МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Що є Біблія для християн

04/27/2002 | Георгій Пінчук
Пан Гура писав:

>>http://maidan.org.ua/n/rel/1019835769

>>Я вважаю, що правда - це суб"ективна категорія, на відміну від істини (фактів). Тому що поняття "правди" невід"ємне від суб"єкта, який її висловлює. І тому "правд" стільки, скільки людей. І так і має бути.

(ГП) Не впевнений. Люди є суспільні створіння, вони не живуть у пустелі чи печерах. Уявіть собі, що було б, якби кожний дотримувався своєї "правди" стосовно значення зеленого і червоного сигналів світлофору...

>>Тому я вважаю, що кожним, хто дописував у Біблию, дійсно "керував" сам Бог у тому сенсі, що Природа/Бог намагалась сама себе спостерігати/аналізувати через багаточисленні свої іпостасі (розум святих/мудреців).

(ГП) Наскільки я розумію, християнська трактовка Біблії інша. Ми віримо, що Бог, коли створював Біблію, обрав тільки обмежену кількість людей на посади своїх "секретарок-машиністок." Їх було приблизно 40, і писали вони близько 60 книг Біблії на протязі 1600 років. Деякі з них дійсно були святими і мудрецями, деякі - ні. За родом занять вони були хто завгодно, від царів, як Давид і Соломон, до пастухів, як Амос, чи рибалок, як апостоли Петро і Іван. Чим саме Бог керувався, коли обирав цих людей, ми не знаємо, але імовірно, що це їх глибока, щира, послідовна віра в нього, а не обов'язково якась особливо зразкова поведінка чи особливо глибока мудрість.

<<Так само, коли митцю/вченому приходить "откровеніє", то це теж є прояв божественості його єства/стану у ту мить.

(ГП) Я не думаю, що можна поставити на одну дошку людське натхнення (скажімо, натхнення митця або вченого) і ту "одержимість Святим Духом," яка була притамана авторам біблійних книг. Деякі з них (напр., Езра, Неемія, 1 і 2 Хронік) не мають ніякого відбитку "натхненності" у світському розумінні цього слова. Вони довгі, нудні, переважно описові, містять багато генеалогії і на перший погляд дріб'язкової статистики. З іншого боку, книга Есфірі (Естер) написана як пікареска або казочка Шехерезади, там навіть жодного разу не згадується Бог. Але і Езра, і Неемія, і Хроніки, і Есфір є невід'ємними частинами Біблії - тому, що вони гармонують з рештою її книг, не суперечать їм, а натомість доповнюють і розвивають загальну, провідну біблійну тему. Прояв божественості Біблії не в індивідуальному натхненні її людських авторів, а саме в цій внутрішній гармонії і тематичній єдності. Є ж багато апокрифічних книжок, які не визнаються частиною Біблії, хоча деякі з них (напр., Євангелії від Хоми, Якова і інші) написані прекрасно, захоплююче. Але вони ідуть в розріз з провідною біблійною темою і тому залишаються "за бортом."

>>І нарешті головний висновок:
Кожен може писати "свою Біблію" і це також буде правда. Але це так само важко зробити, як зробити геніальне відкриття або створити високохудожній витвір.

(ГП) Християни вірять, що Біблія є тільки одна, що вона неповторна і вже закінчена. Тому написати щось натхненне людина, безумовно, може, але це не буде "своєю Біблією." Це буде просто ще однією цікавою, хорошою книжкою.

>>І ще:
Біблия - не догма, а матеріал для роздумів, вона писана такими ж людьми, як ми. Вони можуть не тільки помилятися, а й просто "їх правда/мораль" може бути в чомусь неприйнятна для іншого часу та інших людей.

