МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хто як ставиться до протестантських місіонерів в Україні?

11/15/2003 | Георгій
Хочу підняти цю тему з двох причин. По-перше, п. Мінор недавно зробив зауваження, що надзвичайно інтенсивне розповсюдження протестантських церков і сект в Україні заслуговує на обговорення цим форумом. По-друге, вчора на політичному форумі Майдану з'явився матеріал про те, як мер Києва Омельченко назвав релігійну групу "Посольство Боже" "сранню." Я нічого не знаю про ту групу, але мене вразили ненависть і презирство, що пролунали в цій репліці мера, а також у репліках дописувачів Майдану (один, наприклад, підтримав заяву мера, сказавши, що "ці джізуси (!) вже всіх задовбали").

Чому така ненависть? Що поганого роблять ці люди? Наскільки я знаю, їх угрупування в Україні дуже нечисленні. Наприклад, американська Церква Христа має в Києві три чи чотири конгрегації, але кожна з них нараховує десь з десяток людей. Як така крихітна купка людей може комусь заважати, як кажуть їх ненависники, "відволікати" українців від "істинної віри?" Також говорять, що ці місіонери страшно багаті, що до них просто пливуть потоком американські долари. Але я деякий час листувався з групкою вірних Церкви Христа в Ялті, і вони мені сказали, що не можуть нашкребти грошей навіть на оренду якоїсь кімнати - проводять свої збори в парку на лавочках. Ще кажуть, що протестантські місіонери насаджують російщину, не розуміючи української специфіки, української культури. Але і тут я бачив протилежні приклади: в Сіетлі я знав одну дівчину-українку, яка належала до пресвітеріан і спеціально займалася з місіонерами, які готувалися до поїздки в Україну, навчаючи їх саме УКРАЇНСЬКІЙ мові!

Я, чесно кажучи, не бачу ніякої небезпеки чи шкоди від роботи протестантських місіонерів із західних країн в Україні. Може я не все знаю? Дійсно, мені ці люди знайомі ТУТ, у США. Я ніколи не спостерігав безпосередньо їх діяльності в Україні. Буду вдячний за ваші коментарі.

Відповіді

  • 2003.11.17 | Анатолій

    Я до них ставлюся точно так, як і до Вас! (-)

  • 2003.11.17 | Георгій

    Невже ніхто не має ніяких коментарів?

    А я думав, що ця тема, запропонована п. Мінором, важлива...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.11.17 | Мінор

      Юрко, не кажи "гоп". Важлива ще не означає, що вона когось

      зачепила так, як тупість і пихатий снобізм декого з дописувачів.
  • 2003.11.17 | Мінор

    Подвійне ставлення.

    Ну Чучхе так гостро відреагував, підтримавши Омельченка, тому, що багато українців сприймають як особисту образу появу місіонерів в Києві, центрі Східного Православ"я, звідки воно поширилося на наші краї понад 1000 років тому. Я не зовсім поділяю цю точку зору, але таке можна почути досить часто.
    Мовляв, коли ці негри ще разом з мавпами на деревах банани їли, у нас у Києві вже сотні років Служба Божа в храмах правилася. А тепер негри приїхали розказати нам "велику новину", мовляв є такий Бог - Іісус Христос і така книга Біблія, уявляєте :-) Тут цілий коктейль і образи, і расизму, і зарозумілості.
    Баптистів в народі звуть "штундами". Це зневажливе словечко досить точно передає всю гаму почуттів до них і існує напевно вже не перший десяток років.
    Проте з часом ставлення почало змінюватись. Зокрема, коли мій рідний молодший брат пішов у баптиську церкву, я подумав, а що ж тут такого. Він же не в банду пішов, а до церкви.

    Зараз в Києві активно зростають: баптисти-євангелісти, свідки Єгови, адвентисти 7 дня, п"ятидесятники, Церква на Скелі і ще мабуть з десяток дрібніших сект. Багато з них займаються благодійною діяльністю і це потроху змінює настрій людей. Раніше ставлення до сектантів серйозно зіпсувала історія з "Білим Братством".

