МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Цензура повертається ... до НАНУ!

11/27/2006 | Українець-2
http://www.ilt.kharkov.ua/bvi/general/rules.html Шановні автори!

Згідно «ПОЛОЖЕННЯ про порядок підготовки та експертизи матеріалів, призначених для відкритого опублікування або для переміщення їх через державний кордон України» в ФТІНТ НАН України встановлюється наступний порядок надання та розгляду матеріалів які потребують експертизи:

1. Автор повинен надати вихідні данні матеріалів, що потребують експертизи, до відповідної експертоної комісії на сайті http://examine.ilt.kharkov.ua 2. Після отримання електронного листа, що матеріали розлянуті комісієй, надати до відповідної комісії наступні документи (на паперовому носії): 1) Один примірник статті 2) Дві анотації 3) Витяг з протоколу засідання семінара відділу 4) Витяг з протоколу засідання проблемної ради 5) Офіційна згода від сторонньої організації (якщо є автори зі сторонньої організації) 6) Проект протоколу засідання експертної коміссії 7) Проект акта еспертизи Посилання на Протокол и Акт будуть в одержаному листі 3. В разі отримання електронного листа, про затвердження “Акта експертизи” - вважається, шо в матеріалах відсутня інформація, яка становить державну таємницю, відсутня конфіденційна інформація, що є власністю держави.

Повний зміст наказу № 126-ОП від 24 листопада 2006 р.: * Н А К А З № 126-ОП від 24.10.2006 - Про порядок експертизи науково-технічних матеріалів, призначених для відкритого опублікування * Д о д а т о к 1 - ПОЛОЖЕННЯ про порядок підготовки та експертизи матеріалів, призначених для відкритого опублікування або для переміщення їх через державний кордон України * Д о д а т о к 2 - ПЕРЕЛІК документів для одержання дозволу про направлення матеріалів для відкритого опублікування в Україні * Д о д а т о к 3 - ПРОТОКОЛ * Д о д а т о к 4 - АКТ ЕКСПЕРТИЗИ * Д о д а т о к 4 (до пункту 12 Положення) - ДОЗВІЛ на вивезення матеріалів за кордон

Відповіді

  • 2006.11.27 | Георгій

    Хотілося б знати...

    ... хто це в НАНУ придумує всі ці дурниці, і чим ці придумувачі мотивуються? Я не знаю, як людина здатна таке навіть і витерпіти без серйозного пояснення, чому це необхідно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.27 | Iryna_

      Re: Хотілося б знати...

      Георгій пише:
      > ... хто це в НАНУ придумує всі ці дурниці, і чим ці придумувачі мотивуються? Я не знаю, як людина здатна таке навіть і витерпіти без серйозного пояснення, чому це необхідно.

      А це реакція на заклики публікуватись за кордоном...

      Насправді теоретично така постанова була вже десь років 5 тому, але всі на це просто плювали. Думаю, що й зараз робитимуть те саме, хіба що у якихось місцях де реально займаються секретними розробками будуть виконувати.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.11.28 | Hy-i-Hy

        Re: Хотілося б знати...

        Пані Ірино, що Ви такe кажeтe. Цe офіційно заявлeно в інституті, дe є також відділeння тeорeтичної матeматики. Тe самe було вчора сказано в іншому інституті НАНУ. Згідно цього положeння, Ви нe тe що друкуватись закордоном нe будeтe, а навіть їздити туди нe зможeтe. Я вжe нe кажу про спільні наукові проeкти (як скажімо ранішe були в INTAS).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.11.28 | Iryna_

          Re: Хотілося б знати...

          Hy-i-Hy пише:
          > Пані Ірино, що Ви такe кажeтe. Цe офіційно заявлeно в інституті, дe є також відділeння тeорeтичної матeматики. Тe самe було вчора сказано в іншому інституті НАНУ. Згідно цього положeння, Ви нe тe що друкуватись закордоном нe будeтe, а навіть їздити туди нe зможeтe. Я вжe нe кажу про спільні наукові проeкти (як скажімо ранішe були в INTAS).