(ГП) Що Біблія - не догма, я повністю згідний. Біблія не є ані універсальним моральним кодом, ані збіркою абсолютних істин на всі часи і для всіх народів на кшталт Червоної Книжечки цитат Мао Цзе-дуна. До речі, сам біблійний текст іноді каже, що ті заповіді, які містяться в цій книзі, можуть бути скасовані і замінені новими (див., напр., Єремії 31:31-34). Люди часто не розуміють цього і звинувачують Біблію в несучасності, відсталості тощо - ну як можна, кажуть вони, вірити книзі, яка закликає забивати камінням повій або тих, хто працює у суботу? Але насправді Біблія чітко каже, що закон Мойсея, згідно з яким порушники статевої моралі чи ті, хто нехтував суботою, підлягали смертній карі, був написаний для певного народу (євреїв) і тільки на певний, чітко визначений історичний період (від появи кам'яних плит з Десятьма Заповідями на горі Синай і до смерті Христа на голгофському хресті). Ми вже зараз, за Біблією, не живемо під Мойсеєвим законом. Це, звичайно, не означає, що скасовані ПРИНЦИПИ, на яких побудований закон (принципи любові до Бога і ближнього). Але сам закон з його численними, розгалуженими регуляціями вже не діє. Ми навіть Десяти Заповідей формально не мусимо виконувати. Якщо ми крадемо, брешемо, вбиваємо, чинимо перелюб, заздримо, вклоняємося іншим богам - ми будемо покарані, але не за порушення формальної букви закону, а за те, що такі наші дії несумісні з любов'ю до Бога і ближнього.


>>Бог - це нескінченність проявів матерії.

(ГП) Тільки не з християнської точки зору. Ми віримо, що Бог створив матерію і піклується по неї, але він не є ані частиною матерії, ані її проявом.

Вітаю Вас,

--Георгій

Відповіді

  • 2002.04.28 | Гура

    Доказ того, що Бог=Природа

    Serhiy Hrysch писав(ла):
    > Boh = tvorec' vsioho.

    Тобто:

    Варіант "А"
    1. Бог - не "все" (він окремо).
    2. Бог повинен існувати поміж часу, простору та матерії.
    3. З пунктів А1 та А2 віпливає, що Бог не існує (це плід нашої уяви, бо ми В ПРИНЦИПІ НІКОЛИ не зможемо пізнати НІЧОГО про "ЩОСЬ", що не існує в часі, просторі та нематеріальне і тому всі балачки про такого "Бога" треба негайно припинити, тому що це спекуляція, або наша фантазія.)

    Варіант "В"
    1. "Все" - це і Бог також.
    2. Бог "створює(ив)" сам себе також разом з Природою.
    3. З пунктів В1 та В2 віпливає, що Бог=Природа.

    (Що і вимагалося показати :-)

    > "Vse" vkliuchaje "pryrodu".

    "Все" = (або >) "Природа".
    (Див. вище оба варіанта.)

    > Pryroda = stvorinnia Bozhe.

    Див. вище.

    > Oskilky "stvorinnia" NE= "tvorec'", to "Boh" NE= "pryroda".

    Див. вище доказ, що "створіння"="творець", коли Бог=Природа.

    >
    > Liudyna Ne mozhe napysaty svoju Bibliju, bo vona NE Boh.

    Я можливо не дуже точно висловився. "Своя" біблія - то мемуари, або автобіографія.
    А от внести свій внесок у написання "откровєній"=Біблії - може, бо вона несе в собі частину Бога(Природи).

    >
    > "Liudyna" = stvorinna Bozhe"

    Ні. Вона просто його частина, частина вічної Природи.

    > "Boh" = tvorec liudyny.

    Ні. Людина, як частина Природи(=Бога) "створюється" в часі, просторі та за допомогою матерії (тобто, "творцем" людини є Природа(=Бог), при цьому (це принципово!!!) Природа навколо людини, "що створюється", під час такого "створення" ТЕЖ ЗМІНЮЄТЬСЯ.)

    > "Lyudyna" Ne= "Boh".

    Вірно, бо Бог - це вся Природа, а людина - тільки її частина.

    >
    > Znachyt', "Bibliya vid Liudyny" NEOBOVJAZKOVO= "Slovo Bozhe".

    Я це вже пояснив вище.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.04.28 | Гура

      А от сучасний погляд науки:

      Рекомендую зайти на сайт, тому що там НУ ДУЖЕ цікаві фотографії Всесвіту!

      http://www.rambler.ru/db/news/msg.html?pd=1&mid=2475361

      Стейнхардт и Тьюрок: Вселенная бессмертна
      27.04.2002 14:22 | BBCRussian.com


      У Вселенной нет начала и не предвидится конца. Так считают два известных ученых - Пол Стейнхардт из Принстонского университета и Нил Тьюрок из Кембриджа.

