Українська Духовна Єдність
10/30/2003 | Вільнодум
Випадково натрапив на цю сторінку, нічого за неї не знав...
http://www.uanews.tv/archives/society/spiritual_unity.htm
але повністю згідний з кожним словом, яке там написане
http://www.uanews.tv/archives/society/spiritual_unity.htm
але повністю згідний з кожним словом, яке там написане
Відповіді
2003.11.02 | Вільнодум
Re: Українська Духовна Єдність
Ця стаття з іменем автора:http://orianity.mykola.com/ponomarenko7.html
2003.11.05 | Анатолій
Re: Українська Духовна Єдність, ДЯКУЮ, пане Миколо!
Як вчив "наш рідний вождь" таварісч Сталін, нація це сукупність лбдей, яких об"єднує спільна мова та кордони.Як вчив парофесор Шаян, нація, це перш за все сукупність людей, які мають власну релігійну ідентифікацію, а вже потім інші ознаки.
Таким чином, ми піддалися силовими методами нав"язаної нам чужої юдо-християнської ідеології, яка за мету ставила перш за все ФІНАНСОВЕ РАБСТВО ВСІХ НАРОДІВ СВІТУ. Згадайте-но середньовічні Китай та Японію. Що цікаво, то це що в цих країнах варна купців та торгівців вважалася за найнижчу і так зберігалося у всі віки, допоки туди не прийшли європейці з християнськими місіонерами, які одразу найнижчу варну зробили найвищою, себто той хто виробляв, ставав вже найнижчим. І отут ми одразу бачимо - і будете давати в борг і самі жити на відсотки, і будете жити у будинках, які не будували і т.д. І що робить Китай та Японія - виганяє місіонерів і забороняє християнство. Ми з цим у 17 столітті не змогли впоратися і впустили цю заразу до України. Великий український вчений Сергій Подолинський ще у 19 столітті критикуючи карло-марківський, себто юдо-християнський, капітал доводив всю його підступність. Але тоді не побачили, не зрозуміли, от від цього сьогодні і маємо проблеми. Але вихід, як я гадаю, є. І він записаний у Велескнизі - і будете славити своїх богів і ваші боги будуть підтримувати вас. Залишилося одне - довести все це до свідомості українців, що я стараюся і робити.
Дякую і Вам за це, пане Миколо.
Анатолій
PS Ну а чи зрозуміють це зазомбовані юдо-християни, то вже їх проблема, але я вважаю за обов"язок донести їм інформацію про це. І той хто має очі - той побачить, а хто має розум, той позбавиться від зомбування. Бажаю вдачі.
2003.11.07 | Анатолій
І це християни, і це патріоти, їм усе по барабану, отакі-то..(-
2003.11.14 | Шевченко
Re: Українська Духовна Єдність. Передрук
Подаю статтю в цілості, а не лише зчепку. Думаю цікаво поговорити на цю тему. В дечому згідний в дечому ні. Будемо розбирати по параграфах.Писатиму лише там де не згідний, або не розумію Ваших підходів до української духовності.
Українська Духовна Єдність
Микола Пономаренко
Людина не може і не хоче жити одна. Вона потребує людського оточення, яке можна описати різними рівнями людських спільнот, серед яких є:
* сім'я
* рідня
* нація
* людство
Для здорового Способу Життя людини УСІ рівні людських спільнот конче потрібні. Найбільш важливим рівнем є рівень нації, тому що він відіграє в розвитку людини найважливішу функцію. Він є тим джерелом, з якого людина отримує свою культуру, цивільність, з якого вона все життя черпає своє натхнення, духовну підтримку, який тримає звязок поколінь, історію, мову, стабільність життя. Всі митці, письменники, композитори, вчені, завжди мали національний початок, без якого творчісь, напевно, взагалі неможлива. Надбання національної культури створює духовний світ людини, передугадує її поведінку, її відношення до собі-подібних. Наприклад, маючи свободу дії, яку дає право на власне життя і власність, людина не буде творити зло своїй сім'ї, роду, нації, людству, бо в цьому немає потреби, і цим можна тільки пошкодити своє власне життя. Вільна людина, на відміну від поневоленої, стає скоріше людиною моральною.
