых 14 рублей в месяц возврат той ссуды. Масштаб таких ссуд даже сравнивать нечего.
И насчет унижения. Видите ли. Об очередях. Стоит очередь за телевизором "Электрон" Львовским. А "Славутичи" или "Березки" - бери - не хочу. Навалом! Или очередь за холодильниками "Минск" или "Ока". А "Днепр", "Донбасс", "Чинар" (он же "Апшерон") - все магазины захаращивали. А современные посольства: у меня таких проблем унижения, честно говоря, не было. Были проблемы, накладки, но унижения - пожалуй, нет. Хотя, вполне верю. Унижение немного в другом: в твоей беспомощности перед произволом. Закон может быть сколь угодно суров, но это закон. (Не я!) А произвол, даже мягкий (самодурство) - все равно произвол. Стало ли сейчас меньше именно произвола чем во время оно? Вопрос риторический.
2005.11.12 | Iryna_
Re: Севершенно верно:
Це знову ж таки не по темі, але Радянський Союз Ви погано пам'ятаєте. Може, це й є причиною іллюзій.Телевізорів і холодильників нормальних не було ніяких. Те, що було - Кристал і Апшерон - ламалось одразу і нормально не працювало. Берізки точно не було - ми свою купили у знайомих, коли ті дістали по блату Електрон. Найсмішніше те, що їхній Електрон давно здох, а Берізку ми недавно віддали їм же на дачу у працюючому стані.
Житлові субсидії - це не те. Нинішня система - компенсація частини квартплати та вартості комунальних послуг - нічого спільного з Радянським Союзом не має, впроваджена років 5-8 тому за допомогою якогось гранту, і впроваджена дуже грамотно (настільки, наскільки це у нас взагалі можливо).
А щодо західної освіти - дійсно, в нашій системі прижились лише ті люди, яких брали на конкретні завдання - типу начальником відділу цінних паперів, коли з "старих" працівників в тому ніхто нічого не розумів.
2005.11.14 | Рюген
Пособие по бедности.
Iryna_ пише:> Це знову ж таки не по темі, але Радянський Союз Ви погано пам'ятаєте. Може, це й є причиною іллюзій.
> Телевізорів і холодильників нормальних не було ніяких. Те, що було - Кристал і Апшерон - ламалось одразу і нормально не працювало. Берізки точно не було - ми свою купили у знайомих, коли ті дістали по блату Електрон. Найсмішніше те, що їхній Електрон давно здох, а Берізку ми недавно віддали їм же на дачу у працюючому стані.
>
> Житлові субсидії - це не те. Нинішня система - компенсація частини квартплати та вартості комунальних послуг - нічого спільного з Радянським Союзом не має, впроваджена років 5-8 тому за допомогою якогось гранту, і впроваджена дуже грамотно (настільки, наскільки це у нас взагалі можливо).
>
Наверное, я помню плохо...
Такие субсидии (по бедности) в СССР тоже существовали, но по понятным причинам, потребителей было немного (больные и многодетные, как правило). Наверное, я забыл как тащил свой "Минск" на горбу на пятый этаж, как стоял в очереди на "Электрон" и он работает до сих пор, даже кинескоп не сел. И конечно, я не помню как поляки скупали в Киеве все подряд, от молотков и стирального порошка до телевизоров и компьютеров, и их перегруженные "Малухи" човгали пузом по асфальту по дороге в братскую Польшу. Расскажите, расскажите мне поподробнее про те черные дни.
> А щодо західної освіти - дійсно, в нашій системі прижились лише ті люди, яких брали на конкретні завдання - типу начальником відділу цінних паперів, коли з "старих" працівників в тому ніхто нічого не розумів.
Вы специалист не только в фундаментальных науках? Откуда такие фундаментальные сведения? С другой стороны, как Вы себе представляете найм на работу человека "взагали", без определенного набора знаний и умений, необходимых работодателю? Зачем Украине высококлассные инженеры и конструкторы с западным образованием. Такие же врачи, химики, биологи? Финансисты - да. "Вы работайте, а деньги мы себе посчитаем". Почти то же самое.
Кстати, Вы там румынскими программерами интересовались?
Вот, почитайте интересный обзор: http://www.intracen.org/execforum/ef2005/montreux/Country-Papers/Romania_Cios.pdf
Румыния впереди таких как Чехия и Венгрия. А то, что она обошла Украину... что ж, поживите еще и увидите, как Украину обходят Турция, Боливия, Парагвай, Камерун, далее все подряд.
