Re: Закрыто 140 филиалов, "ВУЗов" или кафедр. 16 связано с МАУП (л)
Є елементарні запитання
1) хто і як давав дозволи на їх відкриття і яка його відповідальність
2) як правило ці фірми мають статус ЗАТ, а їх засновники невідомі
3) хто і як поверне кошти студентам і т.п., бо це пахне звичайною фінансовою пірамідою на освіті. Все дуже просто. Відкриваєте ВНЗ і декілька років стрижете купони. Це робиться на голому місці. Без скільки небудь серйозних капіталовкладень. Потім ВНЗ закривають. Це означає відсутність прийому студентів. Кому від того зле? В цьому контексті. Якби їх засновникам загрожували серйозні фінансові санкції і втрати, то вони або швиденько знаходили і всіма силами тримали кадри належної кваліфікації та створювали належні умови, або взагалі не бралися б за цю справу. Основна проблема в тому, що правовий статус таких організацій дуже невизначений. З одного боку це ніби ВНЗ і мають діяти згідно закону "Про вищу освіту", а з іншого комерційні фірми, що діють згідно закону "Про підприємництво" із всіма комерційними таємницями.
Чий статут вище, ЗАТ чи Університету?
4) таке обрізання є дуже вибірковим, бо насправді за такими критеріями слід закрити принаймні 50% ВНЗ в Україні та 99% філій. До речі, до закриття доклали рук конкуренти та місцева влада.
Одним словом є сигнал, що засновникам пора робити внески у різній формі та всіляким чином демонструвати лояльність. Думаю, що далі буде ще цікавіше.
Re: Закрыто 140 филиалов, "ВУЗов" или кафедр. 16 связано с МАУП
igor пише:
[...]
>слід закрити принаймні 50% ВНЗ в Україні та 99% філій.
Cлід закрити 100% філій і 90% ВУЗів, залишити дeсь
40 - 45 штук. Так що ви майжe нe помились.
Цікава закономірність - кількість унівeрситeтів зростає, освічeність насeлeння такими ж тeмпами спадає. Ліцeнзування ВУЗів варто
організувати так щоб право носити назву "Унівeрситeт" було отримати майжe нeможливо.
didpanas2 пише:
> igor пише:
> >слід закрити принаймні 50% ВНЗ в Україні та 99% філій.
> Cлід закрити 100% філій і 90% ВУЗів, залишити дeсь 40 - 45 штук. Так що ви майжe нe помились.
(ГП) У США теж дуже багато маленьких, слабеньких ВНЗ, іноді Бог зна ким і чому акредитованих (і середніх шкіл теж). Є "університети," де 50-60 студентів і 3-4 викладачі. Вони присуджують звання бакалавра, іноді магістра чи й доктора.
> Цікава закономірність - кількість унівeрситeтів зростає, освічeність насeлeння такими ж тeмпами спадає.
(ГП) У США їй вже нема куди падати.
>Ліцeнзування ВУЗів варто організувати так щоб право носити назву "Унівeрситeт" було отримати майжe нeможливо.
(ГП) У США на це дещо по-іншому дивляться. Тут закривати нічого не збираються, просто отримати пристойну роботу з дипломом "Мікі Маус Юніверсіті" (так тут називають ці дрібні і слабенькі "університети") дуже складно. Робочих місць мало, конкуренція за них велика, і винаймач завжди дивиться не тільки на те, чи Є диплом, а й ЗВІДКИ він. Правда, бувають виключення - якщо людина дійсно талановита, вона може пробитися з поганим дипломом чи й взагалі без диплому, як, скажімо, Білл Гейтс.
Георгій пише:
> didpanas2 пише:
> > igor пише:
> > >слід закрити принаймні 50% ВНЗ в Україні та 99% філій.
> > Cлід закрити 100% філій і 90% ВУЗів, залишити дeсь 40 - 45 штук. Так що ви майжe нe помились.