Не тільки українці, а всі нації світу все більше і більше розпорошуються глобально. Люба країну Європи має велику частину своєї нації, яка проживає поза межами простору держави. Останні десятиліття, в звязку з розвитком інтернету і інших технологій звязку, люди однієї нації почали об’єднуватися в глобальні “етно-мережі”, як їх назвав Микола Пономаренко (див. http://www.mykola.com/orianity/orianity6.html). Якість таких об”єднань постійно покращується. Цьому допомагає розвиток технологій і поверненням людей до національних початків життя.
Теперішня Україна є духовно хвора. Її люди не мають духовної єдності ні на Україні, ні поза її межами. Eкономічні чи політичні заходи самі-по-собі не спасуть Україну, якщо вона, перш-за-все, не відродиться духовно! Знаходження шляху духовного відродження – це знаходження відповіді для побудови держави, яка може будуватися тільки єдністю людей.
Що роз"єднує Україну духовно? На це питяння не так важко відповісти. Україна несе багатовікову спадщину поневоленого народу, його рабську ментальність. Це наслідство затуманило розум. Немає світобачення, яке формується національною традицією. Колоніальне наслідство засмітило рідну мову, яка є духовним кодом нації. Втратився національний спосіб життя, власна культурна спадщина. Не напрацьовано достатньо національних мистецьких творів, книжок, картин, скульптур, досліджень, монументів, які створюють “критичну масу” незалежної культури і надзвичайно важливі для виховання нового покоління, національної гордості. Забута історія, міфологія, традиції, обряди, національні символи.
Шевченко -Давайте проаналізуємо ось таке Ваше твердщення-
-----------
Існування в одній країні різних релігійних Церкв не допомагає відродженню духовної єдності. Найбільші Церкви на Україні є християнські, і як такі, проповідують інтернаціональну ідеологію, яка має своєю ціллю світову експансію. Ця ціль є важливіша для церкви за духовну єдність Української нації. Власне, духовна єдність нації навіть не входить до цілей християнської церкви і перечить її доктрині. Інтернаціоналізм християнської Церкви, який є надбанням її початкової структури, яка була створена для інтернаціональних імперій Риму, Візантії, Росії, заважає їй проповідувати дійсно християнське (Христове) вчення. Та це є тема для іншої розмови.
-----------------
Ш- Не згідний , що злом для української духовности є християнська церква. Це не правда, що українська християнська церква перечить доктрині національної єдності. Київська церква стоїть на національному обєднанні свого народу. Проповідує наші традиції, нашу мову, любов до свого народу. Згідний ,що Росія бере вище свої амбіції ніж християнську любов.
---------
Основні причини загибелі народів чи культур були слідуючі:
1. Природні, стихійні зміни, до яких люди не були готові.
-----
2. Інтернаціоналізм ідеологій, чи релігій. Від цього загинули Рим, Візантія, СРСР. Люди по своїй природі не хочуть єднатися в світові системи, а хочуть жити по-сімейному в національній державі, із своєю національною рідною вірою, яка відтворує власне духовне надбання народу.
-----------
Ш- Що ви розумієте під "національною рідною вірою"?
3. Внутрішній баланс державних сил “розбалансовувався” і приводив до влади кримінальну, або просто нерозумну людину, що викликало трагедію і загибель держави.
Для порівняння, приведемо причини стабільності і довгого існування народів чи культур.
1. Спосіб життя народу, який базувався на власній духовній доктрині, або вірі. Духовна єдність нації давала силу переборювати труднощі, і бажання творити власне щасливе життя. Суспільства з духовною єдністю поколінь мали спільність свідомості, світобачення, яку створювала мова, обряди, спосіб підтримання порядку, оборони, будівництва, власні науки, власні культурні надбання нації.
2. Розумне використання природних ресурсів.
3. Соціальна структура, яка базована на гармонії владової, духовної, військової і робітничої частин нації. В такій системі персональна відповідальність гарантована, тому що вона є природною для людини.
