УРОКИ ПРАВОСЛАВ"Я. Апостол Андрій та Хрещення Русі.
01/20/2003 | Анатолій
Панове! Прошу до уваги наступну інформацію, яка, я гадаю, дасть у руки справжнього українця, двосторонній меч проти дияволізму.
Дякую, Анатолій
БЛАГОВІСТУВАННЯ АПОСТОЛА АНДРІЯ
Ще за багато тисячоліть до н.е. на Русі існувало два рівні Посвящення і, відповідно, дві категорії священства.
Від самого джерела свого існування всі орії-руси були посвящені в першу ступінь. Як згадувалося раніше, ця посвята уявляла собою наявність простих знань про Дванадцять Богів, Силах, Енергіях, чи проявах Єдиного Всевишнього. Першій ступені належить і вчення про взаємопереродження цих Сил. Священник відповідної категорії, який здійснив мандру, називався тим, хто осягнув Колесо Перероджень. Бубон з дванадцятьма бубонцями по колу, - кудеса – символізували це Колесо. Кожний з дванадцяти богів мав своїх служителів – волхвів нижнього посвящення. Таким чином, існувало дванадцять кланів нижнього священства Русі. Вони і були священниками людей першого посвящення. Всі ці волхви, якому з дванадцяти богів вони б не служили, мали кудеса. Саме тому і називалися вони кудесниками, на відміну від волхвів вищого рівня, яких іменували Віди, і які мали патерицю (посох) із священого дерева - вишні.
Що ж до посвящених другого рівня, їх було не дуже багато на землях Русі. Цим посвященням були удостоєні як правило один з декількох сотень. Але удостоєні були воїстину волхвами, вони були не обрядовірцями, які чинили ті чи інші обряди не завантажуючи свій розум розумінням того, які властивості мають ті чи інші знаки. Таким чином, друга ступінь була Откровенням Єдиного Бога. Через наявність двох рівнів Посвяти у русів, іноземцям було досить важко зрозуміти традиції наших пращурів. Часто древні автори залишалися у нерозумінні, яка ж є віра у русів: в Бога Єдиного, чи у багатьох богів? Одним з небагатьох, хто зумів наблизитися до істини був Прокопій Кесарійський (VI в). Він писав: “Слов”яни... Єдиного Бога, Творця... сповідують. Поверх цього у них у почті ріки та води, а також деякі малі боги”. М. Ломоносова відділяли від тих часів уже багато віків, але говорив про цю основу древніх слов”ян визначеніше: “... почитали Єдиного Бога на небесах, которий імєл о ніх попєчєніє, однако земниє дєла поручал другім, малим богам” (М.Ломоносов, “Древняя Российская История, 1758 г.).
Саме тому, що посвящені волхви другого рівня були знайомі з Гіперборійською Традицією, то їм було відомо про прихід Ісуса - Єзуса, що у Гіперборійській Традиції мав ще і друге ім”я - Туїсто.
Священниками, які знали таїни Триглава, були волхви-віди вищого посвящення. Вони були духовними наставниками і давали знання щодо приходу у Світ Вищої Істини. Саме вони знали і час, і місце приходу Ісуса в цей світ. Тому, коли час прийшов, вищі посвящені справді здійснили мандрівку через Схід “за тридев”ять земель, до Моря – Окияну, аж до Річки Йордану” і вклонившись немовляті Ісусу, повернулися додому з розповідями, що виповнилося найдревніше пророцтво Гіперборійської віри.
Як розповідають письмена, після того на землі Руські прийшов Апостол Андрій, який благовістував про прихід Боголюдини у цей Світ і що ім”я його Ісус Христос. З часу прийняття цієї вісті усі посвящені другого ступеню, напочатку по Дніпру, Волхову і до озера Ільмень, а пізніше і у других землях стали називати себе християнами. Але це була чиста традиція, ще не викривлина Павлом - Савлом.
Святий Апостол пройшов всю нашу землю з півдня на північ. Його шлях простягався з Яви (явсеїв) до Нави (острови Валаам). Оповідь, древній рукопис, говорить: “Андрій від Єрусалиму пройшов Голяд, Косог, Роден, Скеф, Скіф і Словен, суміжних луками, досяг Смоленська і ополчений Скоф і Славянська Великого і, Ладогу оставя, у лодью сів, у бурне Обертаюче Озеро на Валаам пішов, хрестя усюди, і ставлячи скрізь хрести кам”яні. Учні ж його Сила, Фірс, Єлисей, Лукослав, Йосип, Козма скрізь зробили огради і всі посадники доїзжали до Словенська та Смоленська, і багато жерців охрестилися”.
Чим можна пояснити, що людина у ті небезпечні часи пройшла цей досить довгий шлях і скрізь його зустрічали з радістю, чи, в усякому разі, без ворожнечі? І що приймали від нього хрещення люди різних народів та племен? І, головне, що жерці хрестилися? Але дивного тут нічого немає. Святий апостол приніс не чужу віру. Першого учня Христа – його ж і послали до перших, хто прислав до Ісуса дари. Шлях його лежав у країну господа РА, містичний центр життя та Відичного вірування русів, із ЯВИ до НАВИ, а саме з явсейської фортеці Массада до навського острова Дивний, що серед Валаамських островів у Білому морі.
Апостол казав волхвам - відам, коли стояв на землі острова Дивний посеред кола з великих каменів, що були укладені тисячоліття тому: “здійснилися пророцтва віри вашої”. До цього валаамського кромлеха багато століть після творили паломництво не тільки волхви – руси, але і друїди кельти. “Народився, - благовістував Андрій,- як це ваші Віди уже знають, Спас - Син Людський. Троє ж від вас прийшли з Півночі через Схід і вклонилися йому. Ім”я на землі носив Ісус. Воно було написане і на хресті його, який він воскресінням переміг, а посвящені з Півночі рекли: народиться Єзус і переможе Древо. Син Божий на служіння призвав Дванадцять апостолів. Дванадцять світових сил вам відомі стільки, скільки ви живете у цій святій землі. Один лише зрадив його, одержимий силою, яку ви називаєте Чорнобог. Але Ісус поправ смертю смерть, воскрес, і говорив з нами, і вознісся на небо. І нині гряде у славі другий раз, як ви речети вже і іменем його – Туїсто. Віруйте ж у Друге Пришестя. Як Сам Він говорив: той хто увірував у ім”я Моє – спасеться”
Закінчивши благовістувати, апостол Андрій простягнув руку свою на Північ, до острова Валаам і благословив його, залишивши деякий незримий знак. Як про це сповіщає Північна Традиція, “ті, кому дано узріти сокрите, можуть і тепер бачити, що накреслене звернуте головою на Північ і воно суть: Триглав і оточує його Дванадцять у вигляді обоюдогострих мечів” Традиція повіствує: Андрій і супровід відправилися у лодії на Північ і далі Валаама, “до острова Обертаючихся Озер” – до таємної землі Білих Вод, останньої, що залишилася від Полярного континенту, що затонув.
На Валаамі і досі зберігся кам”яний Кресень – Коло і вирізані на каменях РУські письмеНИ (РУНИ), які славлять Бога Єдиного.
ПІДГОТОВЛЮЮЧІ ВІКИ.
Після мандрівки по Русі апостола Андрія кількість посвячених у другу ступінь збільшилося, але не набагато. Віди, які приймали скрізь з радістю великого вісника, прийняли тепер за найперше своє завдання готувати заглиблено та старанно Друге Пришестя Туїсто – в Дусі, - а не примножувати число тих, хто знає про гіперборійське пророцтво та його втілення.
Писання Благої Вісті (і в тому числі неканонізоване Євангелія самого Андрія) були увіковічені руськими письменами – грамотою, яка існувала на землі русів ще задовго до Мефодія та Кирила. (Життєопис цього останнього, виконаного братом Мефодія, говорить: Кирил знайшов у місті Корсунь (Херсонес) Євангеліє, написане невідомими йому знаками, що називаються “руські письмени”. І, “розібравши знаки для голосних та приголосних, дякував Бога”.)
Віди признавали Новий Заповіт від Андрія (Євангеліє) богослужебною та богоучбовою книгою внутрішнього кола, але не поспішали хрестити весь народ. Істина про те що сталося пришестя, розпин та вознесіння Ісуса доносилася тільки духовно зрілим особам. Таким, які сприйнявши Знак, уміли б вмістити все таємне його Значення до кінця. Волхви не хотіли для Русі зовнішнього, скороспілого та поверхневого християнства.
Ця мудра стриманість, вочевидь, заслуговує вдячності. Земля Русі – України не знала сліпих та кривавих діянь мертвонародженого християнства Савеліанського толку. Страшні вогнища інквізиції, індульгенції, що були купленими за гроші посвідченнями про відпущення гріхів (у тому числі, які тільки планувалися), буквалізм екстримістів з протистанських сект – все це не з нашої історії.
Древні волхви розуміли: якщо людина воїстину приймає Спаса, то серцем вона відходить від світу; але якщо людина залишилася духом у миру, то володіти його душою будуть, під будь-якими іменами, боги, а зовсім не Всевишній Бог.
Християнство Русі виношувалося дев”ять віків від Андрія і до Володимира внутрішнім колом – посвяченими другого рівня. При цьому, руська доволодимирова езотерика була матінкою православного християнства нашої землі. І саме тому образ Богородиці – Оранти, матері оріїв, заступниці країни Оратанії був в Україні у великій пошані.
З покоління у покоління, поступово, готувався стан таких служителів, які б зуміли подати народу новозаповітну віру воістину, а не так, щоби вийшло християнство без Самого Христа. “Церква апостола Іоана”, тобто езотеричне християнство, існувало на Русі з перших століть нової ери. Її складали Вищі Посвячені Північної Традиції. Ними поступово готувався духовний грунт для екзотеричної церкви всього народу, чи “церкви Петра”.
Нижче ж священство відносилося до цієї праці неоднозначно. Більшість служителів дванадцяти культів сприйняли вість, залишаючись тими, ким і були. Такі справедливо думали, що у будь-якого народу завжди збережеться поділ на зовнішнє коло та внутрішнє коло, що б там не було. Існувала також і “опозиція”, яку складали, як правило, служителі (Злебога) Чорнобога-Кощія. Вчення про повне посоромлення диявола Христом було їм ніби кістка у горлі.
Служителі чорної магії (нижній рівень) дуже боялися скорочення прибутків, тому всі дії проти вчення Ісуса Христа на Русі завжди називалося “кощунством”, а не, скажемо, перунством чи велесійством. Серед дванадцяти древніх богів Північної Традиції Бога не приймав лише один. Точно так, як і зрадником Христа був тільки один з дванадцяти.
НАРОДЖЕННЯ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ.
Зовнішнє та внутрішнє коло вчення жили кожне своїм духовним життям, не перехрещуючись, але підтримуючи одне одного. Завдячуючи цьому твердо стояли князівства. Так, інколи були війни, неврожаї та інші неприємності, якими багате життя світу. Але це ніколи не лякало Русів-Українців, бо вони знали, що проти ворогів допоможуть Род чи Перун, від природних катаклізмів захистять Лада та Велес, головне – твердо вірити і робити суспільну справу, не створювати розбрату, не звинувачувати ближніх. Волхви – кудесники були зрозумілі і близькі до народу, прості і конкретні діяння віри, які пропонувалися до виконання у важкі часи єднали людей, що було необхідним для подолання цих труднощів.
Не залишалися без відповіді і духовні пошуки вибраних. Ми маємо надію, що історики ще знайдуть, що іноцтво, пустоське християнське життя на руській землі має древніше коріння, ніж зараз думають. Найдревніші, доволодимирові духовні справи будували незримі духовні стіни Русі-України майбутньої, ніби нарощуючи “запас міцності” зберігаючи на віки наперед...
Але, нажаль, на руській землі повставала одна досить конкретна небезпека, яка вимагала для противаги їй провести рішучі внутрішні зміни. Ця небезпека – юдейське хозарське іго, яке поступово обплутувало Русь своєю диявольською павутиною. Цей ворог відрізнявся від печенігів чи половців тим, що проти нього не могла допомогти віра у Перуна. Хозари брали не військовою силою. У відкритому двобої русичі легко розбивали хозар, як це показує історія хоча б на прикладі хрестоматійного Віщого Олега. І як би там не було, а хозарське іго явило собою для нашої землі таку хворобу, від якої слов”яни не вилікувалися і до цього часу.
У чому ж справа? Як показує Ю.П. Миролюбов, грунтуючись на працях таких відомих істориків, як Башмаков, Фогельсон та Ксав”є Марв”є, причиною була підступна тактика юдеїв на завоювання слов”ян, яку можна було назвати завоюванням без війни.
Ось як описує її Миролюбов (“Сакральное Руси”, Москва, 1997).
“Тюрко-єврейська держава Хозарія знаходилася на Волзі, у гирлі якої було головне місто, Ітиль... і простиралася до Саркелу на Дону... Насправді, ці два міста були величезними коморами з товаром та багатим ринком рабів... Хозари сприймали свого Кагана власником всієї землі і всього, що на ній... Що можна сказати про хозарське іго, під яким гнітилася Русь на протязі близько двох століт? Хозари поступово вкочувалися в Русь, захоплюючи її... Хозари продавали у рабство боржників русичів, жінок, дітей. Юнаків вихолощували, перетворюючи їх у двоногих волів, які жили тільки роботою та годівлею... Хозарське іго було досить важким, але хозари впроваджували його досить ловко та тихо. Напочатку вони ставили свої факторії і сторожу при них. У внутрішнє життя русичів вони не влазили, а інколи навіть захищали їх від ворогів. У продовж короткого часу дирекція факторії під приводом захисту від ворогів збільшувала свої охоронні загони. Потім створювали свою адміністрацію, яка зовсім не тиснула на русичів. Після ж десятка років існування цієї адміністрації ставоло так, що все належить хозарам і що без їх волі нічого робити не можна. До цього часу зброя вже була відібрана у людей, а всякий, хто міг воювати, знищений. Далі починалася жорстка експлуатація. Чому русичі не бачили куди гнуть юдео-хозари? Пересічний русич думав так, що платити данину треба і боярину, і хозарину, а хозарин напочатку вимагає менше боярина, значить, хай буде старшим хозарин, при якому данина менше, а порядку більше. Коли ж хозарин притискував русича вже нестерпно, було пізно: боярина вже не було, він або загинув від хозарської руки, або втік на північ”.
Таким чином, “тихе завоювання” Русі хозарами розповсюджувалося далі та далі. Ця хитра завойовницька тактика була розрахована на багато століть наперед і мусила мати під собою якусь “священну” стратегію, теорію, що з покоління у покоління направляла волю нації на поступове завоювання все нових та нових земель і на послідовне підкорення всіх народів світу. Тора та Талмуд трохи відкривають сенс цієї теорії – вчення відносно “боговибраного народу” і обіцяного йому його богом (Дияволом) світового панування. Ця стратегія, зрозуміло, мало де викладена явно, а не езоповою мовою символів, зрозумілою лише посвященим у це диявольське вчення, яке і сьогодні працює і називається Сіонізм.
Боротися з цим “тихим завоюванням” силою зброї було практично неможливо.
Напочатку хозари пропонували народу ніби то кращий закон і тому заклики до супротиву хозарам викликали протидію. Приходив такий час, коли народу необхідно було розширити духовні горизонти, щоб не бути сліпим перед зростаючою бідою.
Хозарин приваблював напочатку своїм ніби-то кращим законом. Київський Князь Володимир охрестив Русь, тобто дав людям Учення, де раз і назавжди вище закону поставлена Благодать. Перше слово першого митрополита Київської Русі – Іларіона – було “Слово про закон і Благодать”. Воно, як каже про це історик граф М.В.Толстой, було направлено проти юдаїзму, державної релігії Хозарського Каганату.
Юдаїзм, як відомо, ставить вище за все не Благодать, але точне виконання багаточисельних приписів – Законів. Народ, що прийняв християнство, приймав ідею перевищення Благодаті над будь-якими законами. Посвящені волхви тоді проповідували, що розіп”яття юдеями Правидника є ясним свідоцтвом у втіленні юдейського закону, як суд над законом, “Суд над судом”. Таким чином, поверхневе співставлення чужих та своїх законів було не на користь юдейських.
Задумка хрестителя Русі, таким чином, є очевидна. Володимир надав своєму народу (а не одним тільки посвященим) духовну зброю проти агресивного юдаїзму, який вів з русичами, як зараз кажуть, “ідеологічну війну”. Греко-візантійська версія християнства, насправді, була досить спрощена, але на той час вона добре пристосовувалася для масового сприйняття.
Володимир не заміняв віру свого народу якоюсь чужою. Навпаки, успіх хрещення забезпечив весь багатотисячолітній попередній духовний досвід про Триєдиного Бога. Хрещення сприймалося як міроприємство всередині віри, як посвящення у вищу ступінь того ж Знання, повнота якого у століттях зберегалася на землі Русі як таємна Традиція. Народ пізнавав Триглава, нехай навіть не розуміючи у спрощеному вигляді всієї таїни мудрості, яку зберігали про нього вищі волхви-віди. Це створювало деяку небезпеку єресів та розколів у майбутньому, але на таку жертву мусили іти, бо цього вимагав день сьогоднішній.
Ось що говорить про хрещення літописець, як здається, сучасник подій: “З радістю пішли люди, тріумфуючи і говорячи - якби це не було добре, не прийняли б цього хрещення наші князь та бояри... Зійшлось там на березі Дніпра людей без числа”.
Коротка ремарка - це було на тій же землі, люди якої за декілька століть, коли всього що було зроблено, то це - внесені деякі зміни у церковнослужбових книжках, ішли на самоспалювання на знак протесту. Як би тисячоліття назад Володимир, як тепер сприймають, вирішив загнати наш високодуховний народ у якусь іншу віру, то для цього треба б було як мінімум приставити одного з мечем до кожного, кого князь бажав бачити у воді. Адже ж ця високодуховна нація трохи згодом (ХІІ ст) зразу ж відчула, що її церква перейшла під контроль сатанинських сил.
А на той час, хрещення дало поштовх у зміцненн духу у землі русів саме тому, що сприйнялося людьми як новий ступінь посвяти у єдину Мудрість, яка була відома тільки вибраним. Настав час зробити цю мудрість доступною не тільки одним князям та кращим боярам.
М.В.Толстой описує у книзі “История Русской Церкви”: коли після Києва був освячений святою вірою Новгород Великий, а потім благовістя було принесено у область Ростовську, там, як і у Києві та Новгороді, поставили церкви та священників, але не викорінювали культу дванадцяти богів. Володимир зовсім не збирався обрубувати духовне коріння. Книга говорить, що так було скрізь, аж до ХІІ століття. М.В.Толстой був сумлінним та допитливим істориком і у нього викликало подив це мирне співіснування “різних”, як він гадав, вір на протязі декількох столітть на одній землі. У історії всього людства таких прецедентів немає. Граф пробував дошукатися до причин “двоєвір”я”, але не зміг, тому що не був посвящений у Північну (Гіперборійську) Традицію. Ось як міркує цей історик. Скільки було пролито крові коли вводилося християнство у країнах Західної Європи і Америки! На Русі ж не було нічого подібного. Говорять, слов”яни, покірні завжди, спокійно сприйняли хрещення. Але ж чому не було тієї самої покірності під час хрещення західних слов”ян у християнство. Це ті ж слов”яни, з тим же характером покірності та миролюбства. Але латинізоване Євангеліє стало можливим насадити тільки під страхом зброї та вогнищ. Без цього західні місіонери зустрічали несхильний супротив народу, який готовий був проливати кров за своїх богів, небажаючи коритися савеліянському вченню. Значить, мало було одного покірного народного духу. Що ж тоді забезпечило на землі Русі практично мирний успіх хрещення?
Той, хто знає Північну Традицію може пояснити це. Орії - Слов”яни, як західні, так і східні, тисячоліттями сповідували Відо-Вістичне Православ”я зі своїм вченням про Бога - Спаса. Вчителями їх були посвящені Північної Традиції, яку отримали від Гіперборіїв. Тому народ миттєво розпізнав сатанинство у савеліянській версії християнства. І побачив істину – відповідність своєму древньому Вченню – у вченні грецькому. Саме тому русичі, яким була запропонована грецька, ще на той час незабруднена версія, сприйняли її спокійно. Але надалі, коли ті ж русичі відчули, що їхня церква перейшла під сатанинське управління, вважали за краще померти, ніж підкоритися сатанизму.
Так міг робити лише народ високого духовного рівня, який був озброєний Відо-Вістичним Православ”ям.
Діяння Князя Київського зупинили на декілька століть розповсюдження хозарської зарази. Торгово-грабіжницьке царство на Волзі втратило свій вплив на Київську Русь. Навіть інші народи, які потерпали від хозарського іга, могли тепер звертатися за допомогою до русичів.
А далі, говорить літописець, настав на Русі Золотий Вік. Князь постійно жалував майно своєму народові. Були затверджені суд та право для всіх верств. Затверджено постійне “учення книжне”. Побудовано багато храмів, серед яких особливо цікаві деякі київські і, пізніше, володимирські, будови, різьба та розпис яких був виконаний у дусі Відо-Вістичного Православ”я. У цих храмах ми і зараз можемо побачити свастичні символи, обереги і все, що не створює протиріч з культом Триєдиного Бога та культом Дванадцяти. Літописи говорять про будову у ті століття великих підземних комунікацій, а також про наявність у Киїському соборі Святої Софії чудесного дзеркала, за допомогою якого можна було бачити віддалене та потаємне.
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ “ТИХОГО ЗАВОЮВАННЯ”
Хозарія, тим часом, не збиралася спокійно дивитися на применшення свого впливу. ЇЇ політичні стратеги добре бачили, що так зване “двовір”я” (а насправді – єдність двох рівнів одної віри) дає народу Русі неабияку духовну силу. Хрещення не викорінило, як було сказано раніше, культ дванадцяти. Навпаки, воно показувало духовну перспективу, надавши можливість всім бачити наступний рівень.
Знаменну легенду розповідає “Повість временних літ”: “Знайшли їх хозари сидячими на горах цих у лісах і сказали: платіть нам данину. Поляни, порадившись, дали від диму по мечу, і віднесли їх хозари до свого князя та старійшин, і сказали їм, ось нову данину знайшли ми. Ті ж спитали у них, звідки? Вони відповіли – у лісі на горах над річкою Дніпром. Сказали старійшини хозарські: не добра ця данина, княже. Ми дошукалися її зброєю, гострою тільки з одного боку – шаблями, а у цих зброя двогостра – мечі. Стануть вони коли небуть збирати з нас данину. І збулося сказане...”
