МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Читаймо більше цікавого

09/16/2003 | Шевченко
Подаю цікавий сайт нової цікавої газети. Особливо прочитайте Сторінку Новин, яка міститься з правого боку. Відкрийте " А Будда родом з України". Тут знайдете цікаві звідомлення про Галілею та її народ.

http://observer.sd.org.ua/

Відповіді

  • 2003.09.16 | Георгій

    Особливо цікаво, що "Назарет" походить від "назирати..."

    Gimme a break... :( :( :(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.09.16 | Анатолій

      Це коли відсутні знання, пане модератор!

      І нічого з цим не поробиш, бо в Старквілі зі знаннями сутужно.
      1. Біблійне місто Назарет насправді називається Нацрет.
      2. В Ізраїлі сьогодні тих, хто сповідує Ісуса називають нацреями.
      3. Назорей - це є возвеличений, розумний... і ця назва походить від Явсеїв (грецькою -Ессеїв), яких великі філософи минулого називали предтечею вчення Христа. І Ісус, і Іван, та їх батьки, як відомо, були Явсеями. І як відомо, галилеяни були орійцями і сповідували Відо-Вістичне Православ"я, орійське вчення, яке потім стали називати вченням Явсеїв (Ессеїв).
      Невже це нікому не є зрозумілим. Це ж елементарно, але не для Старк-села.Мабуть села, де всі п"ють старку.(джок для Юрка, бо не зрозуміє).
      Анатолій
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.09.16 | Георгій

        Re: Це коли відсутні знання, пане модератор!

        Анатолій пише:
        > (...) Біблійне місто Назарет насправді називається Нацрет.
        (ГП) Так! Але на тому сайті, що пані Шевченко на нього навела посил, написано, що Назарет називається Назарет, і ця назва походить від українського дієслова "назирати." Знаєте, так можна взагалі з чого завгодно викрутити українське коріння. Наприклад, можна сказати, що місто Антананаріве в Мадагаскарі походить від українського імені Антон і слова "рів" чи "рівчак."

        > 2. В Ізраїлі сьогодні тих, хто сповідує Ісуса називають нацреями.
        (ГП) Так. Його повне ім'я було Йошуа (чи Єгошуа) бін Юссеф га-Ноцрі, тобто Ісус, син Йосипа, з міста Назарета (Ноцрета).

        > 3. Назорей - це є возвеличений, розумний... і ця назва походить від Явсеїв (грецькою -Ессеїв), яких великі філософи минулого називали предтечею вчення Христа. І Ісус, і Іван, та їх батьки, як відомо, були Явсеями. І як відомо, галилеяни були орійцями і сповідували Відо-Вістичне Православ"я, орійське вчення, яке потім стали називати вченням Явсеїв (Ессеїв).
        (ГП) Не тільки вони - назореєм ("возвеличеним") був ще за вісімсот років до них староєврейський герой Самсон, і інші герої і пророки, що їх згадує Біблія.

        > Невже це нікому не є зрозумілим. Це ж елементарно, але не для Старк-села.Мабуть села, де всі п"ють старку.(джок для Юрка, бо не зрозуміє).
        (ГП) На жаль... старки в нас нема... :( :( :(

        > Анатолій
        --Георгій
      • 2003.09.26 | Марко

        Re: Це коли відсутні знання, пане модератор!

        Тут нема нічого дивного. Видається так, що пан Георгій перебуває в полі сильного жидівського впливу (можливо, у нього найкраші друзі-жиди, чи дружина жидівка.) В жидівських громадах США- педерастія як тенденція до біологічного винародовлення є вельми поширеним явищем, що й відбивається на темах переважної більшости популярних телепередач, створювачами котрих на 99 відсотків є жиди.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.09.26 | Георгій

          Прохання

          Пане Марку-другий, будь ласка, змініть Ваш нік. Ми вже маємо на форумі пана Марка, який пише зовсім не так, як Ви (і за змістом, і за стилем). Йому, мабуть, неприємно, що хтось інший підписується його іменем.