2005.11.13 | Roman
Re: Iz vystupu prezydenta
Nevelychkiy comentar -Programa Fulbright v Ukraini finansuye do 10 studnetiv
Programa Erasmus Mundus finansuye do 25 studentiv ( tsiogo roku)
Programa IREX ta ACCELS pryblyzno taku zh Kilkist.
Krim togo ye programu Visegrad do 20 cholovik
Ti zh Osvitni programy Reneissance foundation ( v ramkah Chevening program - do 6 cholovik), CEU - 28) Reshta yakos ne pryhodiat na dumku zaraz.
Otozh yakscho pidbyty pidsumky otrymayemo - 100 cholovik. Nehay sche 100 za inshymy. Tse vsiogo navsiogo 200. A de tysiachi. Tut slid vrahuvaty shco zaraz ukraina ye odnym iz lideriv u tsyh programah. ~
Dlia dovidky navchannia odnogo studneta iz Ukrainy Erasmus Mundus Eu comisia vytrachaye 25 000 Euro na rik. !!! Suma Fulbright lyshe descho mensha.
Dali - yakscho vy viddaste administruvannia IREXu vy otrymayete spetsialistiv yaki portibi uriady USA abo yaki uriad USA dumaye potribni ukraini. Faktychno zhodna iz program NE FINANSUYE TOCHNI NAUKY !!!!
2005.11.13 | Сергій Вакуленко
Re: Iz vystupu prezydenta
Roman пише:> Dlia dovidky navchannia odnogo studneta iz Ukrainy Erasmus Mundus Eu comisia vytrachaye 25 000 Euro na rik.
Одразу видно присутність бюрократів. Якби гроші давали в руки зацікавленим особам, цілком вистачило б і половини.
2005.11.14 | Roman
Re: Iz vystupu prezydenta
Shovniy pane Sergiyu,Tsi groshi, a same 25 000 euro na rik perevodiatsia priamo na rahunok studenta. (i niyakiy burokrat yih zvidty ne zabere) Tse groshi studenta z yakih vin oplachuye navchannia, pereizd, prozhyvannia. Tse mozhna pobachyty yakscho sliduvaty linku Erasmus Mundus na saiti. www.delukr.cec.eu.int ( predstavnytsvo EU commission v Ukraini) . A krim togo she vytraty na administruvannia.
Zvychayno programa ye odniyeu iz naykrashchyh sho proponuyutsia Ukraintsiam.
2005.11.13 | Iryna_
Re: Iz vystupu prezydenta
Я говорила про те, що західним освітнім агенціям можна доручати відбір студентів (тобто адміністрування тестів), а не адміністрування самої програми (вибір спеціальностей та вузів).Щодо програм з природничих наук, на них НАБАГАТО легше одержати гранти від самих університетів (чесно кажучи, я не знаю про жодну мотивовану людину, яка б хотіла попасти на навчання в Штати з математики-фізики-хімії-біології і цього не зробила, доклавши до того відповідні зусилля (тобто не розповідала всім, що вона хоче попасти, а правильно писала листи та якось здала ТОЙФЛ) і туди не попала б - навіть люди з обласних пединститутів, які знали що робити і робили, попадали туди на навчання). Так, гранти неповні, треба працювати, треба знайти десь тисячі півтори доларів на тести, плату за аплікацію та дорогу, але це все цілком реально. Ну хіба що хотіли в Гарвард, а попали в Індіана Стейт Юніверсіті. Та й ті освітні агенції у Гарвард не направляють.
Навіть на хороші дорогі МВА хорошим аплікантам дають кредити, тому туди теж реально попасти за відповідних здібностей та зусиль.
Тому західні агенції на природничі спеціальності гроші централізовано і не дають.
Проблема не в агенціях і спеціальностях - проблема в тому, що люди, які закінчили те навчання (за програмами агенцій та самі) часто хочуть повернутись додому (та й агенції вимагають), але не можуть собі знайти місця (ось тут є цікава фраза на цю тему http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_osvita&trs=0&key=1131746876&first=1131918427&last=1128711323).
Так що президенту ще залишилось хоча б пообіцяти, що в країні будуть зміни, що дозволять усім цим студентам знайти собі місце в Україні (тобто мати гідну зарплату+відчуття потрібності).