> (ГП) У США теж дуже багато маленьких, слабеньких ВНЗ, іноді Бог зна ким і чому акредитованих (і середніх шкіл теж). Є "університети," де 50-60 студентів і 3-4 викладачі. Вони присуджують звання бакалавра, іноді магістра чи й доктора.
>
> > Цікава закономірність - кількість унівeрситeтів зростає, освічeність насeлeння такими ж тeмпами спадає.
> (ГП) У США їй вже нема куди падати.
>
> >Ліцeнзування ВУЗів варто організувати так щоб право носити назву "Унівeрситeт" було отримати майжe нeможливо.
> (ГП) У США на це дещо по-іншому дивляться. Тут закривати нічого не збираються, просто отримати пристойну роботу з дипломом "Мікі Маус Юніверсіті" (так тут називають ці дрібні і слабенькі "університети") дуже складно. Робочих місць мало, конкуренція за них велика, і винаймач завжди дивиться не тільки на те, чи Є диплом, а й ЗВІДКИ він. Правда, бувають виключення - якщо людина дійсно талановита, вона може пробитися з поганим дипломом чи й взагалі без диплому, як, скажімо, Білл Гейтс.
================================
Нічого хорошого в цьому нeмає. Протe в Амeриці ринок освітніх послуг давно "устаканився", тому для них цe нe така вжe й вeлика проблeма. В Україні багато відвeрто слабких вузів фінансуються з дeржавою. Алe наша країна нe дужe багата, щоб розпорошувати і так нe вeликі фінансові рeсурси. Варто застосовувати європeйський критeрій : 1 унівeрситeт на приблизно 1 млн. громадян. Для цьогo
вжe існуючі ВУЗи слід об'єднувати щоб залишалось по дeкілька на область, позбавляючись в пeршу чeргу вузькопрофільних. Для приватних трeба підняти планку так високо щоб дeсять разів подумали пeрeд тим як щось відкривати.
2006.10.21 | Vlad
Re: У США теж дуже багато "університетів"
Проблема не вкількості університетів а в якості освіти.
2006.10.21 | stefan
Re: У США теж дуже багато "університетів"
Велика кількість університетів то є медаль з 2-ма сторонами.
1.Чим менше університетів - тим більша конкуренція серед викладачів і абітурієнтів.
2.Всі не можуть навіть теоретично попасти в престижний ВУЗ.
3.США обрали варіант №2.
+ прицип діамату - перехід кількості в якість.
***
Якщо керуватися т.н. "європейським принципом", то половину сільських
середніх шкіл треба було би закрити, бо вони би не пройшли ліцензування.
...
Хіба від закриття учбових закладів(може і не дуже престижних) народ стає більш освіченішим?
На жаль, у нас вчорашній технікум називає себе університетом, залишившись за всіма параметрами технікумом. А чи може бути інакше, якщо кількість викладачів не співставна з кількістю студентів? В той же час всі "університети" показують захмарні цифри кількості викладачів на постійній основі, у тому числі кандидатів і докторів наук. В деяких вузах, що мають ІV рівень акредитації, професора, який працює на постійній основі, в очі не бачили. Заняття ведуть вчорашні випускники, хоча в розкладі значиться професор.
Vlad пише:
> На жаль, у нас вчорашній технікум називає себе університетом, залишившись за всіма параметрами технікумом.
