Чи є відмінність між блатними номерами та академічними стипендія
11/14/2007 | Фахівцю-правнику
Чи є відмінність між блатними номерами та довічними академічними стипендіями, з правової точки зору?
Майдан-ІНФОРМ: 14-11-2007 07:47 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1195019273.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 1093/2007
Про скасування спеціальних номерних знаків для службових транспортних засобів
З метою створення рівних умов та посилення відповідальності всіх учасників дорожнього руху постановляю:
1. Кабінету Міністрів України вжити в місячний строк заходів щодо скасування спеціальних номерних знаків для службових транспортних засобів.
2. Міністерству внутрішніх справ України:
забезпечити вилучення спеціальних номерних знаків для службових транспортних засобів;
привести свої акти у відповідність із цим Указом.
3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України Віктор ЮЩЕНКО
13 листопада 2007 року
Відповіді
2007.11.14 | Реаліст
Re: Чи є відмінність між блатними номерами та академічними стипендія
До академічних стипендій треба додати доплати за наукові ступені та вчені звання.2007.11.14 | Iryna_
Re: Чи є відмінність між блатними номерами та академічними стипендія
У обох є спільна риса - в нашому викривленому суспільстві скільки це (спецномери з стипендіями) не скасовуй - все одно щось придумають. Бо дуже хочеться (1) відрізнятись (2) спецблага отримувати.2007.11.16 | Фахівець-правник
Re: Чи є відмінність між блатними номерами та академічними стипендія
Дійсно, корінь у них один, хоч є істотна різниця.Номери введені підзаконним актом н-ного порядку, це прояв хвороби, його легше скасувати (замазати зельонкою, а хвороба трохи стухне, проте залишиться).
Довічна плата - це системостворююча засада організації укр. науки і ознака смертельної хвороби української науки. Вся теперіщня організація науки поубдована на тому, що мають бути академіки, які отримуватимуть плату (право отримувати її в законі зафіксовано, а призначення і порядок звітності її викоритання - ні (це скромно зазначено в статутах академій, проте ніким не контролюється). Тому вона нараховується навіть тим академікам, які перебувають в психушці і невзмозі не тільки її використасти за призначенням, а і просто отримати).
Ми - науковці - дозволяємо цю відверту дискримінацію (див. ст. 24 Конституції) по забезпеченню державою нашого права на професійний розвиток і розподіл публічних ресурсів для цього. В той же час у такої справи - будь-вона заявлена в суді - були би добрі перспективи (якщо не тут, то в Страсбурзі). Хто хоче довести існування своєї професійної і людської гідності та віри у верховенство права ?
2007.11.16 | Реаліст
Re: Довічна плата
Фахівець-правник пише :> Довічна плата - це системостворююча засада організації укр. науки і ознака смертельної хвороби української науки. Вся теперіщня організація науки поубдована на тому, що мають бути академіки, які отримуватимуть плату (право отримувати її в законі зафіксовано, а призначення і порядок звітності її викоритання - ні (це скромно зазначено в статутах академій, проте ніким не контролюється). Тому вона нараховується навіть тим академікам, які перебувають в психушці і невзмозі не тільки її використасти за призначенням, а і просто отримати).
Це також стосується доплат за наукові ступені та вчені звання.
2007.11.16 | Фахівець-правник
Re: Довічна плата
Ні, шановний Реаліст !Наукові ступені та вчені звання - це прояви державного (публічного, або - від імені народу) визнання рівня кваліфікації науковця. Від держави тут діє ВАК. Чи найкращим чином це все організоване - це інше питання, проте воно має бути в тому чи іншому вигляді, оскільки ієрархія має існувати (щоб був стимул бути краще).
На відміну від цього (як беззаперечно доводить послідовний комплексний правовий аналіз закону "Про наукову і ... діяльність" і статутів академій) членство в Академіях - увага! - означає членство в громадських організаціях, які монопольно (щоправда, за допомогою неконституціного в цій частині закону 1991р.) узурпували доступ до публічних ресурсів на науку - зо всією роллю останньої для розвитку всього суспільства. Академік - не звання (згідно Конституції воно має встановлюватись лише законом, жоден закон такого звання не встановлює), а професор,с.н.с. т.і. - звання (встановлені законом), тому доплата за них є справедливою по суті (інше питання, як і ким отримуються ці звання).
2007.11.16 | Реаліст
Re: Довічна плата
Фахівець-правник пише:> Наукові ступені та вчені звання - це прояви державного (публічного, або - від імені народу) визнання рівня кваліфікації науковця. Від держави тут діє ВАК. Чи найкращим чином це все організоване - це інше питання, проте воно має бути в тому чи іншому вигляді, оскільки ієрархія має існувати (щоб був стимул бути краще).
У всьому світі стимулом є посада з оплатою, що відовідає кваліфікації та виконуваній роботі. В університетах діє посадова тарифна сітка. А доплати - це радянська традиція.
2007.11.17 | Фахівець-Правник
Re: Довічна плата
Допускаю, не вивчала менеджмент науки в порівняльному аспекті з цього питання. Проте якби хтось підійшов до цього питання по -науковому, зібрав би дані в таблиці (ще й з посиланнями на підтвердження того чи іншого стану в тій чи іншій країні) то можна було би обгрунтовано обговорювати ту чи іншу модель як змінити наш закон в цьому плані. Проте на сьогодні чисто формально професор і т.і. є званням, встановленим законом в залежності від визначеного державою (ВАКом) кваліф рівня, що обгрунтовує надбавки за це звання в нашому правовому полі - на відміну від плати академікам, яка є відверто неконституційною - це плата за членство в НУО.