--------
Зверніть увагу, що спосіб життя, який пропонується інтернаціональними ідеологіями не приживається серед людей. Спосіб життя в єдності народів і рас, подібно до ідеї життя в Радянськоми Союзі, не приживається, бо перечить природнім законам життя людських спільнот – сім’я, родина, нація. Ідеологія інтернаціоналізму провалилася в Радянському Союзі, і провалюється в США. Вона також провалилась в Християнстві, тому що воно розкололось на Протестанізм (з багатьма фрагментами), Православну Церкву (з багатьма фрагментами), і багато, багато сект. Тут є та сама проблема – відсутність концентрації на національній культурі, без якої, як історія показує, людина не хоче існувати, тому що без неї досягнення щастя стає важким або неможливим.
-----------
Ш- Християнство не провалилося. Так, потворилися різні відхили, але це я рахую як не згода в церковних проводах, а не в самій ідеології християнства.
---------
"Духовна сила нації" породжується її духовною єдністю, або Єдиною Національною Вірою. Віра і релігія не завжди одне і те ж, але взаємозвязані. Без єдиної національної віри сильною нація бути не може. Наприклад, причиною протестанства якраз і було бажання країн створити національні віри і церкви, -- лютеранство для німців, англіканська церква для британців, і.т.д. Сучасний католицизм стримує розвиток в країнах де він існує, бо є інтернаціональним, не дає народам національної духовної єдності. Велика кількість релігійних об"єднань США заважає духовному об"єднанню людей і ослаблює країну, хоча свобода віросповідування має позитивну сторону, як одно із прав людини. Сильною є НЕ та держава, яка має сильну армію, економіку, багато державних послуг і велику казну, яка все контролює, включаючи поведінку своїх громадян, а сильною є держава, яка має Об"єднану Духовну Силу Народу, де людина є вільною і її права захищені.
--------
Ш- Ви знову про ,"національну віру". Яку ж це, підкажіть.
----
Перш за все, Україні потрібна Духовна Єдність. Тому першою реформою має буде створення Української Національної Церкви, яка буде зацікавлена в національній духовній єдності. Об"єднання існуючих церкв буде зроблено державним декретом, який об"єднає всі існуючі церкви в одну і підпорядкує їх Києву, заборонивши їм вклонятися Москві, Істамбулу і Риму! Це буде силове державне примушення церкв служити своєму народу і зупинить їх сварки, які викликані інтернаціональною церковною політикою. Тобто Інтернаціональні церкви будуть перетворені на одну Національну Церкву по “організаційній структурі”. Існуючі церкви самі в цьому зацікавлені і підуть назустріч цьому і не будуть чинити великий опір. Самі ж вони це зробити не здатні, і ніколи не зроблять, в силу своїх інтернаціональних доктрин.
-----------
Ш- Не вірю що буде заборона будь яких релігій.
-------
Ця міра не буде підпорядкуванням церкви державі. Це буде тимчасова міра перебудови існуючих духовних структур в одну цільну, Українську, національну, після чого незалежність церкви буде їй повернена і свобода віросповідування дана, але в країні буде єдина духовна структура.
------
Ш- Про яку ж "свободу віри" іде мова?
-----
Після створення Національної Української Церкви почнеться духовне відродження народу в напрямку духовної єдності. Щось подібне було зроблене в Британії під час королеви Єлізавети, що дало неймовірний поштовх до розвитку і досягненню небувалої могутності Англії, як відомо. Нова духовність, її розвиток, буде натуральним, а не примусовим процесом. Коли Церква стане національною по суті, а не по назві, вона відродить наші національні традиції і обряди і знайде шляхи приваблення людей до духовного національного життя. У Нової Церкви звільняться руки від занять міжусобною церковною війною для занять духовним життям людей України. Вільний національний розвиток цієї інституції змінить і її саму в напрямку відродження і створення більш глибокої Національної Віри.
------
Ш-Британія має різні віроісповідування.
------
Новий Спосіб Життя.
