МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ПРАЗДНИК БОЖЬИХ ЛЮДЕЙ

12/22/2003 | Тульский пряник
Наступает рождественская неделя по западному календарю.
По нашему календарю праздники длятся целых три недели – от западного Рождества до Нового года по старому стилю. Но в основе всех их Рождество Христово – день рождения сына Божьего у Девы Марии, день славы Христовой и доброты.
Рождественские и новогодние подарки – от даров волхвов, а вечнозеленые ели – древо вечной жизни. Рождество нужно встречать со старыми знакомцами, и мы решили вновь поехать в деревню Светлана Ленинградской области, где западные благотворители построили и содержат поселение для русских больных синдромом Дауна.
Там справляют и протестантские и православные праздники, и каждый год ставят на Рождество святочную пьесу – жанр ныне забытый.
Андрей Лошак разделил со светлановцами предпраздничные хлопоты.


ПРАЗДНИК БОЖЬИХ ЛЮДЕЙ

В деревне Светлана Рождество будут праздновать два раза – сначала западное, потом православное.

При желании в этом можно найти скрытый смысл – жители деревни родились два раза. Один раз – по паспорту, второй – в этих домиках, привезенных из Норвегии.

Минька – самопровозглашенный президент деревни Светлана. Его почетная обязанность - каждое утро будить односельчан колокольным звоном.

После ночных морозов уроженец нью-йоркского пригорода Люк Махони безуспешно пытается завести трактор «Беларусь». Каждое утро та же история, но возню с чудом техники Люк ни за что не променяет на огни большого города.

Люк Махони, сотрудник деревни Светлана: «Я никогда не жил в большом городе. Грязь, людей много. Когда снег падает – это красиво полчаса, а потом все коричневым становится».

Наконец двигатель заводится и американец, торжествуя, на тракторе обновляет путь. Снега за ночь навалило столько, сколько в штате Нью-Йорк не выпадает за год.

В сентябре Минька репетировал роль Дедки в спектакле «Репка андеграунд». За это время он успел побывать со спектаклем в норвежской деревне Видарасен, по образцу которой построена деревня Светлана. В показаниях, правда, немного путается.

Из беседы корреспондента с Михаилом Гуровым:
- Ты сколько раз там играл дедку?
- Тридцать… нет, один.

Молочное хозяйство в деревне - под немцами. Фермер Даниэль весь день в коровнике, даун Санька – его верный помощник. Вид у обоих – затрапезный.

Немец Свен – главный сыродел. Предмет особой гордости - твердые сыры, напоминающие пармезан. Его коллега Юля с диагнозом «маниакально-депрессивный психоз» - «человек, который смеется».

Свен, сотрудник деревни Светлана: «Да, временами с ней непросто. Приходится говорить, - Юля, давай, давай, работай!».

Каждую пятницу селяне отправляются на рынок городка Сясьстрой сбывать излишки производства. Нива, конечно, не «Джип Чероки», но для сельской местности сгодится.

Особенности местной рыночной экономики – никакого демпинга. Молоко продают по 12 рублей за литр и ни копейки меньше.

Люк Махони, сотрудник деревни Светлана: «Здесь плохо смотрят на понижение цен. За это не любят. Это мясо из Европы. И его шлют по дешевке, а в России люди могут сами выращивать. Потому что там государство помогает, а здесь ни кто не помогает. Вот там свежее мясо из России».

Дядя Федор – старый приятель и главный конкурент. Фермерское хозяйство – не меньше, чем в деревне Светлана. Дружба дружбой, а деньги врозь – обижается, когда светлановцы цены снижают.

Торговля идет бойко, хотя от демпинга не удержались – как никак в Америке сейчас разгар рождественских скидок. Минька – продавец не многословный, скажет, как отрежет.

На базаре:
- Молоко по чем?
- По двенадцать.
- Да.
- А дешевле не отдадите, по одиннадцать?
- Отдадим, только не говорите ни кому.
- Ни слова.

За полтора часа продали 25 литров молока, несколько килограммов капусты и сыра - всего на 600 с лишним рублей. Осталось только уладить последние формальности с работницей рынка.

