Проект постанови Кабміну про підвищення престижу наукової праці+
02/24/2008 | Пошта Майдану
Відповіді
2008.02.24 | Вячеслав Хаврусь
Звернення науковців до Патона щодо Загальних зборів
Хто хоче підтримати - телефонуйте мені на 8-050-538-3813 з 19-ї до 23-ї години. Збір підписів ведеться серед всіх, хто мешкає в гуртожитках НАНУ в Києві. Звернення скоріш за все відправимо наприкінці наступного тижня, тобто десь 28-29 лютого.
Пропозиції по змісту звернення не приймаються, бо вже ведеться збір підписів, але якщо Вам є що додати - пишіть тут. Якщо вдасться поставити наші питання на загальні збори, то думаю, всім зацікавленим буде дана можливість взяти участь.
Re: Найближчі загальні збори будуть в середині квітня
Я просто про те, що новий президент однозначно по-новому щось робитиме, а аж до обрання нового може здебільшого бути багато політики й просто балаканини. Всі потенційні претенденти хапатимуться - та не відомо, чи хтось робитиме серйозні зрушення (ну навіщо ж можливо кому-сь щось допомагати реально, коли не відомо чи виявиться на користь це для тебе потім)... ПОЛІТИКА.
2008.02.26 | Сида
На що ви замахнулись? так і до люстрації недалеко..
...має бути втілена система оцінювання якості наукової діяльності науковців з врахуванням наукової цінності публікацій та їх цитувань в науковому середовищі,...
Чи може при вирішенні одного питання (житла) існувати одна система лцінки, а при вирішенні інши- (зокрема набеття членства в НАНУ) - інша ??
Треба міняти систему, а не просити милостиню віж цієї.
2008.03.19 | Вячеслав Хаврусь
Трохи новин + завтра зустріч у Патона (ред)
Сьогодні на основі нашого листа була попередня зустріч в керівника наукових кадрів Палія. Зараз не маю часу детально все описувати, але якщо коротко, то це схоже була репетиція зустрічі у Патона, яка намічена на 20 березня на 17-у годину. Розглядалися підняті в нащому листі проблеми житла, реєстрації, оплати проживання, масовому проживанні в гуртожитках на основі ордерів "лівих" представників СБУ, прокуратури, судів, тощо. Палій договорився до того, що мовляв якщо до мене звертається з листом голова СБУ і просить поселити свого працівника, то ми поселяємо, бо немає закону, що ми маємо відмовляти. Дуже часто розмова зводилася до використання улюбленого методу Шуфрича і Медведчука: якщо чогось дуже не хочеться робити, то шукається навколозаконна зачіпка, а потім йде посилання на те, що закон не дозволяє.
Дуже сильно вони впираються проти впровадження системи оцінювання діяльності науковців та виробки єдиних критеріїв (хоча в межах відділень НАНУ). І найстрашніше для них - прозорість. Тут же висмикується ст.23 Закону "Про інформацію", і говориться, що ми не маємо права без згоди особи повідомляти, що вона хоче мати чи вже одержала житло від НАНУ. В таких тепличних умовах навіть якби не було б корупції, то вона успішно зародилася.
Це щодо результатів. Я на зустріч не потрапив, бо мене не виявилося в списку запрошених. Крім мене чомусь не виявилося ще одного активного представника, але вже по квоті гуртожитку на Ежена Пот"є. Хто в цій мутній історії винен - я не знаю, за клятвенними обіцянками учасниці зустрічі Наталії Юсової, яка готувала і подавала список ініціативної групи в Президію, моє ім"я там стояло на першому місці.