Насправді дешевше було б не посилати студентів туди вчитися на декілька років, а зробити хоча б магістерські програми тут (в Могилянці є така економічна програма) з запрошенням західних викладачів та за більш прогресивною системою (я не говорю "західною" - треба брати краще з того, що є там, і того, що є у нас).
Звичайно, за інженерними спеціальностями цього не зробиш -треба саме посилати студентів на навчання. Може ще медичними - просто не знаю специфіки.
2005.11.14 | Roman
Re: Iz vystupu prezydenta
Насправді дешевше було б не посилати студентів туди вчитися на декілька років, а зробити хоча б магістерські програми тут (в Могилянці є така економічна програма) з запрошенням західних викладачів та за більш прогресивною системою (я не говорю "західною" - треба брати краще з того, що є там, і того, що є у нас).Povnistiyu pidtrymyu taku dumku. Ale na zhal krim Mogylianky iz yi EERC program ta Lvivskogo natsionalnogo iz magisterskoyu iz kulturologi ta sotsiologi, ya bilshe ne chuv pro taki programy.
Moya dumka - tsiu programu treba obgovoriuvaty na rivni universtytetiv chy studentskiho obyednan. A to " na zaveshalnomu etapi programa" - faktychno programa novogo vidplyvu naykrashchyh studentiv za kordon.
2005.11.14 | Iryna_
Re: Iz vystupu prezydenta
Були такі програми другої вищої освіти (у МІМ - Міжнародному інституті менеджменту, це реально хороший приватний вуз) МВА з енергетики та банківської справи (програмою з банківської справи керувала якраз Катерина Чумаченко, програмою з енергетики - моя подруга (зараз просто сидить без роботи)). Ці програми фінансувались Американською агенцією з міжнародного розвитку, але на обмежений строк. Донори передбачали, що потім такі програми фінансуватимуться підприємствами та державою. Але не склалось. Мені багато різні люди розповідали про ці програми та випускників, і на мій погляд вони були дуже успішними. Як легко здогадатись, Президент про ці програми має знати.2005.11.14 | Iryna_
Re: Iz vystupu prezydenta
Додаток до попереднього повідомлення.Розрахунок вартості навчання у такій програмі МВА зараз у Києві -
десь 12 тис. дол. - вартість навчання у самому МІМ, десь 500 дол. потрібно на найм житла+проживання в Києві для іногородніх (це 5 тис. на 10 місяців), плюс кошти на запрошення іноземних викладачів (десь 40 тис. за рік на групу з 40 осіб), плюс вартість закордонного стажування - тобто також недешево - десь 20 тис. дол. на особу. Проте вигоди наступні - вступатимуть ті, хто хоче саме вчитися, а не просто пожити за кордоном, і випускники тут залишаться. Аби був якийсь пристойний гуртожиток, це все було б ще дешевше. Часткове грантове фінансування на стажування + іноземних викладачів теж залучити простіше.
2005.11.16 | Хвізик
якщо би Ви хотіли створити школу світового рівня, а не просто
просто запрошувати професорів-диваків із Заходу на час їхніх сабатікал-відпусток, то гроше потрібно дещо більшеПрофесору треба давати зарплатню світового рівня, 60 тис долярів на рік мінімум.
Крім того, необхідно забезпечити його коштами на впровадження і розбудову власної дослідницької програми. В залежності від дисципліни, і від стану справ в університеті, який його наймає, ця сума може бути різною.
Наприклад, якщо Ви запрошуєте професора експериментальних точних наук на "голе місце", то він потребуватиме стартових грошей на менш ніж 600 тис долярів - на закупівлю обладнання, фінансову підтримку для аспірантів і пост-доків, які в нього працюватимуть, виконання замовлень сторонніх організацій, поїздки за кордон для проведення досліджень, які потребують унікального обладнання, і т.п.
Стартові гроші для професора теоретичних наук приблизно вдвічі менші - він не потребує дорогого устаткування, крім комп"ютерів. Хоча багато теор задач можна виконати лише на дорогих комп"ютерних системах.
Думаю, що професор економіки теж потребуватиме стартових грошей для своєї програми.