(ГП) Я б сказав, у США теж не досить чітка межа між університетом і так званою "вокаційною школою" (технікумом). Наприклад, мій університет (MIssissippi University for Women, MUW) має так звану школу кулінарії. Чесно кажучи, я абсолютно не розумію, що в біса в ній "університетського." Правда, набір дисциплін, які ми пропонуємо, дійсно університетський, дуже широкий. Але багато студентів ідуть до нас саме з метою бути прийнятими до цієї кулінарної школи і стати шеф-кухарем в ресторані (заробітна платня значно вища, ніж в університетського асистента чи й доцента). Щоби бути прийнятим до цієї кулінарної школи, вони повинні пройти тільки курс загальної мікробіології з лабораторією (4 кредито-години), курс загальної хімії з лабораторією (теж 4 кредито-години), і ще один курс будь-якої природничої науки, на власний вибір. Таким чином, вони можуть підготуватися до цієї кулінарної школи за один семестр, ну за два, якщо вже дуже ліниві. А далі в них ідуть тільки суто технічні курси, такі, наприклад, як курс із складання меню, курс із сервування столу, курс печіння, тощо - тобто це вже з університетською освітою нічого спільного не має. Але вони одержують диплом випускника університету, як і всі інші студенти.
>А чи може бути інакше, якщо кількість викладачів не співставна з кількістю студентів?
(ГП) А яке в українських університетах співвідношення викладачів до студентів? В американських університетах воно може бути дуже різним. В моєму університеті це співвідношення 12 студентів на одного викладача. Це вважається дуже добрим співвідношенням. Проте насправді все, як завжди, складніше, тому що ця цифра, 12:1, є просто кількістю "голів" студентів, поділеною на кількість "голів" викладачів. Насправді викладачі, які читають вступні дисципліни, мають багато студентів. Я зараз читаю два вступних курси - загальну біологію і загальну мікробіологію з лабораторією, і в кожному з цих курсів приблизно по 40 студентів. От у класах вищого рівня дійсно кількість студентів на одного викладача невелика (в моєму курсі мікробіології патогенів тільки 7 студентів).
>В той же час всі "університети" показують захмарні цифри кількості викладачів на постійній основі, у тому числі кандидатів і докторів наук. В деяких вузах, що мають ІV рівень акредитації, професора, який працює на постійній основі, в очі не бачили. Заняття ведуть вчорашні випускники, хоча в розкладі значиться професор.
(ГП) В моєму університеті це не дозволяється. Але в інших університетах, великих, не так рiдко деякі курси ведуть аспіранти (вони офіційно називаються "teachers' assistants" або "TA", але фактично вони повністю відповідають за курс).
2006.11.12 | Нестор
Ніфіга вони не закрили
Ті "закриті" філії, що я знаю вже повідкривали знову за відповідну мзду.
За мзду саджають за грати. А всі спірні питання вирішуються в СУДІ. Що МАУП, на відміну від МОН судячи з усього і робить. А ще страйкують.
Страйк МАУП триває
02.11.2006 | 12:16
Другий тиждень поспіль триває страйк біля стін Кабінету Міністрів України студентів та співробітників Міжрегіональної Академії управління персоналом. Таким чином найбільший недержавний заклад освіти висловлює свій протест проти свавілля чиновників Міністерства освіти та науки України, що ухвалили незаконне рішення (засідання Державної акредитаційної комісії від 26 вересня 2006 р.) щодо невидачі дипломів понад 4,5 тис. студентів МАУП та безпідставного закриття регіональних підрозділів Академії по всій Україні.
Страйк має за мету привернути увагу високих посадових осіб в державі, широкої громадськості до гострого конфлікту, що виник між МАУП та МОН України, і безпосередньо з міністром цього відомства Станіславом Ніколаєнком, що продовжує тотальне переслідування Академії, фактично перешкоджаючи законній господарській діяльності. Це – умисні затримки ліцензування і акредитації, передусім відокремлених підрозділів МАУП, позапланові упереджені перевірки філій та інститутів Академії, позбавлення закладу права присвоювати вчені звання і, нарешті, незаконне рішення про призупинення видачі дипломів державного зразка про освіту.