Таким чином, містична система, яку назвали верхогляди від офіційної історії “двовір”ям”, була двогострим духовним мечем русичів, що давав переваги проти одномірних систем. Якщо легенду розуміти буквально, то які ж такі переваги у бою дає двогострий меч проти рівної за вагою та довжиною шаблі, що заточена тільки з одного боку? Інша справа, якщо йдеться про невидиме поле брані, про духовну битву: “...з вуст Його виходив гострий з двох боків меч; і обличчя його як сонце, що сяє у силі своїй... Так каже Той, що має гострий з двох боків меч... Покайся; а якщо не так, скоро прийду до тебе боротися... мечем вуст Моїх” “Іоанн, Откровення, 1:16, 2:12, 16”
Часи раніше розповсюдженої хозарської експансії не могли повернутися доти, доки на нашій землі існувала містична система двох рівнів Посвящення. Вища божественність була названа вищою, саме перед всим народом. Але нижчі боги нічого від цього не втрачали. Хіба що заборонено було криваві жертвоприношення, деколи занесені з інших земель, але і до Володимира цей обряд практично не мав розповсюдження на землях руських.
Дворівнева система урівноважувала та узгоджувала духовні сили людей “внутрішнього кола” та “зовнішнього кола”, які існували у будь-яких народів. Русичі у часи Володимира змогли знайти місце для християнства того часу у Відо-Вістичному Православ”ї - системі вірування, наслідуваною ними від Гіперборіїв. У результаті цього нація отримала духовну міць, яка підняла народ проти експансивного сусіда - юдео-хозарина. Останні розуміли, що зламати цю силу можна тільки протипоставивши два рівня єдиного Посвящення один одному.
Таємнича та сумлінна робота з виконання цього завдання стала новою стратегією “тихої” війни Каганату проти Русі. Вона взяла століття. Хозарські мудреці добре розуміли можливості, які можуть з”явитися у них у разі успіху. Протипоставивши початковий рівень розуміння, на якому Всевишній відкривається лише як дванадцять творящих Енергій (богів), рівню розуміння завершуючому, на якому Всевишній сприймається як Єдиний Бог з його 108 проявами (Енергіями) на землі, - протиставити так, щоб спростувати, лише як взаємодоповнюючі моменти одного розуміння, однієї релігії, одного Відо-Вістичного Православ”я. А протиставивши, можна інспірувати незкінченну череду заколотів у наміченій для захоплення землі, поки не ослабне вона настільки, щоб цей захват завершити. Духовна школа противника буде паралізована: чому може навчити якась школа, коли у ній “молодші” класи протиставлені “старшим”?
Хитрими інтригами сіючи розбрат, ставленики хозар викроювали (ніби клапті з єдиного полотна), протиставили і зіштовхували дві фракції: “фракцію богів” і “фракцію Бога”. Таємно стимулюючи агресивні дії то з одного, то з іншого боку, вони хотіли постійно підтримувати напруженість всередині країни, створювали грунт міжусобиці та розбрату. У раніше незабруднені церковні обряди поступово вводилися елементи сатанизму. Нижче приволиться один з таких обрядів.
Цитуємо для читачів слово в слово все так, як предписує робити під час містичного ритуалу вкушення крові Господньої і тіла Христового “Устав Богослужения Православной Церкви в вопросах и отвєтах” (далі мовою оригіналу)
Глава шестая: О божественной литургії.
Вопрос: Какъ приготавливается для таинства св. Евхаристіи хлъб и вино съ водою?
Ответ: Приготовления хлъба для таинства св. Евхаристіи совершается слъдующим образомъ: Благослови владыко; священник, благословляя имя Божіе и взяв в лъвую руку просфору, а в правую копіе, творить копіем на верхупросфорі знаменіе креста 3-жді, говоря каждый разъ: В воспоминаніе Господа и Бога, и Спаса нашего Іисуса Христа. Потом водружает копіе въ правую сторону, т.е. въ ту сторону печати, где находятся Буквы Іис и Ні и говорить слова пророчества: Яко овча на заколеніе ведеся; водружая копіе въ лъвую сторону печати, продолжаетъ слова того же пророчества: И яко агнец неполроченъ, прямо стригущаго его безглавенъ, тако не отверзаетъ устъ своихъ; далъе водружает копіе в верхнюю сторону печати и говоритъ: Во смиреніи Его судъ Его взятся, наконецъ водружаетъ копіе въ нижнюю сторону печати и говоря: Род же Его кто исповнесть? Діакон же, взірая благоговъйно на такое таинство, при каждом водруженіи копія говоритъ:
Господу помолимся. Потом діаконъ же говорит: Возьми владіко; священникъ же, вложивъ копіе в бок просфоры, говоря: Яко вземлется отъ земли животъ Его, и полагает эту часть на св. дискосъ печатію внизъ. После сего діаконъ говоритъ: Пожри, владыко, священник разръзает хлъбъ крестовидно, такъ, чтобы печать оставалась неразръзанною, и при разръзаніи говоритъ: Жрется Агнец Божій, вземляй грех міра, за мірскій животъ и спасеніе,- и по разръзаніи хлъба поставляетъ его на св. дискосъ печатію вверх. Послъ сего діакон говоритъ: Прободи, владыко, и священникъ прободая копіем правую сторону (къ имени Іисусъ) св. хлъба, говоритъ: Единъ отъ воинъ копіем ребра Его прободе: абіе; изыде кровъ и вода: и видневый свиднетельствова, и истинно есть свиднетельство его. Между темъ діаконъ приготовляетъ соединеніе вини и воды; и испросивъ сему соединенію благословеніе отъ священника, вливает его во св. Потиръ. Симъ оканчивается приготовленіе для Евхаристіи хлъба и вина растворенного водою.
Ви бачите, що в “Уставі” який належить виконувати тільки слугувачами культу, все відверто називається своїми демонічними іменами: Диякон так і каже Дияволу- “Пожри владико”
Всі ці дії були направлені до одної мети: не дозволити Руській землі мати цілісну, багаторівневу, всебічно стійку систему божественного світогляду, древню систему Відо-Вістичного Православ”я. Хозари добре знали з досвіду, що маючи таку систему – “двогострий меч” – русичі непереможні. Саме тому підспудна, як підземна пожежа, ідейна війна Каганату проти Русі проходила під лозунгом: протиставляй та володій!
Противник мав за мету бачити державу русичів постійно палаючою та з постійними революціями у духовній сфері: то - щоб панувала язичницька, а не відо-вістична віра у одних тільки богів, то – щоб признавався Єдиний, але всі Його Енергії об”являлися неіснуючими, то (найкраще для ворога) – щоб не вірили ні у богів, ні в Бога! В останньому випадку країну можна брати просто голими руками і насаджувати власне правління: люди без всякої віри повірять у що завгодно...
Спочатку основна ставка юдеїв робилася на “фракцію богів”. Точніше, на екзальтованих та темних жерців Чорнобога (Злебога) – падшого бога, протибога –Кощея (Кошера), який чахне над златом. Золота ж для підкупу та організації хвилювань у хозарських ставлеників було достатньо. У Лаврентіївському літописі збереглася інформація про три заколоти, що були організовані у великих містах і які очолювалися нижніми волхвами. При цьому, у двох випадках заколот був організований за одним сценарієм.
“Такий волхв з”явився за Гліба (1069) у Новгороді; говорив людям, прикидаючись богом, і багатьох одурив, трохи не все місто, завіряючи, ніби наперед знає все, що буде, і хулив віру християнську... І був заколот у місті, і усі повірили йому і хотіли вбити єпископа. Єпископ же взяв хрест у руки, і надів ризу, встав і сказав: Хто хоче вірити волхву, хай іде за ним, хто ж вірує у Бога, хай до хреста іде. І розділилися люди...” (Що і треба було юдейським ставленикам. Чи зпровокувати кровопролиття, чи розділити людей, як ворогів. Протиставляй та володій)
“Повстали волхви у Суздалі (1024); по диявольському наущенню і бісівській дії побили старшу челядь (можновладців), говорячи, що ті тримають запаси. Був заколот великий і голод у тій стороні”
“Одного разу підчас неврожаю у Ростовській області (1074) з”явилися два волхва з Ярославля, говорячи: Ми знаємо, хто запаси тримає. І відправилися вони по Волзі і куди не прийдуть у погост, тут і називають знатних жінок, говорячи що та жито ховає, а та мед, а та рибу, а та хутро... І повбивали багато жінок, а майно позабирали собі. І прийшли до Білоозера, і було з ними людей триста. У той час сталося Яню, сину Вишатиному, збирати данину, прийти від князя Святослава... Вони вбили Янева попа... Сказав їм Янь: Воїстину прильстив вас біс; якому богу віруєт? Ті ж відповіли: Антихристу! Він же сказав їм: Де ж він? Вони ж сказали: Сидить у безодні... Янь же наказав побити іх і вирвати бороди”
Неголена і нечесана буйна борода – відзнака жерців Чорнобога. Кудесники інших кланів не носили борід. Тим більше не носили борід і волхви вищої посвяти – віди. Голене обличчя було знаком, що відрізняв посвященого. Такий звичай виник ще десятки тисяч років тому. Нагадаємо, Північна традиція є вчення про Відо-Вістичне Православ”я – містичне знання Гіперборіїв, зниклої раси північного Полярного континенту, що зараз під водою та льодом. Посвящені – древні орії, які перейняли у гіперборіїв Традицію, - почали голити бороди на знак того, що вони є посвященими безбородою полярною расою. Ця традиція проіснувала до часів Київської Русі і далі, до часів царствування Петра. На всіх, що дійшли до нас древніх мініатюрах волхви, крім магів Чорнобога, зоображені безбородими.
Таким чином, ще і за цією прикметою ми можемо зробити висновок яким богам служить сучасне так зване християнство.
Ставка на “фракцію богів” себе не виправдала. Розбрат та породжений ним голод трохи ослабив державу. Але саме ці біди поступово налаштовували народ проти заколотників, чорних магів, як і проти “бусурман” – бесерменів, хозарських купців та їх сателітів. Дуже вже це було очевидним, бо вносили розбрат тільки жерці Чорнобога, про яких знали у наших землях ще до Різдва Христова і називали їх недоторканими. Але вся “фракція богів” не пішла на розбрат та заколоти.
Тому за два століття пізніше стратегія юдеїв, які ведуть таємну боротьбу проти русичів, змінилася. Ними була розроблена нова стратегія на підсилення та озлоблення вже “партії Єдиного Бога”, інспірування духовної активність не на користь справі, що маскувалося показним благочестям. Саме за два з половиною століття після хрещення Русі – а не у часи Володимира – почалось потроху вводитися визначення культу дванадцяти богів як “язичницького”, тобто гріховного, поганського. Були використані довготермінові систематичні хитрощі, і стало ніби “забуватися”, що для християнина є нормальним знання про існування нижніх богів, які є енергіями та проявами Всевишнього бога.
Церковниками було поступово заборонено згадувати, що навіть святі волхви Апостоли Ісуса, благовістуючи грекам та іншим народам, ніколи на закликали до заміни їх вірувань, які основані на поклонінні діючим у природі енергіям “невидимого Бога”. Апостоли тільки закликали “утримуватися від ідоложертвеного та крові, і удавленини, і блуду, і не робити другим те, що не хочеш собі” “Діяння, 15:29” “Бо угодно Святому Духу і нам не покладати на вас ніякого тягара більше, крім необхідного” “Діяння, 15:28”
Діячі Християнської Церкви часів становлення її на землі Русі – України добре пам”ятали апостольський заповіт. Наприклад, Великі Двунадесяті Свята були встановлені не без знання дат, у які народ у попередні століття поклонявся богам Відо-Вістичного Православ”я.
Саме слово “боги” не сприймалося аж до ХІІ століття на Русі у вустах християнина якоюсь крамолою. Пам”ятали: святі отці усих століть іменують у своїх писаннях Бога Єдиного і Бога богів, у числі інших славних імен Його. Це визначення виключає протиставлення богів Богу. Більш того, святий Юстин Філософ Сихемський, Афінагор Олександрійський, Теофіл Антиохійський та Василь Великий сприймали невикривлену Відо-Вістичну Традицію як предтечу Євангелія. Це глибоке розуміння, яке існувало задовго до часу що ми розглядаємо, не згасло і багато століть після. Так, грецький святий Григорій Палама, який жив за півтисячоліття після князя Володимира, вчив про “божественність нижню” та “вищу”. Вчення цього святого безумовно признається Церквою. Очевидно, що у тенденції протиставити Бога і богів сказалася дія сил, яка дуже хотіла відвернути народ від істини.
Ця рука відчувається і у перекроювані заднім числом історії. Уважне знайомство з текстами древніх літописів виявляє такі протиріччя, які ніяк не можна пояснити інакше, як тільки пізнішими вставками та підчистками. Взяти хоча б всім відоме “поругання ідолів”, яке нібито вчинив Володимир безпосередньо перед хрещеням киян у водах Дніпра.
Що говорять про це хроніки, які дійшли до нас? “Повість временних літ”, Лаврентієвський список 1377 р.? Ось цікаве для нас місце у сучасній редакції: “Володимир повелів опрокинути ідолів – одних порубати, а інших спалити. Перуна ж він наказав прив”язати до хвоста коня і волочити його згори Боричівим узвозом до Ручая і приставив дванадцять мужів колотити його палицями”.
Ніби-то картина справжнісінької наруги. Але давайте подивимося на цей текст, як він відтворений у справжній редакції: “...повеле кумири іспроверщи, ови ісещи, а другія огневі придати. Перуна ж повеле прив”язати коневі к хвосту і влещи з гори по Боричеву на Ручай, 12 мужа пристиви теті жезлем” У примітках додано: “Усі добавлені чи виправлені слова виділяються курсивом. Пропущені слова (в основному (?) це слова, помилково повторені писцем) не зумовлюються”. Таким чином, курсив – це “добавлене чи виправлене”. Замітимо також: древнє слово “теті” перекладено “колотити”, хоча загалом “колотити” має у староруській приблизну відповідність зі словом “таті”, та й слово “таті” означає убивати, різати, розбійничати. Значить, 12 мужів за наказом князя мали різати (убивати) дерев”яного ідола дерев”яними ж палицями? Повний нонсенс. А якщо детальніше розібратися, то древнє “теті” має досить точне значення – шанувати як батька та матір, надавати почесті. Саме тому сьогодні: тато – батько, тьотя – сестра матері, тесть – батько дружини, теща – мати дружини (нажаль, цими перекладами займалися не українці). Таку шану насправді віддавали зоображенням богів: русичі завжди сприймали богів, як своїх пращурів.
Далі, у сучасній редакції добавлено слово “взвоз”, якого не має у оригіналі. Той, хто не знає української перекладає його як “везти”. Але будь-який українець знає, що узвозом називається схил, гора. А на Боричивім узвозі якраз і стояв Пантеон дванадцяти Богів. Літопис же констатує: дерев”яні зображення богів були витягнуті із землі, перевезені Боричевим узвозом (чи перевезений тільки один Перун, що сприймався на Русі як покровитель князівської влади та бойової сили княжої дружини (бо кмети – дружинники – наслідували Синам Грома Гіперборії) і у супроводі почесного ескорту волхвів (жезл – укр. патериця, відзнака волхвів), доставлені до Ручая.
Що зберегла Північна Традиція про це? Відомо наступне. Після витягування зоображення богів відбувся турнір витязів і було запалено священний вогонь. Зображення були на колісниці провезені перед капищем Рода, якому віддавали почесті не тільки як Першопочатку, Джерелу, але і як Порогу, Великій Межі. Далі вони були охрещені у Дніпрі, куди були доставлені через Ручай у супроводі 12 волхвів аж до самих Порогів (символічно до Великої Межі).
Дуже цікаво, якби Володимир справді вирішив знищувати і посрамляти богів, глумитися над ними, то як він так “мудро” вибрав ті ж води Дніпра, які на наступний день слугували б знаряддям залученням до християнської віри, хрещення?
Можуть заперечити на це: “Хрещення дерев”яного ідола – неможливо!” Дамо відповідь: таке було і не тільки у нашій землі; більше того, такий обряд регулярно проводять і зараз. У Відичній Індії на Новий рік ставлять ідола на пагорбі біля річки, а за деякий час (між святами Желі та Стрибога (7-19.01.) витягують це дерев”яне зображення і кидають у річку. А ідол цей не хто небуть, а Індра, (Коляда українською) якому тисячоліття вклоняються у Індії. То що це, систематичне глумління?
Періодичне віддання дерев”яного зображення бога воді чи вогню – це дуже древній Відичний обряд. Цей обряд має залучати увагу віруючого до того, що Зображене вище і довговічніше череди своїх конкретних священних зображень, бо його природа коріниться не у властивостях матеріалу, а в Природі Бога Єдиного. Цим розумінням Відизм і відрізняється від язичництва. Коли на Русі ще до Володимира вибирали місце, де на річці ставити місто, то за водою пускали дерев”яне зображення бога (частіше Перуна – покровителя аристократії) і починали будувати там, де його приб”є до берега. “Де бог вибере”, казали люди.
Ось що пише Київський Синопсис про дерев”яне зображення Перуна, яке князь Володимир пустив плисти по Дніпру. Люди, що стояли уздовж берега кричали “Видибай”, що означало – випливай і подбай про нас. І бог насправді виплив, і це місце сприйняли настільки святим, що там побудували Видубицький монастир, у церкві святого Михайла якого ви можете і зараз побачити зображення зірки Господа Ра, та зірки Дажбога і ще раз пересвідчитися, що наші пращури володіли знаннями Відо-Вістичного Православ”я.
Благочестивий відо-вістчний закон про священні зображення дожив і до наших днів. Ось що писав про звичаї старообрядців письменник В. Солоухін у документальному романі “Чаша”. “Ікони, які вже дуже старі, старовіри знищують двома способами: або пускають за водою у річку, або спалюють”. Ось вам і поругання ідолів, ніби-то очевидне у древньому тексті, але загримоване різними додатками та виправленнями.
Виникає питання, чому ж спеціалісти – історики завжди “добавляють та виправляють” так, що назагал складається гіпнотично стійке зображення протиставлення різних ступеней однієї релігії? Ми не хотіли б приписати тут комусь упередженність чи несумлінність. Причина, гадаю, у іншому. Отже, літописи (тобто копії, що послідовно знімаються з метою розмноження та збереження інформації) починаючи вже з ХІІ століття мають вставки у оригінальні тексти. Інформаційну війну винайшли не сьогодні. Досить тільки переіначити декілька слів у ключових документах, і цим буде закладено фундамент духовного протиріччя, які назагал обов”язково приведуть до заколотів та ослаблення держави. Саме таку вставку ми бачимо зразу ж після наведеного раніше Лаврентієвського літопису. “Великий Ти, Господи, і чудні справи Твої! Вчора ще був у почті у людей, а сьогодні у нарузі” За змістом та стилем ці фрази ніяк не вписуються у хроніку. Це не що інше, як цитата з проповіді про Страсті Христові! Дуже вдало придуманий прийом. Приписаний ніби благочестивий фрагмент не викличе підозру у підробці у християн. Прямо нічого не сказано, а між тим дії Володимира у результаті присутності зразу за їх описом зазначеної фрази асоціюються саме з поруганням. Тому далі поступово вже само собою буде “добавлено чи виправлено” все, що “недостатнє” у цьому сенсі.
Прикладів подібних вставок, дії яких якось нагадують сучасне нейролінгвістичне програмування, можна навести ще багато. Інформаційна диверсія проводилася і продовжує проводитися за всіма правилами, наслідки “ходів” прораховуються набагато вперед. Ті, хто бажав ослаблення Русі досягли, чого хотіли. Різні рівні одної релігії були протиставлені, як ворожі. Це привело до духовної слабкості держави, що ми бачимо і до нині. А духовно слабка нація не може побудувати економічно розвинутого суспільства, суспільства для людей, не може створити державу, яка має бути побудована на принципах любові та етики.
Якщо подивитися на розвиток історії у наших землях, то починаючи з ХІІ ст.н.е. ми можемо бачити тільки занепад наших духовних та культурних традицій.
Ось декілька відомих прикладів:
Правління Петра-І. Всі свої зусилля цар Петро-І - масон офіційної посвяти, як його зараз дехто називає Великим, прикладав на знищення Відо-Вістичного Православ”я Росії та України. України особливо. Найнегативніше, що він зробив,це
привіз з собою із Голандії так званих істориків Міллєра, Шльоцера та інших, яким він довірив переписати історію Русі та винищити всі старовинні рукописи, у яких була справжня історія. І вони з цим завданням справилися на всі 100%. Сьогодні мало хто з українців знає, що культура Русі на початку нової ери була найвищою у світі, найрозвиненішими були і економічні відносини, Русь на той час торгувала практично з усим світом. І не Русь тоді була варварською, а Європа, яку наш, руський, а не гунський князь Атила мечем виховував у напрямку добропорядності і недопустимості служіння сатані.
1917 рік – Жовневий переворот , це ще один відомий щабель наступу сіонізму, або юдео – хозарщини.
1932 рік –розстріл під Харковом біля села Куряжанка близько трьохсот старих кобзарів та лірників, яких юдео-комуністична влада запросила на з”їзд кобзарів. Це сталося тому, що старі кобзарі та лірники були волхвами Відо-Вістичного Православ”я і у своїх творах доносили до українського народу древню духовну традицію та філософію.
1933 рік – ГОЛОДОМОР в Україні під керівництвом, знову таки, юдео-хозарів.
1937 рік – Юдео-хозарський терор, розстріли, катування.
1991 рік – розвал СРСР та пострадянський наступ – це все ланки одного ланцюга, ланцюга юдейсько-хозарського наступу на Відо-Вістичне Православ”я Русі – України та вцілому на народ України.
БЛАГОВІСТУВАННЯ АПОСТОЛА АНДРІЯ
Ще за багато тисячоліть до н.е. на Русі існувало два рівні Посвящення і, відповідно, дві категорії священства.
Від самого джерела свого існування всі орії-руси були посвящені в першу ступінь. Як згадувалося раніше, ця посвята уявляла собою наявність простих знань про Дванадцять Богів, Силах, Енергіях, чи проявах Єдиного Всевишнього. Першій ступені належить і вчення про взаємопереродження цих Сил. Священник відповідної категорії, який здійснив мандру, називався тим, хто осягнув Колесо Перероджень. Бубон з дванадцятьма бубонцями по колу, - кудеса – символізували це Колесо. Кожний з дванадцяти богів мав своїх служителів – волхвів нижнього посвящення. Таким чином, існувало дванадцять кланів нижнього священства Русі. Вони і були священниками людей першого посвящення. Всі ці волхви, якому з дванадцяти богів вони б не служили, мали кудеса. Саме тому і називалися вони кудесниками, на відміну від волхвів вищого рівня, яких іменували Віди, і які мали патерицю (посох) із священого дерева - вишні.
Що ж до посвящених другого рівня, їх було не дуже багато на землях Русі. Цим посвященням були удостоєні як правило один з декількох сотень. Але удостоєні були воїстину волхвами, вони були не обрядовірцями, які чинили ті чи інші обряди не завантажуючи свій розум розумінням того, які властивості мають ті чи інші знаки. Таким чином, друга ступінь була Откровенням Єдиного Бога. Через наявність двох рівнів Посвяти у русів, іноземцям було досить важко зрозуміти традиції наших пращурів. Часто древні автори залишалися у нерозумінні, яка ж є віра у русів: в Бога Єдиного, чи у багатьох богів? Одним з небагатьох, хто зумів наблизитися до істини був Прокопій Кесарійський (VI в). Він писав: “Слов”яни... Єдиного Бога, Творця... сповідують. Поверх цього у них у почті ріки та води, а також деякі малі боги”. М. Ломоносова відділяли від тих часів уже багато віків, але говорив про цю основу древніх слов”ян визначеніше: “... почитали Єдиного Бога на небесах, которий імєл о ніх попєчєніє, однако земниє дєла поручал другім, малим богам” (М.Ломоносов, “Древняя Российская История, 1758 г.).
