МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тайна украинских технопарков- тест на сообразительность!

04/07/2008 | дедугАН
Перед вами- тест ОФИЦИАЛЬНОГО (МОН) отчёта. А теперь внимание- задание!
Попробуйте, прочитав этот отчёт, узнать- а ЧТО собственно производил в 2007 г. хоть один технопарк?



Діяльність технологічних парків України у 2007 році
З метою дослідження соціально-економічних результатів функціонування технологічних парків у 2007 році, департаментом інновацій та трансферу технологій забезпечено проведення планових перевірок діяльності технологічних парків, їх учасників та спільних підприємств при реалізації проектів за пріоритетними напрямами відповідно до плану-графіка, затвердженого наказом МОН № 321 від 23.04.07 р. за погодженням з Мінфіном, Мінекономіки та Держмитслужбою, що передбачено Порядком проведення моніторингу та здійснення контролю за реалізацією проектів технологічних парків, затвердженого Постановою КМУ від 21.03.07 № 517.
Планові перевірки спрямовані на з’ясовування, в першу чергу, бюджетної ефективності проектів технопарків, відповідності задекларованих у бізнес-планах цілей фактично отриманим результатам, ефективності використання коштів цільових субсидій, зарахованих на спеціальні рахунки технопарків, їх учасників та спільних підприємств.
В ході перевірок діяльності технологічних парків, їх учасників та спільних підприємств при реалізації проектів не виявлено грубих порушень. Щодо ефективності використання коштів цільових субсидій слід зазначити, що згадані кошти технопарки використовують виключно на наукову і науково-технічну діяльність, розвиток власної науково-технологічної та дослідно-експериментальної бази, підвищуючи таким чином наукомісткість продукції, що виробляється. При цьому найважливішим є дотримання технологічними парками того плану виробництва інноваційної продукції, який був затверджений при державній реєстрації їх інноваційних проектів. У разі, якщо виконання інноваційного проекту припиняється до стадії створення промислового виробництва продукції, як це передбачено п'ятирічним терміном дії інноваційного проекту, підприємству завдаються значні збитки, оскільки не досягається кінцева мета виконання інноваційного проекту.
У зв’язку зі скасуванням непрямої державної підтримки технологічних парків у вигляді податкових пільг для виконавців проектів Законом України „Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2005 рік”, розвиток технопарків було загальмовано, що негативно позначилось на їх діяльності.
Наслідком стало те, що окремі підприємства спеціальні рахунки не відкривали, відповідно, договори на виконання науково-технічних робіт, спрямованих на створення, розвиток, модернізацію та реконструкцію науково-технологічної експериментальної та дослідно-промислової бази, не укладалися, підприємства фактично не працювали в пільговому режимі інноваційної діяльності. Порушення виконання затверджених бізнес-планів інноваційних та інвестиційних проектів призвело до невідповідності задекларованих у бізнес-планах цілей фактично отриманим результатам.
Для реалізації проектів технологічних парків Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків” та інших законів України” (стаття 6 розділу ІІ та частина четверта пункту 5 розділу ІІІ) передбачено запровадження у 2007 році бюджетної програми державної підтримки діяльності технологічних парків шляхом повного або часткового (до 50%) безвідсоткового кредитування проектів технологічних парків та повної або часткової компенсації відсотків, сплачуваних виконавцями проектів технологічних парків комерційним банкам та іншим фінансово-кредитним установам за кредитування проектів технологічних парків.
Відповідно до частини п’ятої підпункту “е” пункту 1 статті 2 Указу Президента України від 11 липня 2006 року № 606/2006 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 квітня 2006 року “Про стан науково-технологічної сфери та заходи щодо забезпечення інноваційного розвитку України” видатки на фінансову підтримку діяльності технологічних парків слід передбачити під час розроблення проекту Державного бюджету України на 2008 рік.
Для забезпечення реалізації Закону України від 12.01.2006р. № 3333 “Про внесення змін до Закону України “Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків” міністерством здійснено державну реєстрацію технологічних парків “Яворів” та “Агротехнопарк”. На даний час процедуру державної реєстрації проходять технологічні парки “Машинобудівні технології”, “Текстиль”, “Ресурси Донбасу” і “Наукові і навчальні прилади”, які є в преамбулі зазначеного вище Закону.
На початок 2007 року чинні свідоцтва про реєстрацію мали 53 проекти технологічних парків, з яких виконувалося 23. У першому півріччі 2007 року в рамках виконання проектів технологічних парків було реалізовано інноваційної продукції на 1299 млн. грн. без ПДВ (на 17% більше за аналогічний показник 2006 року, який становив 1107 млн. грн.), з них на зовнішньому ринку – 220 млн. грн.