      В статье, опубликованной в журнале "Сайенс", эти ученые выдвинули новое объяснение того, как устроен космос и что его ждет. Они говорят, что необходимо принимать в расчет новые открытия - в частности, то, что галактики во Вселенной "разбегаются" со все большей скоростью.

      Стейнхардт и Тьюрок считают, что космос проходит через бесконечные циклы Большого взрыва, расширения и сжатия, движущей силой которых является таинственная "темная энергия".

      В принятой на сегодняшний день модели Вселенная началась с Большого взрыва примерно 14 миллиардов лет назад, после чего последовал короткий период крайне быстрого расширения, а затем расширение стало происходить не так быстро. По словам ученых, эта модель объясняет несколько важных особенностей Вселенной - тот факт, что она выглядит одинаковой во всех направлениях, а также является "плоской" (то есть параллельные линии не пересекаются). Стейнхардт и Тьюрок утверждают, однако, что у этой модели есть несколько недостатков.

      Например, она не дает нам представления о том, что случилось до Большого взрыва и не объясняет, что произойдет после окончания цикла.

      Идея Эйнштейна
      В 1998 году исследования отдаленных звезд показали, что Вселенная расширяется все быстрее. Это было большим сюрпризом для тех астрономов, кто полагал, что все когда-нибудь сойдется вместе в результате "Большого сжатия". Эти исследования были перепроверены, в результате чего данные об ускорении расширения Вселенной подтвердились.

      Новые факты побудили некоторых космологов вспомнить старую идею Эйнштейна о некоей "темной энергии", которая вызывает отрицательную гравитацию и побуждает материю разбегаться в стороны.

      Стейнхардт и Тьюрок предложили модель, основанную на "темной энергии", которую они назвали "скалярным полем".

      По их мнению, эта энергия стоит за циклом, который начинается с Большого Взрыва и продолжается невероятно длинным периодом расширения, в результате которого Вселенная становится "плоской", "гладкой" и пустой.

      Меняющееся поле
      "Скалярное поле со временем меняет свои характеристики, - рассказывает Стейнхардт Би-би-си. - В конце концов, поле начинает вырабатывать энергию до момента нестабильности, когда оно взрывается материей и излучением, наполняя Вселенную. Это ведет к следующему периоду расширения".

      "В обычном изложении подразумевается, что Большой взрыв - это начало пространства и времени, что в начале было ничто, и из этого ничто появились пустота, время, материя, излучение и так далее, - говорит Стейнхардт. - Мы предлагаем новую картину, в которой Большой взрыв - не начало времени, а лишь начало последнего цикла из бесконечной серии нагревания, расширения, застоя, опустошения и вновь расширения".

      Ученые признают, что доказать свою правоту им будет непросто. Для проверки теории опытом они предлагают измерить "гравитационные волны" и свойства "темной энергии". Это, по их мнению, покажет, какая картина Вселенной ближе к истине.

      Автор книг по космологии Маркус Чаун говорит: "История космологии - это история наших заблуждений. Космология - одна из труднейших наук. Мы сидим на этой крошечной планете в середине Вселенной, не можем никуда выйти и поставить эксперименты - все, что мы можем сделать, это взять немного света, который на нас попал и вывести из этого, что такое Вселенная".

      ********************
      Від себе може додати, що ця "темна энергія" - це енергія ефіру, який Ейнштейн "відкинув", незважаючи на експериментальні докази та всупереч науковому правилу "не вводити нових абсолютів/аксиом/принципів" без необхідності.

      Тобто, Природа вічна та циклічно "сама себе породжує" наново - від зміни напруги ефіру "з"являються нові світи".