На справке американца шотландского происхождения Махони записали в русские. 4 года трудов на этой земле – какой он Махони, он уже Махонин.

В деревне – приготовления к прогону рождественского спектакля. Благочинная пьеса – из репертуара немецкого народного театра. Минька - на главных ролях.

Из беседы корреспондента с Михаилом Гуровым:
- В рождественской пьесе какая у тебя роль?
- Старый добрый пастух Криспус.

Самый известный мировой сюжет в исполнении интернациональной труппы: архангел Гавриил – Катя из Стрельны, Вол – Саня из Питера, Дева Мария – Марта из Норвегии, Иосиф – Свен из Германии. Из яслей с сеном не доносится ни звука – это творческий замысел режиссера.

Марк Барбер, директор деревни: «Новый год – это шумно и весело, фейерверки, все громко. И в этом спектакле мы собираемся вокруг самого маленького, самого тихого ребенка. И именно в этом смысл Рождества. Потому что в наше время люди слушают то, что громко. А то, что тихо – не замечают».

Согласно писанию, волхвы, то есть мудрецы, принесли дары в Вифлеем с востока. В деревню Светлана, что на старорусской реке Волхов, волхвы пришли с запада. Они принесли с собой простоту, в которой довольно мудрости. Постигают они ее вместе с «ребятами» - своими подопечными, хотя еще вопрос - кто кого учит.

Андрей Лошак, телекомпания НТВ, Ленинградская область.

http://www.ntv.ru/programs/news/namedni/index.jsp?iid=1896

Пользуясь случаем, всех христиан поздравляю с грядущими праздниками Рождества Христового. Счастья вам в Новом Году!

Відповіді

  • 2003.12.22 | Георгій

    Про "західне" Різдво в пресвітеріан

    Дякую за привітання, пане ТП!

    Як я вже писав, ми з дружиною недавно почали ходити про маленької пресвітеріанської церкви нашого містечка Старквілла. Зараз пресвітеріани дуже серйозно і урочисто святкують передріздвяний період ("адвент"). За чотири тижні до Різдва починається ритуал запалення адвентових свічок, по одній кожного недільного ранку. Перша свічка символізує очікування (expectation), друга - приготування (preparation), третя - виголошення (proclamation), і четверта - радість (joy). Вчора вранці читався дуже урочистий адвентовий антифон, текст якого був складений у 7-му сторіччі н.е.

    Іронізуючи з ліваків-гіппі, пресвітеріани кажуть про себе, що вони є представниками "контркультури." В той час як американський загал занурюється у вакханалію комерційного, обездуховленого пластикового "крісмесу," де Христові нема анінайменшого місця (це місце вже посіли Віксен, Санта-Клаус і Рудольф з червоним носом), пресвітеріани урочисто, виважено, навіть трохи аскетично святкують Адвент, запалюють свічки, співають старовинні гімни і Псалми, тихо, без зайвої помпи збирають гроші для сиріт, інвалідів, голодних, замерзлих, знедолених. Разом з тим, в їх церкві чути і сміх, і жарти, і голоси дітей, які розігрують вертеп.

    Ще раз дякую, і хай Вам щастить!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.22 | Шевченко

      Re: Про "західне" Різдво в греко-католиків українців

      Вчора ходили на відправу до української католицької церкви. Почувався ніби поїхав в Україну. Відправа відбувалася на українській мові. Чудово співав хор. Повна церква українських людей. Церква прикрашена засвіченими ялинками, повно квітів, перед вівтарним входом- Вертеп.
      Після відправи відбувався Різдвяний концерт. При цій українській церкві є і цілоденна українська школа. Діточки прибрані в українські строї виконали сценку "Вертеп", потім співали українські і американські колядки. Голоси чудові. Багато діток співали сольові пісні. Кругом чулася українська мова.
      Після концерту, всі пішли до залі на "каву і печево". Там також Союз Українок мали свій Різдвяний базар. Було гамірно, весело. На хвилину забуваєш, що ти на чужині. Все таке українське все таке чудове.
      Люди віталися словами" Христос Рождається". В середу Святий Вечір.Ми також їдемо на ці святкування. Все буде, як і колись в Україні. 12 пісних страв, колядування, діточі радості від отриманих подарунків, потім дитячі самодіяльні виступи.Хіба ж можна замінити наше УКРАЇНСЬКЕ РІЗДВО ?

