Усіх учасників поздоровляю з св.Миколою. Хай щастить.
Іпатій Галаган
Відповіді
2003.12.19 | Вільнодум
З яким святом?
Це не є свято Миколи, а Ніколая!
Імена Микола і Ніколай не є еквівалентними. Ім'я Ніколай від НИКОЛА (не-коло). Але Микола є інше. По одній версії, це імя (російський еквівалент - Мікула) походить від МА-КУЛ, що значить "володарь хлібних снопів", тобто землероб, орач. Думаю Миколам на цьому форумі буде цікаво взнати, особливо тим, хто збирається святкувати НІКОЛАЯ сьогодні. Церковне свято св. Ніколая ніякого відношення до українського Миколи НЕ має!
Цікаво, що зараз діти в Україні - зокрема в містах по різних регіонах - знають про традицію святкувати Миколая? Я підозрюю, що на Галичині і Волині такі дитячі свята організуються. А в Києві, Донецьку, Харкові, у Криму?
Ще хотів би знати, чи проникає в Україну дух Санта-Клауса? (Санта-Клаус це є спаплюжене і перекручене Saint Nicholas, тобто Св. Миколай.) У США це головна фігура обезхристияненого комерційного культу під назвою Крісмес. Він дуже нагадує Діда Мороза часів СРСР - великий сивий дід з білою бородою, одягнутий у червону шубу і рукавиці. Він мешкає на північному полюсі і в канун різдва приїжджає до дітей на санчатах, що їх везуть олені (які мають імена типу, Віккен, Віксен, Рудольф з червоним носом і т.д.) Головна функція Санта-Клауса - привозити дітям дуже дорогі і технологічно прогресивні подарунки, як-от комп'ютерні ігри, ще комп'ютерні ігри, і ще комп'ютерні ігри (а що ще треба?). Я ненавиджу цього ідіотського Клауса, і моя донька, дякувати Богові, успадкувала цю мою ненависть.
Георгій пише:
>Я ненавиджу цього ідіотського Клауса, і моя донька, дякувати Богові, успадкувала цю мою ненависть.
Пане Георгію, вибачте, але дякувати Богові за успадкування ненависті, якось не того.
Свято св. Миколи - це успадкована Ханука від юдеїв!
Я вже почснював чому в інших постингах. Але, вважаю, треба задуматися. Ханука, як і Св. Миколая породжує у дітей бажання без роботи отрмати подарунки. Свято ж Коляда, яке в українців починали святкувати з 27 грудня, це ЗАВЖДИ ДИТИНА МАЛА ЗАРОБИТИ ПОДАРУНОК. Чи то танцем, чи то віршем, чи то піснею, АЛЕ ЗАРОБИТИ.
З Вашим святом вас, панове юдо-християни, себто Ханукою-Миколаєм, який розбещує дітей. Продовжуйте так і надалі.
Анатолій
Пане Анатолію, багато зимових свят різних народів мають спільні риси, але ж це не означає, що хтось щось від когось "успадкував."
Єврейське свято Ханука дуже старе. Воно виникло у 2-му сторіччі до н.е. після повстання єврейського народу під проводом братів Маккавеїв проти тиранії македонського царя Антиоха Єпифана, спадкоємця Олександра Македонського, якому належала та частина македонської імперії, що включала в себе Палестину. Антиох, на відміну від Олександра Македонського, був дуже нетерпимим у питаннях релігії і бажав якнайшвидше елленізувати євреїв. Згідно з його розпорядженнями, в єврейських містах стали будувати гімнасії і стадіони, де змагалися повністю оголені атлети (страшенна моральна образа для євреїв). Коли євреї почали протестувати, Антиох дав наказ заводити в їх храм свиней і різати їх там - просто щоби показати єврем, хто хазяїн. Закінчилося це все кривавою колотнечею, в якій загинули тисячі людей з обох сторін. Звичайно, македонська армія була сильнішою, і повстанців кінець-кінцем оточили. Їх рештки заховалися у храмі, де горіла свічка. За легендою, облога храму тривала вісім днів, і на кожний новий день в обложеному храмі таємничим способом виникала і запалювалася нова свічка. Звідси пішла єврейська традиція в грудні, в найтемнішу пору року, запалювати восьмисвічники-менори. Діти під час цього святкування одержують подарунки, теж на протязі усіх восьми днів.