      Тому Природа=Бог (вона вічна і періодічно "сама себе порождує" наново).
  • 2002.04.28 | Гура

    Re: Що є Біблія для християн

    Георгій Пінчук писав(ла):
    > Пан Гура писав:
    >
    > >>http://maidan.org.ua/n/rel/1019835769
    >
    > >>Я вважаю, що правда - це суб"ективна категорія, на відміну від істини (фактів). Тому що поняття "правди" невід"ємне від суб"єкта, який її висловлює. І тому "правд" стільки, скільки людей. І так і має бути.
    >
    > (ГП) Не впевнений. Люди є суспільні створіння, вони не живуть у пустелі чи печерах. Уявіть собі, що було б, якби кожний дотримувався своєї "правди" стосовно значення зеленого і червоного сигналів світлофору...
    >

    Ви привели дуже класний "приклад навпаки" :-)))
    Один мій знайомий математик переходить вулицю де завгодно, тільки не на світлофорах, бо він - ДАЛЬТОНИК і у нього дійсно СВОЯ ПРАВДА стосовно кольорів світлофору :-)

    > >>Тому я вважаю, що кожним, хто дописував у Біблию, дійсно "керував" сам Бог у тому сенсі, що Природа/Бог намагалась сама себе спостерігати/аналізувати через багаточисленні свої іпостасі (розум святих/мудреців).
    >
    > (ГП) Наскільки я розумію, християнська трактовка Біблії інша. Ми віримо, що Бог, коли створював Біблію, обрав тільки обмежену кількість людей на посади своїх "секретарок-машиністок." Їх було приблизно 40, і писали вони близько 60 книг Біблії на протязі 1600 років. Деякі з них дійсно були святими і мудрецями, деякі - ні. За родом занять вони були хто завгодно, від царів, як Давид і Соломон, до пастухів, як Амос, чи рибалок, як апостоли Петро і Іван. Чим саме Бог керувався, коли обирав цих людей, ми не знаємо, але імовірно, що це їх глибока, щира, послідовна віра в нього, а не обов'язково якась особливо зразкова поведінка чи особливо глибока мудрість.
    >

    Так то Ваше право щось вважати/вірити. Ви можете навіть вірити, що Ви спите зараз і все Вам сниться :-)

    А "послідовна віра" - це як? Це коли ніяки раціональні доводи "не проймуть"? :-)

    > <<Так само, коли митцю/вченому приходить "откровеніє", то це теж є прояв божественості його єства/стану у ту мить.
    >
    > (ГП) Я не думаю, що можна поставити на одну дошку людське натхнення (скажімо, натхнення митця або вченого) і ту "одержимість Святим Духом," яка була притамана авторам біблійних книг. Деякі з них (напр., Езра, Неемія, 1 і 2 Хронік) не мають ніякого відбитку "натхненності" у світському розумінні цього слова. Вони довгі, нудні, переважно описові, містять багато генеалогії і на перший погляд дріб'язкової статистики. З іншого боку, книга Есфірі (Естер) написана як пікареска або казочка Шехерезади, там навіть жодного разу не згадується Бог. Але і Езра, і Неемія, і Хроніки, і Есфір є невід'ємними частинами Біблії - тому, що вони гармонують з рештою її книг, не суперечать їм, а натомість доповнюють і розвивають загальну, провідну біблійну тему. Прояв божественості Біблії не в індивідуальному натхненні її людських авторів, а саме в цій внутрішній гармонії і тематичній єдності. Є ж багато апокрифічних книжок, які не визнаються частиною Біблії, хоча деякі з них (напр., Євангелії від Хоми, Якова і інші) написані прекрасно, захоплююче. Але вони ідуть в розріз з провідною біблійною темою і тому залишаються "за бортом."
    >

    Тільки не кажить нікому, що Біблія - гармонічна :-)
    Може тільки в сенсі "гармонійно алогічна". Я раніше вже наводив аналіз догмату про "Троіцу" - він не має нічого спільного з логікою (там "два/три в одному" :-). (Для "непротірєчівості" треба б було, щоб ці три "іпостасі" не існували одночасно, але Біблія це дозволяє також, що є ахінея.)

    > >>І нарешті головний висновок:
    > Кожен може писати "свою Біблію" і це також буде правда. Але це так само важко зробити, як зробити геніальне відкриття або створити високохудожній витвір.
    >
    > (ГП) Християни вірять, що Біблія є тільки одна, що вона неповторна і вже закінчена. Тому написати щось натхненне людина, безумовно, може, але це не буде "своєю Біблією." Це буде просто ще однією цікавою, хорошою книжкою.
    >

    Історія та мораль вже "закінчились"?
    Природа/Всесвіт має кінець у часі та своїх формах?

