Міжконфесійні контакти та удавані збори форумників
03/08/2003 | Горпина Пінчук
Спочатку мені хотілося поставити просто загальну тему про міжконфесійні стосунки, про переговори між керівниками цих конфесій. Так би мовити, академічне та наукообразне питання. Але потім я спробувала уявити, як би було, якби на "круглий стіл" зібралися б форумники. І мені стало смішно та весело і солідна тема розтанула як морозиво влітку. У моєму уявленні жваво займає місце хлопчина Франко, підтюпем біжить племінник, щоб не зайняли його місце та готовиться за звичкою модерувати бесіду, сурово поглядає на усіх мудрий дід Анатолій, серйозно виглядає Ортодокс, перед яким лежить Біблія, гостро зиркає у боки Вільнодум, очі якого так і світяться вільною сміливою лумкою, я мабуть буду сидіти у чадрі, косячи під представницю Сходу, адже колись жила у Східній Україні, щоб не взнали та не напали Аугусто зі сподвижниками . Однак цікаво ще, якщо треба буде написати дикти перед кожним і написати релігійні напрями. Тоді мені все-таки доведеться гордо виставити "Горпина Пінчук, атеїзм". А як напишуть інші? Спробую вгадати: Георгій Пінчук, Свідки Єгови, Ортодокс, (ортодоксальне) християнство, Франко, християнство, Анатолій, ??, Вільнодум, ??, Когоутек, науковий атеїзм, Аугусто, християнство. Чи не так? Якщо кого забув, вибачайте і додавайте.
Відповіді
2003.03.09 | Георгій
Re: Міжконфесійні контакти та удавані збори форумників
>цікаво ще, якщо треба буде написати дикти перед кожним і написати релігійні напрями. Тоді мені все-таки доведеться гордо виставити "Горпина Пінчук, атеїзм". А як напишуть інші? Спробую вгадати: Георгій Пінчук, Свідки Єгови (...)(ГП) Я б не згодився ставити переді мною таку табличку. По-перше, я не член організації Свідків Єгови і не говорю від їх імені. По-друге, хоч я поділяю деякі їх погляди щодо біблійної герменевтики (тлумачення тих чи інших термінів, свідчень, пророцтв тощо), інші їх погляди я не поділяю. Наприклад, я проти ворожнечі Свідків з тринітаріанцями, категорично не згоден, що всі, хто пропагує іншу, не-Свідківську інтерпретацію Біблії, є тим самим співучасниками гріхів "Великого Вавілону." Я значно більш терпимий до інших і інклюзивний. Якщо Ви вже так наполягаєте на табличці, я б згодився просто на табличку з моїм власним іменем.
2003.03.10 | Горпина Пінчук
Ну напиши хоч щось, благаю
Виявляється, ти не відносиш себе до жодної з конгрегацій. Десь у статті так і було написано, що в Україні дуже багато зараз таких віруючих-одинаків, які не пристають до жодної з конгрегацій, а вивчають Біблію наодинці з Богом. От у мене зараз знйомий, влітку пив і двічі хотів вішатися, а зараз зайнявся вивченням Біблії, кинув пити і трохи взявся за розум. Хоча природну агресію він ще поки не зміг перебороти . Так він поставив Біблію у себе на роботі в каптьорці на полиці і читає потроху, чи запевняє себе, що читає. Тут до речі постає таке побічне питання: яке відношення до Біблії є прийнятним, чи можна її вивчати походя, майже в туалеті чи треба зібратися і вивчати її у кабінеті. От як читає Біблію племінник, де не попадя, у кабінеті, на канапі з чаєм? Це для мене питання цікаве, бо я хоч і не маю поваги конкретно до Біблії, але маю її до інших книг і мені цікаві стандарти поваги до Книги, які поширені суспільством, чи збігаються тут мої думки з думками товариства.Так от, цей одинак вивчає собі Біблію у скроні. Але у церкву (традиційну) таки ходить інколи, допомагає ченцям. Тільки каже, що є чорні церкви, а є гарні. Від гарних у нього якісь просвітлення і полегшення. Як відомо, племінник відвідує теж традиційну церкву. Тож хіба не можна написати на дикті: християнство, чи хоча б віра у Бога Яхве, святого духа та їх сина Ісуса, божествену істоту, але не Бога.