      То ж Вітаю всіх, які святкують за новим колендарем нашим традиційним-
      Христос Рождається. Нехай новонароджений Ісус буде завжди Вашою підпорою.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.22 | Георгій

        Re: Про "західне" Різдво в греко-католиків українців

        Українська греко-католицька церква Зарваницької Божої Матері в Сіетлі теж святкує Різдво за новим календарем. Ваш опис дуже нагадав мені цю церкву - там теж на Різдво збиралося багато українців у національному одязі, діти розігрували вертепні сценки, і також співалися як українські, так і традиційні англомовні різдвяні гімни.

        Ми з Лесею і Мар'янкою плануємо зробити в цьому році традиційну передріздвяну вечерю з 12 страв. Буду вдячний за будь-яку інформацію про українську різдвяну кулінарію (ми маємо книжку про українські страви, під назвою "The Ukrainian Daughter's Cookbook," де, звичайно, є багато рецептів страв на Святий Вечір, але я все рівно був би вдячний за додаткову інформацію).

        Хай Вам щастить!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.22 | Шевченко

          Re: Про "західне" Різдво в греко-католиків українців

          Про рецепти на 12 страв, треба питатися моєї дружини. На жаль, вона в мене не "компютерна". Можу лише сказати, що подається.
          Головні страви кутя, узвар ( Божа їжа і Боже пиття), потім іде борщ,
          дехто робить до нього "вушка" ( маленькі варенички з грибами), вареники з капустою, вареники з картоплею, голубці з рижом і грибами,
          начинений зелений перець рижом і морквою, залитий помідоровим соком,
          гречаники з грибною підливкою, смажена риба в моркві, оселедці мариновані, рибний холодець, ну і обов'язково спечений колач, який кладеться по середині столу на сіні. Колач сплетений триплетною косою у вигляді кола. По середині колача ставиться свічка. Сплетений в коло для окреслення безконечности існування Бога, свічка- світло Божої любови, триплетення- Божа трійця. Сіно нагадує нам що Ісус народився в стаєнці.
          Може Ваша дружина і сама придумає рецепти. Це не правило. В різних сім'ях різні страви, аби були пісні.
          12 страв нагадує нам 12 апостолів Ісуса Христа.
          Між іншім ці традиції перейшли до нас з поганських часів. 12 страв репрезентувало 12 нових місяців у році. Пісні страви- це безкровне принесення богам.
          Коли запровадили християнство в Україні, церква поставилася дуже толерантно до поганських звичаїв. Таким чином бажалося стримати бунт проти церкви христової. Всі традиції це наша спадщина з паганських часів. Вже додано багато теперішнього, але основне це згадка минулого.

          То ж нехай і Вам щастить.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.12.22 | Георгій

            Дякую! (-)

        • 2003.12.23 | Тестер

          Re: Про страви

          Пропоную зробити вареники з капустою та грибами.
          Капуста може бути як свіжою так і квашеною, або змішаною по смаку.
          Гриби, бажано білі сушені або опеньки. Залити холодною водою, щоб набухли. Потім відварити, заправити підсмаженою на олії цибулею і морквою (небагато). Як немає білих чи опеньок, можна свіжі шампіньони. Але смак уже не той. Перемішати з капустою. Зліпити вареники. Тісто різати квадратиками. А потім зліпити по гіпотенузі. Такі собі "вушка" виходять. Їсти такі вареники можна як окреме блюдо, так і "вкидати в борщ". Приємного апетиту та веселих свят!
        • 2003.12.23 | Тульский пряник

          Сочельник, Вечеря, Wigilija, Х-Мass (праздник, свято, holiday)

          http://www.sumbur.n-t.org/rz/pr/so.htm
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.12.23 | Георгій

            Дякую, цікаво!