    > >>І ще:
    > Біблия - не догма, а матеріал для роздумів, вона писана такими ж людьми, як ми. Вони можуть не тільки помилятися, а й просто "їх правда/мораль" може бути в чомусь неприйнятна для іншого часу та інших людей.
    >
    > (ГП) Що Біблія - не догма, я повністю згідний. Біблія не є ані універсальним моральним кодом, ані збіркою абсолютних істин на всі часи і для всіх народів на кшталт Червоної Книжечки цитат Мао Цзе-дуна. До речі, сам біблійний текст іноді каже, що ті заповіді, які містяться в цій книзі, можуть бути скасовані і замінені новими (див., напр., Єремії 31:31-34). Люди часто не розуміють цього і звинувачують Біблію в несучасності, відсталості тощо - ну як можна, кажуть вони, вірити книзі, яка закликає забивати камінням повій або тих, хто працює у суботу? Але насправді Біблія чітко каже, що закон Мойсея, згідно з яким порушники статевої моралі чи ті, хто нехтував суботою, підлягали смертній карі, був написаний для певного народу (євреїв) і тільки на певний, чітко визначений історичний період (від появи кам'яних плит з Десятьма Заповідями на горі Синай і до смерті Христа на голгофському хресті). Ми вже зараз, за Біблією, не живемо під Мойсеєвим законом. Це, звичайно, не означає, що скасовані ПРИНЦИПИ, на яких побудований закон (принципи любові до Бога і ближнього). Але сам закон з його численними, розгалуженими регуляціями вже не діє. Ми навіть Десяти Заповідей формально не мусимо виконувати. Якщо ми крадемо, брешемо, вбиваємо, чинимо перелюб, заздримо, вклоняємося іншим богам - ми будемо покарані, але не за порушення формальної букви закону, а за те, що такі наші дії несумісні з любов'ю до Бога і ближнього.
    >

    Ви притирічите самі собі. Абзацем вище Ви казали, що Біблія вже "закінчена", а тепер - що вона "не є ані універсальним моральним кодом...".
    Навіщо було писати її 1600 років? Можна було написати: "Бог є любов". І все. Так може все-таки вона "не закінчена" і цю загальну формулу треба постійно ілюструвати новими прикладами з людського життя?

    >
    > >>Бог - це нескінченність проявів матерії.
    >
    > (ГП) Тільки не з християнської точки зору. Ми віримо, що Бог створив матерію і піклується по неї, але він не є ані частиною матерії, ані її проявом.
    >

    А чому їснують РІЗНІ точки зору людства на устрій Всесвіту, Ви не задумувались? А може все-таки тому, що недостатьньо у нас знань про Всесвіт? Так навіщо "заселяти" Всесвіт тим, що У ПРИНЦИПІ не може бути перевіреним? Я маю тільки одна пояснення - це "психологічна латка" від браку інформації та логіки.

    > Вітаю Вас,
    >
    > --Георгій

    І я Вас теж щиро вітаю :-)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.04.28 | Георгій Пінчук

      Re: Що є Біблія для християн

      >>Ви привели дуже класний "приклад навпаки" :-)))
      Один мій знайомий математик переходить вулицю де завгодно, тільки не на світлофорах, бо він - ДАЛЬТОНИК і у нього дійсно СВОЯ ПРАВДА стосовно кольорів світлофору :-)

      (ГП) І до чого його окрема правда веде?

      >>Так то Ваше право щось вважати/вірити. Ви можете навіть вірити, що Ви спите зараз і все Вам сниться :-)

      (ГП) Звичайно, можу, але я не оберу такої віри.

      >>А "послідовна віра" - це як? Це коли ніяки раціональні доводи "не проймуть"? :-)

      (ГП) Ні, раціональні доводи тут ні до чого. Я мав на увазі те, що автори Біблії ніколи не заперечували Бога свідомо, і намагалися будувати своє життя в злагоді, гармонії з Божими настановами. Деяким з них це вдавалося краще, деяким гірше. Як Ви, мабуть, знаєте, цар Давид, автор більшості Псалмів, вчинив жахливі злочини - забрав жінку свого підлеглого, а його дуже підступно вбив. Але Давид розумів свою провину і страшно розкаявся (подивіться хоча б Пс. 38, він Вам дасть деяку уяву про те, що цей могутній володар переживав). Оця совість, що ніколи не замовкає в людині, є ознакою послідовної віри у свою підсудність. Є й інші ознаки послідовної віри, але про них, мабуть, окрема розмова.