В цому новому суспільстві, де буде відроджуватись духовна єдність нації, як всередині України, так і поза її межами, запанує свобода і права громадянина, які р"яно обороняються державою, почне формуватися нова людина і її спільноти. В межах України цей процес буде йти в напрямку створення способу життя подібного до життя Українського Села. Це трапиться тому, що людей потягне до життя на природі, до близькому контакту з землею, як традиційного Українського. Більшість буде жити в нових спільнотах, але працювати в технологічних, розумових структурах, які в більшості матимуть глобальний характер. Така праця не заважатиме національному спілкуванню, яке матиме складний характер, об’єднуючи місцеві і міжнародні связки українців. Це буде тільки збагачувати персональне життя, і допомагати загальній справі -- національній духовній єдності і економічному успіху.
--------
Ш- Тут також не згідний. Що значить, "на подобу українського села".
---
Нове Село не є утопія, а тенденція сучасного розвитку багатьох розвинених країн. Мова йде не про “міста-спальні”, а зовсім новий тип забудов, який відтворює стиль життя маленьких поселень, на зразок минулого, з усіма послугами але з можливістю жити життям, яке не має проблем сучасного міста. Перевага України в цьому напрямку розвитку буде її тісніша духовна єдність людей. В інших країнах така єдність слабка або відсутня, особливо серед таких інтернаціональних країн, як США, чи Канада. Ця проблема розмежовування між людьми існує і в Європейських країнах, їз-за їх історичного розвитку і формування способу життя, який не мав такої єдності, як Українське село. Ця особливість нашого села є те, що може дати нам велику перевагу в майбутньому Способі Життя.
Без духовного відродження майбутнє України мертве! Це відродження неможливе без Єдиної Української Національної Церкви!
Хай Буде!
---------
Ш-Ви цілий час повторюєте про "національну церкви" але не пояснюєте яка ж це церква.
Чекаю відповіді,
Шевченко
2003.11.14 | Вільнодум
пану Шевченко
Щиро дякую за Ваші запитання, пане Шевченко!Ви поставили дуже важливі питння і дуже складні, маю зауважити, ключові. Щоб відповісти на Ваші запитання потрібно подати деякі базисні розуміння української (ми кажемо "орійської", Анатолій каже "Відо-Вістичної") духовності. Так як ці знання не є загальновідомими і є в процесі відродження, або переродження, то від "атакуючих юдео-християн" тільки і чекай галасу на все написане, після чого чесної розмови про українську духовність не буде, а будуть диспути цитат з Бібл.
Я б хотів відповісти Вам якомога детальніше і повніше, щоб було ясно всім, включаючи самого себе . Я вдячний за Ваші запитання, бо вони вказують мені місця, де є щось неясно, або не освітлено достатньо. Над відповіддю мені потрібно буде попрацювати, що я зроблю з задоволенням, і через день-два подам її сюди на форум.
Філософська суть відповіді на Ваші питання практично викладена в наступних статтях:
http://orianity.mykola.com/ponomarenko5.html
http://orianity.mykola.com/chorny4.html
Але, щоб відповісти на Ваші питання більш прицільно, ясніше, потрібно розширити деякі аспекти і націлити виклад, що я і зроблю днями. Вибачаюсь, що відкладаю відповідь, але так буде краще. Взагалі освітлення теми "національна-інтернаціональна" церкви давно назріло. Хоча це питання не є нове і має досить багато публікацій, в відношенні України, наскільки мені відомо, це питання ПРЯМО ніким ще не було адресовано, і Оріянство стоїть найближче до освітлення цієї проблеми.
Хай Буде Так!
З повагою,
Вільнодум
2003.11.16 | Вільнодум
Re: пану Шевченко
Пане Шевченко, відповідь на Ваше запитання я розмістив в новій темі під заголовком "Національна Віра і Інтернаціональна Релігія". Читайте, коментуйте!Вільнодум
2003.11.14 | Георгій
Що поганого в інтернаціональності християнської церкви?