    Зростання протестанських церков серед іншого свідчить і про провал місіонерської роботи традиційних для України церков і про наслідок розколу у православ"ї.
    Серед моїх знайомих, найкраще висловився один з моїх іноземних друзів. Коли я завів його до Православної Церкви у чоловічому монастирі "Китаєвська Пустинь", він заявив, що почуває себе пригніченим. Тим часом, як у своїй баптиській церкві він навпаки відчуває піднесення. Щось у цьому є, але мене ставати баптистом чомусь не тягне :-)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.11.18 | Kohoutek

      Re: Подвійне ставлення.

      Мінор пише:

      > Зараз в Києві активно зростають: баптисти-євангелісти, свідки Єгови, адвентисти 7 дня, п"ятидесятники, Церква на Скелі і ще мабуть з десяток дрібніших сект. Багато з них займаються благодійною діяльністю і це потроху змінює настрій людей. Раніше ставлення до сектантів серйозно зіпсувала історія з "Білим Братством".

      Багато в чому, імхо, це походить від маніпуляцій зі словами. Назви групу "сектою" - готове негативне ставлення. Назви те ж саме "церквою" - якось прийнятно та благородно. Хоча чому лютерани, наприклад, є "церквою", а свідки Єгови - "сектою" - бо-зна.

      > Зростання протестанських церков серед іншого свідчить і про провал місіонерської роботи традиційних для України церков і про наслідок розколу у православ"ї.

      Це загальна тенденція. В Бразилії, наприклад, традиційно католицькій країні, навіть найбільшій католицькій країні в світі, останнім часом стрімко зростає популярність протестантизму. І навпаки - в традиційних протестантських країнах є деяке зростання прихильників католицтва і навіть православ"я. Мені здається, це пов"язане із загальною кризою релігії в цілому. Люди чують, що щось із звичною церквою не в порядку і шукають альтернативи. Чи то чогось модернового, чи, навпаки, ортодоксального.

      А ніякої "мисионерської" роботи традиційні для України церкви, до речі, і не ведуть. Вони давно законсервувалися в своїй традиції і до всього нового ставляться з ворожістю. Рок-н-ролл - вигадка диявола. По принципу "хто не з нами - той проти нас". Теза спільна для християн і комуністів. І всі невтомно говорять про духовність.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.11.18 | Мінор

        А чи потрібна та місіонерська робота?

        Спасатись - це справа строго індивідуальна. Один мій товариш по журналістській профспілці на мій закид чому, мовляв, не агітуєш радіо "Свобода" вступати до незалежної медіа-профспілки, у них що, всі права забезпечені - відповів у такому ж стилі. А навіщо? Хіба можливо на аркані затягнути у рай?
        Комусь подобається бути агностиком, комусь - день і ніч розбиратися у походеньках чужого йому народу по Аравійській пустелі. Знаєте, як у баптистів відбувається сповідь? Перед всією громадою зі співанням псалмів наостанок. Як на мене, це щось прямо протилежне нашому вродженому українському індивідуалізму. Аж нічого - ряди штундів зростають. Чи не тому, що і традиційне християнство також не наша, а принесена із зовні релігія? За 1000 років ми вже привчили себе до дуки, що "made in", завжди краще аніж вітчизяне. А якщо вітчизняна церква - то вона автоматично гірша, аніж американська, яка роздає "гуманітарку".
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.11.18 | Георгій

          Потрібна, згідно з Матв. 28:19

          "Ідіть, навчіть усі народи..."
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.11.18 | Мінор

            Була потрібна 2000 років тому (-)

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.11.18 | Анатолій

              Тут Ви, Міноре, не праві!(-)

              Біблійний постулат про місіонерський є актуальним і сьогодні.
              Справа у тому, що біблія - це інструкція з поневолення народів світу, і поневолення, перш за все, ФІНАНСОВОГО. Хто цього не розуміє, мені його шкода і тільки. Але ж досі не всі народи є поневоленими, отже місіонерство ще не закінчене. Згадайте но історію середньовічного Сходу. Як тільки там почали з"являтися християнські місіонери, як звідкілясь за ними почали з"являтися особи юдейсього сповідування, які поступово економіку і фінанси починали підбирати під себе. Так було скрізь, так було і на Сході. Але тільки на Сході - в Японії та Китаї ЗАБОРОНИЛИ християнство і повиганяли всіх християнських місіонерів. Може саме тому сьогодні Японія так "погано" живе, а Китай так "поступово зростає" у своїх економічних темпах. Таким чином, шлях показано, думайте що робити, панове українці.
              Анатолій
            • 2003.11.18 | Георгій

