Зворотня задача
06/27/2002 | Карло
Мене цікавить ось що - чи можливо вирішити зворотню задачу, тобто з генетичного коду дитини отримати генетичні коди його батька і матері. Якщо це завдання у принципі вирішається, то ми можемо розвернути назад усю генетичну історію людства і навіть вийти на Адама і Єву, якщо вони дійсно були! Як Пінчук, як професійний медик та релігійний теоретик, дивиться на цю перспективу. Мені як у минулому математику таке завдання не здається нерозв'язним, хоча мабуть і дуже складним. Зазвичай зворотню задачу вирішити набагато складніше ніж пряму. Та головне, щоб тут була повна інформація, а не випадковість та участь зовнішнього середовища, бо за участі таких факторів вирішити зворотню задачу дійсно неможливо. За моїх куцих знань, а більше навіть уявлень, про генетику, все таки вирішити це завдання можливо! Випадковість тут є, але ця випадковість так би мовити не смертельна для завдання. Так, те як складуться цеглини чи шматки гену - випадково, але ті цеглини не приходять звідкілясь, вони належать до обмеженого реально існуючого набору цеглинок. Значно гірше, що дитина мабуть несе тільки половину інформації про батька та половину про матір. Інша інформація зникає, так чи ні?? Якщо дітей більше, інформації більше, та всерівно повної інформції не буде мабуть на жаль. Та може навіть половинчаті шматки несуть у собі інформацію про другу половину? Невже історія назад для нас закрита?
Також можна поставити питання - скільки можливо комбінацій генетичного коду людини і звідси, різних людей? На мій погляд, кількість комбінацій обмежена, хоч може й гігантським числом. Тобто досконалий код Христа може повторитися випадково будь коли, хоч вірогідність вкрай мала. А на туринській плащаниці він зберігся?
Припускає клонування?
Також можна поставити питання - скільки можливо комбінацій генетичного коду людини і звідси, різних людей? На мій погляд, кількість комбінацій обмежена, хоч може й гігантським числом. Тобто досконалий код Христа може повторитися випадково будь коли, хоч вірогідність вкрай мала. А на туринській плащаниці він зберігся?
Припускає клонування?
Відповіді
2002.06.27 | Георгій Пінчук
Re: Зворотня задача
Пане Карло,Я не знаю, чи можна витворити генетичний код батьків, знаючи код дитини. Річ в тому, що гени мутують, тобто нуклеотиди в них замінюються на інші нуклеотиди під впливом, наприклад, ультрафіолетового проміння або деяких хімікатів. Дивитися "назад" і пробувати вичислити, який саме нуклеотид стояв на місці заміненого, навряд чи є науковою роботою, це швидше якесь шаманство, ворожба. Щодо Христа, то про нього Біблія дає нам знати, що він народився від жінки, але не мав людського батька, а походив безпосередньо від Бога. Біблія також свідчить, що до свого народження від Марії Христос вже існував незлічені міріади років, хоча й у зовсім іншій формі - не маючи людського тіла, не будучи взагалі складеним з атомів і молекул (хоча це все рівно був точно він, його ж особа). З точки зору сучасної генетики це може означати, що Бог якимось зовсім незрозумілим нам чином *створив* повний і абсолютно досконалий генетичний код, зробивши його абсолютно матеріальним (тобто послідовністю нуклеотидів з їх азотистими основами, дезоксирибозними кільцями і фосфатними групами), таким, що має чоловічі гени (включає ігрек-хромосому), і домінує над будь-якими недосконалими, потенційно хворими генами материнського коду. Цей досконалий Божий код якимось чином ТОЧНО передавав усі якості особи Христа, які той мав до свого земного народження (тому Христос пам'ятав про своє попереднє життя і правдиво казав, що він, як ніхто з інших людей, знає Отця).
--Георгій
2002.06.27 | Stepan Salo
З точки зору математики ...
> Мене цікавить ось що - чи можливо вирішити зворотню задачу, тобто з генетичного коду дитини отримати генетичні коди його батька і матері.... не існує способа дізнатися, наприклад, чи було число 12 утворене сумою 10ти та 2х, або 8ми та 4х, або ще як :)
2002.06.28 | Карло
Чому ж, у математиці вистачає таких задач
Наприклад розщеплення числа на прості множинники єдине (однозначне). Задача пошуку чергового простого числа чи деякого похідного від них чи розщеплення на прості множинники є настільки складною, що з нею не можуть справитися суперкомпьютери, а на такі завдання проводяться атаки усього компьютерного світу за технологією розподілених обчислень. На цих властивостях простих чисел зокрема побудовано і більшість алгоритмів шифрування.От мутування серьйозна проблема. Не знаю, наскільки глибинне те мутування, наскільки воно знищує генетичну інформацію, яка йде від батьків. Чомусь не хочеться вірити, що шлях назад, у генетичну історію зачинено. Це не тільки розкрило б історію людства, а й усього живого. Може колись надпотужним компьютерам це буде таки по зубах.
2002.06.28 | Горицвіт
шукати сліди (за межами генетики)
Карло писав(ла):> От мутування серьйозна проблема. Не знаю, наскільки глибинне те мутування, наскільки воно знищує генетичну інформацію, яка йде від батьків.
Наскільки я знаю генетику, відбувається дуже значне і випадкове перемішування інформації від батьків. Плюс мутації протягом життя.
> Чомусь не хочеться вірити, що шлях назад, у генетичну історію зачинено.
Дуже цікаве філософське питання.
Якщо зміни відбулися незалежно від програми, то сліди цих змін треба шукати в середовищі, де крутилася та програма і де перебували носії. Я розумію, що висловлююся туманно. Приклад. Людина пройшла по вулиці чи по лісу. Подія відбулася і її не стало. Але СЛІДИ залишилися. Хай найменші і невловимі теперішніми датчиками. Але питання таке: чи можна в принципі за слідами відновити всю подію і наскільки детально?
> Це не тільки розкрило б історію людства, а й усього живого.
І відновило б усю історію, повністю.
> Може колись надпотужним компьютерам це буде таки по зубах.
Мені уявляються ці комп'ютери, як натурні моделятори. Тобто запускаємо точно такий же процес на точно такій же базі і дивимося що вийде ...