Церква може бути водночас дуже національною і дуже інтернаціональною. Ось, наприклад, матеріал з Веб-сторінки Англіканської Церкви, яка завжди вважалася стрижнем англійського національного способу життя:The Church of England is committed to working towards the goal of full visible unity within the Christian Church. On an international level, the Church of England is already in communion with the Old Catholic Churches, the Philippine Independent Church, the Mar Thoma Syrian Church and the United Churches of South East Asia. Through the Porvoo Agreement (1996), communion was also established with the Evangelical-Lutheran Church of Finland, the Evangelical-Lutheran Church of Iceland, the Church of Norway, the Church of Sweden, the Estonian Evangelical-Lutheran Church and the Evangelical Church of Lithuania.
In the Meissen Agreement (1992), the Church of England and the Lutheran, Reformed and United Churches in Germany committed themselves to working together for full visible unity and in the Reuilly Common Statement (1999) a similar commitment was made by the Church of England and the French Lutheran and Reformed Churches.
The Church of England is also a member of the Conference of European Churches and the World Council of Churches, therefore creating further opportunities for working together with other Christian churches on a worldwide level.
(http://www.cofe.anglican.org/about/frame_history.html)
Питання: і що в цьому поганого?
2003.11.14 | Вільнодум
Re: Що поганого в інтернаціональності християнської церкви?
Пане Георгію, Ви путаєте Божий дар з яєшнею! Якщо керуватися змістом Вашого послання, то Ваш титульний заголовок неправильний. Мав би бути, наприклад, таким:"Що поганого в інтернаціональних звязках національної церкви?"
Так це ж зовсім інша галушка, пане добродію? Тому, будь ласка, не "закручуйте" (do not spin, please!). Я тільки не впевнений, чи Ви це робите навмисне, чи випадково? Думаю, що навмисне!
Вільнодум
2003.11.14 | Георгій
Тобто Ви за інтернаціональну діяльність нац. церкви? (-)
2003.11.14 | Вільнодум
Re: Тобто Ви за інтернаціональну діяльність нац. церкви?
Скажемо так - я нічого поганого в інтернаціональній спільноті людей і їх спілкуванні не бачу. Навпаки, це необхідний і корисний елемент національного життя. Але ПЕРШИМ має йти національна спільність, як гарант виживання народу і культурного розвитку взагалі, який (культ.розвиток) без національної спільності неможливий. А вже потім можемо спілкуватися з усіма, хто нам не ворог. Це відноситься до церкви також. Тому відповідь - ТАК, я нічого проти інтернаціонального спілкування Української Національної Церкви (яка буде!) не маю.Ви сказали по-іншому - "інтернаціональна діяльність". "Інтернаціоальна діяльність" церкви вбачає місіонерсто, що для національної церкви не має і не може мати місця.
Вільнодум
2003.11.15 | Георгій
В англіканів теж є місіонери!
Вільнодум пише:>"Інтернаціоальна діяльність" церкви вбачає місіонерсто, що для національної церкви не має і не може мати місця.
(ГП) Чому? Ось матеріал про місіонерів англіканської (національної!) церкви в Єгипті.
" (...) The primary aim of the Anglican Church in Egypt is the evangelisation of the non-Christian population, and it does not desire to draw adherents from either the Coptic or the Evangelical Churches. Those who, in sincerity, find the Anglican Church their spiritual home are welcome to join it, but the Church does not set out to gain their allegiance. Instead, it seeks to extend the right hand of fellowship to the Coptic Church so as to render it every possible form of service, and at the same time it strives for closer co-operation and greater unity between all the churches in Egypt."
http://www.martynmission.cam.ac.uk/CMRhodes.htm
Пане Миколо, зрозумійте, в діяльності всіх християнських церков, у тому числі й глибоко національних, є також і інтернаціональний аспект. І я не розумію, чому це може не подобатися, і що в цьому поганого.
До речі, наскільки мені відомо, євреї теж радо запрошують не-євреїв прийняти їх віру. Знаменита американська актриса Елізабет Тейлор не має єврейського походження, але вона прийняла юдаїзм завдяки "інтернаціональній" діяльності одного з своїх колишніх чоловіків, здається Рода Стайгера.