Саме тому, що посвящені волхви другого рівня були знайомі з Гіперборійською Традицією, то їм було відомо про прихід Ісуса - Єзуса, що у Гіперборійській Традиції мав ще і друге ім”я - Туїсто.
Священниками, які знали таїни Триглава, були волхви-віди вищого посвящення. Вони були духовними наставниками і давали знання щодо приходу у Світ Вищої Істини. Саме вони знали і час, і місце приходу Ісуса в цей світ. Тому, коли час прийшов, вищі посвящені справді здійснили мандрівку через Схід “за тридев”ять земель, до Моря – Окияну, аж до Річки Йордану” і вклонившись немовляті Ісусу, повернулися додому з розповідями, що виповнилося найдревніше пророцтво Гіперборійської віри.
Як розповідають письмена, після того на землі Руські прийшов Апостол Андрій, який благовістував про прихід Боголюдини у цей Світ і що ім”я його Ісус Христос. З часу прийняття цієї вісті усі посвящені другого ступеню, напочатку по Дніпру, Волхову і до озера Ільмень, а пізніше і у других землях стали називати себе християнами. Але це була чиста традиція, ще не викривлина Павлом - Савлом.
Святий Апостол пройшов всю нашу землю з півдня на північ. Його шлях простягався з Яви (явсеїв) до Нави (острови Валаам). Оповідь, древній рукопис, говорить: “Андрій від Єрусалиму пройшов Голяд, Косог, Роден, Скеф, Скіф і Словен, суміжних луками, досяг Смоленська і ополчений Скоф і Славянська Великого і, Ладогу оставя, у лодью сів, у бурне Обертаюче Озеро на Валаам пішов, хрестя усюди, і ставлячи скрізь хрести кам”яні. Учні ж його Сила, Фірс, Єлисей, Лукослав, Йосип, Козма скрізь зробили огради і всі посадники доїзжали до Словенська та Смоленська, і багато жерців охрестилися”.
Чим можна пояснити, що людина у ті небезпечні часи пройшла цей досить довгий шлях і скрізь його зустрічали з радістю, чи, в усякому разі, без ворожнечі? І що приймали від нього хрещення люди різних народів та племен? І, головне, що жерці хрестилися? Але дивного тут нічого немає. Святий апостол приніс не чужу віру. Першого учня Христа – його ж і послали до перших, хто прислав до Ісуса дари. Шлях його лежав у країну господа РА, містичний центр життя та Відичного вірування русів, із ЯВИ до НАВИ, а саме з явсейської фортеці Массада до навського острова Дивний, що серед Валаамських островів у Білому морі.
Апостол казав волхвам - відам, коли стояв на землі острова Дивний посеред кола з великих каменів, що були укладені тисячоліття тому: “здійснилися пророцтва віри вашої”. До цього валаамського кромлеха багато століть після творили паломництво не тільки волхви – руси, але і друїди кельти. “Народився, - благовістував Андрій,- як це ваші Віди уже знають, Спас - Син Людський. Троє ж від вас прийшли з Півночі через Схід і вклонилися йому. Ім”я на землі носив Ісус. Воно було написане і на хресті його, який він воскресінням переміг, а посвящені з Півночі рекли: народиться Єзус і переможе Древо. Син Божий на служіння призвав Дванадцять апостолів. Дванадцять світових сил вам відомі стільки, скільки ви живете у цій святій землі. Один лише зрадив його, одержимий силою, яку ви називаєте Чорнобог. Але Ісус поправ смертю смерть, воскрес, і говорив з нами, і вознісся на небо. І нині гряде у славі другий раз, як ви речети вже і іменем його – Туїсто. Віруйте ж у Друге Пришестя. Як Сам Він говорив: той хто увірував у ім”я Моє – спасеться”
Закінчивши благовістувати, апостол Андрій простягнув руку свою на Північ, до острова Валаам і благословив його, залишивши деякий незримий знак. Як про це сповіщає Північна Традиція, “ті, кому дано узріти сокрите, можуть і тепер бачити, що накреслене звернуте головою на Північ і воно суть: Триглав і оточує його Дванадцять у вигляді обоюдогострих мечів” Традиція повіствує: Андрій і супровід відправилися у лодії на Північ і далі Валаама, “до острова Обертаючихся Озер” – до таємної землі Білих Вод, останньої, що залишилася від Полярного континенту, що затонув.
На Валаамі і досі зберігся кам”яний Кресень – Коло і вирізані на каменях РУські письмеНИ (РУНИ), які славлять Бога Єдиного.
ПІДГОТОВЛЮЮЧІ ВІКИ.
Після мандрівки по Русі апостола Андрія кількість посвячених у другу ступінь збільшилося, але не набагато. Віди, які приймали скрізь з радістю великого вісника, прийняли тепер за найперше своє завдання готувати заглиблено та старанно Друге Пришестя Туїсто – в Дусі, - а не примножувати число тих, хто знає про гіперборійське пророцтво та його втілення.
Писання Благої Вісті (і в тому числі неканонізоване Євангелія самого Андрія) були увіковічені руськими письменами – грамотою, яка існувала на землі русів ще задовго до Мефодія та Кирила. (Життєопис цього останнього, виконаного братом Мефодія, говорить: Кирил знайшов у місті Корсунь (Херсонес) Євангеліє, написане невідомими йому знаками, що називаються “руські письмени”. І, “розібравши знаки для голосних та приголосних, дякував Бога”.)
Віди признавали Новий Заповіт від Андрія (Євангеліє) богослужебною та богоучбовою книгою внутрішнього кола, але не поспішали хрестити весь народ. Істина про те що сталося пришестя, розпин та вознесіння Ісуса доносилася тільки духовно зрілим особам. Таким, які сприйнявши Знак, уміли б вмістити все таємне його Значення до кінця. Волхви не хотіли для Русі зовнішнього, скороспілого та поверхневого християнства.
Ця мудра стриманість, вочевидь, заслуговує вдячності. Земля Русі – України не знала сліпих та кривавих діянь мертвонародженого християнства Савеліанського толку. Страшні вогнища інквізиції, індульгенції, що були купленими за гроші посвідченнями про відпущення гріхів (у тому числі, які тільки планувалися), буквалізм екстримістів з протистанських сект – все це не з нашої історії.
Древні волхви розуміли: якщо людина воїстину приймає Спаса, то серцем вона відходить від світу; але якщо людина залишилася духом у миру, то володіти його душою будуть, під будь-якими іменами, боги, а зовсім не Всевишній Бог.
Християнство Русі виношувалося дев”ять віків від Андрія і до Володимира внутрішнім колом – посвяченими другого рівня. При цьому, руська доволодимирова езотерика була матінкою православного християнства нашої землі. І саме тому образ Богородиці – Оранти, матері оріїв, заступниці країни Оратанії був в Україні у великій пошані.
З покоління у покоління, поступово, готувався стан таких служителів, які б зуміли подати народу новозаповітну віру воістину, а не так, щоби вийшло християнство без Самого Христа. “Церква апостола Іоана”, тобто езотеричне християнство, існувало на Русі з перших століть нової ери. Її складали Вищі Посвячені Північної Традиції. Ними поступово готувався духовний грунт для екзотеричної церкви всього народу, чи “церкви Петра”.
Нижче ж священство відносилося до цієї праці неоднозначно. Більшість служителів дванадцяти культів сприйняли вість, залишаючись тими, ким і були. Такі справедливо думали, що у будь-якого народу завжди збережеться поділ на зовнішнє коло та внутрішнє коло, що б там не було. Існувала також і “опозиція”, яку складали, як правило, служителі (Злебога) Чорнобога-Кощія. Вчення про повне посоромлення диявола Христом було їм ніби кістка у горлі.
Служителі чорної магії (нижній рівень) дуже боялися скорочення прибутків, тому всі дії проти вчення Ісуса Христа на Русі завжди називалося “кощунством”, а не, скажемо, перунством чи велесійством. Серед дванадцяти древніх богів Північної Традиції Бога не приймав лише один. Точно так, як і зрадником Христа був тільки один з дванадцяти.
НАРОДЖЕННЯ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ.
Зовнішнє та внутрішнє коло вчення жили кожне своїм духовним життям, не перехрещуючись, але підтримуючи одне одного. Завдячуючи цьому твердо стояли князівства. Так, інколи були війни, неврожаї та інші неприємності, якими багате життя світу. Але це ніколи не лякало Русів-Українців, бо вони знали, що проти ворогів допоможуть Род чи Перун, від природних катаклізмів захистять Лада та Велес, головне – твердо вірити і робити суспільну справу, не створювати розбрату, не звинувачувати ближніх. Волхви – кудесники були зрозумілі і близькі до народу, прості і конкретні діяння віри, які пропонувалися до виконання у важкі часи єднали людей, що було необхідним для подолання цих труднощів.
Не залишалися без відповіді і духовні пошуки вибраних. Ми маємо надію, що історики ще знайдуть, що іноцтво, пустоське християнське життя на руській землі має древніше коріння, ніж зараз думають. Найдревніші, доволодимирові духовні справи будували незримі духовні стіни Русі-України майбутньої, ніби нарощуючи “запас міцності” зберігаючи на віки наперед...
Але, нажаль, на руській землі повставала одна досить конкретна небезпека, яка вимагала для противаги їй провести рішучі внутрішні зміни. Ця небезпека – юдейське хозарське іго, яке поступово обплутувало Русь своєю диявольською павутиною. Цей ворог відрізнявся від печенігів чи половців тим, що проти нього не могла допомогти віра у Перуна. Хозари брали не військовою силою. У відкритому двобої русичі легко розбивали хозар, як це показує історія хоча б на прикладі хрестоматійного Віщого Олега. І як би там не було, а хозарське іго явило собою для нашої землі таку хворобу, від якої слов”яни не вилікувалися і до цього часу.
У чому ж справа? Як показує Ю.П. Миролюбов, грунтуючись на працях таких відомих істориків, як Башмаков, Фогельсон та Ксав”є Марв”є, причиною була підступна тактика юдеїв на завоювання слов”ян, яку можна було назвати завоюванням без війни.
Ось як описує її Миролюбов (“Сакральное Руси”, Москва, 1997).
“Тюрко-єврейська держава Хозарія знаходилася на Волзі, у гирлі якої було головне місто, Ітиль... і простиралася до Саркелу на Дону... Насправді, ці два міста були величезними коморами з товаром та багатим ринком рабів... Хозари сприймали свого Кагана власником всієї землі і всього, що на ній... Що можна сказати про хозарське іго, під яким гнітилася Русь на протязі близько двох століт? Хозари поступово вкочувалися в Русь, захоплюючи її... Хозари продавали у рабство боржників русичів, жінок, дітей. Юнаків вихолощували, перетворюючи їх у двоногих волів, які жили тільки роботою та годівлею... Хозарське іго було досить важким, але хозари впроваджували його досить ловко та тихо. Напочатку вони ставили свої факторії і сторожу при них. У внутрішнє життя русичів вони не влазили, а інколи навіть захищали їх від ворогів. У продовж короткого часу дирекція факторії під приводом захисту від ворогів збільшувала свої охоронні загони. Потім створювали свою адміністрацію, яка зовсім не тиснула на русичів. Після ж десятка років існування цієї адміністрації ставоло так, що все належить хозарам і що без їх волі нічого робити не можна. До цього часу зброя вже була відібрана у людей, а всякий, хто міг воювати, знищений. Далі починалася жорстка експлуатація. Чому русичі не бачили куди гнуть юдео-хозари? Пересічний русич думав так, що платити данину треба і боярину, і хозарину, а хозарин напочатку вимагає менше боярина, значить, хай буде старшим хозарин, при якому данина менше, а порядку більше. Коли ж хозарин притискував русича вже нестерпно, було пізно: боярина вже не було, він або загинув від хозарської руки, або втік на північ”.
Таким чином, “тихе завоювання” Русі хозарами розповсюджувалося далі та далі. Ця хитра завойовницька тактика була розрахована на багато століть наперед і мусила мати під собою якусь “священну” стратегію, теорію, що з покоління у покоління направляла волю нації на поступове завоювання все нових та нових земель і на послідовне підкорення всіх народів світу. Тора та Талмуд трохи відкривають сенс цієї теорії – вчення відносно “боговибраного народу” і обіцяного йому його богом (Дияволом) світового панування. Ця стратегія, зрозуміло, мало де викладена явно, а не езоповою мовою символів, зрозумілою лише посвященим у це диявольське вчення, яке і сьогодні працює і називається Сіонізм.
Боротися з цим “тихим завоюванням” силою зброї було практично неможливо.
Напочатку хозари пропонували народу ніби то кращий закон і тому заклики до супротиву хозарам викликали протидію. Приходив такий час, коли народу необхідно було розширити духовні горизонти, щоб не бути сліпим перед зростаючою бідою.
Хозарин приваблював напочатку своїм ніби-то кращим законом. Київський Князь Володимир охрестив Русь, тобто дав людям Учення, де раз і назавжди вище закону поставлена Благодать. Перше слово першого митрополита Київської Русі – Іларіона – було “Слово про закон і Благодать”. Воно, як каже про це історик граф М.В.Толстой, було направлено проти юдаїзму, державної релігії Хозарського Каганату.
Юдаїзм, як відомо, ставить вище за все не Благодать, але точне виконання багаточисельних приписів – Законів. Народ, що прийняв християнство, приймав ідею перевищення Благодаті над будь-якими законами. Посвящені волхви тоді проповідували, що розіп”яття юдеями Правидника є ясним свідоцтвом у втіленні юдейського закону, як суд над законом, “Суд над судом”. Таким чином, поверхневе співставлення чужих та своїх законів було не на користь юдейських.
Задумка хрестителя Русі, таким чином, є очевидна. Володимир надав своєму народу (а не одним тільки посвященим) духовну зброю проти агресивного юдаїзму, який вів з русичами, як зараз кажуть, “ідеологічну війну”. Греко-візантійська версія християнства, насправді, була досить спрощена, але на той час вона добре пристосовувалася для масового сприйняття.
Володимир не заміняв віру свого народу якоюсь чужою. Навпаки, успіх хрещення забезпечив весь багатотисячолітній попередній духовний досвід про Триєдиного Бога. Хрещення сприймалося як міроприємство всередині віри, як посвящення у вищу ступінь того ж Знання, повнота якого у століттях зберегалася на землі Русі як таємна Традиція. Народ пізнавав Триглава, нехай навіть не розуміючи у спрощеному вигляді всієї таїни мудрості, яку зберігали про нього вищі волхви-віди. Це створювало деяку небезпеку єресів та розколів у майбутньому, але на таку жертву мусили іти, бо цього вимагав день сьогоднішній.
Ось що говорить про хрещення літописець, як здається, сучасник подій: “З радістю пішли люди, тріумфуючи і говорячи - якби це не було добре, не прийняли б цього хрещення наші князь та бояри... Зійшлось там на березі Дніпра людей без числа”.
Коротка ремарка - це було на тій же землі, люди якої за декілька століть, коли всього що було зроблено, то це - внесені деякі зміни у церковнослужбових книжках, ішли на самоспалювання на знак протесту. Як би тисячоліття назад Володимир, як тепер сприймають, вирішив загнати наш високодуховний народ у якусь іншу віру, то для цього треба б було як мінімум приставити одного з мечем до кожного, кого князь бажав бачити у воді. Адже ж ця високодуховна нація трохи згодом (ХІІ ст) зразу ж відчула, що її церква перейшла під контроль сатанинських сил.
А на той час, хрещення дало поштовх у зміцненн духу у землі русів саме тому, що сприйнялося людьми як новий ступінь посвяти у єдину Мудрість, яка була відома тільки вибраним. Настав час зробити цю мудрість доступною не тільки одним князям та кращим боярам.
М.В.Толстой описує у книзі “История Русской Церкви”: коли після Києва був освячений святою вірою Новгород Великий, а потім благовістя було принесено у область Ростовську, там, як і у Києві та Новгороді, поставили церкви та священників, але не викорінювали культу дванадцяти богів. Володимир зовсім не збирався обрубувати духовне коріння. Книга говорить, що так було скрізь, аж до ХІІ століття. М.В.Толстой був сумлінним та допитливим істориком і у нього викликало подив це мирне співіснування “різних”, як він гадав, вір на протязі декількох столітть на одній землі. У історії всього людства таких прецедентів немає. Граф пробував дошукатися до причин “двоєвір”я”, але не зміг, тому що не був посвящений у Північну (Гіперборійську) Традицію. Ось як міркує цей історик. Скільки було пролито крові коли вводилося християнство у країнах Західної Європи і Америки! На Русі ж не було нічого подібного. Говорять, слов”яни, покірні завжди, спокійно сприйняли хрещення. Але ж чому не було тієї самої покірності під час хрещення західних слов”ян у християнство. Це ті ж слов”яни, з тим же характером покірності та миролюбства. Але латинізоване Євангеліє стало можливим насадити тільки під страхом зброї та вогнищ. Без цього західні місіонери зустрічали несхильний супротив народу, який готовий був проливати кров за своїх богів, небажаючи коритися савеліянському вченню. Значить, мало було одного покірного народного духу. Що ж тоді забезпечило на землі Русі практично мирний успіх хрещення?
Той, хто знає Північну Традицію може пояснити це. Орії - Слов”яни, як західні, так і східні, тисячоліттями сповідували Відо-Вістичне Православ”я зі своїм вченням про Бога - Спаса. Вчителями їх були посвящені Північної Традиції, яку отримали від Гіперборіїв. Тому народ миттєво розпізнав сатанинство у савеліянській версії християнства. І побачив істину – відповідність своєму древньому Вченню – у вченні грецькому. Саме тому русичі, яким була запропонована грецька, ще на той час незабруднена версія, сприйняли її спокійно. Але надалі, коли ті ж русичі відчули, що їхня церква перейшла під сатанинське управління, вважали за краще померти, ніж підкоритися сатанизму.
Так міг робити лише народ високого духовного рівня, який був озброєний Відо-Вістичним Православ”ям.
Діяння Князя Київського зупинили на декілька століть розповсюдження хозарської зарази. Торгово-грабіжницьке царство на Волзі втратило свій вплив на Київську Русь. Навіть інші народи, які потерпали від хозарського іга, могли тепер звертатися за допомогою до русичів.
А далі, говорить літописець, настав на Русі Золотий Вік. Князь постійно жалував майно своєму народові. Були затверджені суд та право для всіх верств. Затверджено постійне “учення книжне”. Побудовано багато храмів, серед яких особливо цікаві деякі київські і, пізніше, володимирські, будови, різьба та розпис яких був виконаний у дусі Відо-Вістичного Православ”я. У цих храмах ми і зараз можемо побачити свастичні символи, обереги і все, що не створює протиріч з культом Триєдиного Бога та культом Дванадцяти. Літописи говорять про будову у ті століття великих підземних комунікацій, а також про наявність у Киїському соборі Святої Софії чудесного дзеркала, за допомогою якого можна було бачити віддалене та потаємне.
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ “ТИХОГО ЗАВОЮВАННЯ”
Хозарія, тим часом, не збиралася спокійно дивитися на применшення свого впливу. ЇЇ політичні стратеги добре бачили, що так зване “двовір”я” (а насправді – єдність двох рівнів одної віри) дає народу Русі неабияку духовну силу. Хрещення не викорінило, як було сказано раніше, культ дванадцяти. Навпаки, воно показувало духовну перспективу, надавши можливість всім бачити наступний рівень.
Знаменну легенду розповідає “Повість временних літ”: “Знайшли їх хозари сидячими на горах цих у лісах і сказали: платіть нам данину. Поляни, порадившись, дали від диму по мечу, і віднесли їх хозари до свого князя та старійшин, і сказали їм, ось нову данину знайшли ми. Ті ж спитали у них, звідки? Вони відповіли – у лісі на горах над річкою Дніпром. Сказали старійшини хозарські: не добра ця данина, княже. Ми дошукалися її зброєю, гострою тільки з одного боку – шаблями, а у цих зброя двогостра – мечі. Стануть вони коли небуть збирати з нас данину. І збулося сказане...”
Таким чином, містична система, яку назвали верхогляди від офіційної історії “двовір”ям”, була двогострим духовним мечем русичів, що давав переваги проти одномірних систем. Якщо легенду розуміти буквально, то які ж такі переваги у бою дає двогострий меч проти рівної за вагою та довжиною шаблі, що заточена тільки з одного боку? Інша справа, якщо йдеться про невидиме поле брані, про духовну битву: “...з вуст Його виходив гострий з двох боків меч; і обличчя його як сонце, що сяє у силі своїй... Так каже Той, що має гострий з двох боків меч... Покайся; а якщо не так, скоро прийду до тебе боротися... мечем вуст Моїх” “Іоанн, Откровення, 1:16, 2:12, 16”
Часи раніше розповсюдженої хозарської експансії не могли повернутися доти, доки на нашій землі існувала містична система двох рівнів Посвящення. Вища божественність була названа вищою, саме перед всим народом. Але нижчі боги нічого від цього не втрачали. Хіба що заборонено було криваві жертвоприношення, деколи занесені з інших земель, але і до Володимира цей обряд практично не мав розповсюдження на землях руських.
Дворівнева система урівноважувала та узгоджувала духовні сили людей “внутрішнього кола” та “зовнішнього кола”, які існували у будь-яких народів. Русичі у часи Володимира змогли зна
Дякую, Анатолій
БЛАГОВІСТУВАННЯ АПОСТОЛА АНДРІЯ
Ще за багато тисячоліть до н.е. на Русі існувало два рівні Посвящення і, відповідно, дві категорії священства.
Від самого джерела свого існування всі орії-руси були посвящені в першу ступінь. Як згадувалося раніше, ця посвята уявляла собою наявність простих знань про Дванадцять Богів, Силах, Енергіях, чи проявах Єдиного Всевишнього. Першій ступені належить і вчення про взаємопереродження цих Сил. Священник відповідної категорії, який здійснив мандру, називався тим, хто осягнув Колесо Перероджень. Бубон з дванадцятьма бубонцями по колу, - кудеса – символізували це Колесо. Кожний з дванадцяти богів мав своїх служителів – волхвів нижнього посвящення. Таким чином, існувало дванадцять кланів нижнього священства Русі. Вони і були священниками людей першого посвящення. Всі ці волхви, якому з дванадцяти богів вони б не служили, мали кудеса. Саме тому і називалися вони кудесниками, на відміну від волхвів вищого рівня, яких іменували Віди, і які мали патерицю (посох) із священого дерева - вишні.