            Я не знав про ділення куті на "бідну" (перед церквою) і "багату" (після). Також, я чув іншу версію про те, що символізує третій дар волхвів - смирна: згідно з цією версією, вона символізує статус пророка (чому - не знаю, чув це по телебаченню). Якщо це правда, дари волхвів символізують три "роботи," які виконує Христос - він Цар, Першосвященик, і Пророк.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.12.23 | Шевченко

              Re: Ось тут ми і різнимося від росіян

              _"Не есть до появления первой – вифлеемской – звезды – одна из самых красивых традиций. По правилам должно быть так. Вечером 7 января (голодный день строгого поста) ждут появления звезды. Показалась – ужинают бедной кутьей (каша из размоченных пшеничных зерен или риса с изюмом) и отправляются в церковь на службу. Возвращаются, накрывают стол праздничной белой скатертью, под которую кладут солому (солома – мертвая трава, символ отмирающего Ветхого Завета) и едят богатую кутью – разваренные пшеничные или рисовые зерна с медом и растертым маком. Зерно – символ рождения Нового Завета, выросшего из старого. Горшок с богатой кутьей, как и соломенный снопик, перед тем как идти в церковь, ставят под образа, а в горшок – свечу, как символ очищения. Вслед за кутьей, чаще всего утром, выставляют на стол рождественские блюда: поросят, гусей, зайцев, непременное заливное или холодцы и много-много прочей снеди. За столом всех одаривают медовыми пряниками-козулями"-

              Перш за все у нас Свят Вечір відбувається 6-ого січня перед Різдвом, яке за старим стилем є 7-ого січня.
              Свята Вечеря не є "бідна", а навпаки "багата". Маємо 12 страв смачних хоч і пісних. "Бідна" вечеря є перед Йорданом. Тобто все подібне на перший Святий Вечір, але вже не дуже дотримуються 12 страв.
              Ніколи не їстся м'яса аж до Різдва. Щойно на обід, після Служби Божої їдять м'ясні страви. "соломнний снопик" у нас називається "дідух" і його справді ставлять перед образами разом з кутею і узваром в якому обов'язково зварені 12 різних сушених овочів,як пригадка про 12 апостолів. "Дідух" це сніп пшениці. Як подяка Богові за добрий урожай та сподівання ще кращого в Новому Році. В до християнські часи вірилося, що померші предки перебувають в цих стеблинах через ціле Різдво. У нас ніколи не їдять рижу з родзинками на Святий Вечір. Це робиться на панахиду, яку відправляють в церкві. Назва цьому приношенню- "коливо".
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.12.23 | Георгій

                Так, Святий Вечір - це ще піст

                Шевченко пише:

                > Перш за все у нас Свят Вечір відбувається 6-ого січня перед Різдвом, яке за старим стилем є 7-ого січня.
                (ГП) Так. Автори статті про "Сочельник" мають на увазі, очевидно, не Святий Вечір (вечерю напередодні Різдва), а різдвяне святкування.

                > Свята Вечеря не є "бідна", а навпаки "багата". Маємо 12 страв смачних хоч і пісних. "Бідна" вечеря є перед Йорданом. Тобто все подібне на перший Святий Вечір, але вже не дуже дотримуються 12 страв.
                (ГП) Дякую за цю інформацію, я не знав цього. Наша українська громада в Сіетлі не влаштовувала ніяких спеціальних вечерь на Йордан.

                > Ніколи не їстся м'яса аж до Різдва. Щойно на обід, після Служби Божої їдять м'ясні страви.
                (ГП) Точно. М'яса на Святий Вечір їсти не можна і горілки пити теж не можна. Це ще піст.

                >"соломнний снопик" у нас називається "дідух" і його справді ставлять перед образами разом з кутею і узваром в якому обов'язково зварені 12 різних сушених овочів,як пригадка про 12 апостолів. "Дідух" це сніп пшениці. Як подяка Богові за добрий урожай та сподівання ще кращого в Новому Році. В до християнські часи вірилося, що померші предки перебувають в цих стеблинах через ціле Різдво.
                (ГП) Як цікаво, дякую.