2003.11.16 | Вільнодум
Re: В англіканів теж є місіонери!
Ви продовжуєте "закручувати" теми для того, щоб людям було не все ясно! Думаю що навмисне!З таким же успіхом можна назвати Московський патріархат - Українською Національною Церквою!
2003.11.16 | Георгій
Це не відповідь...
... а я нічого не закручую. Я Вам просто хочу сказати, що за самим характером християнської віри церква навряд чи може бути абсолютно національно-обмеженою. Є, правда, окремі церкви, які не відомі своєю інтернаціональною діяльністю, наприклад вірменська (ніби виключно для вірменів), коптська (для єгиптян-коптів), ефіопська і деякі інші. Але я не впевнений, що вплив цих церков на реальне життя людського загалу такий вже великий. В країнах західної цивілізації нібито всі християнські церкви прагнуть бути дуже інтернаціональними.2003.11.16 | Вільнодум
Re: Це не відповідь...
Георгій пише:> ... В країнах західної цивілізації нібито всі християнські церкви прагнуть бути дуже інтернаціональними.
Це є правда. Це почала прагнути і англиканська церква. Про Інтернаціональні Релігії напишу скоро. Я кажу, що Ви "крутите", бо мова йде не про "деталі" поведінки християнських церков, а про "концепцію" духовного розвитку національних вір. Ви, як мені здається, навмисне відводите увагу від цього питання, як істинний міссіонер Інтернаціональної Релігії.
2003.11.14 | Шевченко
Re: Що поганого в інтернаціональності християнської церкви?
-"The Church of England is committed to working towards the goal of full visible unity within the Christian Church. On an international level, the Church of England is already in communion with the Old Catholic Churches, the Philippine Independent Church, the Mar Thoma Syrian Church and the United Churches of South East Asia. Through the Porvoo Agreement (1996), communion was also established with the Evangelical-Lutheran Church of Finland, the Evangelical-Lutheran Church of Iceland, the Church of Norway, the Church of Sweden, the Estonian Evangelical-Lutheran Church and the Evangelical Church of Lithuania. -"
Нема нічого поганого у всесвітньому християнстві. Зауважте, я сказав не в "інтернаціональному" а у "всесвітньому". Це особливо стосується нашої української духовности і нашої церкви. Інтернаціоналізм нам не по дорозі. Ми є нація, яка багато постраждала від так званого"інтернаціоналізму". Ми мусимо подвійно працювати над нашим самозбереженням. Пригадайте слова Галагана, який сказав що "нема такої нації, як українська". Церква є властиво тим коренем збереження нашого народу від зникнення в чужому морі. Ми, як нація, не можемо собі дозволити бігати по різних паростках чужої для нас церкви. Я вже не одноразово згадував, що я є православний і підтримую ідею Київського Патріархату. Ця церква покищо не визнана всесвітнім православієм, але ми ідемо до того. Навіть якщо б її не визнали, це нас не турбує. Ми нічого не зміняли у нашій вірі, а канони наставлені людьми, а не Богом. Головне, це є наша національна церква. Якщо б вона обєдналася зі всіма вітками українського православ'я та і греко-католиками це була б запорука нашого росту як духовної нації.
2003.11.17 | Анатолій
Панове, а як Ви відноситеся до цих слів Т.Шевченка?
Церква-домовинаРозвалиться, а з під неї
Встане Україна,
Розвіє тьму неволі,
Світ правди засвітить,
Помоляться на волі
Невольничі діти". ("Суботів")
Анатолій
2003.11.26 | Вільнодум
Re: Українська Духовна Єдність
Ця стаття також має бути там де інші дві. Будемо мати "трисуття" української ідеї.2003.11.26 | Вільнодум
Re: Українська Духовна Єдність
Чим вам не подобається вищезазначена тема, панове, що всі знову кинулися обговорювати гомосеків і лезбіянок! Чи Вас модератор зачаклував (загіпнозував) темою сексуальних збочень ? Таки так!2003.11.26 | Вільнодум
Сам п'ю, сам гуляю, сам з собою розмовляю ~ :-} (-)