Я можу лише припускати, кому це вигідно, але через нестачу доказів (потроху збиратиму) свої гіпотези притримаю при собі. Скажу лише, що моє питання стояло першим в ході розгляду, але доповідати його не було кому. Як було заявлено напередодні зустрічі, я планував вимагати впровадження прозорості в ході розподілу службового житла шляхом розміщення максимально повної офіційної інформації (список осіб, їх здобутки, документація НАНУ по цьому питанню, список тих, хто одержав службове житло) на спеціально створеному веб-сайті, аби таким чином послати нафік з пляжу всіх лівих, які до НАНУ не мають жодного відношення. Цим самим реально працюючі науковці могли б суттєво підвищити свої шанси. Наприклад, в офіційній інформації НАНУ, яку роздавали під час підготовчої зустрічі напередодні з Палієм, сказано, що "У 2002-2003 рр. за рахунок співпраці НАН України з Київською міською державною адміністрацією в Києві було збудовано понад 100 квартир, які надано працівникам академії", а сьогодні в них лежить на одержання службового житла в м.Києві 345 клопотань. В 2002-2003 роках, як я пригадую, дійсно давали службове житло на Севастопольській площі, але тоді було роздано близько 20 квартир науковцям, де поділися інші з заявлених 100 - невідомо нікому.
Крім того, додатково до прозорості хотів вести мову про критерії розподілу, нехай і в межах відділень НАНУ. Відсутність критеріїв Палій роз"яснуював тим, що НАНУ може запросити якогось активно працюючого науковця з-за кордону, тому ніякі критерії не потрібні. Нині по постанові №210 (див. тут: http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/1168368011) щодо службового житла критеріїв взагалі не існує, хоча під час підготовчої зустрічі з Палієм було сказано, що комісія враховує хворобу членів сім"ї, до наукових здобутків зараховують лише стаж роботи та захист дисертації. Уявляю, що при нинішній системі корупції можна написати в розділ хвороби. Я вже мовчу, що у нас купа найвидатніших академіків (http://www.ukrnauka.org.ua/news.htm), яких не знає світ і вони зовсім не мають наукових публікацій крім мурзілок мухосранських університетів, але одержують довічну плату та інші блага.
Серед проблем, які Патон пообіцяв вирішити - це повернути надання безстрокових ордерів та реєстрації в гуртожитках на час роботи в НАНУ. По питанню видачі ордерів "лівим мешканцям" з СБУ, прокуратури та судів питання перевели в іншу площину та начебто планують надіслати в гуртожитки перевірки паспортного режиму, з чого я роблю висновок, що ордери "лівим" продовжуватимуть надавати, а в цей самий час аспіранти житимуть в кімнатах 19 кв.м по 3 чоловіки.
Оце про результати коротко. Дані по Патону - зі слів присутніх на зустрічі, яка тривала більше 2 годин в присутності всіх віце-президентів, керуючого справами НАНУ Арсенюка, профспілкового боса Широкова та кількох працівників рангом понижче. Вдалася зустріч чи ні - судити не мені. Думаю, треба також почекати оцінок від учасниці зустрічі в її чергових дописах на тему реформування НАНУ.
розпорошуйте гроші як і раніше, а ми вам нових дамо.Якщо дамо...
2008.02.25 | дедугАН
А вот вам и чудный образец "государственного управления наукой"
Видите эту бумажонку со списком "мероприятий"? Аот это и есть ВСЯ нормативная база для траты бюджетных денег: минфин выделят, НАНУ в лице Президиума тратит.
Ну и в конце пятилетки представит аноторованнный отчёт, типа, "в результате выполнения плана мероприятий существенно улучнена работа с молодёжью, направленная на решение остросоциальных проблем, позволяющая в кратчайшие сроки привести в соответствие с мировыми стандартами принципиальные подходы к решению вопросов....."
2008.02.25 | igorg
Дякую, вельми насмішили
Особливо про молодих докторів наук віком до 35 років . Цікаво, скільки таких в Україні. І скільки ж благ на їх молоду голову!
80 млн.грн на обладнання? От кумедія. Бюджет задипаного універа на 4-6 тис. студентів складає 6-10 млн.грн.
Ні слова про якісь наукові проблеми, пріорітети чи напрямки за дослідження та досягнення в яких і буде стимулювання. Одним словом усе ніштяк, старі підняті парткадри зайнялися звичною роботою в БЮТ.
Про докторів - нe смішно. Поважайтe молодe покоління.
Я, наприклад, знаю хлопчину який у 22 роки захистив кандидатську. Тeпeр, мабуть, ужe близько до докторської, а йому лишe 26.