                >У нас ніколи не їдять рижу з родзинками на Святий Вечір. Це робиться на панахиду, яку відправляють в церкві. Назва цьому приношенню- "коливо".
                (ГП) Гм, а що це символізує? У протестантських церквах рис розкидають не на панахидах, а на весіллях. Теж не знаю, чому.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.12.24 | Шевченко

                  Re: Так, Святий Вечір - це ще піст

                  Шевченко пише:

                  > Перш за все у нас Свят Вечір відбувається 6-ого січня перед Різдвом, яке за старим стилем є 7-ого січня.

                  (ГП) Так. Автори статті про "Сочельник" мають на увазі, очевидно, не
                  Святий Вечір (вечерю напередодні Різдва), а різдвяне святкування.
                  ------------
                  ( Ш) Не могли автори "Сочельника" мати на увазі Різдво, бо описується ,що мов чекалося на першу зірку.
                  Так, це у нас відбувається і під цією зіркою розуміємо Вефлиємську зорю. "Сочельник" все перекрутив, все догори ногами. Хотілося щось взяти з українських святкуваню, а вийшла мілібирда.

                  > Свята Вечеря не є "бідна", а навпаки "багата". Маємо 12 страв смачних хоч і пісних. "Бідна" вечеря є перед Йорданом. Тобто все подібне на перший Святий Вечір, але вже не дуже дотримуються 12 страв.

                  (ГП) Дякую за цю інформацію, я не знав цього. Наша українська громада в Сіетлі не влаштовувала ніяких спеціальних вечерь на Йордан.

                  > Ніколи не їстся м'яса аж до Різдва. Щойно на обід, після Служби Божої їдять м'ясні страви.

                  (ГП) Точно. М'яса на Святий Вечір їсти не можна і горілки пити теж не можна. Це ще піст.

                  >"соломнний снопик" у нас називається "дідух" і його справді ставлять перед образами разом з кутею і узваром в якому обов'язково зварені 12 різних сушених овочів,як пригадка про 12 апостолів. "Дідух" це сніп пшениці. Як подяка Богові за добрий урожай та сподівання ще кращого в Новому Році. В до християнські часи вірилося, що померші предки перебувають в цих стеблинах через ціле Різдво.

                  (ГП) Як цікаво, дякую.

                  >У нас ніколи не їдять рижу з родзинками на Святий Вечір. Це робиться на панахиду, яку відправляють в церкві. Назва цьому приношенню- "коливо".

                  (ГП) Гм, а що це символізує? У протестантських церквах рис розкидають не на панахидах, а на весіллях. Теж не знаю, чому.

                  У нас православних та і в греко-католиків, риж або пшениця з добавкою цукорок і дрібних грошей, кидають на молодих ,як виходять з церкви.
                  Риж, пшениця це для того щоб мали діти, (зернятко-зародок) цукорки, щоб життя у них було солодке, гроші щоб жили у достатках.

                  Риж з родзинками "коливо" це ніби поєднання живих і мертвих. Клей рижу
                  і солодість родзинок єднання в любові.
                  Після панахиди коливо роздається всім присутнім . маленькі ложечки рижу накладають у маленькі чашечки. Раніше просто кожний брав ложечкою і їв. Це на згадку померлого. Завжди коли споживають коливо кажуть "нехай померлому буде Царство небесне".
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.12.25 | Георгій

                    Re: Так, Святий Вечір - це ще піст

                    >(Ш.)У нас православних та і в греко-католиків, риж або пшениця з добавкою цукорок і дрібних грошей, кидають на молодих ,як виходять з церкви.Риж, пшениця це для того щоб мали діти, (зернятко-зародок) цукорки, щоб життя у них було солодке, гроші щоб жили у достатках.
                    (ГП) Значить, це спільний для всіх християн звичай. В Англії це теж роблять (я з підліткового віку пам'ятаю пісню Бітлз, яка починається словами, "Elinor Rigbey, sweeping the rice from the church where a wedding has been...")

