Аборти
02/16/2003 | Георгій Пінчук
Сьогодні вранці у нашому місцевому Залі Царства була лекція на тему, "Чи ти цінуєш життя так, як його цінує Бог?" Зокрема, там говорилося про аборти. Мене просто жахнуло, скільки в світі робиться абортів. Щороку реєструється приблизно 30 мільйонів штучних припинень вагітності. Лікарі і соціологи вважають, що ще приблизно стільки ж абортів робиться без реєстрації. Таким чином, загальна цифра досягає 60 мільйонів абортів на рік, тобто вона більша, ніж населення Франції чи Великобританії і приблизно дорівнює насенню об'єднаної Німечини чи Аргентини. Ця цифра також приблизно дорівнює числу жертв Другої Світової війни за шість років її ведення. Чи хтось знає, скільки абортів робиться щороку в Україні, і який розподіл причин абортів? --ГП
Відповіді
2003.02.17 | Георгій Пінчук
Невже таки ніхто нічого про ситуацію в Україні не знає? (-)
2003.02.18 | Kohoutek
Павутиння знає все
http://gender.ntu-kpi.kiev.ua/web_ukr/bibo/statistics_ru.html:В Украине в начале 90-х годов услуги по планированию семьи, сохранению репродуктивного и сексуального здоровья были мало доступными. Как следствие, в 1995 году зарегистрированы неудовлетворительные показатели репродуктивного здоровья: высокая материнская смертность (32,3 на 100 тыс. родившихся живыми), высокая смертность новорож-денных (14,7 на 1000 родившихся живыми), высокая доля невынашивания беременности (10%), увеличение количества бесплодных брачных пар (около 1 млн.) и много абортов (627 081, или 49,5 на 1000 женщин детородного возраста). Фактически аборт стал в Украине основным методом планирования семьи.
...
Благодаря совершенствованию законодательной базы осуществлены мероприятия, направленные на улучшение здоровья детей и сохранение репродуктивного здоровья, удалось изменить ситуацию к лучшему. Начиная с 1995 года число абортов и их частота, как среди девочек, так и девочек-подростков уменьшилась. В частности, в 1995 году среди девочек до 14 лет было зарегистрировано 317 абортов (0,17 на 1000 детей), в 1998 году 236 (0,12 на 1000 детей), а в 1999 году - 213 (0,11 на 1000 детей), среди девочек-подростков в возрасте 15 - 17 лет - соответственно 20 512 (19,0%), 12 901 (11,9%) и 10 857 (9,8%).
http://www.everyday.com.ua/UAstats/med_abort.htm:
1985 1990 1995 1996 1998 1999
Количество абортов, тыс.
1179 1019 740 687 525 496
С 1988 года в общее количество абортов включаются мини-аборты, то есть аборты в ранние сроки беременности, которые проведены методом вакуум-аспирации
Источник: Статистичний щорічник України за 1999 рік / Держкомстат України; За ред. О.Г.Осауленка. – К.: Техніка, 2000
2003.02.27 | Марко
Cитуація в Україні різна
Є багато й абортів, особливо серед молоді, що не сформувавшисьвступають в статеве життя не готовими до цього.
З іншого боку загальний рівень медичних працівників такий, що дитяча смертність при народженнях і до одного року життя через родові ускладнення складає в деяких областях до 5%-9%. А це в свою чергу породжує страх і додаткові аборти.
Досить сумна справа. Церкви ж ще не "вміють" започаткувати публічну пропаганду юнацької цнотливості для зменшення проблем СНІДу і абортів.
М.
2003.02.28 | Георгій Пінчук
А чи є молодіжні організації...
... при українських церквах, які пропагували б дошлюбну статеву абстиненцію, подружню вірність, тощо? Тут у США є такі молодіжні групи і при окремих (переважно протестантських) церквах, і міжденомінаційні, наприклад "Campus Crusade for Christ." Вони регулярно влаштовують вечори-бесіди, концерти, і т.д. Звичайно, скептики можуть сказати, що ніякого ефекту їх робота все рівно не має - частота розлучень у США майже 50%, абортів робиться дуже багато, процвітає прихована - а в деяких місцях і відверта - проституція, тощо. Але все-таки серед молоді є певний прошарок дуже переконаних у євангельських принципах людських стосунків, причoму їх не так вже й мало, і їх кількість повільно, але невпинно збільшується. --ГП2003.02.28 | Franko
В нас в Домiнiканах - рeгулярно
Нормальнi просунутi отцi розмовляють з молоддю i до всього того закликають. "Проблeма" в тому, що люди, якi туди ходять, вжe в тому i так пeрeконанi (Галицька молодь дужe рeлiгiйна); зусиль по "конвeртацii" щe "нe сконвeртованих" я нe бачив. Скоршe вдосконалюються вжe наявнi знання i пeрeконання.Клeiли в нас колись по трамваях заклики до дошлюбноi чистоти, алe з них пeрлися навiть тi, хто за, настiльки нeякiсно вони були зроблeнi.
2003.02.28 | Марко
Re: А чи є молодіжні організації...
Георгій Пінчук пише:> ... при українських церквах, які пропагували б дошлюбну статеву абстиненцію, подружню вірність, тощо?
Мало. В середовищі церков з пропагандою цього мабуть нема проблем. Іноді такі зустрічі намагаються проводити, але питання в тому, що суспільство не надає відповідну трибуну для таких груп. Наприклад ректори університетів забороняють проведення зустрічей на території студентських містечок, де релігійні молодіжні групи освічували б стосовно питань цнотливості-абортів, СНІДУ, паління-раку-туберкульозу і іншого непотрібу для молоді. Такі речі варто дискутувати не на вулиці, а в аудиторіях.
Звичайно є виключення, але загальна тенденція така.
>Тут у США є такі молодіжні групи і при окремих (переважно протестантських) церквах, і міжденомінаційні, наприклад "Campus Crusade for Christ." Вони регулярно влаштовують вечори-бесіди, концерти, і т.д.
Можливо їм варто спробувати приїжджати та обмінюватись досвідом з подібними групами в Україні.
> Але все-таки серед молоді є певний прошарок дуже переконаних у євангельських принципах людських стосунків, причoму їх не так вже й мало, і їх кількість повільно, але невпинно збільшується.
Доречним булоб, якби наприклад всі церкви в Україні разом започаткували серйозну кампанію несприйняття паління. Але потрібно знати, як це починали в США з участю активістів цього руху з цекровного середовища в США. В Україні зараз страшна пошесть
молодіжного паління (на жаль здебільш цигаркових продуктів американських компаній) і за незалежними дослідженнями близько 90% хлопців та 60-70% дівчат віком 16-20 палять регулярно.
Однозначно до заборони паління в публічних місцях, як це зробили в
Нью-Йорку потрібні серйозні зусилля і праця.