Освіта - не та галузь де треба гнатися за дешевизною
Дешева рибка - погана юшка
2005.11.16 | Iryna_
Re: якщо би Ви хотіли створити школу світового рівня, а не просто
На жаль, я не знаю скільки грошей треба для школи (університету) світового рівня (хоча, звичайно, навіть на 25 тис. на рік х 2 тис. студентів = 50 млн. дол.на рік на навчання 2 тис. за кордоном, школу світового рівня не створиш). Я говорила лише про те, скільки грошей треба на більш-менш пристойну програму МВА в Україні для 40 студентів на рік з запрошенням іноземних викладачів. "Короткострокових" викладачів можна знайти набагато кращої якості, ніж постійних.Про природничі науки не знаю, ясно, що більше.
2005.11.16 | Хвізик
я сильно сумніваюся, що "метом короткотермінових запрошень"
можна зробити серйозну програму будь з чого.хоча, можливо, ви навіть зможете запросити на рік якого світилу. віддача від світила, вирваного зі свого середовища, відірваного від своєї школи, навряд чи буде повноцінною.
з тим самим успіхом можна закупити зах підручників і заставити студентів їх читати
в процесі навчання учень не лише має напхатися різними знаннями; важливим є занурення у середовище, бути серед собі подібних, бачити старших учнів, допомагати молодшим, мати приклади людей які досягли успіху, самому цього прагнути.
необхідно брати курс на створення шкіл. Створення університету "з нуля" коштуватиме близько мільйарада доларів. Але, можливо, що з нуля і не потрібно; можна спробувати винайти спосіб працювати на базі існуючих університетів.
2005.11.17 | Iryna_
Re: я сильно сумніваюся, що "метом короткотермінових запрошень"
Я цілком погоджуюсь з тим, що ніякого толку від закордонного професора, вирваного з свого середовища, не буде. Якщо робити якісь програми, організатори мають бути тут і запрошувати закордонних вчених для короткострокових курсів.Обговорювати створення університету "світового" рівня не дуже цікаво, це з тієї ж серії, що й обговорення польотів на Марс (тобто все одно ніхто того не робитиме).
Я про те, що дружина президента колись керувала тут освітньою програмою (МВА для банківських працівників), про яку я від колишніх студентів чула хороші відгуки. Дивно, чому президент не пропонує фінансувати зараз подібні програми. Я порахувала вартість - зараз це десь в 2,5 рази дорожче, ніж було тоді, проте все ж дешевше, ніж посилати за кордон. До того ж випускники в основному тут залишаться.
2005.11.17 | Хвізик
Re: я сильно сумніваюся, що "метом короткотермінових запрошень"
Iryna_ пише:> Я цілком погоджуюсь з тим, що ніякого толку від закордонного професора, вирваного з свого середовища, не буде. Якщо робити якісь програми, організатори мають бути тут і запрошувати закордонних вчених для короткострокових курсів.
а багато толку з короткострокових курсів?
> Обговорювати створення університету "світового" рівня не дуже цікаво, це з тієї ж серії, що й обговорення польотів на Марс (тобто все одно ніхто того не робитиме).
прийде час - робитимуть
>
> Я про те, що дружина президента колись керувала тут освітньою програмою (МВА для банківських працівників), про яку я від колишніх студентів чула хороші відгуки. Дивно, чому президент не пропонує фінансувати зараз подібні програми. Я порахувала вартість - зараз це десь в 2,5 рази дорожче, ніж було тоді, проте все ж дешевше, ніж посилати за кордон. До того ж випускники в основному тут залишаться.
Щоб з-за кордону поверталися, треба зв"язувати людей умовами контракту. Є світовий досвід. У Таїланді так роблять. Посилають за кордон по 2-3 тис щороку, повернення 99,9%. Бо як хто не хоче повертатися, то має повернути вирачені на нього кошти у трикратному розмірі + банківські відсотки. дуже рідко хто має аж такі можливості.