          Щодо Ваших припущень, то вони не вірні. Я маю друзів і серед жидів (євреїв), і серед не-жидів (не-євреїв). Моя дружина православна українка з Волині, а телевізійних передач про гомосексуалістів я ніколи не дивлюся.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.09.26 | Марко

            Re: Прохання

            Мені вельми приємно, що мої припущення не збулися. Проте ж щось, що підрубало ваш український стрижень і штовхає вас в царину дегенеративних тем.
            Щодо підпису Марко, то я тут маю право першородства, прийшовши на Майдан ще рік тому.
            А взагалі добре було б, щоб ми пам"ятали, навіщо виступаємо на цьому вічі. Лише для утвердження укр. духу. Тоді б Окуджавині опуси не поміщалися б тут.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.09.26 | Георгій

              Re: Прохання

              Марко пише:
              > Мені вельми приємно, що мої припущення не збулися. Проте ж щось, що підрубало ваш український стрижень і штовхає вас в царину дегенеративних тем.
              (ГП) Абсолютно нічого мого українського стрижню не підрубало. Я народився українцем і помру українцем, з коренем, стрижнем, стеблом, листям і всім іншим на своїх місцях. А теми, які я піднімав, на мою думку зовсім не є дегенеративними. Я дійсно останнім часом багато думаю про те, що таке для християнина Біблія, чому вона нас насправді вчить, і чи не створюємо ми собі самі такого Бога, який нам подобається, вихоплюючи з БІблії ті чи інші "зручні" цитати і виправдовуючи ними наші особисті неприязні, забобони і страхи-фобії. Я також часто роздумую про те, що таке ідеальний людський шлюб, чому так багато шлюбів нещасливі, і т.д., і як бути тим, хто через деякі свої нестандартні риси, дивацтва не може знайти собі ідеальної пари. Нарешті, одна з моїх думок, яка спонукнула мене на деякі дописи, це думка про толерантність суспільства до "статевих меншин" (наприклад, гомосексуалів) як показник загальної доброти, людяності, м"якості суспільства, відсутності в ньому накопиченого зла (саме під таким кутом зору я порівнюю, наприклад, Україну і Голандію). Якщо Ви вважаєте все це дененеративними темами - це Ваше право, але я з цим не згоджуся.

              > Щодо підпису Марко, то я тут маю право першородства, прийшовши на Майдан ще рік тому.
              (ГП) А інший п. Марко, як мені здається, ще раніше...

              > А взагалі добре було б, щоб ми пам"ятали, навіщо виступаємо на цьому вічі. Лише для утвердження укр. духу. Тоді б Окуджавині опуси не поміщалися б тут.
              (ГП) Я гадаю, що ми повинні обговорювати різноманітні теми, які стосуються людської релігії та духовності, при цьому роблячи наголос на тих з них, які особливо актуальні для України і українців. Булат Окуджава, хоча й був російським поетом, написав багато цікавих, глибоких віршів і пісень, які дають багато матеріалу для роздумів саме на ці актуальні, важливі для нас, українців, теми.
    • 2003.09.16 | Шевченко

      Re: Особливо цікаво, що "Назарет" походить від "назирати..."

      Все щ цікавіше ніж Ваші сексуальні теми. Робите з хворих людей здоровими, та ще і обстоюєте їхнє каліцтво. Цікавтеся чимось більшим ніж своїми бабтистами та свідками єгови.
    • 2003.09.16 | Мінор

      Можна сміятись не думаючи, а можна замислитись

      Чому у різних кінцях світу, у різних мовах, і у різних культурах спостерігається однокореневі слова?