До Державного бюджету України та державних цільових фондів у рамках виконання проектів технологічних парків за цей же період було перераховано понад 123 млн. грн. (на 23% більше за аналогічний показник 2006 року, який становив 100 млн. грн.)
Витрати на НДДКР у першому півріччі 2007 року склали 23 млн. грн., що на
22 млн. грн. більше, ніж у першому півріччі 2006 року.
В рамках дії спеціального режиму діяльності технологічних парків протягом першого півріччя 2007 року на спеціальні рахунки було перераховано майже 28 млн. грн. податків, тоді як у першому півріччі 2006 року лише 16 млн. грн., при цьому створено додатково
74 робочих місця.
У зв’язку із закінченням терміну дії свідоцтв рішенням МОН скасовано державну реєстрацію 8 проектів технологічних парків (відповідно до пункту 15 Порядку розгляду, експертизи та державної реєстрації проектів технологічних парків, затвердженого Постановою КМУ від 29.11.06 № 1657 “Деякі питання організації діяльності технологічних парків”). Станом на 1 квітня 2007 року чинні свідоцтва про реєстрацію мають 45 проектів технологічних парків.
Однією з функцій міністерства є запобігання порушень діючого законодавства при реалізації проектів технологічних парків. Але не менш важливою є регуляторна функція МОН – координація дій центральних органів виконавчої влади, технопарків та виконавців проектів. Перевірки виконання проектів спрямовані не лише на контроль за діяльністю виконавців, але й на допомогу їм у вирішенні проблемних питань їх діяльності. За результатами моніторингу проектів технологічних парків готуються пропозиції щодо внесення змін до Порядку проведення моніторингу та здійснення контролю за реалізацією проектів технологічних парків, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2007 року № 517 з метою спрощення процедури моніторингу проектів технологічних парків, підвищення її якості та зменшення кількості контролюючих органів, що здійснюють контроль реалізації проектів технологічних парків.
Міністерством освіти і науки України розроблено Постанову Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2007 р. № 1310 (на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 11.08.07 року № 34684/1/1-07 до листа Інституту електрозварювання
ім. Є.О. Патона від 07.08.07 № Технопарк/1781), спрямованої на вдосконалення законодавчого та нормативно-правового забезпечення діяльності технологічних парків. Проектом постанови вносяться зміни до пункту 14 Порядку розгляду, експертизи та державної реєстрації проектів технологічних парків, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 1999 р. № 2311 "Про нормативно-правові акти щодо забезпечення реалізації Закону України "Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків" (зі змінами та доповненнями).
Під час реалізації проектів технологічних парків виникає необхідність внесення змін до них у зв’язку з появою нового, більш ефективного, устаткування та відповідною зміною технологічних рішень, закладених у проектах.
Проектом постанови передбачається надання можливості внесення змін до проекту технологічного парку в разі зміни номенклатури товарів, що необхідні для його реалізації, за умови, що це не призведе до збільшення загальної вартості їх імпорту. При цьому до оцінки таких змін долучаються Міністерство промислової політики та Міністерство фінансів України.
Для забезпечення активної участі технологічних парків у розробці проектів нормативно-правових актів, підготовці пропозицій щодо поліпшення умов інноваційної діяльності та механізмів реалізації інноваційних проектів при Міністерстві освіти і науки України створено громадську Раду керівників технопарків, склад якої затверджено наказом МОН від 16.10.07. № 913. Положенням про громадську Раду керівників технопарків, затвердженим наказом МОН від 19.11.07. № 1019, визначено мету, завдання, склад та структуру ради.
Також Міністерством освіти і науки України здійснюються заходи для забезпечення збереження визначеного чинним законодавством України умов спеціального режиму інноваційної діяльності технологічних парків з метою недопущення фактичної ліквідації їх діяльності.

Відповіді

  • 2008.04.07 | Adviser

    Re: Тайна украинских технопарков- тест на сообразительность!

    Как что? Результатом деятельности всех технопарков вместе и был отчет об имитации ими научной деятельности за бюджетные деньги.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.07 | Iryna_

      знайомі які працюють в технопарках

      мають 2 види діяльності - офшорне програмування та торгівля імортним обладнанням (правда, високотехнологічним)

      технопарки - в основному дахи для такої іншої діяльності, смисл "науки" там - прикриття згаданого вище

      ну якщо за компанію трохи бюджетних грошей роздерибанити - теж можуть, але це не основне
    • 2008.04.07 | Ukrphys

      Re: Тайна украинских технопарков- тест на сообразительность!

      Про такие отчеты уже давно написано в известной книге http://n-t.ru/ri/fz/, конкретно вот здесь http://n-t.ru/ri/fz/fz308.htm


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".