Що ж до посвящених другого рівня, їх було не дуже багато на землях Русі. Цим посвященням були удостоєні як правило один з декількох сотень. Але удостоєні були воїстину волхвами, вони були не обрядовірцями, які чинили ті чи інші обряди не завантажуючи свій розум розумінням того, які властивості мають ті чи інші знаки. Таким чином, друга ступінь була Откровенням Єдиного Бога. Через наявність двох рівнів Посвяти у русів, іноземцям було досить важко зрозуміти традиції наших пращурів. Часто древні автори залишалися у нерозумінні, яка ж є віра у русів: в Бога Єдиного, чи у багатьох богів? Одним з небагатьох, хто зумів наблизитися до істини був Прокопій Кесарійський (VI в). Він писав: “Слов”яни... Єдиного Бога, Творця... сповідують. Поверх цього у них у почті ріки та води, а також деякі малі боги”. М. Ломоносова відділяли від тих часів уже багато віків, але говорив про цю основу древніх слов”ян визначеніше: “... почитали Єдиного Бога на небесах, которий імєл о ніх попєчєніє, однако земниє дєла поручал другім, малим богам” (М.Ломоносов, “Древняя Российская История, 1758 г.).
Саме тому, що посвящені волхви другого рівня були знайомі з Гіперборійською Традицією, то їм було відомо про прихід Ісуса - Єзуса, що у Гіперборійській Традиції мав ще і друге ім”я - Туїсто.
Священниками, які знали таїни Триглава, були волхви-віди вищого посвящення. Вони були духовними наставниками і давали знання щодо приходу у Світ Вищої Істини. Саме вони знали і час, і місце приходу Ісуса в цей світ. Тому, коли час прийшов, вищі посвящені справді здійснили мандрівку через Схід “за тридев”ять земель, до Моря – Окияну, аж до Річки Йордану” і вклонившись немовляті Ісусу, повернулися додому з розповідями, що виповнилося найдревніше пророцтво Гіперборійської віри.
Як розповідають письмена, після того на землі Руські прийшов Апостол Андрій, який благовістував про прихід Боголюдини у цей Світ і що ім”я його Ісус Христос. З часу прийняття цієї вісті усі посвящені другого ступеню, напочатку по Дніпру, Волхову і до озера Ільмень, а пізніше і у других землях стали називати себе християнами. Але це була чиста традиція, ще не викривлина Павлом - Савлом.
Святий Апостол пройшов всю нашу землю з півдня на північ. Його шлях простягався з Яви (явсеїв) до Нави (острови Валаам). Оповідь, древній рукопис, говорить: “Андрій від Єрусалиму пройшов Голяд, Косог, Роден, Скеф, Скіф і Словен, суміжних луками, досяг Смоленська і ополчений Скоф і Славянська Великого і, Ладогу оставя, у лодью сів, у бурне Обертаюче Озеро на Валаам пішов, хрестя усюди, і ставлячи скрізь хрести кам”яні. Учні ж його Сила, Фірс, Єлисей, Лукослав, Йосип, Козма скрізь зробили огради і всі посадники доїзжали до Словенська та Смоленська, і багато жерців охрестилися”.
Чим можна пояснити, що людина у ті небезпечні часи пройшла цей досить довгий шлях і скрізь його зустрічали з радістю, чи, в усякому разі, без ворожнечі? І що приймали від нього хрещення люди різних народів та племен? І, головне, що жерці хрестилися? Але дивного тут нічого немає. Святий апостол приніс не чужу віру. Першого учня Христа – його ж і послали до перших, хто прислав до Ісуса дари. Шлях його лежав у країну господа РА, містичний центр життя та Відичного вірування русів, із ЯВИ до НАВИ, а саме з явсейської фортеці Массада до навського острова Дивний, що серед Валаамських островів у Білому морі.
Апостол казав волхвам - відам, коли стояв на землі острова Дивний посеред кола з великих каменів, що були укладені тисячоліття тому: “здійснилися пророцтва віри вашої”. До цього валаамського кромлеха багато століть після творили паломництво не тільки волхви – руси, але і друїди кельти. “Народився, - благовістував Андрій,- як це ваші Віди уже знають, Спас - Син Людський. Троє ж від вас прийшли з Півночі через Схід і вклонилися йому. Ім”я на землі носив Ісус. Воно було написане і на хресті його, який він воскресінням переміг, а посвящені з Півночі рекли: народиться Єзус і переможе Древо. Син Божий на служіння призвав Дванадцять апостолів. Дванадцять світових сил вам відомі стільки, скільки ви живете у цій святій землі. Один лише зрадив його, одержимий силою, яку ви називаєте Чорнобог. Але Ісус поправ смертю смерть, воскрес, і говорив з нами, і вознісся на небо. І нині гряде у славі другий раз, як ви речети вже і іменем його – Туїсто. Віруйте ж у Друге Пришестя. Як Сам Він говорив: той хто увірував у ім”я Моє – спасеться”
Закінчивши благовістувати, апостол Андрій простягнув руку свою на Північ, до острова Валаам і благословив його, залишивши деякий незримий знак. Як про це сповіщає Північна Традиція, “ті, кому дано узріти сокрите, можуть і тепер бачити, що накреслене звернуте головою на Північ і воно суть: Триглав і оточує його Дванадцять у вигляді обоюдогострих мечів” Традиція повіствує: Андрій і супровід відправилися у лодії на Північ і далі Валаама, “до острова Обертаючихся Озер” – до таємної землі Білих Вод, останньої, що залишилася від Полярного континенту, що затонув.
На Валаамі і досі зберігся кам”яний Кресень – Коло і вирізані на каменях РУські письмеНИ (РУНИ), які славлять Бога Єдиного.
ПІДГОТОВЛЮЮЧІ ВІКИ.
Після мандрівки по Русі апостола Андрія кількість посвячених у другу ступінь збільшилося, але не набагато. Віди, які приймали скрізь з радістю великого вісника, прийняли тепер за найперше своє завдання готувати заглиблено та старанно Друге Пришестя Туїсто – в Дусі, - а не примножувати число тих, хто знає про гіперборійське пророцтво та його втілення.
Писання Благої Вісті (і в тому числі неканонізоване Євангелія самого Андрія) були увіковічені руськими письменами – грамотою, яка існувала на землі русів ще задовго до Мефодія та Кирила. (Життєопис цього останнього, виконаного братом Мефодія, говорить: Кирил знайшов у місті Корсунь (Херсонес) Євангеліє, написане невідомими йому знаками, що називаються “руські письмени”. І, “розібравши знаки для голосних та приголосних, дякував Бога”.)
Віди признавали Новий Заповіт від Андрія (Євангеліє) богослужебною та богоучбовою книгою внутрішнього кола, але не поспішали хрестити весь народ. Істина про те що сталося пришестя, розпин та вознесіння Ісуса доносилася тільки духовно зрілим особам. Таким, які сприйнявши Знак, уміли б вмістити все таємне його Значення до кінця. Волхви не хотіли для Русі зовнішнього, скороспілого та поверхневого християнства.
Ця мудра стриманість, вочевидь, заслуговує вдячності. Земля Русі – України не знала сліпих та кривавих діянь мертвонародженого християнства Савеліанського толку. Страшні вогнища інквізиції, індульгенції, що були купленими за гроші посвідченнями про відпущення гріхів (у тому числі, які тільки планувалися), буквалізм екстримістів з протистанських сект – все це не з нашої історії.
Древні волхви розуміли: якщо людина воїстину приймає Спаса, то серцем вона відходить від світу; але якщо людина залишилася духом у миру, то володіти його душою будуть, під будь-якими іменами, боги, а зовсім не Всевишній Бог.
Християнство Русі виношувалося дев”ять віків від Андрія і до Володимира внутрішнім колом – посвяченими другого рівня. При цьому, руська доволодимирова езотерика була матінкою православного християнства нашої землі. І саме тому образ Богородиці – Оранти, матері оріїв, заступниці країни Оратанії був в Україні у великій пошані.
З покоління у покоління, поступово, готувався стан таких служителів, які б зуміли подати народу новозаповітну віру воістину, а не так, щоби вийшло християнство без Самого Христа. “Церква апостола Іоана”, тобто езотеричне християнство, існувало на Русі з перших століть нової ери. Її складали Вищі Посвячені Північної Традиції. Ними поступово готувався духовний грунт для екзотеричної церкви всього народу, чи “церкви Петра”.
Нижче ж священство відносилося до цієї праці неоднозначно. Більшість служителів дванадцяти культів сприйняли вість, залишаючись тими, ким і були. Такі справедливо думали, що у будь-якого народу завжди збережеться поділ на зовнішнє коло та внутрішнє коло, що б там не було. Існувала також і “опозиція”, яку складали, як правило, служителі (Злебога) Чорнобога-Кощія. Вчення про повне посоромлення диявола Христом було їм ніби кістка у горлі.
Служителі чорної магії (нижній рівень) дуже боялися скорочення прибутків, тому всі дії проти вчення Ісуса Христа на Русі завжди називалося “кощунством”, а не, скажемо, перунством чи велесійством. Серед дванадцяти древніх богів Північної Традиції Бога не приймав лише один. Точно так, як і зрадником Христа був тільки один з дванадцяти.
НАРОДЖЕННЯ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ.
Зовнішнє та внутрішнє коло вчення жили кожне своїм духовним життям, не перехрещуючись, але підтримуючи одне одного. Завдячуючи цьому твердо стояли князівства. Так, інколи були війни, неврожаї та інші неприємності, якими багате життя світу. Але це ніколи не лякало Русів-Українців, бо вони знали, що проти ворогів допоможуть Род чи Перун, від природних катаклізмів захистять Лада та Велес, головне – твердо вірити і робити суспільну справу, не створювати розбрату, не звинувачувати ближніх. Волхви – кудесники були зрозумілі і близькі до народу, прості і конкретні діяння віри, які пропонувалися до виконання у важкі часи єднали людей, що було необхідним для подолання цих труднощів.
Не залишалися без відповіді і духовні пошуки вибраних. Ми маємо надію, що історики ще знайдуть, що іноцтво, пустоське християнське життя на руській землі має древніше коріння, ніж зараз думають. Найдревніші, доволодимирові духовні справи будували незримі духовні стіни Русі-України майбутньої, ніби нарощуючи “запас міцності” зберігаючи на віки наперед...
Але, нажаль, на руській землі повставала одна досить конкретна небезпека, яка вимагала для противаги їй провести рішучі внутрішні зміни. Ця небезпека – юдейське хозарське іго, яке поступово обплутувало Русь своєю диявольською павутиною. Цей ворог відрізнявся від печенігів чи половців тим, що проти нього не могла допомогти віра у Перуна. Хозари брали не військовою силою. У відкритому двобої русичі легко розбивали хозар, як це показує історія хоча б на прикладі хрестоматійного Віщого Олега. І як би там не було, а хозарське іго явило собою для нашої землі таку хворобу, від якої слов”яни не вилікувалися і до цього часу.
У чому ж справа? Як показує Ю.П. Миролюбов, грунтуючись на працях таких відомих істориків, як Башмаков, Фогельсон та Ксав”є Марв”є, причиною була підступна тактика юдеїв на завоювання слов”ян, яку можна було назвати завоюванням без війни.
Ось як описує її Миролюбов (“Сакральное Руси”, Москва, 1997).
“Тюрко-єврейська держава Хозарія знаходилася на Волзі, у гирлі якої було головне місто, Ітиль... і простиралася до Саркелу на Дону... Насправді, ці два міста були величезними коморами з товаром та багатим ринком рабів... Хозари сприймали свого Кагана власником всієї землі і всього, що на ній... Що можна сказати про хозарське іго, під яким гнітилася Русь на протязі близько двох століт? Хозари поступово вкочувалися в Русь, захоплюючи її... Хозари продавали у рабство боржників русичів, жінок, дітей. Юнаків вихолощували, перетворюючи їх у двоногих волів, які жили тільки роботою та годівлею... Хозарське іго було досить важким, але хозари впроваджували його досить ловко та тихо. Напочатку вони ставили свої факторії і сторожу при них. У внутрішнє життя русичів вони не влазили, а інколи навіть захищали їх від ворогів. У продовж короткого часу дирекція факторії під приводом захисту від ворогів збільшувала свої охоронні загони. Потім створювали свою адміністрацію, яка зовсім не тиснула на русичів. Після ж десятка років існування цієї адміністрації ставоло так, що все належить хозарам і що без їх волі нічого робити не можна. До цього часу зброя вже була відібрана у людей, а всякий, хто міг воювати, знищений. Далі починалася жорстка експлуатація. Чому русичі не бачили куди гнуть юдео-хозари? Пересічний русич думав так, що платити данину треба і боярину, і хозарину, а хозарин напочатку вимагає менше боярина, значить, хай буде старшим хозарин, при якому данина менше, а порядку більше. Коли ж хозарин притискував русича вже нестерпно, було пізно: боярина вже не було, він або загинув від хозарської руки, або втік на північ”.
Таким чином, “тихе завоювання” Русі хозарами розповсюджувалося далі та далі. Ця хитра завойовницька тактика була розрахована на багато століть наперед і мусила мати під собою якусь “священну” стратегію, теорію, що з покоління у покоління направляла волю нації на поступове завоювання все нових та нових земель і на послідовне підкорення всіх народів світу. Тора та Талмуд трохи відкривають сенс цієї теорії – вчення відносно “боговибраного народу” і обіцяного йому його богом (Дияволом) світового панування. Ця стратегія, зрозуміло, мало де викладена явно, а не езоповою мовою символів, зрозумілою лише посвященим у це диявольське вчення, яке і сьогодні працює і називається Сіонізм.
Боротися з цим “тихим завоюванням” силою зброї було практично неможливо.
Напочатку хозари пропонували народу ніби то кращий закон і тому заклики до супротиву хозарам викликали протидію. Приходив такий час, коли народу необхідно було розширити духовні горизонти, щоб не бути сліпим перед зростаючою бідою.
Хозарин приваблював напочатку своїм ніби-то кращим законом. Київський Князь Володимир охрестив Русь, тобто дав людям Учення, де раз і назавжди вище закону поставлена Благодать. Перше слово першого митрополита Київської Русі – Іларіона – було “Слово про закон і Благодать”. Воно, як каже про це історик граф М.В.Толстой, було направлено проти юдаїзму, державної релігії Хозарського Каганату.
Юдаїзм, як відомо, ставить вище за все не Благодать, але точне виконання багаточисельних приписів – Законів. Народ, що прийняв християнство, приймав ідею перевищення Благодаті над будь-якими законами. Посвящені волхви тоді проповідували, що розіп”яття юдеями Правидника є ясним свідоцтвом у втіленні юдейського закону, як суд над законом, “Суд над судом”. Таким чином, поверхневе співставлення чужих та своїх законів було не на користь юдейських.
Задумка хрестителя Русі, таким чином, є очевидна. Володимир надав своєму народу (а не одним тільки посвященим) духовну зброю проти агресивного юдаїзму, який вів з русичами, як зараз кажуть, “ідеологічну війну”. Греко-візантійська версія християнства, насправді, була досить спрощена, але на той час вона добре пристосовувалася для масового сприйняття.
Володимир не заміняв віру свого народу якоюсь чужою. Навпаки, успіх хрещення забезпечив весь багатотисячолітній попередній духовний досвід про Триєдиного Бога. Хрещення сприймалося як міроприємство всередині віри, як посвящення у вищу ступінь того ж Знання, повнота якого у століттях зберегалася на землі Русі як таємна Традиція. Народ пізнавав Триглава, нехай навіть не розуміючи у спрощеному вигляді всієї таїни мудрості, яку зберігали про нього вищі волхви-віди. Це створювало деяку небезпеку єресів та розколів у майбутньому, але на таку жертву мусили іти, бо цього вимагав день сьогоднішній.
Ось що говорить про хрещення літописець, як здається, сучасник подій: “З радістю пішли люди, тріумфуючи і говорячи - якби це не було добре, не прийняли б цього хрещення наші князь та бояри... Зійшлось там на березі Дніпра людей без числа”.
Коротка ремарка - це було на тій же землі, люди якої за декілька століть, коли всього що було зроблено, то це - внесені деякі зміни у церковнослужбових книжках, ішли на самоспалювання на знак протесту. Як би тисячоліття назад Володимир, як тепер сприймають, вирішив загнати наш високодуховний народ у якусь іншу віру, то для цього треба б було як мінімум приставити одного з мечем до кожного, кого князь бажав бачити у воді. Адже ж ця високодуховна нація трохи згодом (ХІІ ст) зразу ж відчула, що її церква перейшла під контроль сатанинських сил.
А на той час, хрещення дало поштовх у зміцненн духу у землі русів саме тому, що сприйнялося людьми як новий ступінь посвяти у єдину Мудрість, яка була відома тільки вибраним. Настав час зробити цю мудрість доступною не тільки одним князям та кращим боярам.
М.В.Толстой описує у книзі “История Русской Церкви”: коли після Києва був освячений святою вірою Новгород Великий, а потім благовістя було принесено у область Ростовську, там, як і у Києві та Новгороді, поставили церкви та священників, але не викорінювали культу дванадцяти богів. Володимир зовсім не збирався обрубувати духовне коріння. Книга говорить, що так було скрізь, аж до ХІІ століття. М.В.Толстой був сумлінним та допитливим істориком і у нього викликало подив це мирне співіснування “різних”, як він гадав, вір на протязі декількох столітть на одній землі. У історії всього людства таких прецедентів немає. Граф пробував дошукатися до причин “двоєвір”я”, але не зміг, тому що не був посвящений у Північну (Гіперборійську) Традицію. Ось як міркує цей історик. Скільки було пролито крові коли вводилося християнство у країнах Західної Європи і Америки! На Русі ж не було нічого подібного. Говорять, слов”яни, покірні завжди, спокійно сприйняли хрещення. Але ж чому не було тієї самої покірності під час хрещення західних слов”ян у християнство. Це ті ж слов”яни, з тим же характером покірності та миролюбства. Але латинізоване Євангеліє стало можливим насадити тільки під страхом зброї та вогнищ. Без цього західні місіонери зустрічали несхильний супротив народу, який готовий був проливати кров за своїх богів, небажаючи коритися савеліянському вченню. Значить, мало було одного покірного народного духу. Що ж тоді забезпечило на землі Русі практично мирний успіх хрещення?
Той, хто знає Північну Традицію може пояснити це. Орії - Слов”яни, як західні, так і східні, тисячоліттями сповідували Відо-Вістичне Православ”я зі своїм вченням про Бога - Спаса. Вчителями їх були посвящені Північної Традиції, яку отримали від Гіперборіїв. Тому народ миттєво розпізнав сатанинство у савеліянській версії християнства. І побачив істину – відповідність своєму древньому Вченню – у вченні грецькому. Саме тому русичі, яким була запропонована грецька, ще на той час незабруднена версія, сприйняли її спокійно. Але надалі, коли ті ж русичі відчули, що їхня церква перейшла під сатанинське управління, вважали за краще померти, ніж підкоритися сатанизму.
Так міг робити лише народ високого духовного рівня, який був озброєний Відо-Вістичним Православ”ям.
Діяння Князя Київського зупинили на декілька століть розповсюдження хозарської зарази. Торгово-грабіжницьке царство на Волзі втратило свій вплив на Київську Русь. Навіть інші народи, які потерпали від хозарського іга, могли тепер звертатися за допомогою до русичів.
А далі, говорить літописець, настав на Русі Золотий Вік. Князь постійно жалував майно своєму народові. Були затверджені суд та право для всіх верств. Затверджено постійне “учення книжне”. Побудовано багато храмів, серед яких особливо цікаві деякі київські і, пізніше, володимирські, будови, різьба та розпис яких був виконаний у дусі Відо-Вістичного Православ”я. У цих храмах ми і зараз можемо побачити свастичні символи, обереги і все, що не створює протиріч з культом Триєдиного Бога та культом Дванадцяти. Літописи говорять про будову у ті століття великих підземних комунікацій, а також про наявність у Киїському соборі Святої Софії чудесного дзеркала, за допомогою якого можна було бачити віддалене та потаємне.
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ “ТИХОГО ЗАВОЮВАННЯ”
Хозарія, тим часом, не збиралася спокійно дивитися на применшення свого впливу. ЇЇ політичні стратеги добре бачили, що так зване “двовір”я” (а насправді – єдність двох рівнів одної віри) дає народу Русі неабияку духовну силу. Хрещення не викорінило, як було сказано раніше, культ дванадцяти. Навпаки, воно показувало духовну перспективу, надавши можливість всім бачити наступний рівень.
Знаменну легенду розповідає “Повість временних літ”: “Знайшли їх хозари сидячими на горах цих у лісах і сказали: платіть нам данину. Поляни, порадившись, дали від диму по мечу, і віднесли їх хозари до свого князя та старійшин, і сказали їм, ось нову данину знайшли ми. Ті ж спитали у них, звідки? Вони відповіли – у лісі на горах над річкою Дніпром. Сказали старійшини хозарські: не добра ця данина, княже. Ми дошукалися її зброєю, гострою тільки з одного боку – шаблями, а у цих зброя двогостра – мечі. Стануть вони коли небуть збирати з нас данину. І збулося сказане...”
Таким чином, містична система, яку назвали верхогляди від офіційної історії “двовір”ям”, була двогострим духовним мечем русичів, що давав переваги проти одномірних систем. Якщо легенду розуміти буквально, то які ж такі переваги у бою дає двогострий меч проти рівної за вагою та довжиною шаблі, що заточена тільки з одного боку? Інша справа, якщо йдеться про невидиме поле брані, про духовну битву: “...з вуст Його виходив гострий з двох боків меч; і обличчя його як сонце, що сяє у силі своїй... Так каже Той, що має гострий з двох боків меч... Покайся; а якщо не так, скоро прийду до тебе боротися... мечем вуст Моїх” “Іоанн, Откровення, 1:16, 2:12, 16”
Часи раніше розповсюдженої хозарської експансії не могли повернутися доти, доки на нашій землі існувала містична система двох рівнів Посвящення. Вища божественність була названа вищою, саме перед всим народом. Але нижчі боги нічого від цього не втрачали. Хіба що заборонено було криваві жертвоприношення, деколи занесені з інших земель, але і до Володимира цей обряд практично не мав розповсюдження на землях руських.
Дворівнева система урівноважувала та узгоджувала духовні сили людей “внутрішнього кола” та “зовнішнього кола”, які існували у будь-яких народів. Русичі у часи Володимира змогли знайти місце для християнства того часу у Відо-Вістичному Православ”ї - системі вірування, наслідуваною ними від Гіперборіїв. У результаті цього нація отримала духовну міць, яка підняла народ проти експансивного сусіда - юдео-хозарина. Останні розуміли, що зламати цю силу можна тільки протипоставивши два рівня єдиного Посвящення один одному.