Зараз євреї святкують Хануку не стільки як згадку про криваві події повстання Маккавеїв, скільки як символічне свято надії. Антиох переміг Маккавеїв, але його царство теж дуже скоро після того було завойоване і знищене римлянами. Потім упав і Рим, і багато тих держав, що виникли на його місці. Це все скороминуче, тлінне, не на це повинна бути надія людини. Не скороминуча, не тлінна людська душа, її доброта, її світло, її любов.
2003.12.21 | Георгій
Про зароблені подарунки
В євреїв теж є досить традиційним давати дітям зароблені подарунки на Хануку. Наприклад, часто дарують горщика з землею, в яку посаджене насіння майбутньої квітки. Маленька дитина одержує завдання поливати цей горщик щодня, і ця її праця через деякий час винагороджується появою гарної квітки.
На Св. Миколая діти теж заробляють подарунки співами, віршами, молитвами тощо (принаймні так було в тих українських церквах, де я бував).
Дар - це дар, це не винагорода. Але традиція дарувати щось дітям після того, як вони виконають якусь пісню, чи танок, чи прочитають напам"ять молитву все-таки дуже мила, щось в ній є.
У США діти отримують на Різдво подарунки і човпуться, кому дістанеться найкращий. Є один старий фільм, "The Christmas Story," де показаний маленький хлопчик, який сприйняв як смертельну образу, що йому подарували чудернацький сентиментальний рожевий костюм кролика, тоді як його братові - модель літака. Трагедія... Є про це також чудова пародія у фільмі "Adams Family Values," де така собі femme fatale, шахрайка і вбивця, пояснює, що вона стала такою через те, що їй батьки на Крісмес подарували не Ballerina Barbie, а якусь іншу Барбі-ляльку. (Її дуже добре грає талановита комедійна актриса Джоан К'юсак.) Чорт зна що з тим матеріалізмом зараз у цій країні, дійсно противно, огидно і сумно.
2003.12.21 | Георгій
Re: Питання в зв'язку з цим
Р.М. пише:
> Пане Георгію, вибачте, але дякувати Богові за успадкування ненависті, якось не того.
(ГП) Маєте рацію. Я занадто сильно висловився. Це не ненависть, а просто подив і несприяття. Іноді супроводжується негативними емоціями.
2003.12.21 | tmp
Re: Питання в зв'язку з цим
Р.М. пише:
> Георгій пише:
> >Я ненавиджу цього ідіотського Клауса, і моя донька, дякувати Богові, успадкувала цю мою ненависть.
> Пане Георгію, вибачте, але дякувати Богові за успадкування ненависті, якось не того.
слова, слова..
Думаю, в действительности Георгий благодарит Бога за то, что его дочь унаследовала верное отношение к собиям мира сего.
Причем не без отцовского, что совершенно правильно, научения..
tmp пише:
> Р.М. пише:
> > Георгій пише:
> > >Я ненавиджу цього ідіотського Клауса, і моя донька, дякувати Богові, успадкувала цю мою ненависть.
> > Пане Георгію, вибачте, але дякувати Богові за успадкування ненависті, якось не того.
> слова, слова..
> Думаю, в действительности Георгий благодарит Бога за то, что его дочь унаследовала верное отношение к собиям мира сего.
> Причем не без отцовского, что совершенно правильно, научения..
> ИМХО, "чего-то не того" здесь просто нет.
Я ні на хвилину не засумнівівся в правильності вибору п. Георгія і його благих намірах.
Це була свого роду дружня порада, типу "Фильтруй базар"
Відповіді
2003.12.19 | Вільнодум
З яким святом?
