МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Триває оголошення нобелівських лауреатів

10/09/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Нагадуємо, що в Швеції в ці дні триває оголошення лауреатів цьогорічних Нобелівських премій. Сьогодні стало відомо, що премію з фізики розділили порівну між собою Albert Fert (Франція) та Peter Grünberg (Німеччина) "for the discovery of Giant Magnetoresistance". Вчора Нобелівську премію в галузі медицини було присуджено Mario R. Capecchi (США), Sir Martin J. Evans (Великобританія) тa Oliver Smithies (США) "for their discoveries of principles for introducing specific gene modifications in mice by the use of embryonic stem cells".

Завтра очікується оголошення переможців в галузі хімії. Повний розклад оголошення цьогорічних переможців та все, що стосується Нобелівських премій, Ви можете переглянути на офіційному веб-сайті: http://nobelprize.org/prize_announcements/

Відповіді

  • 2007.10.10 | Хвізик

    дуже цікаві сьогорічні ігнобелівські премії (л)

    http://www.improbable.com/ig/ig-pastwinners.html#ig2007

    Зокрема, у галузі фізики нагорода видана за досить-таки цікаве і важливе з прикладної точки зору дослідження про те, яким чином виникають зморшки на пружних натянутих плівках:

    L. Mahadevan of Harvard University, USA, and Enrique Cerda Villablanca of Universidad de Santiago de Chile, for studying how sheets become wrinkled.
    REFERENCES:
    "Wrinkling of an Elastic Sheet Under Tension," E. Cerda, K. Ravi-Chandar, L. Mahadevan, Nature, vol. 419, October 10, 2002, pp. 579-80.
    "Geometry and Physics of Wrinkling," E. Cerda and L. Mahadevan, Physical Review Letters, fol. 90, no. 7, February 21, 2003, pp. 074302/1-4.
    "Elements of Draping," E. Cerda, L. Mahadevan and J. Passini, Proceedings of the National Academy of Sciences, vol. 101, no. 7, 2004, pp. 1806-10.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.10 | Брунька

      Re: дуже цікаві сьогорічні ігнобелівські премії (л)

      Дякую за лінк. Щодо нинішніх премій, то мені довелося в 1995 році слухати доповідь A. Fert і вона справила на всіх присутніх велике враження та була зустрінута гучними оплесками. Та справа не в оплесках і не тільки в практичній користі досліджень. Його праці дійсно піонерські. Зараз у великій низці лабораторій США, Європи та Японії створена нова галузь фізики - спінтроніка. Зокрема, можна в електричний спосіб керувати магнітними величинами й навпаки. Можна стверджувати, що зараз на мікрорівні втілюється в життя мрія Фарадея про взаємозв'язок електрики та магнетизму.

      Єдине, що засмучує, так це те, що інші видатні вчені (Awschalom, Ohno, Dietl, Slonczewski, Moodera, Parkin,...), які зробили не менший внесок в цю галузь науки, премію не отримали і напевно вже не отримають.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.10.10 | теж_вчоний

        Ви будете здивовані, але вітчизняні інженери вже

        здійснили мрію Фарадея:

        У мене в електричному дзвонику спочатку електрика керує магнітним полем, створюючи його у електромагніті. Але потім це магнітне поле керує електрикою: електромагніт притягує залізну пластинку яка розмикає контакт і електричний струм зникає. Немає електрики - немає магнітного поля, тож пружина повертає пластинку на місце і контакт відновлюється - і все починається спочатку (див. вище).

        Брунька пише:

        >Зокрема, можна в електричний спосіб керувати магнітними величинами й навпаки. Можна стверджувати, що зараз на мікрорівні втілюється в життя мрія Фарадея про взаємозв'язок електрики та магнетизму.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.10.10 | Брунька

          Ви теж будете здивовані,

          бо не зрозуміли пост. А тому, вчіть матчасть.
  • 2007.10.10 | Skapirus

    Ось сьогоднішні результати по хімії:

    http://nobelprize.org/nobel_prizes/chemistry/laureates/2007/

    "The Nobel Prize in Chemistry 2007
    "for his studies of chemical processes on solid surfaces"
    Gerhard Ertl
    Germany
    Fritz-Haber-Institut der Max-Planck-Gesellschaft
    Berlin, Germany
    b. 1936"
  • 2007.10.12 | Sic

    Яка процедура номінування ?

    Чи треба готувати документи, подання вченої ради, листи підтримки як в НАНУ ?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".