Я заре пишу статтю для Майдану про тайський досвід. Думаю за кілька днів закінчити
2005.11.17 | Roman
Re: я сильно сумніваюся, що "метом короткотермінових запрошень"
Navit professor yakyi vyrvaniy iz svogo otochennia mozhe duzhe bagato chogo zrobyty. Prosto potribno vybyraty profesora yakiy ye liderom u svoyi kraini i galuzi. Yak na mene inozemnyh professor potriben dlia togo schob studenty ( i vykladachi ) pobachyly sho ye shos inshe nizh ukrainska naukova dumka. Bagato studentiv budut vidchuvaty sho potribno shos robyty shob buty kraschymy. Chasom odna lektsiya mozhe duzhe bagato chogo zminyty.Dali, Ukraina ne finansuye stazhuvannia svoyih studentiv i vykladachi v zakordonom. Tobno ni pro yakiy kontrakt my ne mozhemo govoryty. Hocha vy znyayete ye spoby - nichogo ne vklavshy tysnuty na aspirantiv chy studentiv, yaki sami znayshly finansuvannia. Dohodyt do absurdu liudyna iz BA Oksfordu chy MIT ne mozhe prodovzhyty navchannia v ukrainskomu vuzi cherez te sho u dumplomi ne maye fizkultury chu oznov zhyttiyediyalnosti. ( spetsialnist ne fizkultura chy medytsyna) . V rezultati liduna povertayetsia nazad zakordon, iz absoliutnoyu obrazoyu na svoyu krainu. Povirte ya govoriu pro fakty !!!
2005.11.16 | Георгій
Start-up фонд для асистента, доцента, і повн. професора-біологa
Хвізик пише:> якщо Ви запрошуєте професора експериментальних точних наук на "голе місце", то він потребуватиме стартових грошей на менш ніж 600 тис долярів - на закупівлю обладнання, фінансову підтримку для аспірантів і пост-доків, які в нього працюватимуть, виконання замовлень сторонніх організацій, поїздки за кордон для проведення досліджень, які потребують унікального обладнання, і т.п. Стартові гроші для професора теоретичних наук приблизно вдвічі менші - він не потребує дорогого устаткування, крім комп"ютерів. Хоча багато теор задач можна виконати лише на дорогих комп"ютерних системах. Думаю, що професор економіки теж потребуватиме стартових грошей для своєї програми.
(ГП) У США університети дають новим асистентам-біологам (експериментаторам) на розвиток нової дослідницької програми десь так від 10 до 40 тис. доларів на рік, новим доцентам чи повним професорам трохи більше. Як правило, фінансування обмежується одним чи двома роками, далі вже треба знайти гранти. Стартові гроші на заробітну плату персоналу як правило не витрачаються. На це ідуть грантові гроші (для лаборантів, інженерів і т.д.), або стипендії (для аспірантів чи постдоків).
> Освіта - не та галузь де треба гнатися за дешевизною Дешева рибка - погана юшка
(ГП) Так.
2005.11.17 | Хвізик
Re: Start-up фонд для асистента, доцента, і повн. професора-біологa
40 тис дол/рік - це не про "голе місце"так може бути, якщо вже є якесь обладнання
з такою сумою не розженешся, бо навіть найпростіша річ - осцилоскоп коштує 15 тис.
кріостат Оксфорд сайнтіфік - від 15 дол 60 тис
двогратковий спектрометр Джобін Явон - від 100 тис
моєму начальнику, коли його тута наймали, одразу видали старт-ап на 200 тис + 400 тис розподілених на 3 роки у формі гранту
разом 600 тис.
звичайно, все залежить від політики університету і його можливостей
2005.11.17 | Георгій
Так, Ви праві, на "голе" треба більше...
... навіть і біологам.2005.11.17 | Хвізик
Re: Так, Ви праві, на "голе" треба більше...
біологам також недешево:мікроскоп для маніпуляцій з зумом, геть простенький, близько 10 тис
а скільки може коштувати справжній потужний біологічний мікроскоп? я не знаю, але гадаю що тисяч 100, не менше
навіть якийсь там пінцет, швейцарського виробництва, щоб до ладу зроблений, то 40 баксів
ціни жахливі
2005.11.17 | Рюген
К микроскопу еще нужен
ультрамикротом. Который будет стоить дороже, чем микроскоп.А еще не забудьте про расходные материалы и обслуживание.
2005.11.17 | Хвізик
блін. ще недавно наша промислолвість випускала пречудові оптичні
прилади світового рівня. Той же завод Арсенал у Києві.випускалася і точна механіка
єдина галузь, в якій в нас було відставання - то електроніка
а заре все загнулося. просто дивно. Там де інші бабло лопатами гребуть, в нас - банкрутсва і розвал.
2005.11.17 | Георгій
Невже Рюген правий і Україна існувати не може?