Це не є свято Миколи, а Ніколая!Імена Микола і Ніколай не є еквівалентними. Ім'я Ніколай від НИКОЛА (не-коло). Але Микола є інше. По одній версії, це імя (російський еквівалент - Мікула) походить від МА-КУЛ, що значить "володарь хлібних снопів", тобто землероб, орач. Думаю Миколам на цьому форумі буде цікаво взнати, особливо тим, хто збирається святкувати НІКОЛАЯ сьогодні. Церковне свято св. Ніколая ніякого відношення до українського Миколи НЕ має!
2003.12.19 | Іпатій
Вибачте, забувся. Поздоровляю усіх тих, для кого це свято :)(-)
2003.12.20 | Георгій
Дякую!
Помагай Боже!2003.12.20 | tmp
Дякую! :) (-)
2003.12.20 | Георгій
Питання в зв'язку з цим
Цікаво, що зараз діти в Україні - зокрема в містах по різних регіонах - знають про традицію святкувати Миколая? Я підозрюю, що на Галичині і Волині такі дитячі свята організуються. А в Києві, Донецьку, Харкові, у Криму?Ще хотів би знати, чи проникає в Україну дух Санта-Клауса? (Санта-Клаус це є спаплюжене і перекручене Saint Nicholas, тобто Св. Миколай.) У США це головна фігура обезхристияненого комерційного культу під назвою Крісмес. Він дуже нагадує Діда Мороза часів СРСР - великий сивий дід з білою бородою, одягнутий у червону шубу і рукавиці. Він мешкає на північному полюсі і в канун різдва приїжджає до дітей на санчатах, що їх везуть олені (які мають імена типу, Віккен, Віксен, Рудольф з червоним носом і т.д.) Головна функція Санта-Клауса - привозити дітям дуже дорогі і технологічно прогресивні подарунки, як-от комп'ютерні ігри, ще комп'ютерні ігри, і ще комп'ютерні ігри (а що ще треба?). Я ненавиджу цього ідіотського Клауса, і моя донька, дякувати Богові, успадкувала цю мою ненависть.
2003.12.20 | Р.М.
Re: Питання в зв'язку з цим
Георгій пише:>Я ненавиджу цього ідіотського Клауса, і моя донька, дякувати Богові, успадкувала цю мою ненависть.
Пане Георгію, вибачте, але дякувати Богові за успадкування ненависті, якось не того.
2003.12.21 | Анатолій
Свято св. Миколи - це успадкована Ханука від юдеїв!
Я вже почснював чому в інших постингах. Але, вважаю, треба задуматися. Ханука, як і Св. Миколая породжує у дітей бажання без роботи отрмати подарунки. Свято ж Коляда, яке в українців починали святкувати з 27 грудня, це ЗАВЖДИ ДИТИНА МАЛА ЗАРОБИТИ ПОДАРУНОК. Чи то танцем, чи то віршем, чи то піснею, АЛЕ ЗАРОБИТИ.З Вашим святом вас, панове юдо-християни, себто Ханукою-Миколаєм, який розбещує дітей. Продовжуйте так і надалі.
Анатолій
2003.12.21 | Георгій
Про Хануку
Пане Анатолію, багато зимових свят різних народів мають спільні риси, але ж це не означає, що хтось щось від когось "успадкував."Єврейське свято Ханука дуже старе. Воно виникло у 2-му сторіччі до н.е. після повстання єврейського народу під проводом братів Маккавеїв проти тиранії македонського царя Антиоха Єпифана, спадкоємця Олександра Македонського, якому належала та частина македонської імперії, що включала в себе Палестину. Антиох, на відміну від Олександра Македонського, був дуже нетерпимим у питаннях релігії і бажав якнайшвидше елленізувати євреїв. Згідно з його розпорядженнями, в єврейських містах стали будувати гімнасії і стадіони, де змагалися повністю оголені атлети (страшенна моральна образа для євреїв). Коли євреї почали протестувати, Антиох дав наказ заводити в їх храм свиней і різати їх там - просто щоби показати єврем, хто хазяїн. Закінчилося це все кривавою колотнечею, в якій загинули тисячі людей з обох сторін. Звичайно, македонська армія була сильнішою, і повстанців кінець-кінцем оточили. Їх рештки заховалися у храмі, де горіла свічка. За легендою, облога храму тривала вісім днів, і на кожний новий день в обложеному храмі таємничим способом виникала і запалювалася нова свічка. Звідси пішла єврейська традиція в грудні, в найтемнішу пору року, запалювати восьмисвічники-менори. Діти під час цього святкування одержують подарунки, теж на протязі усіх восьми днів.