Вільнодум та Анатолій можливо напишуть "Оріянство", це я бачу з останніх постингів. Хоч чесно кажучи до відвідувань цього форуму я взагалі про таку релігію не чула. Та ідея створити (відновити) українську релігію та вигнати за її допомогою релігії юдеїв та християн мені подобається. Так ми принаймні почнемо міркувати своїм розумом. А звідси і до мого улюбленого Атея недалеко. Та все таки я гадаю (та мабуть і історія доводить), що національний характер того чи іншого явища, не тільки релігії, ще не гарантує того, що це явище гарне. Можливо шанси на це будуть вище ніж у занесеного. Бо привнесене може мати сенс у закабалінні нації, її підкорення цьому чужому та його носіям. Чи не тому в Україні єврейство позахоплювало багато позицій і плюндрує Україну та її жителів, де тільки можна, дурить її, збагачуєтиься за рахунок її жителів, вішає лапшу на вуха. Та це пішло широким фронтом мабуть від Великої Жовтневої революції, бо до того мабуть все таки єврейство не мало великого впливу на суспільне життя в Росії.
2003.03.10 | Георгій
Де і як читати?
Горпина Пінчук пише:> Виявляється, ти не відносиш себе до жодної з конгрегацій. Десь у статті так і було написано, що в Україні дуже багато зараз таких віруючих-одинаків, які не пристають до жодної з конгрегацій, а вивчають Біблію наодинці з Богом. От у мене зараз знйомий, влітку пив і двічі хотів вішатися, а зараз зайнявся вивченням Біблії, кинув пити і трохи взявся за розум. Хоча природну агресію він ще поки не зміг перебороти . Так він поставив Біблію у себе на роботі в каптьорці на полиці і читає потроху, чи запевняє себе, що читає. Тут до речі постає таке побічне питання: яке відношення до Біблії є прийнятним, чи можна її вивчати походя, майже в туалеті чи треба зібратися і вивчати її у кабінеті. От як читає Біблію племінник, де не попадя, у кабінеті, на канапі з чаєм?
(ГП) Радий за Вашого знайомого, думаю, що він на правильному шляху. Щодо одинацтва, правда, я не вважаю, що це добре. Біблю треба читати і самому, і разом з кимось, бажано з тими, хто має хороший досвід проповідництва Доброї Звістки. Такі люди є в усіх християнських церквах. Щодо моєї методики читання: вдома я читаю на канапі з чаєм (або кавою) - якщо в будній день, то рано вранці, десь між 5:30 і 6 годиною, а якщо у вихідний, то в другій половині дня, ближче до заходу сонця, після того, як зроблені домашні справи (прибирання, похід ко крамниці тощо), але не зовсім на ніч. Також дуже люблю читати на дворі, якщо погода дозволяє. Ми маємо за будинком подвір'я, де перед басейном стоїть невеличка гойдалка (два крісла на ланцюгу); Леся і я дуже любимо читати в цій гойдалці раннім вечором суботи і неділі. Крім цих самостійних студій, я один раз на тиждень читаю Біблію разом з моїми друзями-Свідками. Вони приходять до мене на роботу після закінчення офіційного робочого дня (як правило одна людина, іноді двоє), і ми читаємо і обговорюємо певний розділ Біблії десь 20-25 хвилин. Обов'язково аналізуємо зв'язок даного фрагменту з іншими, використовуючи перехресні ссилки, а також стараємося висати цей фрагмент у загальний біблійний контекст. Нарешті, в неділю у Залі Царства Свідків Єгови завжди проходить аналіз тієї чи іншої статті з журналу "Вартова Башта." Ці статті завжди присвячені тій чи іншій практично важливій темі і містять десятки чи й сотні ссилок на біблійний текст. Я не дуже регулярно відвідую ці розбори публікацій ВБ, але іноді відвідую. Це дуже цікаво, тому що можна почути коментарі дуже різних людей (від 5-6-річних дітлахів до сивих старійшин, і представників усіх соціальних прошарків).