Таємнича та сумлінна робота з виконання цього завдання стала новою стратегією “тихої” війни Каганату проти Русі. Вона взяла століття. Хозарські мудреці добре розуміли можливості, які можуть з”явитися у них у разі успіху. Протипоставивши початковий рівень розуміння, на якому Всевишній відкривається лише як дванадцять творящих Енергій (богів), рівню розуміння завершуючому, на якому Всевишній сприймається як Єдиний Бог з його 108 проявами (Енергіями) на землі, - протиставити так, щоб спростувати, лише як взаємодоповнюючі моменти одного розуміння, однієї релігії, одного Відо-Вістичного Православ”я. А протиставивши, можна інспірувати незкінченну череду заколотів у наміченій для захоплення землі, поки не ослабне вона настільки, щоб цей захват завершити. Духовна школа противника буде паралізована: чому може навчити якась школа, коли у ній “молодші” класи протиставлені “старшим”?
Хитрими інтригами сіючи розбрат, ставленики хозар викроювали (ніби клапті з єдиного полотна), протиставили і зіштовхували дві фракції: “фракцію богів” і “фракцію Бога”. Таємно стимулюючи агресивні дії то з одного, то з іншого боку, вони хотіли постійно підтримувати напруженість всередині країни, створювали грунт міжусобиці та розбрату. У раніше незабруднені церковні обряди поступово вводилися елементи сатанизму. Нижче приволиться один з таких обрядів.
Цитуємо для читачів слово в слово все так, як предписує робити під час містичного ритуалу вкушення крові Господньої і тіла Христового “Устав Богослужения Православной Церкви в вопросах и отвєтах” (далі мовою оригіналу)
Глава шестая: О божественной литургії.
Вопрос: Какъ приготавливается для таинства св. Евхаристіи хлъб и вино съ водою?
Ответ: Приготовления хлъба для таинства св. Евхаристіи совершается слъдующим образомъ: Благослови владыко; священник, благословляя имя Божіе и взяв в лъвую руку просфору, а в правую копіе, творить копіем на верхупросфорі знаменіе креста 3-жді, говоря каждый разъ: В воспоминаніе Господа и Бога, и Спаса нашего Іисуса Христа. Потом водружает копіе въ правую сторону, т.е. въ ту сторону печати, где находятся Буквы Іис и Ні и говорить слова пророчества: Яко овча на заколеніе ведеся; водружая копіе въ лъвую сторону печати, продолжаетъ слова того же пророчества: И яко агнец неполроченъ, прямо стригущаго его безглавенъ, тако не отверзаетъ устъ своихъ; далъе водружает копіе в верхнюю сторону печати и говоритъ: Во смиреніи Его судъ Его взятся, наконецъ водружаетъ копіе въ нижнюю сторону печати и говоря: Род же Его кто исповнесть? Діакон же, взірая благоговъйно на такое таинство, при каждом водруженіи копія говоритъ:
Господу помолимся. Потом діаконъ же говорит: Возьми владіко; священникъ же, вложивъ копіе в бок просфоры, говоря: Яко вземлется отъ земли животъ Его, и полагает эту часть на св. дискосъ печатію внизъ. После сего діаконъ говоритъ: Пожри, владыко, священник разръзает хлъбъ крестовидно, такъ, чтобы печать оставалась неразръзанною, и при разръзаніи говоритъ: Жрется Агнец Божій, вземляй грех міра, за мірскій животъ и спасеніе,- и по разръзаніи хлъба поставляетъ его на св. дискосъ печатію вверх. Послъ сего діакон говоритъ: Прободи, владыко, и священникъ прободая копіем правую сторону (къ имени Іисусъ) св. хлъба, говоритъ: Единъ отъ воинъ копіем ребра Его прободе: абіе; изыде кровъ и вода: и видневый свиднетельствова, и истинно есть свиднетельство его. Между темъ діаконъ приготовляетъ соединеніе вини и воды; и испросивъ сему соединенію благословеніе отъ священника, вливает его во св. Потиръ. Симъ оканчивается приготовленіе для Евхаристіи хлъба и вина растворенного водою.
Ви бачите, що в “Уставі” який належить виконувати тільки слугувачами культу, все відверто називається своїми демонічними іменами: Диякон так і каже Дияволу- “Пожри владико”
Всі ці дії були направлені до одної мети: не дозволити Руській землі мати цілісну, багаторівневу, всебічно стійку систему божественного світогляду, древню систему Відо-Вістичного Православ”я. Хозари добре знали з досвіду, що маючи таку систему – “двогострий меч” – русичі непереможні. Саме тому підспудна, як підземна пожежа, ідейна війна Каганату проти Русі проходила під лозунгом: протиставляй та володій!
Противник мав за мету бачити державу русичів постійно палаючою та з постійними революціями у духовній сфері: то - щоб панувала язичницька, а не відо-вістична віра у одних тільки богів, то – щоб признавався Єдиний, але всі Його Енергії об”являлися неіснуючими, то (найкраще для ворога) – щоб не вірили ні у богів, ні в Бога! В останньому випадку країну можна брати просто голими руками і насаджувати власне правління: люди без всякої віри повірять у що завгодно...
Спочатку основна ставка юдеїв робилася на “фракцію богів”. Точніше, на екзальтованих та темних жерців Чорнобога (Злебога) – падшого бога, протибога –Кощея (Кошера), який чахне над златом. Золота ж для підкупу та організації хвилювань у хозарських ставлеників було достатньо. У Лаврентіївському літописі збереглася інформація про три заколоти, що були організовані у великих містах і які очолювалися нижніми волхвами. При цьому, у двох випадках заколот був організований за одним сценарієм.
“Такий волхв з”явився за Гліба (1069) у Новгороді; говорив людям, прикидаючись богом, і багатьох одурив, трохи не все місто, завіряючи, ніби наперед знає все, що буде, і хулив віру християнську... І був заколот у місті, і усі повірили йому і хотіли вбити єпископа. Єпископ же взяв хрест у руки, і надів ризу, встав і сказав: Хто хоче вірити волхву, хай іде за ним, хто ж вірує у Бога, хай до хреста іде. І розділилися люди...” (Що і треба було юдейським ставленикам. Чи зпровокувати кровопролиття, чи розділити людей, як ворогів. Протиставляй та володій)
“Повстали волхви у Суздалі (1024); по диявольському наущенню і бісівській дії побили старшу челядь (можновладців), говорячи, що ті тримають запаси. Був заколот великий і голод у тій стороні”
“Одного разу підчас неврожаю у Ростовській області (1074) з”явилися два волхва з Ярославля, говорячи: Ми знаємо, хто запаси тримає. І відправилися вони по Волзі і куди не прийдуть у погост, тут і називають знатних жінок, говорячи що та жито ховає, а та мед, а та рибу, а та хутро... І повбивали багато жінок, а майно позабирали собі. І прийшли до Білоозера, і було з ними людей триста. У той час сталося Яню, сину Вишатиному, збирати данину, прийти від князя Святослава... Вони вбили Янева попа... Сказав їм Янь: Воїстину прильстив вас біс; якому богу віруєт? Ті ж відповіли: Антихристу! Він же сказав їм: Де ж він? Вони ж сказали: Сидить у безодні... Янь же наказав побити іх і вирвати бороди”
Неголена і нечесана буйна борода – відзнака жерців Чорнобога. Кудесники інших кланів не носили борід. Тим більше не носили борід і волхви вищої посвяти – віди. Голене обличчя було знаком, що відрізняв посвященого. Такий звичай виник ще десятки тисяч років тому. Нагадаємо, Північна традиція є вчення про Відо-Вістичне Православ”я – містичне знання Гіперборіїв, зниклої раси північного Полярного континенту, що зараз під водою та льодом. Посвящені – древні орії, які перейняли у гіперборіїв Традицію, - почали голити бороди на знак того, що вони є посвященими безбородою полярною расою. Ця традиція проіснувала до часів Київської Русі і далі, до часів царствування Петра. На всіх, що дійшли до нас древніх мініатюрах волхви, крім магів Чорнобога, зоображені безбородими.
Таким чином, ще і за цією прикметою ми можемо зробити висновок яким богам служить сучасне так зване християнство.
Ставка на “фракцію богів” себе не виправдала. Розбрат та породжений ним голод трохи ослабив державу. Але саме ці біди поступово налаштовували народ проти заколотників, чорних магів, як і проти “бусурман” – бесерменів, хозарських купців та їх сателітів. Дуже вже це було очевидним, бо вносили розбрат тільки жерці Чорнобога, про яких знали у наших землях ще до Різдва Христова і називали їх недоторканими. Але вся “фракція богів” не пішла на розбрат та заколоти.
Тому за два століття пізніше стратегія юдеїв, які ведуть таємну боротьбу проти русичів, змінилася. Ними була розроблена нова стратегія на підсилення та озлоблення вже “партії Єдиного Бога”, інспірування духовної активність не на користь справі, що маскувалося показним благочестям. Саме за два з половиною століття після хрещення Русі – а не у часи Володимира – почалось потроху вводитися визначення культу дванадцяти богів як “язичницького”, тобто гріховного, поганського. Були використані довготермінові систематичні хитрощі, і стало ніби “забуватися”, що для християнина є нормальним знання про існування нижніх богів, які є енергіями та проявами Всевишнього бога.
Церковниками було поступово заборонено згадувати, що навіть святі волхви Апостоли Ісуса, благовістуючи грекам та іншим народам, ніколи на закликали до заміни їх вірувань, які основані на поклонінні діючим у природі енергіям “невидимого Бога”. Апостоли тільки закликали “утримуватися від ідоложертвеного та крові, і удавленини, і блуду, і не робити другим те, що не хочеш собі” “Діяння, 15:29” “Бо угодно Святому Духу і нам не покладати на вас ніякого тягара більше, крім необхідного” “Діяння, 15:28”
Діячі Християнської Церкви часів становлення її на землі Русі – України добре пам”ятали апостольський заповіт. Наприклад, Великі Двунадесяті Свята були встановлені не без знання дат, у які народ у попередні століття поклонявся богам Відо-Вістичного Православ”я.
Саме слово “боги” не сприймалося аж до ХІІ століття на Русі у вустах християнина якоюсь крамолою. Пам”ятали: святі отці усих століть іменують у своїх писаннях Бога Єдиного і Бога богів, у числі інших славних імен Його. Це визначення виключає протиставлення богів Богу. Більш того, святий Юстин Філософ Сихемський, Афінагор Олександрійський, Теофіл Антиохійський та Василь Великий сприймали невикривлену Відо-Вістичну Традицію як предтечу Євангелія. Це глибоке розуміння, яке існувало задовго до часу що ми розглядаємо, не згасло і багато століть після. Так, грецький святий Григорій Палама, який жив за півтисячоліття після князя Володимира, вчив про “божественність нижню” та “вищу”. Вчення цього святого безумовно признається Церквою. Очевидно, що у тенденції протиставити Бога і богів сказалася дія сил, яка дуже хотіла відвернути народ від істини.
Ця рука відчувається і у перекроювані заднім числом історії. Уважне знайомство з текстами древніх літописів виявляє такі протиріччя, які ніяк не можна пояснити інакше, як тільки пізнішими вставками та підчистками. Взяти хоча б всім відоме “поругання ідолів”, яке нібито вчинив Володимир безпосередньо перед хрещеням киян у водах Дніпра.
Що говорять про це хроніки, які дійшли до нас? “Повість временних літ”, Лаврентієвський список 1377 р.? Ось цікаве для нас місце у сучасній редакції: “Володимир повелів опрокинути ідолів – одних порубати, а інших спалити. Перуна ж він наказав прив”язати до хвоста коня і волочити його згори Боричівим узвозом до Ручая і приставив дванадцять мужів колотити його палицями”.
Ніби-то картина справжнісінької наруги. Але давайте подивимося на цей текст, як він відтворений у справжній редакції: “...повеле кумири іспроверщи, ови ісещи, а другія огневі придати. Перуна ж повеле прив”язати коневі к хвосту і влещи з гори по Боричеву на Ручай, 12 мужа пристиви теті жезлем” У примітках додано: “Усі добавлені чи виправлені слова виділяються курсивом. Пропущені слова (в основному (?) це слова, помилково повторені писцем) не зумовлюються”. Таким чином, курсив – це “добавлене чи виправлене”. Замітимо також: древнє слово “теті” перекладено “колотити”, хоча загалом “колотити” має у староруській приблизну відповідність зі словом “таті”, та й слово “таті” означає убивати, різати, розбійничати. Значить, 12 мужів за наказом князя мали різати (убивати) дерев”яного ідола дерев”яними ж палицями? Повний нонсенс. А якщо детальніше розібратися, то древнє “теті” має досить точне значення – шанувати як батька та матір, надавати почесті. Саме тому сьогодні: тато – батько, тьотя – сестра матері, тесть – батько дружини, теща – мати дружини (нажаль, цими перекладами займалися не українці). Таку шану насправді віддавали зоображенням богів: русичі завжди сприймали богів, як своїх пращурів.
Далі, у сучасній редакції добавлено слово “взвоз”, якого не має у оригіналі. Той, хто не знає української перекладає його як “везти”. Але будь-який українець знає, що узвозом називається схил, гора. А на Боричивім узвозі якраз і стояв Пантеон дванадцяти Богів. Літопис же констатує: дерев”яні зображення богів були витягнуті із землі, перевезені Боричевим узвозом (чи перевезений тільки один Перун, що сприймався на Русі як покровитель князівської влади та бойової сили княжої дружини (бо кмети – дружинники – наслідували Синам Грома Гіперборії) і у супроводі почесного ескорту волхвів (жезл – укр. патериця, відзнака волхвів), доставлені до Ручая.
Що зберегла Північна Традиція про це? Відомо наступне. Після витягування зоображення богів відбувся турнір витязів і було запалено священний вогонь. Зображення були на колісниці провезені перед капищем Рода, якому віддавали почесті не тільки як Першопочатку, Джерелу, але і як Порогу, Великій Межі. Далі вони були охрещені у Дніпрі, куди були доставлені через Ручай у супроводі 12 волхвів аж до самих Порогів (символічно до Великої Межі).
Дуже цікаво, якби Володимир справді вирішив знищувати і посрамляти богів, глумитися над ними, то як він так “мудро” вибрав ті ж води Дніпра, які на наступний день слугували б знаряддям залученням до християнської віри, хрещення?
Можуть заперечити на це: “Хрещення дерев”яного ідола – неможливо!” Дамо відповідь: таке було і не тільки у нашій землі; більше того, такий обряд регулярно проводять і зараз. У Відичній Індії на Новий рік ставлять ідола на пагорбі біля річки, а за деякий час (між святами Желі та Стрибога (7-19.01.) витягують це дерев”яне зображення і кидають у річку. А ідол цей не хто небуть, а Індра, (Коляда українською) якому тисячоліття вклоняються у Індії. То що це, систематичне глумління?
Періодичне віддання дерев”яного зображення бога воді чи вогню – це дуже древній Відичний обряд. Цей обряд має залучати увагу віруючого до того, що Зображене вище і довговічніше череди своїх конкретних священних зображень, бо його природа коріниться не у властивостях матеріалу, а в Природі Бога Єдиного. Цим розумінням Відизм і відрізняється від язичництва. Коли на Русі ще до Володимира вибирали місце, де на річці ставити місто, то за водою пускали дерев”яне зображення бога (частіше Перуна – покровителя аристократії) і починали будувати там, де його приб”є до берега. “Де бог вибере”, казали люди.
Ось що пише Київський Синопсис про дерев”яне зображення Перуна, яке князь Володимир пустив плисти по Дніпру. Люди, що стояли уздовж берега кричали “Видибай”, що означало – випливай і подбай про нас. І бог насправді виплив, і це місце сприйняли настільки святим, що там побудували Видубицький монастир, у церкві святого Михайла якого ви можете і зараз побачити зображення зірки Господа Ра, та зірки Дажбога і ще раз пересвідчитися, що наші пращури володіли знаннями Відо-Вістичного Православ”я.
Благочестивий відо-вістчний закон про священні зображення дожив і до наших днів. Ось що писав про звичаї старообрядців письменник В. Солоухін у документальному романі “Чаша”. “Ікони, які вже дуже старі, старовіри знищують двома способами: або пускають за водою у річку, або спалюють”. Ось вам і поругання ідолів, ніби-то очевидне у древньому тексті, але загримоване різними додатками та виправленнями.
Виникає питання, чому ж спеціалісти – історики завжди “добавляють та виправляють” так, що назагал складається гіпнотично стійке зображення протиставлення різних ступеней однієї релігії? Ми не хотіли б приписати тут комусь упередженність чи несумлінність. Причина, гадаю, у іншому. Отже, літописи (тобто копії, що послідовно знімаються з метою розмноження та збереження інформації) починаючи вже з ХІІ століття мають вставки у оригінальні тексти. Інформаційну війну винайшли не сьогодні. Досить тільки переіначити декілька слів у ключових документах, і цим буде закладено фундамент духовного протиріччя, які назагал обов”язково приведуть до заколотів та ослаблення держави. Саме таку вставку ми бачимо зразу ж після наведеного раніше Лаврентієвського літопису. “Великий Ти, Господи, і чудні справи Твої! Вчора ще був у почті у людей, а сьогодні у нарузі” За змістом та стилем ці фрази ніяк не вписуються у хроніку. Це не що інше, як цитата з проповіді про Страсті Христові! Дуже вдало придуманий прийом. Приписаний ніби благочестивий фрагмент не викличе підозру у підробці у християн. Прямо нічого не сказано, а між тим дії Володимира у результаті присутності зразу за їх описом зазначеної фрази асоціюються саме з поруганням. Тому далі поступово вже само собою буде “добавлено чи виправлено” все, що “недостатнє” у цьому сенсі.
Прикладів подібних вставок, дії яких якось нагадують сучасне нейролінгвістичне програмування, можна навести ще багато. Інформаційна диверсія проводилася і продовжує проводитися за всіма правилами, наслідки “ходів” прораховуються набагато вперед. Ті, хто бажав ослаблення Русі досягли, чого хотіли. Різні рівні одної релігії були протиставлені, як ворожі. Це привело до духовної слабкості держави, що ми бачимо і до нині. А духовно слабка нація не може побудувати економічно розвинутого суспільства, суспільства для людей, не може створити державу, яка має бути побудована на принципах любові та етики.
Якщо подивитися на розвиток історії у наших землях, то починаючи з ХІІ ст.н.е. ми можемо бачити тільки занепад наших духовних та культурних традицій.
Ось декілька відомих прикладів:
Правління Петра-І. Всі свої зусилля цар Петро-І - масон офіційної посвяти, як його зараз дехто називає Великим, прикладав на знищення Відо-Вістичного Православ”я Росії та України. України особливо. Найнегативніше, що він зробив,це
привіз з собою із Голандії так званих істориків Міллєра, Шльоцера та інших, яким він довірив переписати історію Русі та винищити всі старовинні рукописи, у яких була справжня історія. І вони з цим завданням справилися на всі 100%. Сьогодні мало хто з українців знає, що культура Русі на початку нової ери була найвищою у світі, найрозвиненішими були і економічні відносини, Русь на той час торгувала практично з усим світом. І не Русь тоді була варварською, а Європа, яку наш, руський, а не гунський князь Атила мечем виховував у напрямку добропорядності і недопустимості служіння сатані.
1917 рік – Жовневий переворот , це ще один відомий щабель наступу сіонізму, або юдео – хозарщини.
1932 рік –розстріл під Харковом біля села Куряжанка близько трьохсот старих кобзарів та лірників, яких юдео-комуністична влада запросила на з”їзд кобзарів. Це сталося тому, що старі кобзарі та лірники були волхвами Відо-Вістичного Православ”я і у своїх творах доносили до українського народу древню духовну традицію та філософію.
1933 рік – ГОЛОДОМОР в Україні під керівництвом, знову таки, юдео-хозарів.
1937 рік – Юдео-хозарський терор, розстріли, катування.
1991 рік – розвал СРСР та пострадянський наступ – це все ланки одного ланцюга, ланцюга юдейсько-хозарського наступу на Відо-Вістичне Православ”я Русі – України та вцілому на народ України.
БЛАГОВІСТУВАННЯ АПОСТОЛА АНДРІЯ
Ще за багато тисячоліть до н.е. на Русі існувало два рівні Посвящення і, відповідно, дві категорії священства.
Від самого джерела свого існування всі орії-руси були посвящені в першу ступінь. Як згадувалося раніше, ця посвята уявляла собою наявність простих знань про Дванадцять Богів, Силах, Енергіях, чи проявах Єдиного Всевишнього. Першій ступені належить і вчення про взаємопереродження цих Сил. Священник відповідної категорії, який здійснив мандру, називався тим, хто осягнув Колесо Перероджень. Бубон з дванадцятьма бубонцями по колу, - кудеса – символізували це Колесо. Кожний з дванадцяти богів мав своїх служителів – волхвів нижнього посвящення. Таким чином, існувало дванадцять кланів нижнього священства Русі. Вони і були священниками людей першого посвящення. Всі ці волхви, якому з дванадцяти богів вони б не служили, мали кудеса. Саме тому і називалися вони кудесниками, на відміну від волхвів вищого рівня, яких іменували Віди, і які мали патерицю (посох) із священого дерева - вишні.
Що ж до посвящених другого рівня, їх було не дуже багато на землях Русі. Цим посвященням були удостоєні як правило один з декількох сотень. Але удостоєні були воїстину волхвами, вони були не обрядовірцями, які чинили ті чи інші обряди не завантажуючи свій розум розумінням того, які властивості мають ті чи інші знаки. Таким чином, друга ступінь була Откровенням Єдиного Бога. Через наявність двох рівнів Посвяти у русів, іноземцям було досить важко зрозуміти традиції наших пращурів. Часто древні автори залишалися у нерозумінні, яка ж є віра у русів: в Бога Єдиного, чи у багатьох богів? Одним з небагатьох, хто зумів наблизитися до істини був Прокопій Кесарійський (VI в). Він писав: “Слов”яни... Єдиного Бога, Творця... сповідують. Поверх цього у них у почті ріки та води, а також деякі малі боги”. М. Ломоносова відділяли від тих часів уже багато віків, але говорив про цю основу древніх слов”ян визначеніше: “... почитали Єдиного Бога на небесах, которий імєл о ніх попєчєніє, однако земниє дєла поручал другім, малим богам” (М.Ломоносов, “Древняя Российская История, 1758 г.).
Саме тому, що посвящені волхви другого рівня були знайомі з Гіперборійською Традицією, то їм було відомо про прихід Ісуса - Єзуса, що у Гіперборійській Традиції мав ще і друге ім”я - Туїсто.
Священниками, які знали таїни Триглава, були волхви-віди вищого посвящення. Вони були духовними наставниками і давали знання щодо приходу у Світ Вищої Істини. Саме вони знали і час, і місце приходу Ісуса в цей світ. Тому, коли час прийшов, вищі посвящені справді здійснили мандрівку через Схід “за тридев”ять земель, до Моря – Окияну, аж до Річки Йордану” і вклонившись немовляті Ісусу, повернулися додому з розповідями, що виповнилося найдревніше пророцтво Гіперборійської віри.
Як розповідають письмена, після того на землі Руські прийшов Апостол Андрій, який благовістував про прихід Боголюдини у цей Світ і що ім”я його Ісус Христос. З часу прийняття цієї вісті усі посвящені другого ступеню, напочатку по Дніпру, Волхову і до озера Ільмень, а пізніше і у других землях стали називати себе християнами. Але це була чиста традиція, ще не викривлина Павлом - Савлом.