      Гали - давній народ, що мешкав на території Франції
      Галіція - Північно Західна Іспанія
      Галичина - Західна Україна
      Галілея - Північно-Східний Ізраїль

      Сюди ж можна віднести українське місто Галич і російське місто "Галіч"

      Давайте посміємося - а нащо думати? Випадковість. Адже іврит, українська, російська, французька і іспанська так подібні :-)
      А якщо подумати, так може і справді подібні, бо мають в основі одну мову. Тоді що ж на тій мові означає те слово з коренем "гал"?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.09.16 | Анатолій

        Re: Можна сміятись не думаючи, а можна замислитись

        Щодо кореня "гал", то я знаю дещо таке, що зовсім не вписується у будь-яку концепцію християн чи гомосексуалістів.
        ГАЛом називали Мойсея на початку першого тисячоліття но нового літочислення юдейські равини, і знаючи, що це слово у санскриті означає чорний (сіро-синій), бо Крішну саме змальовують таким, ототожнювали Мойсея з Крішною. Але пізніше равини відійшли від цього і відділили Крішну від Мойсея, а потім про Крішну і забули. Але Мусія поки що пам"ятають.
        Іще одне цікаве. Равини, це ті, що завинили перед Господом Ра. Це збігається з древньою слов"янською та санскритом.
        Анатолій
      • 2003.09.16 | Георгій

        Я зовсім не проти мислення

        Дійсно, є цілком наукова, обгрунтована гіпотеза, що галли (населення сучасної північної Франції і Бельгії) і галати (старовинне, зараз майже зникле населення півдня Анатолійського півосторва) є фактично одним народом і виникли від того, що кельти під час їх міграції розділилися на дві гілки. Але, пане Міноре, одна річ серйозні гіпотези, а інша річ - гра в слова, типу "Назарет походить від слова "назирати.""
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.09.17 | Мінор

          Але давайте ще трохи побавимось у слова

          Право
          Правильний
          Православ"я
          Правиця
          Праві - правила життя та співіснування з Богами у древніх слов"ян.

          ЗвІсно ж вживання однакового кореню "прав" у всіх перелічених випадках є абсолютно випадковим збігом обставин :-)
          Ну не могли ж християнське вчення на Русі назвати з язичеським коренем у слові :-)

          Розумієте Григорію, там (у минулому) ніхто з істориків не був. Відповідно всю історію можна вважати системою гіпотез і припущень. Більш або менш точно ми можемо визначити хіба вік предмета радіоізотопним методом. Все інше...
          Ну от знайдуть наші нащадки нічний горщик мого сина. А потім ще декілька. І вирішать, що нічний горщик у 20-21 ст. був особливим ківшем для того щоб пити вино :-)
          Але поруч із радіоізотопним методом думаю має право на існуваання метод дослідження гідронімів, топонімів і мови взагалі. Так що мені не смішно, а навпаки ЦІКАВО.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.09.17 | Шевченко

            Re: Але давайте ще трохи побавимось у слова

            Серйозні статті розуміють лише серйозні люди. Дякую за вирозуміння.
            Прошу прочитайте, ні перестудіюйте статтю, яку я подав під заголовком
            "Довга, але цікава стаття...." Бачу що більшіеть краще реагує на пусті
            статті, як от про гомосексуалізм, чи "класичні тріади" та їм подібні. Там де треба думати, а ще і багато читати, це вже не входить в рамки зацікавлення.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.09.17 | Анатолій

              Щодо Православних Богів та назв...

