Роман Черніга проти переходу на трирівневу систему вищої освіти
03/05/2008 | http://www.umoloda.kiev.ua/
Проте очевидно, що формальний перехід на трирівневу систему вищої освіти нічого не дасть в якісному плані, окрім того, що кількість «проффесорів» серед депутатів, міністрів та чиновників усіх рангів почне ще швидше зростати. Тож робити формально такий перехід найближчими роками немає сенсу.
Роман ЧЕРНІГА,
доктор фізико–математичних наук, голова Асоціації «За європейські цінності в науці»
http://www.umoloda.kiev.ua/number/1104/203/39483/
Роман ЧЕРНІГА,
доктор фізико–математичних наук, голова Асоціації «За європейські цінності в науці»
http://www.umoloda.kiev.ua/number/1104/203/39483/
Відповіді
2008.03.10 | Яка позиція інших члeнів ВУАЗАЄЦН ?
Re: Роман Черніга проти переходу на трирівневу систему вищої освіти
Яка позиція інших члeнів ВУАЗАЄЦН ?2008.03.10 | Георгій
Моя позиція
Враховуючи тe, що я постійно чую і читаю про освіту в Україні, я нe вважаю цe питання дужe актуальним у даний момeнт. Мeні здається, зараз найстрашнішe в українській освіті - цe нe рівні чи ступeні, а корупція і свавілля начальства. По-моєму, варто в пeршу чeргу боротися за горизонтальність структури ВНЗ (тобто за тe, щоби рeкторів і іншe начальство нe спускалося звeрху, а обиралося ад-гок комітeтами викладачів), і за жорстку змінність кeрівних кадрів на всіх рівнях.2008.03.10 | Neon
Re: Моя позиція
10-03-2008 14:30, Георгій пише :> Враховуючи тe, що я постійно чую і читаю про освіту в Україні, я нe вважаю цe питання дужe актуальним у даний момeнт. Мeні здається, зараз найстрашнішe в українській освіті - цe нe рівні чи ступeні, а корупція і свавілля начальства.
Хто в НАНУ є начальством ? Найталановитіші ? Найкваліфікованіші ? Ні. Головне мати ступінь та звання (не важливо, яким шляхом вони отримані) - і ти вже можеш претендувати. Перехід на європейську систему - це можливість урівняти стартові позиції відносно керівних посад в науці. Звичайно, це викликає шалений спротив.
2008.03.10 | Nobel
Re: Моя позиція
Они и выбираются, как выберут что-то, то ужас. Ректоров должен назначать министр с числа членов Академии. Они тоже не святые, но хоть минимально образованные. Во многих вузах на обласном уровне ректорами стали бывшите чиновники обласных администраций. Примеры Винница, Житомир, Черкассы, Переяслав и др. Это ужас.2008.03.10 | Трясця
Знов не згоден!
Треба ректорів обирати. Тільки так! Якщо ВНЗ - недержавний, то МОНу слід тільки моніторити, щоб виконував умови акредитації. Але, якщо поганий ВНЗ - державне лайно, то його треба розформувати наказом МОНу. А ще до цього абітура повинна виказати державницьку та людську позицію: до нього не треба вступати.Тепер приклад Київського університету імені Шевченка (мого рідного університету). Ректор (блакитний друг ніби-то помаранчевого Президента) Скопенко - найгірший з можливих варіантів. Крадій (поцупив університетську землю й побудував там житло, де собі особисто зайняв частку квартир), хабарник (спитайте в абітури та студентів гуманітарного спрямування), вписується до чужих праць. Його призначив Ющенко, призначив до скону. Може, якби були чесні таємні вибори, його б і не обрали. "Ваш" жах визнаю. Визнайте мій.
2008.03.10 | Nobel
Re: Знов не згоден!
Все ректора избираются. Это норма Закона о высшем образовании. Ющенко никого не назначал2008.03.10 | Трясця
Re: Знов не згоден!
Ну, не прикидайтеся. Є закони, а є практика. Спочатку Ющенко домовився зі Скопенком (як, я не знаю, даруйте), а потім тодішній, нинішній і вічний Скопенко згвалтував виборщиків.Так у нас всюди. Наприклад, хіба в нас обирають директорів інститутів НАН? А Ви формально скажете, що так, обирають. Практика - критерій істини. Ганебна практика - критерій сумної істини.
2008.03.10 | Nobel
Re: Знов не згоден!
Для провинциальных вузов лучше ректоров назначать. Все таки в Академии порядка больше. Пусть назначают академиков.2008.03.10 | Svitlana
Re: Моя позиція
Nobel пише:> Они и выбираются, как выберут что-то, то ужас. Ректоров должен назначать министр с числа членов Академии. Они тоже не святые, но хоть минимально образованные. Во многих вузах на обласном уровне ректорами стали бывшите чиновники обласных администраций. Примеры Винница, Житомир, Черкассы, Переяслав и др. Это ужас.
Ну, щодо Переяслава - це Ви неправду пишите. Щодо інших - не знаю, не цікавилась.
2008.03.10 | Nobel
Re: Моя позиція
А что в Переяславе ректор крупный ученый? Приведите список его работ в иностранных журналах.