Тобто існувати як щось хоч трохи краще, ніж геть бананова і при тому бідна республіка? Адже без науки таки саме це її доля...2005.11.17 | Хвізик
ні
я думаю, в нас все буде нормально. це питання часу.поганих прогнозів про україну ніколи не бракувало
говорили, що вона і пів-року не проіснує
тоді говорили, що її руйнація завершиться за 3 роки
говорили, що ющ ніколи президентом не стане
говорили, що ніколи не матиме стабільної валюти
говорили що розвалиться на 2-3 частини
працює ворожа пропаганда. є і свідомі шкідники. але зона їхня дії обмежена і весь час звужується.
заре бабло все ще зосереджене у руках, які не знають що з ним толком робити. але є в бабла така хороша властивість, що воно прагне у розумні руки.
якщо ми матимемо відкрите суспільство, процес перетікання бабла у хороші руки прискориться
якщо ні - то йтиме довше
2005.11.17 | Рюген
Прогнозы и реальность
Хвізик пише:> я думаю, в нас все буде нормально. це питання часу.
> поганих прогнозів про україну ніколи не бракувало
> говорили, що вона і пів-року не проіснує
Я такого не слышал. Как раз в течение первых полугода-года только и было разговоров про прогноз Дойчебанка, какая Украину ждет счастливая судьба. Впоследствии прогнозиста уволили. За ненкомпетентность
> тоді говорили, що її руйнація завершиться за 3 роки
Так оно и случилось. Нынешнее население ходит по згарищу.
> говорили, що ющ ніколи президентом не стане
Я лично на этом самом сайте писал, что это возможно в случае а) массовых манипуляций б) высокой степени оглупения провинции, особенно ее депрессивной части. (На меня еще Тестер за это окрысился). Это как раз к тому, что Юшенко был выбран бедными и глупыми. Не считая Киева (это отдельная история).
> говорили, що ніколи не матиме стабільної валюти
С момента введения гривны она обесценилась в 3 раза. Это при том, что на Украине не было такого явления как ГКО в России. И Украина (не забывайте!) не платит настоящей цены за газ. Когда начнет платить - перекос в пользу шахтеров еще больше усилится. Но это к валюте не относится. росто к экономике.
> говорили що розвалиться на 2-3 частини
>
Уже развалилась. Просто у этих двух частей у власти одна общая камарилья. Не пользующаяся авторитетом ни там, ни там.
> працює ворожа пропаганда. є і свідомі шкідники. але зона їхня дії обмежена і весь час звужується.
Это самое смешное. Сравните объемы финансирования всяких фондов, содержащих СМИ. Но, действительно, влияние пропаганды падает. Любой. Происходит атомизация, распад общества.
>
> заре бабло все ще зосереджене у руках, які не знають що з ним толком робити. але є в бабла така хороша властивість, що воно прагне у розумні руки.
Это мистика. Верьте, Вам воздастся. По яйцам Фаберже.
> якщо ми матимемо відкрите суспільство, процес перетікання бабла у хороші руки прискориться
Осторожно, двери открываются. На ходу в тоннеле. Да и ход - задний.
> якщо ні - то йтиме довше
Процесс распада будет идти столько, сколько будет существовать нынешний баланс сил и интересов. От Украины это не зависит.
2005.11.17 | Хвізик
Re: Прогнозы и реальность
ви маєте право на вільне висловлювання власних думок2005.11.17 | Рюген
Что я и делаю. (-)
2005.11.17 | Рюген
Может быть, Вас интересует, как
лантановое стекло растаскивали с Арсенала? Как из институтов Академии Наук грузовиками вывозили цветные металлы? Как вместо алмазов сыпали песок в инструмент? Как академики тусовались в Верховной Раде, а научные сотрудники на майдане продавали книжки непристойного (националистического) содержания? Я своих бывших коллег обнаруживал в ларьках по продаже контрафактных дисков.Да разве ж я один? А на огороде у тещи я выращивал фасоль, потому что на мясо денег у меня не было... Скот вырезали на 4/5, если не больше, я полагаю. Из 16 млн тонн сахара при СССР Украина производит около 2 теперь. И стоимость трудозатрат при его производстве - больше чем в Америке. Это здесь, на майдане обсуждалось. Про селекционную работу я ничего не слышу: о покойниках плохо не говорят?А в СССР была крупнейшая коллекция семян дикорастущих предков культурных растений. Ценнейший генофонд! Сотрудники поддерживавшие эту коллекцию, умирали с голода в блокаду (коллекция располагалась в Ленинграде), но коллекцию сохранили.