... http://www.maup.com.ua/news/news.php?idn=486
Відповіді
2006.07.21 | igor
Re: Закрыто 140 филиалов, "ВУЗов" или кафедр. 16 связано с МАУП (л)
Є елементарні запитання1) хто і як давав дозволи на їх відкриття і яка його відповідальність
2) як правило ці фірми мають статус ЗАТ, а їх засновники невідомі
3) хто і як поверне кошти студентам і т.п., бо це пахне звичайною фінансовою пірамідою на освіті. Все дуже просто. Відкриваєте ВНЗ і декілька років стрижете купони. Це робиться на голому місці. Без скільки небудь серйозних капіталовкладень. Потім ВНЗ закривають. Це означає відсутність прийому студентів. Кому від того зле? В цьому контексті. Якби їх засновникам загрожували серйозні фінансові санкції і втрати, то вони або швиденько знаходили і всіма силами тримали кадри належної кваліфікації та створювали належні умови, або взагалі не бралися б за цю справу. Основна проблема в тому, що правовий статус таких організацій дуже невизначений. З одного боку це ніби ВНЗ і мають діяти згідно закону "Про вищу освіту", а з іншого комерційні фірми, що діють згідно закону "Про підприємництво" із всіма комерційними таємницями.
Чий статут вище, ЗАТ чи Університету?
4) таке обрізання є дуже вибірковим, бо насправді за такими критеріями слід закрити принаймні 50% ВНЗ в Україні та 99% філій. До речі, до закриття доклали рук конкуренти та місцева влада.
Одним словом є сигнал, що засновникам пора робити внески у різній формі та всіляким чином демонструвати лояльність. Думаю, що далі буде ще цікавіше.
2006.08.11 | didpanas2
Re: Закрыто 140 филиалов, "ВУЗов" или кафедр. 16 связано с МАУП
igor пише:[...]
>слід закрити принаймні 50% ВНЗ в Україні та 99% філій.
Cлід закрити 100% філій і 90% ВУЗів, залишити дeсь
40 - 45 штук. Так що ви майжe нe помились.
Цікава закономірність - кількість унівeрситeтів зростає, освічeність насeлeння такими ж тeмпами спадає. Ліцeнзування ВУЗів варто
організувати так щоб право носити назву "Унівeрситeт" було отримати майжe нeможливо.
2006.08.11 | Георгій
У США теж дуже багато "університетів"
didpanas2 пише:> igor пише:
> >слід закрити принаймні 50% ВНЗ в Україні та 99% філій.
> Cлід закрити 100% філій і 90% ВУЗів, залишити дeсь 40 - 45 штук. Так що ви майжe нe помились.
(ГП) У США теж дуже багато маленьких, слабеньких ВНЗ, іноді Бог зна ким і чому акредитованих (і середніх шкіл теж). Є "університети," де 50-60 студентів і 3-4 викладачі. Вони присуджують звання бакалавра, іноді магістра чи й доктора.
> Цікава закономірність - кількість унівeрситeтів зростає, освічeність насeлeння такими ж тeмпами спадає.
(ГП) У США їй вже нема куди падати.
>Ліцeнзування ВУЗів варто організувати так щоб право носити назву "Унівeрситeт" було отримати майжe нeможливо.
(ГП) У США на це дещо по-іншому дивляться. Тут закривати нічого не збираються, просто отримати пристойну роботу з дипломом "Мікі Маус Юніверсіті" (так тут називають ці дрібні і слабенькі "університети") дуже складно. Робочих місць мало, конкуренція за них велика, і винаймач завжди дивиться не тільки на те, чи Є диплом, а й ЗВІДКИ він. Правда, бувають виключення - якщо людина дійсно талановита, вона може пробитися з поганим дипломом чи й взагалі без диплому, як, скажімо, Білл Гейтс.
2006.08.11 | didpanas2
Re: У США теж дуже багато "університетів"
Георгій пише:> didpanas2 пише:
> > igor пише:
> > >слід закрити принаймні 50% ВНЗ в Україні та 99% філій.
> > Cлід закрити 100% філій і 90% ВУЗів, залишити дeсь 40 - 45 штук. Так що ви майжe нe помились.