І то зовсім нe головнe, що хлопчику пeрeксeрили відомі книжки, затe тато дeкан. Отож, який би він нe був дурнуватий, алe молодний пeрспeктивний науковeць і гроші трeба виділяти. Всe.
2008.02.26 | ziggy_freud
підвищимо гламурність наукового дискурсу
можна напевне сказати, хто в першу чергу скористається з нагоди підвищити свою престижність (гламурність) за державний рахунок. Без гарних родинних зв*язків жодне положення з цього документа на користь "молодим науковцям" не піде.
Тимошенко просто купує собі прихильність керівнитцва НАНУ?
Re: а можна було ю купувати прихильність науковців - їх більше .
Нажаль, eлeкторально ми нe являємо сeрйозної сили (<20000; крім того, нe всі однозначно проти акадeміків, що лeгко побачити навіть на даному сайті).
Такі ж люди, як Патон і Ceминожeнко контролюють чeрeз Акадeмію (1) нeрухомості на 40 мільярдів доларів (в прeсі були оцінки) і (2) так звані тeхнопарки, чeрeз які можна багато чого ввозити/вивозити бeзмитно.
2008.02.29 | Тітка з бубликом
Наукове порівняння указів про підвищення престижу...
праці шахтарів та наукової праці.
Присилайте свій аналіз у вигляді таблиць або й цілих статей. Автору найкращої роботи буде вручено престижну посвідку номер один для науковців або шахтарів відповідно до трудової книжки.
Відповіді
2008.02.24 | Вячеслав Хаврусь
Звернення науковців до Патона щодо Загальних зборів
Хто хоче підтримати - телефонуйте мені на 8-050-538-3813 з 19-ї до 23-ї години. Збір підписів ведеться серед всіх, хто мешкає в гуртожитках НАНУ в Києві. Звернення скоріш за все відправимо наприкінці наступного тижня, тобто десь 28-29 лютого.Пропозиції по змісту звернення не приймаються, бо вже ведеться збір підписів, але якщо Вам є що додати - пишіть тут. Якщо вдасться поставити наші питання на загальні збори, то думаю, всім зацікавленим буде дана можливість взяти участь.
2008.02.26 | apolo
Re: Звернення науковців до Патона щодо Загальних зборів
Cлава, здається ж наступного року перевибори мають бути планові (чи може я не правильне знаю??).Навряд чи реально можна такий плановий захід (як перевибори) змінити у часі.
2008.02.26 | Вячеслав Хаврусь
Найближчі загальні збори будуть в середині квітня
Думаю, там будуть готувати святкування 90-річчя НАНУ та "вентилюватимуть" питання про її нового Президента.2008.02.26 | apolo
Re: Найближчі загальні збори будуть в середині квітня
Я просто про те, що новий президент однозначно по-новому щось робитиме, а аж до обрання нового може здебільшого бути багато політики й просто балаканини. Всі потенційні претенденти хапатимуться - та не відомо, чи хтось робитиме серйозні зрушення (ну навіщо ж можливо кому-сь щось допомагати реально, коли не відомо чи виявиться на користь це для тебе потім)... ПОЛІТИКА.2008.02.26 | Сида
На що ви замахнулись? так і до люстрації недалеко..
...має бути втілена система оцінювання якості наукової діяльності науковців з врахуванням наукової цінності публікацій та їх цитувань в науковому середовищі,...Чи може при вирішенні одного питання (житла) існувати одна система лцінки, а при вирішенні інши- (зокрема набеття членства в НАНУ) - інша ??
Треба міняти систему, а не просити милостиню віж цієї.