                    >Риж з родзинками "коливо" це ніби поєднання живих і мертвих. Клей рижу і солодість родзинок єднання в любові. Після панахиди коливо роздається всім присутнім . маленькі ложечки рижу накладають у маленькі чашечки. Раніше просто кожний брав ложечкою і їв. Це на згадку померлого. Завжди коли споживають коливо кажуть "нехай померлому буде Царство небесне".
                    (ГП) Дякую, це дійсно дуже глибокі і змістовні традиції.
    • 2003.12.24 | ПорручікЪ Красной Армії

      Корпоративна американська вечеря.... :)))))

      ОТ: Пэтти Люис, Отдел Кадров, директор.
      КОМУ: Всем сотрудникам компании
      ДАТА: 01 Октября 2003
      RE: Рождественский Приём

      Я очень рада сообщить, что наш Рождественский Приём состоится 23 Декабря, в полдень в зале приёмов ресторана "Очаг".
      Там будет бар и бесплатные напитки!
      Небольшой оркестр будет исполнять традиционные рождественские гимны... и все могут подпевать.
      Не удивляйтесь, увидев нашего Президента одетым Санта Клаусом!
      В 1:00 мы зажжем Рождественскую ёлку!
      После этого сотрудники смогут обменяться подарками, однако, мы рекомендуем ограничить стоимость подарка $10.00, чтобы не обременять тех из нас, у кого неглубокие карманы.
      Приглашаются только сотрудники!
      Наш Президент сделает специальное объявление o бонусах во время Приёма!

      Пэтти.
      ____________________________________________________________

      ОТ: Пэтти Люис, Отдел Кадров, директор.
      КОМУ: Всем сотрудникам компании
      ДАТА: 02 Октября 2003
      RE: Праздничный Приём

      Мое вчерашнее послание никоим образом не подразумевало исключение из числа приглашенных наших еврейских сотрудников!
      Мы признаем Хануку важным праздником, который часто совпадает с Рождеством, но, к сожалению, не в этом году.
      Однако, мы решили переименовать наш Приём из Рождественского в Праздничный.
      Приглашение распространяется на всех сотрудников-нехристиан, включая сатанистов.
      О Рождественских подарках: давайте называть их просто праздничными!
      Рождественские гимны исполняться не будут. Мы будем наслаждаться другой музыкой.

      Теперь все довольны?

      Всем сотрудникам и членам их семей желаю Счастливого Праздника!

      Пэтти.
      ____________________________________________________________

      ОТ: Пэтти Люис, Отдел Кадров, директор.
      КОМУ: Всем сотрудникам компании
      ДАТА: 03 Октября 2003
      RE: Праздничный Приём

      Я получила анонимный е-майл от членов Общества Анонимных Алкоголиков, запросивших особый столик, за которым не будет подаваться спиртное. Мы с радостью удовлетворим и этот запрос, проблема в том, что мы не понимаем, как сохранить при этом Вашу анонимность? Если мы поставим на этот столик табличку: "только для анонимных алкоголиков", вас сразу опознают. Подскажите мне, как поступить, пожалуйста.

      Кто-нибудь знает?

      Да, об обмене подарками: профсоюз прислал протест. Они считают, что $10.00 слишком роскошно, а менеджеры считают, что $10.00 - дешевка. Поэтому:

      ОБМЕН ПОДАРКАМИ ЗАПРЕЩЕН!

      Пэтти.
      ____________________________________________________________

      ОТ: Пэтти Люис, Отдел Кадров, директор.
      КОМУ: Всем сотрудникам компании
      ДАТА: 04 Октября 2003
      RE: Праздничный Приём

      Как здорово, что у нас работают представители стольких разных этнических групп! Я и не знала, что 26 Декабря кончается Рамадан - священный месяц мусульман, во время которого им нельзя есть и даже пить днём.
      А тут еще некстати наш Праздничный Приём!
      Мы понимаем, что Прием в такое время года никак не может удовлетворить наших исламских сотрудников!
      Мы решили попросить владельца ресторана "Очаг" не подавать на столы до конца Приёма, или упаковать пищу так, чтобы ее можно было взять домой в стандартных пакетиках для собачьей еды.