      >>Тільки не кажить нікому, що Біблія - гармонічна :-)

      (ГП) Буду завжди це казати. Будь ласка, наведіть мені конкретні приклади суперечливості Біблії. Я Вам майже гарантую, що шляхом простого аналізу біблійного тексту (причому саме аналізу, зі словниками, енциклопедіями тощо, а не фантазій) ці "протиріччя" будуть ліквідовані :).

      >>Може тільки в сенсі "гармонійно алогічна".

      (ГП) Біблія надзвичайно логічна.

      >>Я раніше вже наводив аналіз догмату про "Троіцу" - він не має нічого спільного з логікою (там "два/три в одному" :-). (Для "непротірєчівості" треба б було, щоб ці три "іпостасі" не існували одночасно, але Біблія це дозволяє також, що є ахінея.)

      (ГП) Догмат "триєдиної природи Бога" не біблійний. Біблія дійно стверджує, що Бог-Отець, його Син - Христос, і Святий Дух реально існують, і що між ними є глибокий, інтимний зв'язок. Але містика "триєдності природи Бога" і постулат про те, що три Божих іпостасі-"персони" є водночас однією Божою суттю-"особою" був доданий до біблійного вчення пізніше. Він сформувався на базі не біблійної, а головним чином класичної грецької об'єктивно-ідеалістичної філософії (Платон). Я пропоную догмат Трійці у цій дискусії не чіпати, а натомість сконцентруватися тільки на біблійному тексті.

      >>Історія та мораль вже "закінчились"?
      Природа/Всесвіт має кінець у часі та своїх формах?

      (ГП) Ви змішуєте дві різні речі. Всесвіт, звичайно, не має кінця (хоча він, за Біблією, має початок - був створений Богом). Але людська історія, згідно з Біблією, дійсно має кінець. Це одна з провідних біблійних тем. Ще старозавітні пророки говорили про день Божого суду, коли всі особи і сили, що є ворогами Бога, будуть усунуті. Христос розвинув це пророцтво далі в Новому Завіті, де він говорить про неминучий кінець того, що по-грецьки називається "aion" - тобто всього неправильного, безбожного "устрою речей" на планеті Земля. Цей "aion" буде замінений Божим Царством, отм самим, про яке в молитві "Отче Наш" християни просять, щоби воно прийшло.

      >>Ви притирічите самі собі. Абзацем вище Ви казали, що Біблія вже "закінчена", а тепер - що вона "не є ані універсальним моральним кодом...".

      (ГП) Ні, протиріччя тут нема. Вона дійсно вже, з точки зору християн, закінчена. Але треба розуміти, про що саме закінчена біблійна оповідь, і взагалі, ширше, про що Біблія написана. Християни вважають, що головна тема і суть усієї Біблії - розповісти людям про місію Ісуса Христа, про визволення людства з полону гріха і смерті за допомогою Христової жертви і встановлення замість теперешнього "айону" Божого Царства. Все, що треба розповісти про Христа і його Царство, Бог нам у цій книзі вже розповів, і саме тому продовжувати її далі немає сенсу. Це як лист на певну тему, який має початок і кінець. А під тим, що біблійний моральний код не є універсальним, я мав на увазі не відносність моралі взагалі, а інше (і я вже спробував це пояснити). Квінтесенція біблійного морального вчення та, що всі людські вчинки повинні керуватися принципами любові до Бога і ближнього. Так і стається, коли людина починає розуміти суть Христової жертви, вірити в неї. Тоді моральний код формується в людському серці, і не потребує "поліцейських" регуляцій. Саме тому марно шукати в Біблії точних вказівок того, що і як треба кожній людині чинити кожного дня і в кожній ситуації. І не варто звинуваувати Біблію в тому, що вона, мовляв, віджила своє тому, що от там написано, що гоміків чи проституток треба закидувати камінням, а ми зараз такого не робимо. Біблія відображає певні етапи пізнання Бога людиною і, відповідно, певні етапи формування моралі Божих слуг.

      >>Навіщо було писати її 1600 років? Можна було написати: "Бог є любов". І все. Так може все-таки вона "не закінчена" і цю загальну формулу треба постійно ілюструвати новими прикладами з людського життя?