2008.03.19 | Вячеслав Хаврусь
Трохи новин + завтра зустріч у Патона (ред)
Сьогодні на основі нашого листа була попередня зустріч в керівника наукових кадрів Палія. Зараз не маю часу детально все описувати, але якщо коротко, то це схоже була репетиція зустрічі у Патона, яка намічена на 20 березня на 17-у годину. Розглядалися підняті в нащому листі проблеми житла, реєстрації, оплати проживання, масовому проживанні в гуртожитках на основі ордерів "лівих" представників СБУ, прокуратури, судів, тощо. Палій договорився до того, що мовляв якщо до мене звертається з листом голова СБУ і просить поселити свого працівника, то ми поселяємо, бо немає закону, що ми маємо відмовляти. Дуже часто розмова зводилася до використання улюбленого методу Шуфрича і Медведчука: якщо чогось дуже не хочеться робити, то шукається навколозаконна зачіпка, а потім йде посилання на те, що закон не дозволяє.Дуже сильно вони впираються проти впровадження системи оцінювання діяльності науковців та виробки єдиних критеріїв (хоча в межах відділень НАНУ). І найстрашніше для них - прозорість. Тут же висмикується ст.23 Закону "Про інформацію", і говориться, що ми не маємо права без згоди особи повідомляти, що вона хоче мати чи вже одержала житло від НАНУ. В таких тепличних умовах навіть якби не було б корупції, то вона успішно зародилася.
Редаговано: Ось на веб-сайті НАНУ трохи щодо нашого питання: http://www.nas.gov.ua/News/RN_080318.htm
2008.03.21 | Solo
Re: Трохи новин + завтра зустріч у Патона (ред)
Які результати зустрічі ?2008.03.22 | Вячеслав Хаврусь
Багато розповідати та мало слухати
Це щодо результатів. Я на зустріч не потрапив, бо мене не виявилося в списку запрошених. Крім мене чомусь не виявилося ще одного активного представника, але вже по квоті гуртожитку на Ежена Пот"є. Хто в цій мутній історії винен - я не знаю, за клятвенними обіцянками учасниці зустрічі Наталії Юсової, яка готувала і подавала список ініціативної групи в Президію, моє ім"я там стояло на першому місці.Я можу лише припускати, кому це вигідно, але через нестачу доказів (потроху збиратиму) свої гіпотези притримаю при собі. Скажу лише, що моє питання стояло першим в ході розгляду, але доповідати його не було кому. Як було заявлено напередодні зустрічі, я планував вимагати впровадження прозорості в ході розподілу службового житла шляхом розміщення максимально повної офіційної інформації (список осіб, їх здобутки, документація НАНУ по цьому питанню, список тих, хто одержав службове житло) на спеціально створеному веб-сайті, аби таким чином послати нафік з пляжу всіх лівих, які до НАНУ не мають жодного відношення. Цим самим реально працюючі науковці могли б суттєво підвищити свої шанси. Наприклад, в офіційній інформації НАНУ, яку роздавали під час підготовчої зустрічі напередодні з Палієм, сказано, що "У 2002-2003 рр. за рахунок співпраці НАН України з Київською міською державною адміністрацією в Києві було збудовано понад 100 квартир, які надано працівникам академії", а сьогодні в них лежить на одержання службового житла в м.Києві 345 клопотань. В 2002-2003 роках, як я пригадую, дійсно давали службове житло на Севастопольській площі, але тоді було роздано близько 20 квартир науковцям, де поділися інші з заявлених 100 - невідомо нікому.
Крім того, додатково до прозорості хотів вести мову про критерії розподілу, нехай і в межах відділень НАНУ. Відсутність критеріїв Палій роз"яснуював тим, що НАНУ може запросити якогось активно працюючого науковця з-за кордону, тому ніякі критерії не потрібні. Нині по постанові №210 (див. тут: http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/1168368011) щодо службового житла критеріїв взагалі не існує, хоча під час підготовчої зустрічі з Палієм було сказано, що комісія враховує хворобу членів сім"ї, до наукових здобутків зараховують лише стаж роботи та захист дисертації. Уявляю, що при нинішній системі корупції можна написати в розділ хвороби. Я вже мовчу, що у нас купа найвидатніших академіків (http://www.ukrnauka.org.ua/news.htm), яких не знає світ і вони зовсім не мають наукових публікацій крім мурзілок мухосранських університетів, але одержують довічну плату та інші блага.