Святий Апостол пройшов всю нашу землю з півдня на північ. Його шлях простягався з Яви (явсеїв) до Нави (острови Валаам). Оповідь, древній рукопис, говорить: “Андрій від Єрусалиму пройшов Голяд, Косог, Роден, Скеф, Скіф і Словен, суміжних луками, досяг Смоленська і ополчений Скоф і Славянська Великого і, Ладогу оставя, у лодью сів, у бурне Обертаюче Озеро на Валаам пішов, хрестя усюди, і ставлячи скрізь хрести кам”яні. Учні ж його Сила, Фірс, Єлисей, Лукослав, Йосип, Козма скрізь зробили огради і всі посадники доїзжали до Словенська та Смоленська, і багато жерців охрестилися”.
Чим можна пояснити, що людина у ті небезпечні часи пройшла цей досить довгий шлях і скрізь його зустрічали з радістю, чи, в усякому разі, без ворожнечі? І що приймали від нього хрещення люди різних народів та племен? І, головне, що жерці хрестилися? Але дивного тут нічого немає. Святий апостол приніс не чужу віру. Першого учня Христа – його ж і послали до перших, хто прислав до Ісуса дари. Шлях його лежав у країну господа РА, містичний центр життя та Відичного вірування русів, із ЯВИ до НАВИ, а саме з явсейської фортеці Массада до навського острова Дивний, що серед Валаамських островів у Білому морі.
Апостол казав волхвам - відам, коли стояв на землі острова Дивний посеред кола з великих каменів, що були укладені тисячоліття тому: “здійснилися пророцтва віри вашої”. До цього валаамського кромлеха багато століть після творили паломництво не тільки волхви – руси, але і друїди кельти. “Народився, - благовістував Андрій,- як це ваші Віди уже знають, Спас - Син Людський. Троє ж від вас прийшли з Півночі через Схід і вклонилися йому. Ім”я на землі носив Ісус. Воно було написане і на хресті його, який він воскресінням переміг, а посвящені з Півночі рекли: народиться Єзус і переможе Древо. Син Божий на служіння призвав Дванадцять апостолів. Дванадцять світових сил вам відомі стільки, скільки ви живете у цій святій землі. Один лише зрадив його, одержимий силою, яку ви називаєте Чорнобог. Але Ісус поправ смертю смерть, воскрес, і говорив з нами, і вознісся на небо. І нині гряде у славі другий раз, як ви речети вже і іменем його – Туїсто. Віруйте ж у Друге Пришестя. Як Сам Він говорив: той хто увірував у ім”я Моє – спасеться”
Закінчивши благовістувати, апостол Андрій простягнув руку свою на Північ, до острова Валаам і благословив його, залишивши деякий незримий знак. Як про це сповіщає Північна Традиція, “ті, кому дано узріти сокрите, можуть і тепер бачити, що накреслене звернуте головою на Північ і воно суть: Триглав і оточує його Дванадцять у вигляді обоюдогострих мечів” Традиція повіствує: Андрій і супровід відправилися у лодії на Північ і далі Валаама, “до острова Обертаючихся Озер” – до таємної землі Білих Вод, останньої, що залишилася від Полярного континенту, що затонув.
На Валаамі і досі зберігся кам”яний Кресень – Коло і вирізані на каменях РУські письмеНИ (РУНИ), які славлять Бога Єдиного.
ПІДГОТОВЛЮЮЧІ ВІКИ.
Після мандрівки по Русі апостола Андрія кількість посвячених у другу ступінь збільшилося, але не набагато. Віди, які приймали скрізь з радістю великого вісника, прийняли тепер за найперше своє завдання готувати заглиблено та старанно Друге Пришестя Туїсто – в Дусі, - а не примножувати число тих, хто знає про гіперборійське пророцтво та його втілення.
Писання Благої Вісті (і в тому числі неканонізоване Євангелія самого Андрія) були увіковічені руськими письменами – грамотою, яка існувала на землі русів ще задовго до Мефодія та Кирила. (Життєопис цього останнього, виконаного братом Мефодія, говорить: Кирил знайшов у місті Корсунь (Херсонес) Євангеліє, написане невідомими йому знаками, що називаються “руські письмени”. І, “розібравши знаки для голосних та приголосних, дякував Бога”.)
Віди признавали Новий Заповіт від Андрія (Євангеліє) богослужебною та богоучбовою книгою внутрішнього кола, але не поспішали хрестити весь народ. Істина про те що сталося пришестя, розпин та вознесіння Ісуса доносилася тільки духовно зрілим особам. Таким, які сприйнявши Знак, уміли б вмістити все таємне його Значення до кінця. Волхви не хотіли для Русі зовнішнього, скороспілого та поверхневого християнства.
Ця мудра стриманість, вочевидь, заслуговує вдячності. Земля Русі – України не знала сліпих та кривавих діянь мертвонародженого християнства Савеліанського толку. Страшні вогнища інквізиції, індульгенції, що були купленими за гроші посвідченнями про відпущення гріхів (у тому числі, які тільки планувалися), буквалізм екстримістів з протистанських сект – все це не з нашої історії.
Древні волхви розуміли: якщо людина воїстину приймає Спаса, то серцем вона відходить від світу; але якщо людина залишилася духом у миру, то володіти його душою будуть, під будь-якими іменами, боги, а зовсім не Всевишній Бог.
Християнство Русі виношувалося дев”ять віків від Андрія і до Володимира внутрішнім колом – посвяченими другого рівня. При цьому, руська доволодимирова езотерика була матінкою православного християнства нашої землі. І саме тому образ Богородиці – Оранти, матері оріїв, заступниці країни Оратанії був в Україні у великій пошані.
З покоління у покоління, поступово, готувався стан таких служителів, які б зуміли подати народу новозаповітну віру воістину, а не так, щоби вийшло християнство без Самого Христа. “Церква апостола Іоана”, тобто езотеричне християнство, існувало на Русі з перших століть нової ери. Її складали Вищі Посвячені Північної Традиції. Ними поступово готувався духовний грунт для екзотеричної церкви всього народу, чи “церкви Петра”.
Нижче ж священство відносилося до цієї праці неоднозначно. Більшість служителів дванадцяти культів сприйняли вість, залишаючись тими, ким і були. Такі справедливо думали, що у будь-якого народу завжди збережеться поділ на зовнішнє коло та внутрішнє коло, що б там не було. Існувала також і “опозиція”, яку складали, як правило, служителі (Злебога) Чорнобога-Кощія. Вчення про повне посоромлення диявола Христом було їм ніби кістка у горлі.
Служителі чорної магії (нижній рівень) дуже боялися скорочення прибутків, тому всі дії проти вчення Ісуса Христа на Русі завжди називалося “кощунством”, а не, скажемо, перунством чи велесійством. Серед дванадцяти древніх богів Північної Традиції Бога не приймав лише один. Точно так, як і зрадником Христа був тільки один з дванадцяти.
НАРОДЖЕННЯ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ.
Зовнішнє та внутрішнє коло вчення жили кожне своїм духовним життям, не перехрещуючись, але підтримуючи одне одного. Завдячуючи цьому твердо стояли князівства. Так, інколи були війни, неврожаї та інші неприємності, якими багате життя світу. Але це ніколи не лякало Русів-Українців, бо вони знали, що проти ворогів допоможуть Род чи Перун, від природних катаклізмів захистять Лада та Велес, головне – твердо вірити і робити суспільну справу, не створювати розбрату, не звинувачувати ближніх. Волхви – кудесники були зрозумілі і близькі до народу, прості і конкретні діяння віри, які пропонувалися до виконання у важкі часи єднали людей, що було необхідним для подолання цих труднощів.
Не залишалися без відповіді і духовні пошуки вибраних. Ми маємо надію, що історики ще знайдуть, що іноцтво, пустоське християнське життя на руській землі має древніше коріння, ніж зараз думають. Найдревніші, доволодимирові духовні справи будували незримі духовні стіни Русі-України майбутньої, ніби нарощуючи “запас міцності” зберігаючи на віки наперед...
Але, нажаль, на руській землі повставала одна досить конкретна небезпека, яка вимагала для противаги їй провести рішучі внутрішні зміни. Ця небезпека – юдейське хозарське іго, яке поступово обплутувало Русь своєю диявольською павутиною. Цей ворог відрізнявся від печенігів чи половців тим, що проти нього не могла допомогти віра у Перуна. Хозари брали не військовою силою. У відкритому двобої русичі легко розбивали хозар, як це показує історія хоча б на прикладі хрестоматійного Віщого Олега. І як би там не було, а хозарське іго явило собою для нашої землі таку хворобу, від якої слов”яни не вилікувалися і до цього часу.
У чому ж справа? Як показує Ю.П. Миролюбов, грунтуючись на працях таких відомих істориків, як Башмаков, Фогельсон та Ксав”є Марв”є, причиною була підступна тактика юдеїв на завоювання слов”ян, яку можна було назвати завоюванням без війни.
Ось як описує її Миролюбов (“Сакральное Руси”, Москва, 1997).
“Тюрко-єврейська держава Хозарія знаходилася на Волзі, у гирлі якої було головне місто, Ітиль... і простиралася до Саркелу на Дону... Насправді, ці два міста були величезними коморами з товаром та багатим ринком рабів... Хозари сприймали свого Кагана власником всієї землі і всього, що на ній... Що можна сказати про хозарське іго, під яким гнітилася Русь на протязі близько двох століт? Хозари поступово вкочувалися в Русь, захоплюючи її... Хозари продавали у рабство боржників русичів, жінок, дітей. Юнаків вихолощували, перетворюючи їх у двоногих волів, які жили тільки роботою та годівлею... Хозарське іго було досить важким, але хозари впроваджували його досить ловко та тихо. Напочатку вони ставили свої факторії і сторожу при них. У внутрішнє життя русичів вони не влазили, а інколи навіть захищали їх від ворогів. У продовж короткого часу дирекція факторії під приводом захисту від ворогів збільшувала свої охоронні загони. Потім створювали свою адміністрацію, яка зовсім не тиснула на русичів. Після ж десятка років існування цієї адміністрації ставоло так, що все належить хозарам і що без їх волі нічого робити не можна. До цього часу зброя вже була відібрана у людей, а всякий, хто міг воювати, знищений. Далі починалася жорстка експлуатація. Чому русичі не бачили куди гнуть юдео-хозари? Пересічний русич думав так, що платити данину треба і боярину, і хозарину, а хозарин напочатку вимагає менше боярина, значить, хай буде старшим хозарин, при якому данина менше, а порядку більше. Коли ж хозарин притискував русича вже нестерпно, було пізно: боярина вже не було, він або загинув від хозарської руки, або втік на північ”.
Таким чином, “тихе завоювання” Русі хозарами розповсюджувалося далі та далі. Ця хитра завойовницька тактика була розрахована на багато століть наперед і мусила мати під собою якусь “священну” стратегію, теорію, що з покоління у покоління направляла волю нації на поступове завоювання все нових та нових земель і на послідовне підкорення всіх народів світу. Тора та Талмуд трохи відкривають сенс цієї теорії – вчення відносно “боговибраного народу” і обіцяного йому його богом (Дияволом) світового панування. Ця стратегія, зрозуміло, мало де викладена явно, а не езоповою мовою символів, зрозумілою лише посвященим у це диявольське вчення, яке і сьогодні працює і називається Сіонізм.
Боротися з цим “тихим завоюванням” силою зброї було практично неможливо.
Напочатку хозари пропонували народу ніби то кращий закон і тому заклики до супротиву хозарам викликали протидію. Приходив такий час, коли народу необхідно було розширити духовні горизонти, щоб не бути сліпим перед зростаючою бідою.
Хозарин приваблював напочатку своїм ніби-то кращим законом. Київський Князь Володимир охрестив Русь, тобто дав людям Учення, де раз і назавжди вище закону поставлена Благодать. Перше слово першого митрополита Київської Русі – Іларіона – було “Слово про закон і Благодать”. Воно, як каже про це історик граф М.В.Толстой, було направлено проти юдаїзму, державної релігії Хозарського Каганату.
Юдаїзм, як відомо, ставить вище за все не Благодать, але точне виконання багаточисельних приписів – Законів. Народ, що прийняв християнство, приймав ідею перевищення Благодаті над будь-якими законами. Посвящені волхви тоді проповідували, що розіп”яття юдеями Правидника є ясним свідоцтвом у втіленні юдейського закону, як суд над законом, “Суд над судом”. Таким чином, поверхневе співставлення чужих та своїх законів було не на користь юдейських.
Задумка хрестителя Русі, таким чином, є очевидна. Володимир надав своєму народу (а не одним тільки посвященим) духовну зброю проти агресивного юдаїзму, який вів з русичами, як зараз кажуть, “ідеологічну війну”. Греко-візантійська версія християнства, насправді, була досить спрощена, але на той час вона добре пристосовувалася для масового сприйняття.
Володимир не заміняв віру свого народу якоюсь чужою. Навпаки, успіх хрещення забезпечив весь багатотисячолітній попередній духовний досвід про Триєдиного Бога. Хрещення сприймалося як міроприємство всередині віри, як посвящення у вищу ступінь того ж Знання, повнота якого у століттях зберегалася на землі Русі як таємна Традиція. Народ пізнавав Триглава, нехай навіть не розуміючи у спрощеному вигляді всієї таїни мудрості, яку зберігали про нього вищі волхви-віди. Це створювало деяку небезпеку єресів та розколів у майбутньому, але на таку жертву мусили іти, бо цього вимагав день сьогоднішній.
Ось що говорить про хрещення літописець, як здається, сучасник подій: “З радістю пішли люди, тріумфуючи і говорячи - якби це не було добре, не прийняли б цього хрещення наші князь та бояри... Зійшлось там на березі Дніпра людей без числа”.
Коротка ремарка - це було на тій же землі, люди якої за декілька століть, коли всього що було зроблено, то це - внесені деякі зміни у церковнослужбових книжках, ішли на самоспалювання на знак протесту. Як би тисячоліття назад Володимир, як тепер сприймають, вирішив загнати наш високодуховний народ у якусь іншу віру, то для цього треба б було як мінімум приставити одного з мечем до кожного, кого князь бажав бачити у воді. Адже ж ця високодуховна нація трохи згодом (ХІІ ст) зразу ж відчула, що її церква перейшла під контроль сатанинських сил.
А на той час, хрещення дало поштовх у зміцненн духу у землі русів саме тому, що сприйнялося людьми як новий ступінь посвяти у єдину Мудрість, яка була відома тільки вибраним. Настав час зробити цю мудрість доступною не тільки одним князям та кращим боярам.
М.В.Толстой описує у книзі “История Русской Церкви”: коли після Києва був освячений святою вірою Новгород Великий, а потім благовістя було принесено у область Ростовську, там, як і у Києві та Новгороді, поставили церкви та священників, але не викорінювали культу дванадцяти богів. Володимир зовсім не збирався обрубувати духовне коріння. Книга говорить, що так було скрізь, аж до ХІІ століття. М.В.Толстой був сумлінним та допитливим істориком і у нього викликало подив це мирне співіснування “різних”, як він гадав, вір на протязі декількох столітть на одній землі. У історії всього людства таких прецедентів немає. Граф пробував дошукатися до причин “двоєвір”я”, але не зміг, тому що не був посвящений у Північну (Гіперборійську) Традицію. Ось як міркує цей історик. Скільки було пролито крові коли вводилося християнство у країнах Західної Європи і Америки! На Русі ж не було нічого подібного. Говорять, слов”яни, покірні завжди, спокійно сприйняли хрещення. Але ж чому не було тієї самої покірності під час хрещення західних слов”ян у християнство. Це ті ж слов”яни, з тим же характером покірності та миролюбства. Але латинізоване Євангеліє стало можливим насадити тільки під страхом зброї та вогнищ. Без цього західні місіонери зустрічали несхильний супротив народу, який готовий був проливати кров за своїх богів, небажаючи коритися савеліянському вченню. Значить, мало було одного покірного народного духу. Що ж тоді забезпечило на землі Русі практично мирний успіх хрещення?
Той, хто знає Північну Традицію може пояснити це. Орії - Слов”яни, як західні, так і східні, тисячоліттями сповідували Відо-Вістичне Православ”я зі своїм вченням про Бога - Спаса. Вчителями їх були посвящені Північної Традиції, яку отримали від Гіперборіїв. Тому народ миттєво розпізнав сатанинство у савеліянській версії християнства. І побачив істину – відповідність своєму древньому Вченню – у вченні грецькому. Саме тому русичі, яким була запропонована грецька, ще на той час незабруднена версія, сприйняли її спокійно. Але надалі, коли ті ж русичі відчули, що їхня церква перейшла під сатанинське управління, вважали за краще померти, ніж підкоритися сатанизму.
Так міг робити лише народ високого духовного рівня, який був озброєний Відо-Вістичним Православ”ям.
Діяння Князя Київського зупинили на декілька століть розповсюдження хозарської зарази. Торгово-грабіжницьке царство на Волзі втратило свій вплив на Київську Русь. Навіть інші народи, які потерпали від хозарського іга, могли тепер звертатися за допомогою до русичів.
А далі, говорить літописець, настав на Русі Золотий Вік. Князь постійно жалував майно своєму народові. Були затверджені суд та право для всіх верств. Затверджено постійне “учення книжне”. Побудовано багато храмів, серед яких особливо цікаві деякі київські і, пізніше, володимирські, будови, різьба та розпис яких був виконаний у дусі Відо-Вістичного Православ”я. У цих храмах ми і зараз можемо побачити свастичні символи, обереги і все, що не створює протиріч з культом Триєдиного Бога та культом Дванадцяти. Літописи говорять про будову у ті століття великих підземних комунікацій, а також про наявність у Киїському соборі Святої Софії чудесного дзеркала, за допомогою якого можна було бачити віддалене та потаємне.
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ “ТИХОГО ЗАВОЮВАННЯ”
Хозарія, тим часом, не збиралася спокійно дивитися на применшення свого впливу. ЇЇ політичні стратеги добре бачили, що так зване “двовір”я” (а насправді – єдність двох рівнів одної віри) дає народу Русі неабияку духовну силу. Хрещення не викорінило, як було сказано раніше, культ дванадцяти. Навпаки, воно показувало духовну перспективу, надавши можливість всім бачити наступний рівень.
Знаменну легенду розповідає “Повість временних літ”: “Знайшли їх хозари сидячими на горах цих у лісах і сказали: платіть нам данину. Поляни, порадившись, дали від диму по мечу, і віднесли їх хозари до свого князя та старійшин, і сказали їм, ось нову данину знайшли ми. Ті ж спитали у них, звідки? Вони відповіли – у лісі на горах над річкою Дніпром. Сказали старійшини хозарські: не добра ця данина, княже. Ми дошукалися її зброєю, гострою тільки з одного боку – шаблями, а у цих зброя двогостра – мечі. Стануть вони коли небуть збирати з нас данину. І збулося сказане...”
Таким чином, містична система, яку назвали верхогляди від офіційної історії “двовір”ям”, була двогострим духовним мечем русичів, що давав переваги проти одномірних систем. Якщо легенду розуміти буквально, то які ж такі переваги у бою дає двогострий меч проти рівної за вагою та довжиною шаблі, що заточена тільки з одного боку? Інша справа, якщо йдеться про невидиме поле брані, про духовну битву: “...з вуст Його виходив гострий з двох боків меч; і обличчя його як сонце, що сяє у силі своїй... Так каже Той, що має гострий з двох боків меч... Покайся; а якщо не так, скоро прийду до тебе боротися... мечем вуст Моїх” “Іоанн, Откровення, 1:16, 2:12, 16”
Часи раніше розповсюдженої хозарської експансії не могли повернутися доти, доки на нашій землі існувала містична система двох рівнів Посвящення. Вища божественність була названа вищою, саме перед всим народом. Але нижчі боги нічого від цього не втрачали. Хіба що заборонено було криваві жертвоприношення, деколи занесені з інших земель, але і до Володимира цей обряд практично не мав розповсюдження на землях руських.
Дворівнева система урівноважувала та узгоджувала духовні сили людей “внутрішнього кола” та “зовнішнього кола”, які існували у будь-яких народів. Русичі у часи Володимира змогли зна
Відповіді
2003.01.21 | Рибалка
Пане ортодоксе прошу поясниит
То для Євхаристії приготовляється хліб і воно розбавлене водою?Не розумію цього, то що наука Христа розбавляється водою?
Поясніть дочого тут вода. Пояснення про те, що коли проткнули Ісуса потекла вода мене не задовільняють. Поясніть це і коли такий обряд появився в Церкві Православного обряду (я думаю що десь в ХV ст.)
2003.01.22 | Анатолій
Анекдот для пана Рибалки!
Згадав старий анекдот. Летить літак над океаном, аж ось зупинилися всі двигуни і він почав падати. Стюардеса попросила спокійно усіх помолитися, і не більше. На передніх кріслах сиділи поряд три особи -перший -комуніст, другий -єврей, третій -фашист. Вони також впали на коліна, аж ось саме перед цими трьома з"являється Бог і каже, - Вибачайте панове, спасти не можу, але по одному проханню виконаю. Комуніст першим кричить, - Боже, зроби щоб на світі не стало ні одного фашиста, Бог каже - ОК. Фашист другим кричить,- Боже зроби щоб на світі не було ні одного комуніста, Бог каже -ОК. НУ А ЄВРЕЙ КАДЖЕ, - Боже, якщо ти виконаєш ці два прохання, тоді мені, будь ласка, чашку кави.
Пане Рибалка, якщо це єдине питання, яке у Вас виникло, тоді мені чашку кави.
З повагою, Анатолій
2003.01.23 | Рибалка
Re: Анекдот для пана Рибалки!
Анатолій пише:> Згадав старий анекдот. Летить літак над океаном, аж ось зупинилися всі двигуни і він почав падати. Стюардеса попросила спокійно усіх помолитися, і не більше. На передніх кріслах сиділи поряд три особи -
> перший -комуніст, другий -єврей, третій -фашист. Вони також впали на коліна, аж ось саме перед цими трьома з"являється Бог і каже, - Вибачайте панове, спасти не можу, але по одному проханню виконаю. Комуніст першим кричить, - Боже, зроби щоб на світі не стало ні одного фашиста, Бог каже - ОК. Фашист другим кричить,- Боже зроби щоб на світі не було ні одного комуніста, Бог каже -ОК. НУ А ЄВРЕЙ КАДЖЕ, - Боже, якщо ти виконаєш ці два прохання, тоді мені, будь ласка, чашку кави.
> Пане Рибалка, якщо це єдине питання, яке у Вас виникло, тоді мені чашку кави.
> З повагою, Анатолій
(Р)Дякую за анекдот:)
Те, що ви тут описали для мене не є новим. Про двосічний меч, є трактування, що він означає слово правди, бо правда з однією стороною рубає брехню, а іншою невігластво. Прохання до вас, коли викладаєте такі великі виклади і теорії й твердження, підкріплюйте сказане посиланнями, щоб можна було або спростувати, або впевнитися в правдивості сказаного. Бо такий вигляд, в якому ви подаєте матеріали, годиться лише для міфів і фантастики.