      (ГП) Слова "Бог є любов" прекрасно характеризують суть біблійного Бога, але тільки цих слів недостатньо для того, щоби пояснити, наприклад, хто такий Ісус Христос, чому він прийшов на землю як людина, що це за Царство, про наближення якого він постійно говорив, яка буде доля людей в майбутньому, як краще служити Богові, чи можна досягнути безсмертя, тощо. Біблія говорить про все це. Тем, як бачите, багато, і ці теми складні. Тому й треба було 1600 років :)

      >>А чому їснують РІЗНІ точки зору людства на устрій Всесвіту, Ви не задумувались? А може все-таки тому, що недостатьньо у нас знань про Всесвіт? Так навіщо "заселяти" Всесвіт тим, що У ПРИНЦИПІ не може бути перевіреним? Я маю тільки одна пояснення - це "психологічна латка" від браку інформації та логіки.

      (ГП) Наукові знання і релігійна віра - це не одне й те саме (принаймні для християн). Вони ідуть паралельно, руч-об-руч, і, як правило, гармонують одне з одним (а коли не гармонують, це сигнал, що ми просто мало знаємо). Щодо методів науки і методів розвитку релігійної віри - давайте обговоримо це окремо.

      Щасти Вам,

      --Георгій
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.04.30 | Гура

        Re: Що є Біблія для християн

        Георгій Пінчук писав(ла):
        > >>Ви привели дуже класний "приклад навпаки" :-)))
        > Один мій знайомий математик переходить вулицю де завгодно, тільки не на світлофорах, бо він - ДАЛЬТОНИК і у нього дійсно СВОЯ ПРАВДА стосовно кольорів світлофору :-)
        >
        > (ГП) І до чого його окрема правда веде?

        Так то вже друга справа ж!!!
        Ми ж говоримо про правду, а не істину!
        От істина - дійсно одна, і то - тільки для певної миті.

        >
        > >>А "послідовна віра" - це як? Це коли ніяки раціональні доводи "не проймуть"? :-)
        >
        > (ГП) Ні, раціональні доводи тут ні до чого. Я мав на увазі те, що автори Біблії ніколи не заперечували Бога свідомо, і намагалися будувати своє життя в злагоді, гармонії з Божими настановами. Деяким з них це вдавалося краще, деяким гірше. Як Ви, мабуть, знаєте, цар Давид, автор більшості Псалмів, вчинив жахливі злочини - забрав жінку свого підлеглого, а його дуже підступно вбив. Але Давид розумів свою провину і страшно розкаявся (подивіться хоча б Пс. 38, він Вам дасть деяку уяву про те, що цей могутній володар переживав). Оця совість, що ніколи не замовкає в людині, є ознакою послідовної віри у свою підсудність. Є й інші ознаки послідовної віри, але про них, мабуть, окрема розмова.
        >

        Так то не послідовна віра, а простий страх перед майбутньою расплатою :-)

        А "послідовні віра" - то все-таки мабуть коли людина не сприймає інших фактів або логіки.

        > >>Тільки не кажить нікому, що Біблія - гармонічна :-)
        >
        > (ГП) Буду завжди це казати. Будь ласка, наведіть мені конкретні приклади суперечливості Біблії. Я Вам майже гарантую, що шляхом простого аналізу біблійного тексту (причому саме аналізу, зі словниками, енциклопедіями тощо, а не фантазій) ці "протиріччя" будуть ліквідовані :).
        >

        Звісно, й казка може бути "гармонічна".
        Нажаль, я не знаток Біблейних протирічь, але певен, що коли текст допускає багато трактовок, то він не може вважатися гармонійним.

        > >>Може тільки в сенсі "гармонійно алогічна".
        >
        > (ГП) Біблія надзвичайно логічна.
        >

        :-)))
        Так чого ж до сих пір вона не перекладена якимось математиком на мову математичної логіки?
        >
        > >>Історія та мораль вже "закінчились"?
        > Природа/Всесвіт має кінець у часі та своїх формах?
        >
        > (ГП) Ви змішуєте дві різні речі. Всесвіт, звичайно, не має кінця (хоча він, за Біблією, має початок - був створений Богом)...