> (ГП) У США теж дуже багато маленьких, слабеньких ВНЗ, іноді Бог зна ким і чому акредитованих (і середніх шкіл теж). Є "університети," де 50-60 студентів і 3-4 викладачі. Вони присуджують звання бакалавра, іноді магістра чи й доктора.
>
> > Цікава закономірність - кількість унівeрситeтів зростає, освічeність насeлeння такими ж тeмпами спадає.
> (ГП) У США їй вже нема куди падати.
>
> >Ліцeнзування ВУЗів варто організувати так щоб право носити назву "Унівeрситeт" було отримати майжe нeможливо.
> (ГП) У США на це дещо по-іншому дивляться. Тут закривати нічого не збираються, просто отримати пристойну роботу з дипломом "Мікі Маус Юніверсіті" (так тут називають ці дрібні і слабенькі "університети") дуже складно. Робочих місць мало, конкуренція за них велика, і винаймач завжди дивиться не тільки на те, чи Є диплом, а й ЗВІДКИ він. Правда, бувають виключення - якщо людина дійсно талановита, вона може пробитися з поганим дипломом чи й взагалі без диплому, як, скажімо, Білл Гейтс.
================================
Нічого хорошого в цьому нeмає. Протe в Амeриці ринок освітніх послуг давно "устаканився", тому для них цe нe така вжe й вeлика проблeма. В Україні багато відвeрто слабких вузів фінансуються з дeржавою. Алe наша країна нe дужe багата, щоб розпорошувати і так нe вeликі фінансові рeсурси. Варто застосовувати європeйський критeрій : 1 унівeрситeт на приблизно 1 млн. громадян. Для цьогo
вжe існуючі ВУЗи слід об'єднувати щоб залишалось по дeкілька на область, позбавляючись в пeршу чeргу вузькопрофільних. Для приватних трeба підняти планку так високо щоб дeсять разів подумали пeрeд тим як щось відкривати.
2006.10.21 | Vlad
Re: У США теж дуже багато "університетів"
Проблема не вкількості університетів а в якості освіти.2006.10.21 | stefan
Re: У США теж дуже багато "університетів"
Велика кількість університетів то є медаль з 2-ма сторонами.1.Чим менше університетів - тим більша конкуренція серед викладачів і абітурієнтів.
2.Всі не можуть навіть теоретично попасти в престижний ВУЗ.
3.США обрали варіант №2.
+ прицип діамату - перехід кількості в якість.
***
Якщо керуватися т.н. "європейським принципом", то половину сільських
середніх шкіл треба було би закрити, бо вони би не пройшли ліцензування.
...
Хіба від закриття учбових закладів(може і не дуже престижних) народ стає більш освіченішим?
2006.11.10 | Vlad
Re: У США теж дуже багато "університетів"
На жаль, у нас вчорашній технікум називає себе університетом, залишившись за всіма параметрами технікумом. А чи може бути інакше, якщо кількість викладачів не співставна з кількістю студентів? В той же час всі "університети" показують захмарні цифри кількості викладачів на постійній основі, у тому числі кандидатів і докторів наук. В деяких вузах, що мають ІV рівень акредитації, професора, який працює на постійній основі, в очі не бачили. Заняття ведуть вчорашні випускники, хоча в розкладі значиться професор.2006.11.10 | Георгій
Re: У США теж дуже багато "університетів"
Vlad пише:> На жаль, у нас вчорашній технікум називає себе університетом, залишившись за всіма параметрами технікумом.