>Це для мене питання цікаве, бо я хоч і не маю поваги конкретно до Біблії, але маю її до інших книг і мені цікаві стандарти поваги до Книги, які поширені суспільством, чи збігаються тут мої думки з думками товариства.
> Так от, цей одинак вивчає собі Біблію у скроні. Але у церкву (традиційну) таки ходить інколи, допомагає ченцям. Тільки каже, що є чорні церкви, а є гарні. Від гарних у нього якісь просвітлення і полегшення. Як відомо, племінник відвідує теж традиційну церкву. Тож хіба не можна написати на дикті: християнство, чи хоча б віра у Бога Яхве, святого духа та їх сина Ісуса, божествену істоту, але не Бога.
(ГП) Проти цього я б не заперечив.
> Вільнодум та Анатолій можливо напишуть "Оріянство", це я бачу з останніх постингів. Хоч чесно кажучи до відвідувань цього форуму я взагалі про таку релігію не чула. Та ідея створити (відновити) українську релігію та вигнати за її допомогою релігії юдеїв та християн мені подобається. Так ми принаймні почнемо міркувати своїм розумом. А звідси і до мого улюбленого Атея недалеко. Та все таки я гадаю (та мабуть і історія доводить), що національний характер того чи іншого явища, не тільки релігії, ще не гарантує того, що це явище гарне. Можливо шанси на це будуть вище ніж у занесеного. Бо привнесене може мати сенс у закабалінні нації, її підкорення цьому чужому та його носіям. Чи не тому в Україні єврейство позахоплювало багато позицій і плюндрує Україну та її жителів, де тільки можна, дурить її, збагачуєтиься за рахунок її жителів, вішає лапшу на вуха. Та це пішло широким фронтом мабуть від Великої Жовтневої революції, бо до того мабуть все таки єврейство не мало великого впливу на суспільне життя в Росії.
(ГП) Євреї традиційно дуже згуртовані люди, родинні, допомагають один одному. Це їм дуже допомагає. Але взагалі це окрема тема.
2003.03.10 | Вільнодум
Re: Ну напиши хоч щось, благаю
Горпина Пінчук пише:> Вільнодум та Анатолій можливо напишуть "Оріянство", це я бачу з останніх постингів. Хоч чесно кажучи до відвідувань цього форуму я взагалі про таку релігію не чула. Та ідея створити (відновити) українську релігію та вигнати за її допомогою релігії юдеїв та християн мені подобається.
(V) ОРІЯНСТВО - це термін, який видумав Микола Пономаренко. Дивіться:
http://www.mykola.com/orianity/orianity1.html
Оріянство - не релігія, а "шлях" до Української духовності. Якщо можна так сказати, то Оріянство - це науковий МЕТОД ПОШУКІВ Української духовності. До приходу на Україну юдо-християнства ми не мали "релігії". Ця концепція не існувала. Але ми були високо-духовним народом, для якого духовність була частиною Способу Життя.
2003.03.10 | ПоручікЪ Красной Арміі
Re: Ну напиши хоч щось, благаю
Вільнодум пише:> Оріянство - не релігія, а "шлях" до Української духовності. Якщо можна так сказати, то Оріянство - це науковий МЕТОД ПОШУКІВ Української духовності. До приходу на Україну юдо-християнства ми не мали "релігії".
О, і тут наука. Інтєрєсно, куда смотріт Гура?
>Ця концепція не існувала. Але ми були високо-духовним народом, для якого духовність була частиною Способу Життя.
Ага, як счас помню!
2003.03.11 | Анатолій
Відо-Вістичне Православ"я Русі-України (-)
Тобто незабруднене юдео-християнством Православ"я - культурна, філософська, наукова та релігійна концепція праукраїнців.З повагою, Анатолій