        Наука вже поставила під сумнів цю Біблейну догму (Всесвіт не має "початку"). (Я вже наводив посилання.)
        >
        > >>Ви притирічите самі собі. Абзацем вище Ви казали, що Біблія вже "закінчена", а тепер - що вона "не є ані універсальним моральним кодом...".
        >
        > (ГП) Ні, протиріччя тут нема. Вона дійсно вже, з точки зору християн, закінчена. Але треба розуміти, про що саме закінчена біблійна оповідь, і взагалі, ширше, про що Біблія написана. Християни вважають, що головна тема і суть усієї Біблії - розповісти людям про місію Ісуса Христа, про визволення людства з полону гріха і смерті за допомогою Христової жертви і встановлення замість теперешнього "айону" Божого Царства. Все, що треба розповісти про Христа і його Царство, Бог нам у цій книзі вже розповів, і саме тому продовжувати її далі немає сенсу. Це як лист на певну тему, який має початок і кінець. А під тим, що біблійний моральний код не є універсальним, я мав на увазі не відносність моралі взагалі, а інше (і я вже спробував це пояснити). Квінтесенція біблійного морального вчення та, що всі людські вчинки повинні керуватися принципами любові до Бога і ближнього. Так і стається, коли людина починає розуміти суть Христової жертви, вірити в неї. Тоді моральний код формується в людському серці, і не потребує "поліцейських" регуляцій. Саме тому марно шукати в Біблії точних вказівок того, що і як треба кожній людині чинити кожного дня і в кожній ситуації. І не варто звинуваувати Біблію в тому, що вона, мовляв, віджила своє тому, що от там написано, що гоміків чи проституток треба закидувати камінням, а ми зараз такого не робимо. Біблія відображає певні етапи пізнання Бога людиною і, відповідно, певні етапи формування моралі Божих слуг.
        >

        Так може слова "Бог є любов" і є універсальний "моральний код"?
        Ось тільки... якось не хочеться бути нічиїм слугою, а тому й не хочеться попадати в "рай" та бути там "секретарем" (навіть Бога) :-)
        Я хочу (і так є :-)) "тут і зараз" бути "сам собі Богом" і бути рівним серед рівних.

        > >>А чому їснують РІЗНІ точки зору людства на устрій Всесвіту, Ви не задумувались? А може все-таки тому, що недостатьньо у нас знань про Всесвіт? Так навіщо "заселяти" Всесвіт тим, що У ПРИНЦИПІ не може бути перевіреним? Я маю тільки одна пояснення - це "психологічна латка" від браку інформації та логіки.
        >
        > (ГП) Наукові знання і релігійна віра - це не одне й те саме (принаймні для християн). Вони ідуть паралельно, руч-об-руч, і, як правило, гармонують одне з одним (а коли не гармонують, це сигнал, що ми просто мало знаємо). Щодо методів науки і методів розвитку релігійної віри - давайте обговоримо це окремо.

        Дійсно, паралельно, тобто АБСОЛЮТНО НЕ ПЕРЕТИНАЮТЬСЯ.
        Детальніше див.:

        http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_rel&key=1020181611&first=1020186137&last=1019720495
  • 2002.04.30 | Старий

    Ой, хлоп'ята.

    Ну так у Вас все просто і так Ви все знаєте. Зараз вийшла "Розшифрована Біблія" Лазарєва. Загляньте. Там деякі аргументовані здогадки про тришарову зашифрованість текстів. То все набагато складніше ніж ми собі думали.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.04.30 | Георгій Пінчук

      Таких книг у США виходить багато

      Пане Старий, у великих американських книгарнях, як правило, є цілий відділ під назвою "Bible Code," де на поличках стоїть аж кільканадцять книг на кшталт книги Лазарєва, що Ви її згадуєте. Але все-таки більшість серйозних дослідників Біблії згоджується на тому, що Біблія не є секретним кодом. Ця книга дійсно містить сотні чи навіть тисячі пророцтв, з яких багато вже збулися. Але ці пророцтва не закодовані в цифрах чи якихось таємничих знаках, а викладені простими людськими словами. Я зовсім не схильний читати Біблію як секретний код, так само як я не беруся читати її, приписуючи кожному її символу і кожній її метафорі таке значення, яке мені в той чи інший момент спаде на думку. Вітаю Вас, --Георгій


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".