              Дуже спірне питання

              Звичайно, коли до якоїсь країни приїжджають малограмотні і малокультурні місіонери, які не знають і не хочуть знати історії і традицій цієї країни, їх робота не потрібна. Вона тільки дискредитує хорошу ідею. Але ж не всі місіонери такі. До речі, місіонер-християнин не обов"язково повинен їхати в якусь іншу країну - можна "навчати народи" і у своїй власній, як це робив, наприклад, о. Олександр Мень.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.11.18 | Анатолій

                Re: Дуже спірне питання??

                Я б не сказав, що до Японії та Китаю, себто до Східних країн у 16-17 віках приїздили саме малограмотні та малокультурні. Гадаю, навпаки. Але Ви, чомусь, не побачили того, що я пишу про свиту місіонерів та їх завдання. А завдання, то, як я вже казав, перевернути з ніг на голову економічну формацію суспільства і просунути у країну фінансові взаємовідношення, які, на загал, перевертають країну у рабську. Ну теж саме, що і християнство - себто всі стають рабами божими. Але ЗАВЖДИ після християнських місіонерів у країнах, де їх допустили, поставала влада "золотого тільця". І завжди за цією владою стояли юдеї. Не вірите, уважно подивіться на історію впровадження християнства. Тільки, якщо зможете, неупередженим оком. Я знаю, неупередженим оком Вам дивитися дуже важко, але наберіться сил, знайдіть глузд і подивіться. І Ви побачите, якщо захочете... Бо головною тезою Біблії є фінансове панування над світом. Дивіться...
                Анатолій
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.11.19 | Kohoutek

                  Мухи в голове

                  Анатолій пише:

                  > Я б не сказав, що до Японії та Китаю, себто до Східних країн у 16-17 віках приїздили саме малограмотні та малокультурні. Гадаю, навпаки. Але Ви, чомусь, не побачили того, що я пишу про свиту місіонерів та їх завдання.
                  ...бла-бла-бла....
                  Але ЗАВЖДИ після християнських місіонерів у країнах, де їх допустили, поставала влада "золотого тільця". І завжди за цією владою стояли юдеї.
                  > Анатолій

                  По этому поводу старинный анекдот:
                  - Абрам, а ви знаете, какая национальность у Мао Цзэ-дуна?
                  - Что ви говорите!...

                  В общем, если в кране нет воды...

                  Духовнисть, мать вашу... Что тут еще добавить.

                  Вот за это я духовнисть и не люблю.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.11.19 | Ygirl

                    Re: Мухи в голове

                    Вчора вмикнула якусь передачу - там один жирнючий гамериканець сидів, гомік і жид. Гм... так подумати - всі гоміки на тій передачі жидами були... і не тільки на ній. Майже всіх яких я знала.

                    Про духовність - А Дмитра Донцова доречі не заважало б почитати як ви ліберали і демократи погрузли в матерії!
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.11.19 | Георгій

                      У мене інше враження

                      Ygirl пише:
                      > Вчора вмикнула якусь передачу - там один жирнючий гамериканець сидів, гомік і жид. Гм... так подумати - всі гоміки на тій передачі жидами були... і не тільки на ній. Майже всіх яких я знала.
                      (ГП) А я як раз знаю тільки одного гомосексуала-єврея, хоча знайомий з багатьма гомосексуалами. Мій дуже близький друг, з яким я разом зростав і завдяки якому я трохи розширив свій погляд на геїв - українець за матір'ю і росіянин за батьком. Серед моїх знайомих-геїв у США є тільки один єврей (очевидно, ашкеназі, східноєвропейського походження, прізвище Двоскін), а решта - чоловік 12 - всі або англійського, або ірландського походження. Звичайно, були дуже знамениті геї серед євреїв (Гертруда Стайн, Алан Гінзберг, Брайан Епштейн), але були і є дуже знамениті геї-НЕ-євреї (Петро Ілліч Чайковський, Оскар Уайльд, Поль Верлен, Артюр Рембо, Джек Керуак, Біллі Голідей, Ленгстон Г'юз, Трумен Капоте і ін.)