Я ще не отримав жодного підтвердження того, що Християнська віра є, як ви кажете, юдейо-християнською. Якщо б ви були уважні, то б помітили, що в християнстві є лише одна Церква - Христова і він є її головою.
Дещо для роздумів:
Коли ж охрестили Володимира у Корсуні, (то) передали йому віру християнську, кажучи так: “Хай не спокусять тебе деякі з єретиків. А ти віруй, так говорячи: “Вірую во єдиного бога отця вседержителя, творця неба і землі”,— і до кінця цей символ віри. І ще: “Вірую во єдиного бога отця нерожденного, і в єдиного сина рожденного, і в єдиний святий дух, що з'являється: три сутності довершені, мисленні, що розділяються по числу і власній сутності, а нероздільні в божестві, і з'єднуються вони нероздільно. Отець бо, бог отець,— він завжди перебуває в отцівстві, він нерожденний, безначальний, начало (і) причина всьому одним (не) рожденням він старший од сина і духа; од нього ж рождається син; раніше ж від усіх віків з'являється дух святий і поза часом і без тіла; вкупі син, вкупі дух святий єсть. Син подібносущий (єсть) до безначального отця, рожденням тільки одрізняючись від отця і духа. Дух єсть пресвятий, отцю і сину побідносущий і вічносущий. Отцю бо — отцівство, сину ж — синівство, святому духу — з'явлення. Ні отець бо в сина чи в духа (не) переходить, ні син в отця і духа, ні дух у сина або в отця; не змінні бо (їхні) сутності. Не трибоги, а один бог, тому що божество єдине в трьох ликах...” Літопис руський.—С. 63—64.
І коли (Володимир) прибув, повелів він поскидати кумирів — тих порубати, а других вогню оддати. Перуна ж повелів він прив'язати коневі до хвоста і волочити з Гори по Боричевому (узвозу) на ручай, і дванадцятьох мужів приставив бити (його) палицями.
(Р)Дійсно дивний момент. Чого його бити? Просто б знищили, спалили б і все тут.
І це (діяли йому) не яко древу, що відчуває, а на знеславлення біса.
(Р)Як таким чином можна знеславити біса?
Коли спокушав він сим образом людей—хай одплату прийме
від людей! “Велик ти єси, господи, дивні діла твої!”. Учора шановний людьми, а сьогодні знеславлений!
(Р)Мені попадалися дослідження, які доказують, що на нашій території люди вірили в єдиного Бога (в трьох іпостасіях). І це ставиться християнам в зле, бо говорять, що це поняття про триєдиного Бого ми взяли від язичників.
Але й було інше, поклонялися божкам, саме дерев'яшкам!
Добре мені пора.
2003.01.24 | Анатолій
Re: Анекдот для пана Рибалки! Відповідь!
Пане Рибалка, дякую що Ви думаюча людина.Щодо вклоняння бовванам. Це справді було, і це справді є і зараз.
Справа у тому, що прості люди завжди хочуть бачити Бога, не просто співати співанки (а не молитися, просити), а посилати енергію любові до якогось фізичного предмету і тому вони бога, богів наділяють тілом. Це елементи невігластва і цього ми ніколи не позбудимося.
Хіба зараз у церквах люди не моляться до портретів (правду кажучи у баптистів такого немає), хіба зарах у церквах люди не моляться на розп"яття - це ж елементарне язичництво.
Справа у тому, що волхви вищої посвяти як раз і боролися з проявами язичництва, якого, між іншим, в Україні було дуже мало, а от вітці християнської церкви саме стимулюють язичництво, даючи цілувати ікони, хрести, розп"яття. Скоро від своєї пихи будуть підставляти дуракам і дупу. А ті, нажаль, почнуть її лобизати, як дехто вже це робить. Це я про українців, що облизують московський патріархат.
Тепер - чому юдео-християнство - а ТОМУ, що воно базується на юдейській, а не на українській ідеології та першоджерелах. Це ж видно неозброєним оком, хіба не так?
Думайте.
З повагою, Анатолій
2003.01.24 | Рибалка
Re: Анекдот для пана Рибалки! Відповідь!
Анатолій пише:> Пане Рибалка, дякую що Ви думаюча людина.
> Щодо вклоняння бовванам. Це справді було, і це справді є і зараз.
> Справа у тому, що прості люди завжди хочуть бачити Бога, не просто співати співанки (а не молитися, просити), а посилати енергію любові
(Р)Ви якось так сказали "посилати енеогію любові", любити і щось посилати трохи різні речі. Хоча ви є прихильник астральних ідей то для вас певне це нормально звучиь. Любов це не просто коливання (хочаб того самого астралу), якщо розуміти астрал як ефір, а почуття, як МОДЕЛЬОВАНІ коливання ефіру, то мені зрозумілі ваші погляди, але все набагато цікавіше і простіше-складніше. Ці хто любив, страждав знають, що таке любов.
> до якогось фізичного предмету і тому вони бога, богів наділяють тілом. Це елементи невігластва і цього ми ніколи не позбудимося.
> Хіба зараз у церквах люди не моляться до портретів (правду кажучи у баптистів такого немає), хіба зарах у церквах люди не моляться на розп"яття - це ж елементарне язичництво.
(Р)Знаєте коли люди моляться то вони не моляться до ікони-образу, вони не утотожнюють цей образ з Богом, наївно так вважати, коли моляться то вони не просять в образа (дерева і матерії), а просять в Бога. А поклонники бовванів просять саме в тих бовванів, в сонця і в інших стихій. Відчуваєте різницю? Я допускаю що наші предки коли поклонялися до сонця то вони поклонялься до природної ікони, і коли молилися то молилися не до сонця, а до Бога.
> Справа у тому, що волхви вищої посвяти як раз і боролися з проявами язичництва, якого, між іншим, в Україні було дуже мало, а от вітці християнської церкви саме стимулюють язичництво, даючи цілувати ікони, хрести, розп"яття. Скоро від своєї пихи будуть підставляти дуракам і дупу. А ті, нажаль, почнуть її лобизати, як дехто вже це робить. Це я про українців, що облизують московський патріархат.
(Р)Щось мені не зрозуміло, якщо вони боролися з язичництвом то для чого потрібні боввани, для чого вони їх робили?
> Тепер - чому юдео-християнство - а ТОМУ, що воно базується на юдейській, а не на українській ідеології та першоджерелах. Це ж видно неозброєним оком, хіба не так?
(Р)Ви щось починаєте плутати, ідеологію з вірою.
Чим вам не подобається віра юдеїв? (екстримальні течії не вказувати)
Віра що дав їм Мойсей (точніше він передав закони, і відновив батьківську віру в єдиного Бога, це вже пізніше під впливом вавилонського містичного вчення утворилися усякі школи і секти, які перекрутили віру батьків)
> Думайте.
(Р)Стараюсь
> З повагою, Анатолій
(Р)З терпінням, Рибалка.
2003.01.24 | Лана
Re: Пане Анатоліє! Воно не зовсім так
У Христіянських церквах, маю на увазі зараз православних, Не моляться до ікони, а до зображення яке вона представляє. Хиба Ви не цілуєте фото любої Вам особи? Хиба часом і не говорите до неї? Ви ж знаєте, що це не жива людина. Але любов і пошана до неї викликає такі поступовання. Так само і з іконами. Ніхто не каже і не вірить, що зображення Ісуса на іконі, це справді живий Ісус.2003.01.24 | Вільнодум
Re: Пані Лано! Воно не зовсім так
Лана пише:> У Христіянських церквах, маю на увазі зараз православних, Не моляться до ікони, а до зображення яке вона представляє. Хиба Ви не цілуєте фото любої Вам особи? Хиба часом і не говорите до неї? Ви ж знаєте, що це не жива людина. Але любов і пошана до неї викликає такі поступовання. Так само і з іконами. Ніхто не каже і не вірить, що зображення Ісуса на іконі, це справді живий Ісус.
(V) Не зовсім так, пані Лано. Ваш аргумент я вже чув від священників. А що ще вони можуть сказати? Якщо ікона - це тільки картинка, чому тоді іконам приписують божественну силу творити чудеса? Ви ніколи не задумувались? Чим ця "здатність" ікони відрізняється від наших древніх стел богів із каменю і дерева?
2003.01.25 | franko
Tomu, shcho ce DOKUMENTAL'NO pidtverdzheni fakty!
Якщо ?кона - це т?льки картинка, чому тод? ?конамприписують божественну силу творити чудеса?
Isnujut' desjatky i sotni vypadkiv chudes, tvorenyx ikonamy, bagato z jakyx dokumental'no pidtverdzhena i majut' tyshachi ochevydciv. Do slova, lyshe xrystyjany majut' podibni chudesa. Ni indujizm, NI islam, NI judaizm takogo nikoly NE maly.
(sorry za latynku)
2003.01.22 | Лана
Re: І де Ви берете такі "точності"
Пане Анатолій!Я не буду сперечатися з Вами про Ваше вірування. Якщо це дає задоволення Вашій душі, то і вірте собі на здоровячко. Біда в тому, що ви маєте тенденцію нападати на тих, які вірять інакше. Хотілося б сказати, хиба ж це по христіянські, але на думку приходить, що Ви ж не христіянин. Цікаво Вас запитати, а чому Ви не називаєте себе христіянином, а заразом вірите в Ісуса Христа. Чи може Ваш Ісус не називався Христос?
Ніхто ж і не заперечує,хиба тільки Ви, що христіянство почалося в Україні ще за часів апостола Андрія.Є довідки, що апостол Андрій проповідував на київських горах і віщував, що тут повстане велике місто. Вже тоді було багато христіян поміж варягами.За княза Ігоря була збудована церква св. Іллі. Знаємо, що з княжого роду першою христіянкою стала княгиня Ольга. Згодом Володимир вирішив охрестити і увесь нарід Київської Русі. Одного разу, коли Володимир вернувся з походу, наказав знищити всіх ідолів, які стояли у нього перед палатою.Одних розбивали, других рубали, а ще іншух палили. Ідола Перуна, велів привязати до хвоста коневі і так тягнули його до Дніпра. Тут Перуна вкинули у Дніпрові води. То правда, що багато людей плакало за своїми ідолами, бо ж не легко змінювати віру та викинути ідолів, яким поклонялися. Після цього Володимир закликав усіх людей до Дніпра де і відбулося загальне хрещення. Не зразу поширилося христіянство по всій Русі-Україні. По далеких містах і селах люди ще довго вірили в різних богів, складали жертви водяникам, домовикам та вірили в силу Перуна та Дажбога.
Прийняття христіянства- це одна з найважніших подій в історії України. Христіянство піднесло наш нарід на вищий ступень культури і відкрило перед нами нові шляхи розвитку. Із півдиких племен, якими всі нехтували, Русь-Україна увійшла до громади христіянських народів, з якими стали рахуватися. Велике значення було і те ,що Володимир одружився з грецькою царівною.Греція тоді була найстаршою державою в Європі , мала давню тисячолітню культуру і через близькі відносини, Україна швидко зросла культурно. За Володимира, було збудовано багато церков, а при церквах перші школи. Життя в тодішній Україні було багате і щасливе. За заслуги своєму народові, його прозвали "Ясним Сонечком", я згодом дано йому імя" Великий".
Так що , пане Анатоліє, не знаю звідки Ваші джерела в яких доказуєте, які то біди принесло христіянство. Біди почалися після Ярослава Мудрого, який поділив Україну на частинки поміж своїх синів. За першенство, почалися міжусобиці і це привело до руїни нашої могутньої держави, Русі-України.
2003.01.22 | Анатолій
Re: І де Ви берете такі "точності" - Будьте ними!
Пані Лано!Мені ШКОДА ВАС ТА ВАШИХ ПРАЩУРІВ. Бо мої пращури УКРАЇНЦІ, і я це знаю стовідсотково, були найвисокорозвинутими у Європі і мали найкультурнішу та найбагатішу землю на світі. До них їздили вчитися напівдикі греки. І їх, моїх пращзурів українців не могла загарбати ні одна гріховна нація. Але після хрещення, нас перетворили на те що ми зараз є, а ми є тими, -
1. Хто забув своїх Богів і вклоняється чужинським,
2. Хто забув своїх прабатьків і думає, що вони були дикими,
3. Зробили націю, вибачайте, придурків, які вірять у те, що вони були дикуни, а греки принесли їм благо.
Стали такими і не хочете відвертатися від цього, ТО і БУДЬТЕ НИМИ. Це Ваша приватна справа. Я ТАКИМ ВЖЕ БУТИ НЕ ХОЧУ, ТОМУ ВСЕ ЦЕ ВАМ І ПОЯСНЮЮ. Але бачу, що декому дарма.
Анатолій
2003.01.22 | Лана
Re:Ну от Ви й розгнівались!
Пане Анатоліє!Невже ж Ви і справді вірите у якісь "боги"- Дажбога, Перуна, Велеса,Сварожича, Стрибога, та ще всіх тих інших менших божків? Ви ж людина цівілізованого світу. Як можна повертатися до поганства?
Так ,я не заперечую, що ми українці залишили багато з поганських звичаїв. Такі свята як Веснянки- наші гаїлки- Купала, колядки все це залишилося просто зі звички наших предків. Ми долучили їх до христіянських свят. Навіть деякі христіянські церкви називалися божницями, щоб легше приймати віру Христову. А те що ми були сильна Українська дохристіянська держава, це вже Ваші ,вибачта, фантазії.
Це були розкинені племена і завдяки христіянству сталося обєднання в одну державу. Прошу не шкодувати мене. Я є горда що я УКРАЇНКА! Я належу до своєї української церкви. І ніколи б не зловилася на гачок, поганства.
Греція задовго ще до нашого росту, мала свою високу культуру. Їхня митологія ще і досі студіюється по школах. Щось нічого не говориться за українске поганство. Ви мусите бути дуже молодий, коли комусь вдалося так Вас збаламутити.
-"Мені ШКОДА ВАС ТА ВАШИХ ПРАЩУРІВ. Бо мої пращури УКРАЇНЦІ, і я це знаю стовідсотково, були найвисокорозвинутими у Європі і мали найкультурнішу та найбагатішу землю на світі. До них їздили вчитися напівдикі греки. І їх, моїх пращзурів українців не могла загарбати ні одна гріховна нація. Але після хрещення, нас перетворили на те що ми зараз є, а ми є тими, -
1. Хто забув своїх Богів і вклоняється чужинським,
2. Хто забув своїх прабатьків і думає, що вони були дикими,
3. Зробили націю, вибачайте, придурків,-"
Дивне Ваше тверження, щодо нації придурків. Я не належу до такої нації. Я належу до нації гордої за свою приналежність. Не дозволю нікому плювати на неї. Так ми були рабами вже ось понад 350 років. Та , як бачите, не згинули. Знову виростаємо із землі, в яку нас було притоптано з нашою мовою і культурою. Ми просинаємось! Відроджуємось, воскресаємо! Я є оптиміст і вірю, що з Божою поміччю, ми знову станемо великою державою. Візьме час, це незаперечно. Треба щоб відродилося наше притоптане "Я". Треба щоб наш провід боровся за українську державу, а не за назву Україна з її народом України, військом України та ще інші дивовижні звороти.
Час прямує вперід! Ті що колись були дикими, сьогодні панують світом. То ж не робім Україну посміховиськом світу. Не вертаймо її до поганства.
2003.01.24 | franko
Абсурдну i знакову рiч Ви тут сказали, панe Анатолiю:
1. Хто забув сво?х Бог?в ? вклоня?ться чужинським,Бог - цe нe мода, нe фeтиш, нe нацiональна приналeжнiсть, навiть нe мова i нe культура, А ОБ'ЕКТИВНА РЕАЛьНIСТь! Нe можна вiрити однiй нацii в одного бога, в iншiй - iншого! Ваша фраза подiбна до наступноi:
"Нам, народу чунга-чанга, нe можна вiрити в круглу зeмлю, бо зняння цe завeзeнe з чужоi зeмлi!" А зeмля - кругла, цe об'eктивна рeальнiсть, яка iснуe поза мeжами нашого знання. Просто iснуe!
Можe, Ви, панe Анатолiй, нe до кiнця усвiдомили, що Бог - цe РЕАЛьНIСТь, i розцiнюeтe рeлiгiю як прибамбас, причeплeний до нацiональноi свiдомостi?
Я мушу вам признатися, що сам e "оголтeлим нациком", нiколи нe лобизатиму анi московську, анi eврeйську руку. Тут я з вами солiдарний. Алe БОГ ОДИН, панe Анатолiй, ОДИН ДЛЯ ВСIХ НАРОДIВ, його нe обирають.
То в що ви насправдi вiритe?
2003.01.24 | Вільнодум
Re: Не зовсім абсурдна річ- національна релігія
franko пише:> Нe можна вiрити однiй нацii в одного бога, в iншiй - iншого!
(V) Віра має різні рівні, на кожному з яких діють свої закони. Я про це скажу більш розширено відповідаючи пану Георгію на питання, чому я вважаю нам потрібна Національна, а не Інтренаціональна церква (див. пізніше ту гілку).
На Вашу заяву скажу, що кожна нація повинна мати свою духовність. Відмінна духовність відтворюється відмінним РОЗУМІННЯМ Бога. Десь вище на націями є ЄДИНИЙ Бог, і я з Вами згідний. Важливо розуміти наступне - того ВИЩОГО Бога неможливо досягти без свого НАЦІОНАЛьНОГО Бога, віри, духовності. Чому, це довга розмова. В двух словах, це так:
СЛОВО = мова породжує свідомість. Так як мови є різні, то є різні свідомості, відмінні одна від іншої. Різні свідомості є суть національні свідомості. Свідомість означає і витворює духовність. Маючи різні, національні свідомості, маємо мати різні, національні духовності. Коли ми перескакуємо через національну духовність, як неіснуючу, ми ГУБИМО себе, свій незалежний духовний розвиток. Це сталося з Українським народом після прийняття Християнства. З того моменту ми блукаємо в темряві -- шукаємо себе. Щоб знайти себе треба вернутися до національної свідомості -- національної духовності. Для цього потрібна національна церква. А вже тоді простягати руки до Інтернаціонального Бога - загальної духовної Суті. Цю Суть ми ніколи не знайдемо без національної релігії.
2003.01.24 | franko
Я з Вами дужe згодeн i трошки нeзгодeн
Панe Вiльнодум, ви маeтe цiлковиту рацiю, коли говоритe "СЛОВО = мова породжу? св?дом?сть. Так як мови ? р?зн?, то ? р?зн? св?домост?, в?дм?нн? одна в?д ?ншо?. Р?зн? св?домост? ? суть нац?ональн? св?домост?.Св?дом?сть означа? ? витворю? духовн?сть." Протe подивiться уважнiшe на украiнськe християнство. Чи нe маe воно нашого, украiнського забарвлeння? Чи поза усталeним тeкстом Лiтургii Йоана Златоустого нeмаe в цeрквi вишиванок, колядок i щeдрiвок на свята, кутi з голубцями на свят-вeчiр, гаiвок на Вeликдeнь, обливаного понeдiлка опiсля? Цe всe - нашe украiнськe християнство! Воно маe вeлику роль, на Галичинi самe навколо Цeркви гуртуються прогрeсивнi патрiотичнi i культурнi сили. Панe Вiльнодум, украiнськe християнство - дужe украiнськe! За винятком того абсурду, який нав'язуe нам Московський патрiархат, який САМЕ ЦЕ УКРАIНСТВО намагаeться видалити з нашого християнства, а отжe, ВОНО Е, цe украiнство!
Якщо Бог маe iм'я, iсторiю, писання - навiщо цe пeрeймeновувати, пeрeосмислювати? Аджe цe об'eктивна рeальнiсть. Прошу стримати на хвильку Вашi рeплiки про дитячий садочок i почути вiд мeнe, що Бог дужe хочe, щоб ми знали про нього бiльшe, знали його на iм'я, були з Ним на "ти". Нiяка цe нe таeмнича вища сутнiсть, яку потрiбно шукати чeрeз "нацiональних" богiв. Якби Вiн так хотiв, вiн нe вiдкрився б нам! Алe Бог, окрiм своei всeмогутностi i нeскiнчeнностi, також дужe дружeлюбна iстота, яка нe ховаeться, а йдe назустрiч. Тому вся атрибутика, проти якоi Ви виступаeтe, бо вона "юдeохристиянська" (вибачтe, якщо нeкорeктно розумiю Вашу позицiю), - вона вiд Бога, а нe вiд "жидiв". I чeрeз вiки вона давно втратила свiй eврeйський присмак. Набагато бiльшe в наших обрядах (poruch z ukrajins'kym!!) грeцького i старослов'янського, анiж eврeйського.
2003.01.24 | Вільнодум
Re: Я з Вами (також) згодeн i трошки нeзгодeн
franko пише:> Протe подивiться уважнiшe на украiнськe християнство. Чи нe маe воно нашого, украiнського забарвлeння?
(V) По-перше, я не стою на позиції шкоди "юдо-християнства" і т.і. Це Ви мене з Анатолієм перепутали :). А про те, що в наших церквах вишивки і кутя, то скажу коротко наступне.
Ми маємо старі українські традиції в наших церквах повністю вихолощеними і спотвореними від свого первинного змісту. І навіть в такому спотвореному змісті ми маємо їх тільки тому, що церква була НЕ ЗДАТНОЮ ці традиції в нас ВБИТИ. Що вона довго старалася зробити, якщо Ви знаєте історію. Але наша традиція була невбиваєма і церква пішла по шляху, як кажуть, - не можеш перемогти - приєднайся!
2003.01.25 | franko
Re: Я з Вами (також) згодeн i трошки нeзгодeн
Ми ма?мо стар? укра?нськ? традиц?? в наших церквах повн?стю вихолощеними ? спотвореними в?д свого первинного зм?сту. ? нав?ть в такому спотвореному зм?ст?ми ма?мо ?х т?льки тому, що церква була НЕ ЗДАТНОЮ ц? традиц?? в нас ВБИТИ.
На мiй погляд, прихiд християнства на тeрeни тeпeрiшньоi Украiни вбив тiльки тi традицii, якi супeрeчили об'eктивнiй iстинi - Боговi. Цe традицii поганства, язичниства. I то нe всi -- згадайтe Купала!!! Проти якого, ЗАУВАЖТЕ, офiцiйна цeрква (принаймнi моя грeко-католицька) НIКОЛИ нe виступала, бо вбачаe в цьому вeсeлe свято, а нe сeрйозний поганський культ. В якому я, пeрeконаник християнин, з запалом бeру участь щороку.
Можливо, я просто нeкомпeнeтнтий. Якi традицii пiшли в нeбуття з приходом християнства такi, якi нe мають нiчого спiльного з язичництвом?
I щe приклад - дiвчата й досi гадають на Андрiя. Я б нe назвав цe бiблiйним способом провeдeння часу. Цe дeщо спiритизм. АЛЕ Цeрква, нe будучи надто зашорeною, дивиться на цe поблажливо. Цe ТРАДИЦIЯ, по-моeму, дохристиянська. Поки цe прiкольно i вeсeло, а нe всeрйоз - доти цe нe супротивнe Боговi.