"Славних прадідів великих правнуки погані". І не соромляться. Поганому виду нема стиду.
2005.11.17 | Хвізик
це все правда (-)
2005.11.17 | Roman
Re: Может быть, Вас интересует, как
Pane Riugen,Rechi yaki vy pyshete ye pevnoyu miroyu demagogichni iz prysmokom snobizmu . ( moya subjectyvna dumka ) Po pershe mozhna vvazhaty sebe kym hochesh, ale ya dumayu scho vy ne mayete prava nazyvaty liudey u provintsii - otuplenoyu masoyu sho golosuye za Yushechnka. Yak na mene tse ne rechi yaki mozhe sobi dozvolyty liudyna sho dyskutuye u forumi osvita. I sudiachy iz vashyh dopysiv dosyt osvichena.
Dali, liudyna yaka vvazhaye sho Ukraina tse prosto yakas pomylka ne maye prava dyskutuvaty pro yii osvitu. Yak mozhna govoryty pro rozvytok osvity, yakscho vy ne viryte v samu ideyu derzhavnosti. Teper shodo miliarda dolariv na universtytet. Absoliutno pogodzhuyus scho potribna velychezna suma koshtiv na formuvannia universytetu, ale po pershe v Ukraini vse sche zalyshylos dosyt bagato vchenyh yaki mozhut pratsiuvaty na duzhe vysokomu rivni. ( tse ne ye banalni rechi pro te yaki my horoshi). Dali potribno vybyraty ti rechi yaki ye perspectyvnymy i potriben rozpodil naukoyemnyh napriamkiv. Napryklad mene dyvuye sho faktychno zhoden iz ukrainskih vuziv ne znaye chym zaymayetsia inshyi. I yakscho napryklad odyn vuz ye perspektyvym u genetytsi, a inshyi u optytsi mozhe ne varto finasuvaty optyku usiudy chy navpaky. Potribno robyty strategichni kapitalni investytsi u tsi galuzi.
2005.11.17 | Roman
Re: Невже Рюген правий і Україна існувати не може?
Dumayu potribno shos zminiuvaty. Pamiatayu odrazu pisla pomaranchevoi revoliutsii, p. Natali Zubrytska, prorektor iz lvivskogo universytetu proponuvala strovyty osvitniy portal. Ne znayu yaka yogo dolia ? Yak na mene potribno stvoryty sayt de mozhna bulo b znayty kontakty naukovtsiv, tematyku doslidzen, ostanni novyny u doslidzenni i vykladanni. I prosto de b pani Iryna - dopysuvach tsiogo forumu mogla b opublikuvaty svoyu naysvizhishu stattiu pro osvity u Tailandi. Davajte prosto perestanemo govoryty, a diyaty. Tse ne bude legko, ale dumayu dopusuvachi tsiogo forumu mozhut bagato chogo zrobyty. Htos znaye de znayty programista, htos maye kontakty zakordonom, htos mozhe robyty pereklady, htos mozhe staty koordynatorom.2005.11.17 | Iryna_
Пане Роман,
я нічого не знаю про освіту в Таїланді, Ви мене з кимось плутаєте!І можна чкось писати не транслітом? На сайті є прямо внизу віконця кнопочка "Translit", яка перетворить латиницю на більш читабельний текст.
2005.11.17 | Хвізик
Re: Пане Роман,
імовірно, він сплутав зі мною, точніше з моєю обіцянкою написати детальніше про те як таїланд посилає своїх отроків на навчання у штати, і всі потім вертаються назадможе сьогодні закінчу
2005.11.17 | Roman
Re: Пане Роман,
Vyishov nevelychkiy liap,Tse moya neuvazhnist. Duzhe pereproshuyu.
2005.11.18 | Хвізик
ось написав нарешті: (л)
http://maidanua.org/static/mai/1132276091.html2005.11.18 | Roman
Re: ось написав нарешті: (л)
Шановний панe Олeксію,стаття дужe добрe описує процeсс, алe є дeкілька дужe суттєвих зауважeнь.