      Не знаю, удовлетворит ли это предложение всех?

      Кстати, я устроила так, что столики для сотрудников, желающих похудеть, будут стоять далеко от буфета, а столики для беременных сотрудниц будут стоять рядом с туалетами.
      Геи МОГУТ сидеть на коленях друг у друга. Лесбиянки не обязаны сидеть за теми же столиками, что и Геи, для них будут особые столики.
      Да, на столиках Геев будут стоять букетики фиалок.
      Отвечаю трансвеститу, приславшему запрос "можно ли одеться в свою любимую праздничную одежду?". Нет, это запрещено, поскольку может вызвать протесты беременных женщин из-за туалета.
      Для сотрудников, считающих, что их рост требует особого внимания администрации, я устроила так, что им подадут детские подкладки для стульев.
      Для лиц на диете: в меню включена и малокалорийная, невкусная еда.
      К сожалению, нам не удалось договорится с шеф-поваром ресторана "Очаг" относительно блюд без соли. Он пригрозил отставкой, а в такое время года ему нелегко подыскать замену. Поэтому, сотрудникам с высоким кровяным давлением я рекомендую пробовать все блюда на вкус ДО ТОГО, как их есть.
      Для диабетиков предусмотрены свежие фрукты, к сожалению в ресторане "Очаг" нет десерта "без сахара". Прошу нас понять и извинить! Мы уже внесли там задаток.

      Не забыла ли я чего-нибудь еще?

      Пэтти.
      ____________________________________________________________

      ОТ: Пэтти Люис, Отдел Кадров, директор.
      КОМУ: Всем ср.ным сотрудникам компании
      ДАТА: 05 Октября 2003
      RE: Е.аный Праздничный Приём

      Так, вегетарианские чмыри! Вы мне надоели! Прием состоится в ресторане "Очаг", нравится это Вам или нет. Вы можете тихонько сидеть за самым дальним столиком от "очага смерти", как вы тут мне написали и жрать свой сраный салатик из "органических помидоров"! Но имейте в виду: и у помидоров есть нервы! Они визжат, когда их режут!! Я сама слышала, как они визжат!!! Их визг стоит у меня в ушах до сих пор !!!!!

      Я желаю вам всем самого поганого Праздника в вашей жизни!
      Нажритесь виски, попадите в автокатастрофу и умрите в снегу!

      Подпись: ведьма из АДА!!!!
      ____________________________________________________________

      ОТ: Джоан Бишоп, Отдел Кадров, И.О. директора.
      КОМУ: Всем сотрудникам компании
      ДАТА: 06 Октября 2003
      RE: Пэтти Люис и наш Праздничный Приём

      Я уверена, что все мы желаем Пэтти скорейшего выздоровления!
      Я буду пересылать в ее психбольницу все карточки с вашими пожеланиями и праздничными поздравлениями.

      Между прочим, руководство компании решило не устраивать Праздничного Приёма в этом году.
      Вместо этого каждый сотрудник может уйти домой сразу после обеда 23 числа.
      И помните, что вам оплатят ПОЛНЫЙ рабочий день!

      Желаю всем счастливых праздников!

      Джоан.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.24 | Шевченко

        Re: Сміх це здоров'я

        Дякую за "підготовку до Різдва" по американські. Дуже часто так є в серйоз. Вже майже ніде не говориться про Ісуса, не співається колядок.
        Бігає з дзвіночком Санта Клавс та просить гроші. Чи він дає щось людям, дуже сумніваюсь.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.24 | Георгій

          Все точно :)))