          Щодо режиму секретності для людей, що займають реально навколовійськовими темами - не знаю, говорити не буду.

          Цирк звичайно ще той.
          У радянські часи документів потрібно було менше (протоколу семінару точно було не треба).

          Але більшість західних журналів приймає статті до публікації через інтернет (навіть не електронною поштою, а через веб-форми). Щось не дуже уявляю, як вони акти експертизи при цьому вимагатимуть...
          Інтернет блокуватимуть, як в Китаї?

          Навпаки, там йде мова про будь-які публікації, в т.ч. в Україні. Тобто навпаки, стимули публікуватись в Україні зменшуються, бо там без "Акту експертизи" точно не візьмуть.

          "Не пустять поїхати" - це як? Інститут мені все одно нічого не платить на те відрядження, як вони "не пустять"? А я типу доповідаю те, що я прямо там і зробила (що часто є чиста правда).

          Насправді треба звичайно збирати інформацію у яких інститутах це є, і десь у пресі крик піднімати. Такі ідиотизми - це ж найкращий спосіб підштовхнути до виїзду тих, хто нікуди їхати не хотів.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.11.28 | Skapirus

            Ірино, Ви трохи не зрозуміли. Пояснюю

            Iryna_ пише:
            > У радянські часи документів потрібно було менше (протоколу семінару точно було не треба).
            Ага. І публікувалися переважно лише в радянських журналах.


            > Але більшість західних журналів приймає статті до публікації через інтернет (навіть не електронною поштою, а через веб-форми). Щось не дуже уявляю, як вони акти експертизи при цьому вимагатимуть... Інтернет блокуватимуть, як в Китаї?
            Оце Вам треба детальніше пояснити. Звичайно, на тому боці не потрібні НІЯКІ акти експертизи. Вони потрібні тута нашим дядям з погонами, щоб довести свою значущість. А адміністрація рада старатися, допомагаючи їм. Саме про це у нас в Інституті було заявлено в тому дусі, що якщо Ви направляєте через Інтернет або через е-mail якісь дані, де явно згадується Інститут, то треба оформляти акт експертизи. Тепер уявіть собі, що Ви направили в Nature або в Science чергову свою геніальну статтю на зовсім несекретних результатах досліджень, вона вийшла в світ, а потім приходить дядя до дирекції, а потім до Вас і всі разом питаються: а акт експертизи ви оформляли, як відправляли публікацію? Ні! Ну іді сюда, радной, счас ми тєбя...! Ну і далі розумієте, що буде. А оформити акт експертизи - це пройти всі кола бюрократичного пекла. Потім ніякої статті в Nature чи Science тут писати не захочеться.


            > Насправді треба звичайно збирати інформацію у яких інститутах це є, і десь у пресі крик піднімати. Такі ідиотизми - це ж найкращий спосіб підштовхнути до виїзду тих, хто нікуди їхати не хотів.
            Нє вийдєт. Це нам було сказано на словах, ніяких документів ми не підписували. Спробуєш ознайомитися - не вийде. Стандартна відповідь: ти что, мне не доверяешь? Тебе сказано делать - делай! Так нада!

            Так що чуваки працюють чисто і слідів не лишають.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.11.28 | Iryna_

              А як можна заставити щось робити без нормативного документу?

              У мене є досвід ще з радянських часів - не звертати уваги на дурні вказівки.

              Тоді ми мирно публікувались у закордонних журналах, хоча майже всі папери майже правильно оформляли (бо переслати поштою без дозволу було неможливо). Ключове слово "майже". Там треба було за правилами (негласними) посилати листа редактору журналу з текстом "стаття вже опублікована в СРСР". Але з таким текстом ніякий закордонний редактор нічого б не опублікував. Тому лист йшов без такого тексту. Далі, заборонялось передавати копірайт. Але іноземні журнали не друкували без передачі їм копірайту. Знову таки листи з передачею копірайту мирно проходили через пошту, і ніяких наслідків не було.

              А зараз можна посилати тих дядь з текстом "покажіть нормативний документ". Звичайно, якщо у вас є якийсь допуск і ви підписувались про збереження режиму секретності, ситуація інша.