                      > Про духовність - А Дмитра Донцова доречі не заважало б почитати як ви ліберали і демократи погрузли в матерії!
                      (ГП) Трохи читав і поважаю, хоча не згоджуюся з ним. Хотілося би ще почитати (зараз, правда, дуже завантажений іншим).
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2003.11.19 | Мінор

                        Нам усім бракує критичності у сприйнятті світу

                        Не бракує хіба-що Гурі :-), як і темпераменту.

                        Я виріс у єврейському містечку, навіть назва якого походить не виключено із ідіш - "Хабне" (тепер - Поліське). І попри все, що написав тут Анатолій, попри всю історію людства маю сказати, що євреї є цілком нормальні люди. Трапляються серед них і бідні, і дуже бідні, а не тільки банкіри. Бувають євреї алкоголіки, як і росіяни або українці. Бувають і націоналісти. Зрідка трапляються і євреї-шовіністи.
                        Припускаю, що раніше їх було більше, але 20 сторіччя всіх перемололо. Люди, народи, національності за останній час стали знати значно більше одне про одного, впали цілі мури культурних і релігійних непорозумінь, які цеглинка до цеглинки будувалися багато сторічч. Не варто нам нагромаджувати тут нові.
                        Звісно існує сіонізм. Ніхто й не заперечує, що серед євреїв є такі, які все життя втовкмачують собі в голову "вищість" над гоями. Що тут сказати... Ідіотів я ігнорую. Як в тому анекдоті - пацієнт: "Лікарю, мене ігнорують!". Лікар у виглядаючи коридор: "Наступного!"
                        Тим часом українцям корисно було б перейняти відому єврейську взаємовиручку. Я намагаюся це зробити, хоч як гидко часом від цього не буває :-(

                        Дмитро Донцов написав захоплюючу казку про гордих і звитяжних кохаків і ницих свинопасів, далеко не першим розділивши світ на чорне та біле. Але правда в тому, що реальність значно багатша на кольори :-) В одній людині може уживатися і благородство, і ницість, образно кажучи, і Бог, і диявол. Мені дуже подобається концепція Білобога і Чорнобога, виписана в книжці Анатолія.
  • 2003.11.19 | Тестер

    Re: Хто як ставиться до протестантських місіонерів в Україні?

    Мені особливо "імпонують" проповідники з Нігерії ;) Та деякі навіжені американці.
    І назви, наприклад: "Церква на скалі". Як вони туди залазять. ;)

    Часом по їх показують по ТБ або передають по радіо. Це ж які гроші треба платити за передачі.
    А взагалі, думаю, що це свого роду бізнес.
    А так як товару там для мене особисто немає, то до їхніх діянь відношусь як до надоїдливих рекламних роликів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.11.19 | Георгій

      У Нігерії теж люди живуть

      Причому точно такі самі, як і Ви...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.11.20 | Тестер

        Re: Ні, не такі, хоч би тому, що вони живуть у других

        просторових координатах. А згідно з фізикою два матеріальні об"єкти не можуть одночасно займати одинакові координати в просторі. :)
        Я вже не кажу про спосіб життя, світогляд...
        У нас своїх "паразитів" вистачає.
        До речі і в СОТ нас ще не прийняли...:)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.11.20 | Георгій

          Невже нігерійський проповідник обов'язково паразит? (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.11.20 | Тестер

            Re: Я би не акцентував на слові "нігерійський"

            У одного чоловіка на дорозі поламалась машина. Возився, возився він з мотором - ніяк не заводиться. Зупинився для допомоги випадковий водій.
            Возився, возився, потім каже: "Ні все це не просто. Тут є якийсь секрет". І поїхав по своїх справах. Зупинився другий. Результату немає. І фразу точно таку сказав, та й поїхав. Третій зупинився.
            Копирсався, копирсався в моторі - той же результат, та ж фраза.
            Тут господар машини як закричить:"Дістали вже! Ну живу я з тещею, живу! Причім тут мотор!?". Машина і завелась! ;)
  • 2003.11.20 | Георгій

    А ось тут про православних місіонерів

    Розповідь про місіонерську діяльність православних американців (етнічних греків) у різних країнах, від Албанії до Мікронезії.

    http://www.ecclesia.gr/English/presswatch/presswatch_ar2.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".