          Політкоректність у США дійсно псує людям різдвяні свята. Пам"ятаю, як кілька років тому в школі, де вчилася моя дочка, зробили об"яву, що в двадцятих числах грудня діти матимуть "зимове свято." Потім закреслили слово "зимове" - а раптом хтось, хто не святкує Різдва, знайде у слові "зимове" якусь асоціацію з цим релігійним святкуванням. На це свято діти мусили розіграти п"єсу за мотивами мультфільму "Король Лев." На сцені були картонні джунглі, діти мали солом"яні спіднички африканського стилю і бігали по сцені зі списами. Потім на сцену вийшов вчитель, одягнутий як Король-Лев, і діти всі кинулися його обнімати і співати пісню про те, як важливо охороняти диких звірів і ніколи нікого не ображати. Потім вийшла підстаркувата вчителька з типовою "воспською" зовнішністю і почала довго і нудно розповідати про те, як важливо ніколи не забувати, що є таке прекрасне свято Кванза, яке походить з Африки і святкується наприкінці календарного року (знову ні слова про зиму). Наприкінці своєї промови, коли люди вже почали рухатися до виходу, вона щось там промурмотіла стосовно того, що є ще й інші культури, крім африканської, наприклад деякі народи замість Кванзи святкують Хануку чи Крісмес. :)

          Ще смішно, як малі діти іноді кумедно розуміють цю політкоректність. Моя родина і я два роки тому гостювали на Різдво в однієї дуже симпатичної української греко-католицької сім"ї, яка живе недалеко від Сіетла. В них двоє дівчат; молодшій, Софієчці, тоді було шість рочків, вона ходила до першого класу американської школи. Коли гості зібралися, Софієчка раптом з дуже уважним виразом обличчя стала робити такі рухи, ніби вона ділить людей на "перший-другий." Потім вона пішла вздовж ряду гостей і стала говорити кожному першому "Веселого Різдва," а кожному другому "Щасливої Хануки." Її мама здивовано запитала, при чому тут Ханука, ніхто ж із гостей її не святкує? Тоді Софієчка дуже серйозно сказала, що їй у школі пояснили, що деякі люди святкують Крісмес, а деякі Хануку. От вона і вирішила, щоби нікого не образити, розділити всіх гостей на дві рівні половини і одну привітати з Крісмесом, а другу з Ханукою. :)
  • 2003.12.22 | Augusto

    Zaxidne Rizdvo rosijs'kyx pravoslavnyx. Donos.

    V Evropi rosijs'ki pravoslavni svyatkuyut' Rizdvo za zvychajnym kalendarem, episkop RPC-KGB (rosijs'koi pravoslavnoi cerkvy komiteta gosudarstvennoj bezopasnosti) Bryussel'skyj ta shche chogos' tam Simon vzhe duzhe davno rozporyadyvsya. Tomu zalizobetonna "tverdist'" ce dlya miscevogo vzhytku, v Evropi RPC-KGB davno ne zaxyshchae "istynnyj kalendar".
    Proshu Vas prinyat' mery i dopomogty prekratit' take razgnuzdane xuliganstvo zarvavshegosya bezobraziya! Kada ves' narod, yak odna lyudyna, jde v nogu na zaxyst istinnogo kalendarya, nichtozhnaya kupka rozperezanyx otshchepencev ozvirilo praznuet Rzidvo!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.22 | Шевченко

      Re: Zaxidne Rizdvo rosijs'kyx pravoslavnyx. Donos.

      А хто може точно доказати коли народився Ісус Христос? Святкується подія, а не день події.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.22 | Георгій

        Re: Zaxidne Rizdvo rosijs'kyx pravoslavnyx. Donos.

        Шевченко пише:
        > А хто може точно доказати коли народився Ісус Христос? Святкується подія, а не день події.
        (ГП) Точно. Дата Різдва абсолютно умовна. Це день "сонцевороту," коли довжина дня починає потихеньку збільшуватися. Він символізує новий початок, нове життя.
      • 2003.12.22 | Augusto

        A ya i ne berusya.

        Meni dostatn'o togo, shcho Vin narodyvsya, a chy zrobyv Vin ce za "novym stylem", chy za "starym stylem", ya zalyshayu ce zapytannya dlya tyx, kogo kalendar turbuye. Ya vzagali dumayu, shcho v toj chas nixto i ne dumav, shcho "aga, ce bulo v proshlomu roci, shche do Rizdva Xrystova".
        P.M. Meni vzagali krashche, shchob bulo DVA praznyka, shchob svyatkuvaty DVA razy!
  • 2003.12.22 | Анатолій

    Дякую, що не забуваєте про Волхвів!! (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".