              Моя спеціальність ніякого відношення ні до яких секретів не може мати за визначенням, тому мені і колегам простіше.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.11.28 | Skapirus

                Ta tak i живемо

                Iryna_ пише:
                > У мене є досвід ще з радянських часів - не звертати уваги на дурні вказівки.
                Намагаюсь по можливості не звертати. Але не завжди вдається.


                > Тоді ми мирно публікувались у закордонних журналах, хоча майже всі папери майже правильно оформляли (бо переслати поштою без дозволу було неможливо). Ключове слово "майже". Там треба було за правилами (негласними) посилати листа редактору журналу з текстом "стаття вже опублікована в СРСР". Але з таким текстом ніякий закордонний редактор нічого б не опублікував. Тому лист йшов без такого тексту. Далі, заборонялось передавати копірайт. Але іноземні журнали не друкували без передачі їм копірайту. Знову таки листи з передачею копірайту мирно проходили через пошту, і ніяких наслідків не було.
                Це до пори - до часу, поки Ви особливо нікого не напрягаєте. А якщо треба знайти спосіб Вас поставити на місце - через подібні "гачечки" Вам пришиють справу або в кращому випадку вигонять з роботи. І на весь світ розтрублять, що наше доблесне... викрило... зрадника... торговця державними таємницями.


                > А зараз можна посилати тих дядь з текстом "покажіть нормативний документ". Звичайно, якщо у вас є якийсь допуск і ви підписувались про збереження режиму секретності, ситуація інша.
                В тому то й справа, що я в житті до цього не мав доступу і допуски не підписував, і навряд чи колись буду підписувати. Елемент з мене, розумієте, не надто надійний... Все норовить на Захід виїхати.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.11.28 | Iryna_

                  Re: Ta tak i живемо

                  Skapirus пише:
                  > Це до пори - до часу, поки Ви особливо нікого не напрягаєте. А якщо треба знайти спосіб Вас поставити на місце - через подібні "гачечки" Вам пришиють справу або в кращому випадку вигонять з роботи. І на весь світ розтрублять, що наше доблесне... викрило... зрадника... торговця державними таємницями.
                  >
                  Якщо захочуть вигнати з роботи - гачечки завжди знайдуть.
                  Типу на 10 хвилин запізнився - просто не прийшов дома працював - пішов зранку в бібліотеку і в журнал не записався ....
                  Таких гачків на всіх науковців вже давно повно. За "порушення трудової дисципліни" звільнити куди простіше.

                  Нема нормативного документу - хай гуляють зі своїми постановами. Буде нормативний документ - перекладемо англійською і десь вивісимо. В "Нейчур" :)
              • 2006.11.28 | Георгій

                Re: А як можна заставити щось робити без нормативного документу?

                Я Вам признаюся: ми в Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця у 1988-89 рр. вже навіть просто кидали статті в поштову скриньку, і прекрасно вони доходили до закордонних журналів... Правда, за нами горою стояв дуже великий науковий "генерал," повний академік і також тодішній голова Верховної Ради УРСР Платон Костюк. Будучи сам справжнім науковцем, він чудово розумів ідіотизм усіх цих актів експертизи і без зайвого шуму дозволяв своїм співробітникам плювати на всі ті ідіотизми "людців з погонами," і навіть хвалив за це. В інших інститутах ситуація могла бути гіршою, оскільки начальники в тих інститутах або не були зовсім науковцями (просто функціонери - тепер, наскільки я розумію, таких ще більше), або були справжніми науковцями, але, не займаючи особливо високих посад, боялися, а що як, не дай Боже, якесь вище начальство дізнається.
          • 2006.11.28 | Torr

            Закордон вам допоможе

            Iryna_ пише:

            > "Не пустять поїхати" - це як? Інститут мені все одно нічого не платить на те відрядження, як вони "не пустять"? А я типу доповідаю те, що я прямо там і зробила (що часто є чиста правда).
            >
            > Насправді треба звичайно збирати інформацію у яких інститутах це є, і десь у пресі крик піднімати. Такі ідиотизми - це ж найкращий спосіб підштовхнути до виїзду тих, хто нікуди їхати не хотів.