Зараз євреї святкують Хануку не стільки як згадку про криваві події повстання Маккавеїв, скільки як символічне свято надії. Антиох переміг Маккавеїв, але його царство теж дуже скоро після того було завойоване і знищене римлянами. Потім упав і Рим, і багато тих держав, що виникли на його місці. Це все скороминуче, тлінне, не на це повинна бути надія людини. Не скороминуча, не тлінна людська душа, її доброта, її світло, її любов.
2003.12.21 | Георгій
Про зароблені подарунки
В євреїв теж є досить традиційним давати дітям зароблені подарунки на Хануку. Наприклад, часто дарують горщика з землею, в яку посаджене насіння майбутньої квітки. Маленька дитина одержує завдання поливати цей горщик щодня, і ця її праця через деякий час винагороджується появою гарної квітки.На Св. Миколая діти теж заробляють подарунки співами, віршами, молитвами тощо (принаймні так було в тих українських церквах, де я бував).
2003.12.21 | tmp
хм.. дар - суть "вознаграждение", "заработок"? (-)
2003.12.26 | Георгій
Дійсно, маєте рацію...
Дар - це дар, це не винагорода. Але традиція дарувати щось дітям після того, як вони виконають якусь пісню, чи танок, чи прочитають напам"ять молитву все-таки дуже мила, щось в ній є.У США діти отримують на Різдво подарунки і човпуться, кому дістанеться найкращий. Є один старий фільм, "The Christmas Story," де показаний маленький хлопчик, який сприйняв як смертельну образу, що йому подарували чудернацький сентиментальний рожевий костюм кролика, тоді як його братові - модель літака. Трагедія... Є про це також чудова пародія у фільмі "Adams Family Values," де така собі femme fatale, шахрайка і вбивця, пояснює, що вона стала такою через те, що їй батьки на Крісмес подарували не Ballerina Barbie, а якусь іншу Барбі-ляльку. (Її дуже добре грає талановита комедійна актриса Джоан К'юсак.) Чорт зна що з тим матеріалізмом зараз у цій країні, дійсно противно, огидно і сумно.
2003.12.21 | Георгій
Re: Питання в зв'язку з цим
Р.М. пише:> Пане Георгію, вибачте, але дякувати Богові за успадкування ненависті, якось не того.
(ГП) Маєте рацію. Я занадто сильно висловився. Це не ненависть, а просто подив і несприяття. Іноді супроводжується негативними емоціями.
2003.12.21 | tmp
Re: Питання в зв'язку з цим
Р.М. пише:> Георгій пише:
> >Я ненавиджу цього ідіотського Клауса, і моя донька, дякувати Богові, успадкувала цю мою ненависть.
> Пане Георгію, вибачте, але дякувати Богові за успадкування ненависті, якось не того.
слова, слова..
Думаю, в действительности Георгий благодарит Бога за то, что его дочь унаследовала верное отношение к собиям мира сего.
Причем не без отцовского, что совершенно правильно, научения..
ИМХО, "чего-то не того" здесь просто нет.
2003.12.21 | Р.М.
Re: Питання в зв'язку з цим
tmp пише:> Р.М. пише:
> > Георгій пише:
> > >Я ненавиджу цього ідіотського Клауса, і моя донька, дякувати Богові, успадкувала цю мою ненависть.
> > Пане Георгію, вибачте, але дякувати Богові за успадкування ненависті, якось не того.
> слова, слова..
> Думаю, в действительности Георгий благодарит Бога за то, что его дочь унаследовала верное отношение к собиям мира сего.
> Причем не без отцовского, что совершенно правильно, научения..
> ИМХО, "чего-то не того" здесь просто нет.
Я ні на хвилину не засумнівівся в правильності вибору п. Георгія і його благих намірах.
Це була свого роду дружня порада, типу "Фильтруй базар"