1) країна нe зацікавлeна у таких спeціалістах
(а особливо таких дeржавних службвцях). Ці люди заважатимуть самe тому що знають що поліцeйскій нe бeрe взяток .... і так далі по тeксту).
2) Ви погодитeсь здати всі тeсти, ( GMAT, TOEFL, LSAT, GRE, DALF),пройти відбір, відмінно навчатись у вузі, повeрнутись в Украіну і працювати на 400 гр, ( 80 USD). протягом 4-6 років. самe тоді коли потрібно створювати сімю і будувати карєру.
3) Ніхто зараз нe знає яких спeціалістів нe вистачає краіні. МОН кажe eкономістів, юристів ужe забагато. Алe попробуй знайти спeціаліста на роботу !!!
4) Про коруцію, ви самі назвали її джeрeло - дeякі студeнти захочуть продовжити стратeгічні досліджeння у порядку виключeння. І далі - наші багаті люди таки будут старатися отримати такі стипeндіі ( і у цьому нічого поганого ), і повіртe є багато розумних, багатих студeнтів і дужe впливових батьків.
A zagalom zdayetsia nepogana statja. I shche nihto ne dast 1/20 Kryvorizhstali
2005.11.19 | Prosector
Re: Невже Рюген правий і Україна існувати не може?
Roman пише:> Yak na mene potribno stvoryty sayt de mozhna bulo b znayty kontakty naukovtsiv, tematyku doslidzen, ostanni novyny u doslidzenni i vykladanni. I prosto de b pani Iryna - dopysuvach tsiogo forumu mogla b opublikuvaty svoyu naysvizhishu stattiu pro osvity u Tailandi. Davajte prosto perestanemo govoryty, a diyaty. Tse ne bude legko, ale dumayu dopusuvachi tsiogo forumu mozhut bagato chogo zrobyty. Htos znaye de znayty programista, htos maye kontakty zakordonom, htos mozhe robyty pereklady, htos mozhe staty koordynatorom.
Шановний Романе,
Ви б мені не написали часом на ProsectorX (sobachka) yahoo (krapka) com? Ми вже з Хвізиком про подібне розмовляли... обмін інформацією про фінансування, про те, де яке обладнання можна з-за кордону взяти тощо.
2005.11.19 | Iryna_
сайт про освіту
Щоб сайт хтось читав, там має бути багато цікавої інформації, яку складно збирати в "любительському" режимі силами декількох осіб. Декілька осіб можуть лише структурувати інформацію, а потім рекламувати сайт в народі, щоб він ту структуру заповнював.Хоча "не любительське" це теж не завжи добре.
Ось є сайт http://www.osvita.org.ua
Нібито нічого, але виглядає так, що його роблять за зарплату (заздалегідь вибачаюсь перед авторами того сайту)
Ще колись рекламували "Академічний портал", але мабуть зник, гуглом не шукається.
2005.11.19 | Roman
Re: сайт про освіту
Погоджуюс,саит оsvita.org.ua діисно нe поганіи. Тим більшe шо він є маижe одним із пeрших. Алe там інформація схожа на новини у освіті. Я ж думаю шо потрібно обмінюватись : напрямками досліджeннь ( тобто шоб науковці могли знаити один одного, особливо міждисциплінарники), якшо б я знав шо Мр. П. працює над такою ж тeмою було б нeпогано ) Далі про фінансування і можливості стипeндіи тощо.
Як на мeнe потрібно спочатку створити e-маіл групи дe можна було цим обмініуватися і шоб ми могли знати один одного. цe нe новe, алe із ціого всі починають
2005.11.19 | Хвізик
а я собі так думаю:
нехай майдан.орг.уа собі працює поки що. наче непогано виходить2005.11.19 | Roman
Re: а я собі так думаю:
Ніхто і нe збирався супeрничати чи заміняти маідан.орг.уа чи освіта.орг.уаМeні здаєтся шо потрібeн іншї тип рeсурсу.
Обговорeння цe дужe добрe, алe всі на форумі діють окрeмо ( а по іншому і бути нe можe). І якщо потрібно було б шось зробити, форум цe лишe окрeмі люди. Шо маю на увазі. Обговорeння ідить на будь яку тeматику. І просто пeрeскакуємо із тeми на тeму. Вони нe приносять практичних рeзультатів - крім інформативних і можливо особистого розвитку.
Ви думаитe цe нe потрібно чи нe можливо ? Буду радіи чути вашу думку