              Панове українці. Знаючи свою історію, віру та народні обряди, можна реконструювати БЕЗЛІЧ слів, які походять від Богів наших.Вчитайтеся но в нижче написану четвірку першобогів і Ви навіть неозброєним оком побачите та почуєте Україну, українську співочу мову, назви тощо.
              З повагою, Анатолій
              ПРАВ. Від імені цієї богині походять такі слова, як ПРАВда (місце Прави), ПРАВило, ПРАВо, ПРАВити, уПРАВління, ПРАВопис тощо. Вже цей список дає змогу зробити висновок про багатофункціональність цієї богині у Пантеоні. Вона очолювала світ ПРАВильних вчинків, дій, думок, шляхів і була покровителем зразу восьми богів, про яких ми поговоримо далі. На санскриті ПРАВгавап’я означає місце походження всього і місце де все розчинюється в кінці свого життя, що відповідає старим українським легендам про божественний світ ПРАВи.
              СЛАВ. Питання про існування цієї богині вчені піднімали неодноразово через те, що вона згадується тільки у Велесовій Книзі. Навіть через постійне християнське винищення пам’яті про Православ’я, в народі і досі збереглися імена власні: В”ячеСЛАВ, БориСЛАВ, РостиСЛАВ, ЯроСЛАВ. В літописі Нестора згадується 103 різних імені з коренем СЛАВ, багато з яких зараз не використовується. Як відомо, ні з одним коренем немає такої кількості імен. Виходячи з цього, приходимо до думки, що богиня СЛАВа очолювала групу богів, відповідальних за царства , в які входили Перун, Лада, Род і Мара. Цих богів люди славили, хвалили, величали, цим богам співали пісні-бажани.
              ЯВ. Богиня, яка очолювала групу кастово-вікових богів, куди входили Хорс, Велес, Світовид та Вій. Про це говориться у Велесовій Книзі, де Світовид відноситься до богині Яви. Періоди життя людини це для нас явлений, дійсний світ. Від імені богині Яви походять слова Явлення, Явити, з’Явитися, що вказує на вірність древніх положень про те, що свята богів супроводжувалися явленнями. Більш того, через цю богиню можна було керувати явищами та законами Природи.
              НАВ. Спочатку, можливо називалася Неяв. Богиня НАВ відповідальна за світ стихій, за неявлений світ, в якому управляють Ярило, Макоша, Стрибог, та Купайла. Але ж чому, все таки, вони є НАВськими богами? Тому, що шторм у водній стихії, ураган у повітряній, землетрус у земній, а пожежа у вогневій проявляються лише періодично. Але потенціал, як можливість існує завжди (неявно). Саме від цієї богині започатковані такі слова та імена як НАВігація, Ісус НАВин. Чехи і зараз НАВою називають могилу.
              Боги шляхів вдосконалення.
          • 2003.09.17 | Георгій

            Re: Але давайте ще трохи побавимось у слова

            Мінор пише:
            > Право Правильний Православ"я Правиця Праві - правила життя та співіснування з Богами у древніх слов"ян. ЗвІсно ж вживання однакового кореню "прав" у всіх перелічених випадках є абсолютно випадковим збігом обставин :-) Ну не могли ж християнське вчення на Русі назвати з язичеським коренем у слові :-)
            (ГП) Ні, це не є випадковий збіг обставин - дійсно, в багатьох народів права сторона і зокрема права рука вважається стороною (рукою) добра, істини, чогось хорошого, а ліва - стороною (рукою) зла, брехні, чогось поганого. В арабів є дуже старий звичай використовувати для гігієни анального отвору тільки ліву руку, щоби не безчестити цим праву. Але назва "православ'я" (наскільки я знаю - я можу і помилятися) не має відношення до правої сторони чи руки. Це калька з грецької назви "орто доксія," що буквально означає "вірне, істинне (а не те, що з правої сторони) славлення (Бога)."

            > Розумієте Григорію, там (у минулому) ніхто з істориків не був. Відповідно всю історію можна вважати системою гіпотез і припущень.
            (ГП) Так! Але є серйозні гіпотези, і є просто висмоктані з пальця (як наприклад походження назви міста Антананаріве від імені Антон і дуже українського слова "рів").

            >має право на існуваання метод дослідження гідронімів, топонімів і мови взагалі. Так що мені не смішно, а навпаки ЦІКАВО.
            (ГП) Має, але це не повинно робитися за принципом "що хочу, те й викручу," тому що тоді вже не цікаво і навіть сумно, тому що НЕЧЕСНО.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.09.26 | Анатолій

              От що не чесно, то справді не чесно....

              Пане Георгію!
              А Ви ніколи не задумувалися над тим, що слову ПРАВОСЛАВ"Я рочків трохи більше, ніж грецькій та юдейській цивілізації разом???????
              Задумайтеся. А то Ви все бавитеся словами...
              Анатолій


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".