            Тікать не треба - закордону на всіх не вистачить. Крик піднімати -це замало буде. Терміново організуйте підпілля і партизанські загони.

            ГЕРОЯМ СЛАВА!
    • 2006.11.27 | Torr

      Re: Хотілося б знати...

      Георгій пише:
      > ... хто це в НАНУ придумує всі ці дурниці, і чим ці придумувачі мотивуються? Я не знаю, як людина здатна таке навіть і витерпіти без серйозного пояснення, чому це необхідно.

      А уявіть, що формулу Ейнштейна
      E=mc^2
      засекретили у 1905 році... :)
    • 2006.11.28 | igorg

      Просто у багатьох установах залишився

      і продовжує працювати 1-й відділ. Де дідок-відставник КГБ, що так і залишився десь у 70-х роках, творить чудеса. Можливо вже нова поросль пішла. От і виправдовують свій хліб. Подібні вимоги є в НАУ (Національний авіаційний університет). Щоб опублікувати роботу у їх збірнику потрібно надати акт про відсутність у матеріалах відомостей, що містять таємницю, згідно якогось там переліку серетних тем. Сам перелік знайти важко :). Стосовно логіки, то із цим є величезні проблеми. Адмінапарат 100% совковський, навіть тхне так само.
  • 2006.11.29 | igrot

    Re: Цензура повертається ... до НАНУ!

    В НАНУ завжди виконувались дослідження, пов‘язані з державними таємницями. А якщо погодитись з тим, що державні таємниці - вони є і будуть у всіх країнах, то тоді за збереженням тих таємниць треба слідкувати. Це більше стосується досліджень, так званого
    прикладного характеру. Якщо дослідження не були новою технологією, то результати наукових досліджень друкувались і за кордоном теж. Був перелік журналів НАНУ і є, які перевидавались за кордоном.
    Друкування статей - це прерогатива автора і для нас, хто працює в НАНУ більше 25 років процедура експертизи не є чимось забороненим, бо якщо держ. таємниць немає, то і заборон не буде.
    Після розпаду СРСР з держ. таємницями виникли незрозумілості, бо була одна держава, а потім стало багато. І зараз, коли Україна стає державою, і якщо дослідження виконані за державні кошти, то така експертиза мабуть потрібна.
    І ще. Коли Інтернет став доступний, то для нас став новиною постійний скринінг наших друкованих матеріалів за "бугром", а значить і інтерес до наших досліджень із боку інших держав.
    Так, наприклад, якщо наукові результати в статті були отримані при наукових дослідженнях, які якимсь чином стосувались, або могли бути використані в космічній техніці, але цієї прив‘язки з першого погляду не було і дозвіл на друк отримали, але на цю статтю ми знаходили посилання в матеріалах НАСА.
    А як бути з публікаціями в зарубіжних журналах зарубіжних авторів, де йдуть посилання на статті в українських журналах, то що тоді говорити про рейтинг українських авторів?
  • 2006.11.29 | Iryna_

    Re: Цензура повертається ... до НАНУ!

    Про експертизу для грантів:
    http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,1600483

    Re: Вот, заработал для страны немного денег, чисто научной разработкой, без всякого вредного производства....
    Автор: Сергій SV (---.imp.kiev.ua)
    Дата: 29 Nov. 2006 р. 13:45


    Так мне компьютеры и нужны
    Отчего решил поделиться радостью - потому что договорился то я за два часа И если бы я был британцем, уже бы год работал...
    А так у меня ушло 15 месяцев на получение всех необходимых документов, экспертиза МинНаукисОсвитой что я тайн никаких не разглашаю (100баксов в кассу) справка от СБУ что мне это можно будет передать, еще где то пять бумажек...
    Но остальные хоть денег не брали, а родному министерству пришлось заплатить свои, так потом еще 3 месяца комиссию собрать не могли

    **********
    Нічого собі, ще й гроші за ту експертизу беруть...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".