(ГП) Я б сказав, у США теж не досить чітка межа між університетом і так званою "вокаційною школою" (технікумом). Наприклад, мій університет (MIssissippi University for Women, MUW) має так звану школу кулінарії. Чесно кажучи, я абсолютно не розумію, що в біса в ній "університетського." Правда, набір дисциплін, які ми пропонуємо, дійсно університетський, дуже широкий. Але багато студентів ідуть до нас саме з метою бути прийнятими до цієї кулінарної школи і стати шеф-кухарем в ресторані (заробітна платня значно вища, ніж в університетського асистента чи й доцента). Щоби бути прийнятим до цієї кулінарної школи, вони повинні пройти тільки курс загальної мікробіології з лабораторією (4 кредито-години), курс загальної хімії з лабораторією (теж 4 кредито-години), і ще один курс будь-якої природничої науки, на власний вибір. Таким чином, вони можуть підготуватися до цієї кулінарної школи за один семестр, ну за два, якщо вже дуже ліниві. А далі в них ідуть тільки суто технічні курси, такі, наприклад, як курс із складання меню, курс із сервування столу, курс печіння, тощо - тобто це вже з університетською освітою нічого спільного не має. Але вони одержують диплом випускника університету, як і всі інші студенти.
>А чи може бути інакше, якщо кількість викладачів не співставна з кількістю студентів?
(ГП) А яке в українських університетах співвідношення викладачів до студентів? В американських університетах воно може бути дуже різним. В моєму університеті це співвідношення 12 студентів на одного викладача. Це вважається дуже добрим співвідношенням. Проте насправді все, як завжди, складніше, тому що ця цифра, 12:1, є просто кількістю "голів" студентів, поділеною на кількість "голів" викладачів. Насправді викладачі, які читають вступні дисципліни, мають багато студентів. Я зараз читаю два вступних курси - загальну біологію і загальну мікробіологію з лабораторією, і в кожному з цих курсів приблизно по 40 студентів. От у класах вищого рівня дійсно кількість студентів на одного викладача невелика (в моєму курсі мікробіології патогенів тільки 7 студентів).
>В той же час всі "університети" показують захмарні цифри кількості викладачів на постійній основі, у тому числі кандидатів і докторів наук. В деяких вузах, що мають ІV рівень акредитації, професора, який працює на постійній основі, в очі не бачили. Заняття ведуть вчорашні випускники, хоча в розкладі значиться професор.
(ГП) В моєму університеті це не дозволяється. Але в інших університетах, великих, не так рiдко деякі курси ведуть аспіранти (вони офіційно називаються "teachers' assistants" або "TA", але фактично вони повністю відповідають за курс).
2006.11.12 | Нестор
Ніфіга вони не закрили
Ті "закриті" філії, що я знаю вже повідкривали знову за відповідну мзду.2006.11.15 | VDom
поняття ліцензійного обсягу
За мзду саджають за грати. А всі спірні питання вирішуються в СУДІ. Що МАУП, на відміну від МОН судячи з усього і робить. А ще страйкують.Страйк МАУП триває
02.11.2006 | 12:16
Другий тиждень поспіль триває страйк біля стін Кабінету Міністрів України студентів та співробітників Міжрегіональної Академії управління персоналом. Таким чином найбільший недержавний заклад освіти висловлює свій протест проти свавілля чиновників Міністерства освіти та науки України, що ухвалили незаконне рішення (засідання Державної акредитаційної комісії від 26 вересня 2006 р.) щодо невидачі дипломів понад 4,5 тис. студентів МАУП та безпідставного закриття регіональних підрозділів Академії по всій Україні.
Страйк має за мету привернути увагу високих посадових осіб в державі, широкої громадськості до гострого конфлікту, що виник між МАУП та МОН України, і безпосередньо з міністром цього відомства Станіславом Ніколаєнком, що продовжує тотальне переслідування Академії, фактично перешкоджаючи законній господарській діяльності. Це – умисні затримки ліцензування і акредитації, передусім відокремлених підрозділів МАУП, позапланові упереджені перевірки філій та інститутів Академії, позбавлення закладу права присвоювати вчені звання і, нарешті, незаконне рішення про призупинення видачі дипломів державного зразка про освіту.
...
http://www.maup.com.ua/news/news.php?idn=486