Щe раз: нe традицii вбило Християнство, а супротивнi Боговi культовi обряди (тобто поклонiння iншим богам) i всi пов'язанi з тим атрибути. Якщо Бог проти таких традицiй - вони нe мають права на iснування.
2003.01.22 | Анатолій
Пане Пінчук, а чому Ви мовчите щодо цього постингу?? (-)
2003.01.22 | Георгій Пінчук
Дві причини
По-перше, дуже багато роботи. По-друге, я не історик, і про події тих часів, що їх описує Ваш пост, серйозних знань не маю. А так, розводити теревені про те, які хороші були гіпербореї і які погані жиди-хозари, мені нецікаво, та й ніколи. --ГП2003.01.23 | Анатолій
Дякую, пане Пінчук, Ви таки задумалися (-)
2003.01.23 | Вільнодум
Ні, Анатолію, Пінчук не задумався, а загубив інтерес,
якого ніколи і не мав :), в Вашій темі, тому що, наскільки я його знаю, його не цікавить САМОСТІЙНЕ людське духовне мислення, а цікавить тільки слово Бога, яке написане в Біблії. Це тому, що він вважає, що Ваше мислення - НІЩО! Тому що Ви є людина. А те, що в Біблії - від БОГА! І тому все, що б Ви не казали, він оцінює, як НЕПОВНОЦІЙНЕ в порівнянні з словом БІБЛІЇ.Треба трошки це розуміти, щоб зрозуміти його реакції до Ваших послань.
З повагою,
Микола Вільнодум
2003.01.23 | Вільнодум
Re: УРОКИ ПРАВОСЛАВ"Я. Коментарій
Задум добрий, пане Анатолій, а написання, обгрунтування - не дуже :)Я згідний з тим, що християнство принесло роз-дор (розідрало нас на куски) і за-непад (ми всі попадали на коліна і до сих пір не встали :). Але я зовсім не згідний з Вашою позицією на Хазарію і іудейство, Володимира і двоєвірство. Яко нема тому доказу яв-нога :)
Хазарія офіційно існувала в роки 650 - 1016. Тобто тоді коли християнство прийшло, її вже фактично не було! І Ваші звинувачення є чистої води антисемітизмом, ні більше ні менше. Додатково, Хазарія не була єврейською державою, тобто там не жили євреї-семіти, а інша нація. Про сіонізм нічого навіть згадувати, бо він з'явився після Другої Світової. Це правда, Хазарія сповідувала іудаїзм, як релігію, але люди там жили такі, як може навіть Ви є. Дуже можливо, що Ваші предки вийшли з хазарів, бо жили близько до Києва і змішалися з українцями без сумніву :). Є дуже гарна сторінка для тих, хто читає англійською, про хазарію:
http://www.khazaria.com
І Володимира не захищайте. Він був насильником, п'яницею, байстрюком, і його мати, якщо на те пішло, була єврейкою Машкою-ключницею, з якою його батько Святослав "поспілкувався". Володимир виріс в ізгнанні з матір'ю і все життя мав комплекс неповноцінності, який він хотів "вилікувати" насильством над всією країною Руссю, що він і зробив.
З чим я згідний, так це з необхідністю для сучасної України об'єднати християнство з до-християнськими віруваннями нашого народу шляхом ОЧИЩЕННЯ і ПРО-ЯСНЕННЯ ДУХОВНИХ ДЖЕРЕЛ і відмежування від ІНТЕНАЦІНАЛІЗМУ церковної структури через її реформу в НАЦІОНАЛьНУ церкву. Ви про це не дуже ясно сказали, але я зрозумів Вашу точку зору якраз в такому напрямку.
Щиро Ваш,
Микола Вільнодум
2003.01.24 | Анатолій
Re: УРОКИ ПРАВОСЛАВ"Я. Коментарій
Пане Вільнодуме, дякую!Щодо євреїв, то Ви повторюєте загальнонав"язану тими ж євреями думку. Як я Вам уже казав, у 1998 році я був в Ізраїлі і розбирався з єврейським питанням та питанням ставлення до Ісуса.
Щодо єврейства. Насьогодні є дві єврейські нації - це євреї сабри, тобто симітський народ, котрий походить від Аврама, жовтошкірий (не китаєць) і цього сабру Ви особисто нічим відрізнити від араба не зможете. Бо, як Ви знаєте, у них однакове коріння. У євреїв-сабра коріння Авраам + Сара, а у арабів -Авраам + Агарі. Це десь схоже як українці та росіяни, тільки ми білошкірі. Другий народ- євреї ашкеназі. Яфетичний-хозарський тип білошкірого народу (це той тип, який зараз домінує у світі), який походить від міксу (я спрощено) тюркутського народу ашкеназі, який жив на Кавказі та домішки євреїв сабра, які прийшли на Кавказ з Палестини після падіння Єрусалиму у 70 році н.е. і принесли з собою юдаїзм крайнього толку.
Таким чином - симітський єврейський народ - це народ скотарів та виноградарів, яким залишається і насьогодні. Яфетичний єврейський народ - це народ торгашів, банкірів, лікарів... тобто це "штучно виведений народ" для ПАНУВАННЯ у нашому світі.
Я це подав Вам у спрощеному вигляді, але це все підтверджується історичними та археологічними матеріалами, про це не дуже то і пишуть, але це саме так. Робіть висновки.
З повагою, Анатолій
PS Між іншим, німецька нація також походить від ашкеназі, тільки домішки у них інші. Мова німців та мова ашкеназійських євреїв (ідиш) походить з одного- ашкеназійського джерела. Між іншим, серед ашкеназійських євреїв є дуже поширеним прізвище -Ашкеназі.
2003.01.24 | Георгій Пінчук
Re: УРОКИ ПРАВОСЛАВ"Я. Коментарій
> З чим я згідний, так це з необхідністю для сучасної України об'єднати християнство з до-християнськими віруваннями нашого народу шляхом ОЧИЩЕННЯ і ПРО-ЯСНЕННЯ ДУХОВНИХ ДЖЕРЕЛ і відмежування від ІНТЕНАЦІНАЛІЗМУ церковної структури через її реформу в НАЦІОНАЛьНУ церкву.(ГП) Пане Вільнодуме, ну чому Ви так проти інтернаціоналізму? На мою думку, можна мати і національну українську церковну організацію, і водночас інтернаціональну церковну структуру. Хай в Україні буде християнська церква, де люди моляться своєю українською мовою, де ікони прикрашають рутою, барвінком і вишиваними рушниками тощо. Хай навіть будуть вплетені у тканину церковного життя наші старовинні дохристиянські обряди - наприклад, кроплення водою на Водохрище, або малювання яєцьна Великодень... Але чому треба відокремлюватися від усього світу? Християнські церкви З САМОГО ПОЧАТКУ були зв"язані між собою, незалежно від того, в якій країні вони знаходилися. Апостол Павло у 2 Коринтян розповідає грецьким християнам про події, які сталися в церквах єврейських християн (в Єрусалимі) і сирійських християн (в Антіохії). При цьому він називає їх усіх "братами." Що в цьому такого поганого?
Коли я читаю дописи "нативістів" і ізоляціоністів, таких, як Ви і пан Анатолій, я згадую чудові слова англійського священика, філософа, письменника і поета 16-го сторіччя на ім"я Джон Донн. Гемінгуей зробив ці слова епіграфом до свого роману "За ким сумує дзвін" ("For Whom the Bell Tolls). Ось ці слова (зберігаю правопис оригіналу):
"No man is an Illand, intire of it selfe; every man is a peece of the Continent, a part of the maine; if a Clod bee washed away by the Sea, Europe is the lesse, as well as if a Promontorie were, as well as if a Mannor of thy friends or of thine owne were; any mans death diminishes ME, because I am involved in MANKINDE; And therefore never send to know for whom the bell tolls; It tolls for THEE."
2003.01.24 | Анатолій
Панові Франко, .....
Пане Франко!Саме так я і думаю, саме про це я і говорю, що у юдейському християнстві НЕ ЗНАЮТЬ БОГА!!!
І щодо Бога, то справа не в національності!!! Прочитайте всі мої постинги із заголовком "УРОКИ ПРАВОСЛАВ"Я" і в цьому Ви побачите мене, ну а після цього поставите питання. Я з великим бажанням відповім навіть оголтілому нацюку, навіть якщо той повернутий на юдео-християнстві. Мо дасть Бог, та й повернемося до Світлого Православ"я.
З повагою та любов"ю,
Анатолій
З повагою, Анатолій
2003.01.24 | franko
у юдейському християнств?
Панe Анатолiй,Вибачтe, якщо примушую Вас написати тe, що Ви вжe написали, алe що такe по-вашому "юдeо-християнство"?
На мiй погляд, класичнi тeчii християнства - православ'я та католицизм - e вiдображeнням Бiблii. Нiчого радикально нового Цeрква нe додавала, та i нe мала такого права. Таким чином, щоб запeрeчувати класичнi християнськi традицii, потрiбно також нe визнавати Бiблiю, з якоi вони походять. Тож, що для Вас Бiблiя?
Якщо Бiблiя для Вас - цe ПРАВДИВА книга, то як можeтe Ви паралeльно залучати до Вашоi концeпцii цiлком протилeжнi до Бiблiйного вчeння тeзи? Наприклад, що Iсус христився 19-го, бо цe був дeнь Стрибога. Окрiм того, що "нe матимeтe iнших богiв, крiм мeнe", -- Iсус створив цeй свiт, вiн -- його автор, дизайнeр i конструктор. Вiн створив i Тiбeт, разом з усiма мудрeцями, i воду, разом з усieю ii конструкцieю. Як ви думаeтe, чи нe по-барабану було Йому, який цe дeнь, i яка коли конструкцiя води? I що вiн нового мiг навчитися на Сходi, якщо Схiд Вiн злiпив власними руками?
з повагою, франко.
2003.01.24 | Вільнодум
Re: у юдейському християнств?
franko пише:> -- Iсус створив цeй свiт, вiн -- його автор, дизайнeр i конструктор.
(V) А як він це створив -- вирубав сокирою із дерева :)? Він же був теслею :).
Пане Франко, мало хто, навіть з християн, вірить (нехай пан Георгій підтвердить), що Ісус був БОГОМ. Я, наприклад, не вірю. Лев Толстий не вірив. Свідки Єгови не вірять. Мормони не вірять. Більшість протестантських церкв не вірить.
Так, Він був Пророк. Людина Вищої свідомості. Помазаний. Але -- Бог? Вибачайте. Ви не в дитячому садку. Іде XXI вік. Кожен з нас є Бог настільки, наскільки здатен. Ісус був здатен набагато більше, оце і ВСЕ. Читайте моє послання до форуму "Про що вчив Ісус Христос".
2003.01.24 | Георгій Пінчук
Re: у юдейському християнств?
Вільнодум пише:> franko пише:
> > -- Iсус створив цeй свiт, вiн -- його автор, дизайнeр i конструктор.
>
> (V) А як він це створив -- вирубав сокирою із дерева :)? Він же був теслею :).
>
> Пане Франко, мало хто, навіть з християн, вірить (нехай пан Георгій підтвердить), що Ісус був БОГОМ. Я, наприклад, не вірю. Лев Толстий не вірив. Свідки Єгови не вірять. Мормони не вірять. Більшість протестантських церкв не вірить.
(ГП) Уточнення: більшість протестантських церков поділяє Нікейський символ віри, тобто вони вірять, що Христос був, і є, "Богом істинним від Бога Істинного, Світлом від Світла." Свідки Єгови не поділяють Нікейського Символу віри, але й вони визнають, на підставі Біблії, що Христос не був просто видатною людиною, а був (і є) Божим Сином, який до свого приходу на Землю і також після свого вознесення мав "божественну природу." Мормони ототожнюють Христа з Ягве Старого Завіту.
> Так, Він був Пророк. Людина Вищої свідомості. Помазаний. Але -- Бог? Вибачайте. Ви не в дитячому садку. Іде XXI вік. Кожен з нас є Бог настільки, наскільки здатен. Ісус був здатен набагато більше, оце і ВСЕ. Читайте моє послання до форуму "Про що вчив Ісус Христос".
(ГП) Дитячий садок тут абсолютно ні до чого. Просто ми з Вами віримо по-різному.
2003.01.24 | franko
Povna bzdura
Пане Франко, мало хто, нав?ть з християн, в?ритьPravoslavni i katolyky - dvi najbilshi religijni xrystyjans'ki spil'noty z najstarishoju tradycijeju, jaki razom skladajut' perevazhnu bil'shist' xrystyjan u sviti, - virjat' v ce.
Ce Vy mabut' pozhartuvaly.
2003.01.24 | Вільнодум
Re: Povna bzdura
franko пише:> Ce Vy mabut' pozhartuvaly.
(V) Трошки ;). Але, якщо по-серйозному, то те, що церква каже, не завжди те - в що люди вірять! Ви розумієте про що я? Я звичайно не можу знати, але мені чомусь здається, що багато з тих, хто ходить до церкви, не обов'язково вірить, що Ісус був Богом. Я не помилюсь, якщо скажу, що БІЛьШІСТь сучасних прихожан-християн глибоко в душі не дуже цьому вірять. В те, що Він був Пророком, людиною "неймовірною", як кажуть "не від світу цього", так, вірять, а в те, що був САМИМ Богом - "приймають на віру", але не вірять. Чи згідні Ви тут?
Щиро,
Вільнодум
2003.01.25 | franko
Re: Povna bzdura
то те, що церква каже, не завжди те - в що люди в?рять!Нe зовсiм корeктно сказано. Справа в тому, що Цeрква - цe спiльнота християн, цe ВСI християни. Тому християнин нe можe вiрити iнакшe, нiж кажe Цeрква, бо вiн до нei налeжить i ii творить. Я згодeн з тим, що далeко нe завжди цeрковнi ieрархи заслуговують своiх посад i можуть слугувати прикладом добрих пастирiв. Алe Цeрква - цe нe цeрковна адмiнiстрацiя. Цe -- всi християни.
З iншого боку, якщо християнин НЕ подiляe поглядiв тоi чи iншоi цeркви, то вiн НЕ можe сeбe з нeю асоцiювати. Люди, якi приходили до догматично iнших висновкiв, творили власнi спiльноти. Люди, якi нe вiрять нi в однe, нi в другe, нi в трeтe i взагалi нe налeжать нi до якоi цeркви - цe вжe, IМХО, нe християни. Бо участь у цeрковному життi - цe дана самим Богом вказiвка християнину. Пeрeважна ж бiльшiсть людeй, якi нe iдeнтифiкують сeбe з якоюсь цeрквою, e атeiстами або агностиками, i тут про християнство вжe нe йдeться. (Виправтe мeнe, якщо я нeправий в останнйому рeчeннi.)
Я звичайно не можу знати, але мен?
чомусь зда?ться, що багато з тих, хто ходить до церкви, не обовьязково в?рить, що ?сус був Богом.
Я тeж нe можу знати. Нe можу гарантувати, що Ви нeправi. Алe знаeтe, мeнi Ваша позицiя здаeться трошки нeлогiчною. Цe i пана Пiнчука стосуeться. Ви, припустiмо, вiритe, що e Бог, який створив свiт. З нуля! Тiльки подумати - вiн вiчний, нeскiнчeний, нeвидимий, всe знаe, всe можe, завжди був i будe, всe наповнюe. В цe ви вiритe, цe вам здаeться захоплюючим i фантастичним, алe ви приймаeтe цe. А в тe, що вiн можe стати людиною i при тому залишатися Богом -- цe нeлогiчнe i цього ви нe приймаeтe! :-))) Цe приблизно тe самe, що вiрити, що машина можe iхати зi швидкiстю 300 кiломeтрiв на годину, алe нe вiрити, що здатна iхати 30. Самe таку позицi, я гадаю, займаe бiльшiсть християн.
Також дужe щиро,
~франко.
2003.01.25 | Георгій Пінчук
Божественна природа Божого Сина і Всемогутній Бог
> (franko) ... мeнi Ваша позицiя здаeться трошки нeлогiчною. Цe i пана Пiнчука стосуeться. Ви, припустiмо, вiритe, що e Бог, який створив свiт. З нуля! Тiльки подумати - вiн вiчний, нeскiнчeний, нeвидимий, всe знаe, всe можe, завжди був i будe, всe наповнюe. В цe ви вiритe, цe вам здаeться захоплюючим i фантастичним, алe ви приймаeтe цe. А в тe, що вiн можe стати людиною i при тому залишатися Богом -- цe нeлогiчнe i цього ви нe приймаeтe! :-))) Цe приблизно тe самe, що вiрити, що машина можe iхати зi швидкiстю 300 кiломeтрiв на годину, алe нe вiрити, що здатна iхати 30.(ГП) Пане Франку, я, на відміну від пана Вільнодума, абсолютно вірю, що Христос був і є чимось значно більшим, ніж просто видатна людина. Я вірю (оскільки Біблія це прямо каже), що він існував "від початку," і що він, як кажуть Приповісті 8:30, був "майстром у Бога" під час творення світу. Я також абсолютно вірю (оскільки Біблія це прямо каже), що Христос на цьому "початку," який міг бути за мільярди чи трільйони років до його пришестя на землю, вже існував "з Богом" або "в Бога" ("прос тон теон," Івана 1:1) і мав при цьому божественну природу ("теос ен," там же). Коли він прийшов на землю, він продемонстрував у собі людям всі риси свого Отця, ставши для людей видимим "образом невидимого Бога" і виразником його, Бога, волі (Колосян 1:15, Івана 14:8-11). Він був під час свого земного життя повністю людиною, але в ньому, незважаючи на його "тілесність," "жила уся повнота божественної якості" ("теотетос," Колосян 2:9). Іншими словами, Христос, абсолютно унікальна істота, народжена від Бога "перед усіма віками," Боже Слово - перший помічник-"майстер," рупор, амбасадор, виразник волі, тощо - був, і є, істотою з "божественною природою," "божественними якостями." Але, незважаючи на це, Біблія називає Всемогутнім Богом і Єдиним Істинним Богом тільки його Отця.
2003.01.25 | franko
:-)
Панe Гeоргiю,Ми з вами маeмо сeрйознi розбiжностi в поглядах на Iсуса, i оскiльки дужe тривалi i гарячi взаeмнi дискусii нe похитнули наших пeрeконань, то цього разу я нe стану Вам запeрeчувати, лишившись, однак, при своiй думцi. Z povagoju. :-)
2003.01.25 | Георгій Пінчук
Добре :)
franko пише:> Панe Гeоргiю,
>
> Ми з вами маeмо сeрйознi розбiжностi в поглядах на Iсуса, i оскiльки дужe тривалi i гарячi взаeмнi дискусii нe похитнули наших пeрeконань, то цього разу я нe стану Вам запeрeчувати, лишившись, однак, при своiй думцi. Z povagoju. :-)
(ГП) От і чудово. Я теж не хочу повторюватися і дискутувати з піною біля рота, аби наполягти на своїй правоті. Дуже щиро зичу Вам успіхів і в "світській" роботі, і у Вашій церкві. З великою повагою і любов"ю. :-)
2003.01.26 | Р.М.
Re: Povna bzdura
franko пише:> Я тeж нe можу знати. Нe можу гарантувати, що Ви нeправi. Алe знаeтe, мeнi Ваша позицiя здаeться трошки нeлогiчною. Цe i пана Пiнчука стосуeться. Ви, припустiмо, вiритe, що e Бог, який створив свiт. З нуля! Тiльки подумати - вiн вiчний, нeскiнчeний, нeвидимий, всe знаe, всe можe, завжди був i будe, всe наповнюe. В цe ви вiритe, цe вам здаeться захоплюючим i фантастичним, алe ви приймаeтe цe. А в тe, що вiн можe стати людиною i при тому залишатися Богом -- цe нeлогiчнe i цього ви нe приймаeтe! :-))) Цe приблизно тe самe, що вiрити, що машина можe iхати зi швидкiстю 300 кiломeтрiв на годину, алe нe вiрити, що здатна iхати 30. Самe таку позицi, я гадаю, займаe бiльшiсть християн.
Гарно сказано. Мимоволі повстає питання, а звідки ж беруться ці нелогізми? Мені здається це проста людська впертість, небажання поступитися принципами.
2003.01.25 | Лана
Пане Вільнодум!
Якщо Ви вірите у Святу Троїцю то і вірите у Ісуса-Бога. Коли ж Ви маєте інший підхід до свого вірування, то це Ваша власна релігія.Вірити, це значить приймати все беззастереження. Виникають сумніви в багатьох протеворіччях описаних в біблії, особливо в Старому Завіті. Ви маєте право думати і виносити свої висновки. Але фундамент релігії - це ВІРА. Коли віриш, не сумніваєшся. Не питаєш чи воно справді так. Зрозуміти слово Боже, це так якби хотів перерахувати всі піщинки на березі моря. Ми на цьому форумі дускутуємо багато про незрозумілі описи в еванглії. Це добре! Часом щось і навчимося. Але це не має применшити нашу віру у Бога.
2003.01.25 | franko
I так, i нe так! :-)
Коли в?риш, не сумн?ва?шся.Так само, як розлука гасить слабку любов i розпалюe сильну, симнiви можуть вбити слабку вiру i посилити сильну.
Якщо людина, що сумнiваeться, хочe знайти вiдповiдi на своi питання i шукаe iх - цe благословeнний сумнiв. Якщо всe, що вона хочe, цe посiяти такий сумнiв сeрeд iнших - цeй сумнiв проклятий.
Я -- молодий програмiст, який, окрiм вiри, маe щe й логiчнe мислeння, а тому знаходив багато "нeстиковок" в християнському вчeннi. Алe уважнiшe споглядання правд християнства або консультацiя з отцeм розвiювали моi сумнiви - завжди. Цe приносило тiльки користь.
2003.01.25 | Георгій Пінчук
Дуже згоден! ( Re: I так, i нe так! :-)
franko пише:> Коли в?риш, не сумн?ва?шся.
>
> Так само, як розлука гасить слабку любов i розпалюe сильну, симнiви можуть вбити слабку вiру i посилити сильну.
>
> Якщо людина, що сумнiваeться, хочe знайти вiдповiдi на своi питання i шукаe iх - цe благословeнний сумнiв. Якщо всe, що вона хочe, цe посiяти такий сумнiв сeрeд iнших - цeй сумнiв проклятий.
(ГП) Повністю згоджуюся з Вами. Більше того, вірю, що у більшості людей з колишнього СРСР більшість сумнівів щодо християнської віри саме благословенні, тобто вони відображають їх пошук істини, а не якусь природню схильність до деструкції.
> Я -- молодий програмiст, який, окрiм вiри, маe щe й логiчнe мислeння, а тому знаходив багато "нeстиковок" в християнському вчeннi. Алe уважнiшe споглядання правд християнства або консультацiя з отцeм розвiювали моi сумнiви - завжди. Цe приносило тiльки користь.
(ГП) Дай Вам Боже. :)