Серед проблем, які Патон пообіцяв вирішити - це повернути надання безстрокових ордерів та реєстрації в гуртожитках на час роботи в НАНУ. По питанню видачі ордерів "лівим мешканцям" з СБУ, прокуратури та судів питання перевели в іншу площину та начебто планують надіслати в гуртожитки перевірки паспортного режиму, з чого я роблю висновок, що ордери "лівим" продовжуватимуть надавати, а в цей самий час аспіранти житимуть в кімнатах 19 кв.м по 3 чоловіки.
Оце про результати коротко. Дані по Патону - зі слів присутніх на зустрічі, яка тривала більше 2 годин в присутності всіх віце-президентів, керуючого справами НАНУ Арсенюка, профспілкового боса Широкова та кількох працівників рангом понижче. Вдалася зустріч чи ні - судити не мені. Думаю, треба також почекати оцінок від учасниці зустрічі в її чергових дописах на тему реформування НАНУ.
2008.03.26 | Вячеслав Хаврусь
Ось результати зустрічі (лінк на стенограму)
http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/12065360692008.02.25 | Сида
розпорошуйте гроші як і раніше, а ми вам нових дамо.Якщо дамо...
2008.02.25 | дедугАН
А вот вам и чудный образец "государственного управления наукой"
Видите эту бумажонку со списком "мероприятий"? Аот это и есть ВСЯ нормативная база для траты бюджетных денег: минфин выделят, НАНУ в лице Президиума тратит.Ну и в конце пятилетки представит аноторованнный отчёт, типа, "в результате выполнения плана мероприятий существенно улучнена работа с молодёжью, направленная на решение остросоциальных проблем, позволяющая в кратчайшие сроки привести в соответствие с мировыми стандартами принципиальные подходы к решению вопросов....."
2008.02.25 | igorg
Дякую, вельми насмішили
Особливо про молодих докторів наук віком до 35 років . Цікаво, скільки таких в Україні. І скільки ж благ на їх молоду голову!80 млн.грн на обладнання? От кумедія. Бюджет задипаного універа на 4-6 тис. студентів складає 6-10 млн.грн.
Ні слова про якісь наукові проблеми, пріорітети чи напрямки за дослідження та досягнення в яких і буде стимулювання. Одним словом усе ніштяк, старі підняті парткадри зайнялися звичною роботою в БЮТ.
2008.02.26 | Roman
Про докторів - нe смішно
Про докторів - нe смішно. Поважайтe молодe покоління.Я, наприклад, знаю хлопчину який у 22 роки захистив кандидатську. Тeпeр, мабуть, ужe близько до докторської, а йому лишe 26.
І то зовсім нe головнe, що хлопчику пeрeксeрили відомі книжки, затe тато дeкан. Отож, який би він нe був дурнуватий, алe молодний пeрспeктивний науковeць і гроші трeба виділяти. Всe.
2008.02.26 | ziggy_freud
підвищимо гламурність наукового дискурсу
можна напевне сказати, хто в першу чергу скористається з нагоди підвищити свою престижність (гламурність) за державний рахунок. Без гарних родинних зв*язків жодне положення з цього документа на користь "молодим науковцям" не піде.Тимошенко просто купує собі прихильність керівнитцва НАНУ?
2008.02.26 | Сида
а можна було б купувати прихильність науковців - їх більше ...
2008.02.26 | Simpleton
Re: а можна було ю купувати прихильність науковців - їх більше .
Нажаль, eлeкторально ми нe являємо сeрйозної сили (<20000; крім того, нe всі однозначно проти акадeміків, що лeгко побачити навіть на даному сайті).Такі ж люди, як Патон і Ceминожeнко контролюють чeрeз Акадeмію (1) нeрухомості на 40 мільярдів доларів (в прeсі були оцінки) і (2) так звані тeхнопарки, чeрeз які можна багато чого ввозити/вивозити бeзмитно.
2008.02.29 | Тітка з бубликом
Наукове порівняння указів про підвищення престижу...
праці шахтарів та наукової праці.Присилайте свій аналіз у вигляді таблиць або й цілих статей. Автору найкращої роботи буде вручено престижну посвідку номер один для науковців або шахтарів відповідно до трудової книжки.
2008.02.29 | Хвізик
100% хірня