МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Запитання про Франка до Франка і інших

02/03/2004 | Марко
В мене є запитання про Івана Франка, а саме про факт його відмови від
сповіді і причастя, що йому була запропонована перед смертю греко-католицьким священником.

Мені одна особа, доводила, що Іван Франко відмовився від сповіді по причині його християнських переконань протестантського спрямквання, до яких він прийшов у зрілому віці, а саме що є лише один Отець і тому відмовив сповідатись перед особою, що назвала себе святим отцем також.

Чи Ви знаєте про цю історію, або яка інтерпретація тих подій відома Вам, чи вірним Ваших церков ?

Відповіді

  • 2004.02.04 | Анатолій

    Це дуже важке запитання до юдо-християн.

    І на нього вони ніяку Вам відповідь не дадуть. Спитаєте чому - я про це вже писав. Юдо-християнство у своїй багатовіковій практиці використовує елементи зомбування СТРАХОМ. Саме це зомбування і не дає їм можливість не тільки давати Вам відповідь, а навіть пізнати та осмислите все те, що виходить за рамки юдо-християнського вчення. Хіба Ви цього тут на форумі не бачите?
    Анатолій
  • 2004.02.08 | Franko

    Re: Запитання про Франка до Франка і інших

    Я не знаю цієї історії, рівно ж ніхто мені про неї не розповідав. А прокоментувати це я можу так - Іван Франко мав дуже еклектичні релігійні погляди і, з точки зору людської моралі, мав на них право. Я гадаю, тепер уже він знає істину! З чого випливає глибокодумний висновок - всі там будемо ;-)

    І ще мене дивує така пильна увага до релігійних поглядів Івана Франка з боку багатьох форумчан. Талановитий творець і Людина з великої літери, - з точки зору Вічності він насправді був звичайною людиною із певними переконаннями, одною з десятків мільярдів людей, що жили на землі і мали свої переконання.

    Марко пише:
    > В мене є запитання про Івана Франка, а саме про факт його відмови від
    > сповіді і причастя, що йому була запропонована перед смертю греко-католицьким священником.
    >
    > Мені одна особа, доводила, що Іван Франко відмовився від сповіді по причині його християнських переконань протестантського спрямквання, до яких він прийшов у зрілому віці, а саме що є лише один Отець і тому відмовив сповідатись перед особою, що назвала себе святим отцем також.
    >
    > Чи Ви знаєте про цю історію, або яка інтерпретація тих подій відома Вам, чи вірним Ваших церков ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.08 | Георгій

      Re: Запитання про Франка до Франка і інших

      Я теж ніколи не чув і не читав про нібито протестантські погляди Івана Франка. Але він дійсно міг бути знайомим з протестантами і якісь їх релігійні погляди дійсно могли на нього вплинути. Мій великий друг і ментор проф. Євген Лемцьо з Сіетла народився і виріс в родині українських емігрантів-протестантів; один його друг, часів його юності, на прізвище Жабко-Потапович, теж протестант і нащадок кількох поколінь українських протестантів, походив з галицької родини, яка була споріднена з Франковою. Пане Марку, Ви можете написати Євгенові на його адресу (elemcio@spu.edu), може він відповість на Ваше питання.

      А взагалі я згідний з "нашим" п. Франком: чи так вже важливо, хто з видатних митців що говорив і думав про релігію? Вони не є якимись особливими авторитетами в релігійних питаннях. Досить часто вони у своїх творах висловлювалися про ті чи інші аспекти тієї чи іншої релігії непродумано, презирливо (як, наприклад, Пушкін - "а мой ненабожньій желудок причастья вовсе не варит") - але хіба це можна використовувати як свідоцтво їх переконаності проти тієї чи іншої релігії?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.09 | Анатолій

        Re: Запитання про Франка до Франка і інших

        Більшість юдо-християн форуму виставляють Франка як таку собі пересічну людину та поета. Але вони, на жаль, не знають, що І.Франко був перш за все філософом та антихристиянином. Про це говорить його твір "Поема про сотворення сьвіту", яку більшість юдо-християн, ато і всі, не мають здатності прочитати.
        Отже, панове, ІЯ Франко був філософом та антихристиянином і саме цим пояснюється його несприйняття юдо-христьянських обрядів. При цьому, І. Франко був перш за все ВИСОКОДУХОВНОЮ людиною. Честь і хвала І. Франко.
        Анатолій
      • 2004.02.10 | Марко

        Re:

        Георгій пише:
        > Я теж ніколи не чув і не читав про нібито протестантські погляди Івана Франка.

        Я також, але якщо людина скажімо з типово греко-католицького чи православного середовища відмовляється від сповіді перед смертю, то
        цьому мабуть є якесь логічне пояснення.

        > Але він дійсно міг бути знайомим з протестантами і якісь їх релігійні погляди дійсно могли на нього вплинути.

        Вповні можливо, що саме про це мені й розповідали таку інтерпретацію.

        > А взагалі я згідний з "нашим" п. Франком: чи так вже важливо, хто з видатних митців що говорив і думав про релігію? Вони не є якимись особливими авторитетами в релігійних питаннях.

        Безумовно ні, це дуже інтимна справа. Проте погодьтесь цікаво знати про еволюцію поглядів людей, про яких нам в школах стверджували
        що вони були революційно-комуністичних ідеалів. Мені цікаво було дізнатись наприклад про греко-католицькі погляди Соловйова.

        > Досить часто вони у своїх творах висловлювалися про ті чи інші аспекти тієї чи іншої релігії непродумано, презирливо (як, наприклад, Пушкін - "а мой ненабожньій желудок причастья вовсе не варит") - але хіба це можна використовувати як свідоцтво їх переконаності проти тієї чи іншої релігії?

        Безумовно ні, і Шевченко теж з його ".... я не знаю такого бога" в розпачі від безпорадності.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.10 | Георгій

          Ще про ставлення до деяких "мудрих" заяв, зроблених митцями

          Марко пише:
          > > (ГП) Досить часто вони (митці. --ГП) у своїх творах висловлювалися про ті чи інші аспекти тієї чи іншої релігії непродумано, презирливо (як, наприклад, Пушкін - "а мой ненабожньій желудок причастья вовсе не варит") - але хіба це можна використовувати як свідоцтво їх переконаності проти тієї чи іншої релігії?
          >
          > Безумовно ні, і Шевченко теж з його ".... я не знаю такого бога" в розпачі від безпорадності.
          (ГП) Я ще пригадав, як Джон Леннон на публічному концерті "Бітлз" закричав, "Ми зараз значно популярніші, ніж Ісус Христос!" Коли Бітлз приїхали до США у 1964 році (вчора святкували 40-ву річницю), деякі християни, особливо на Півдні, почали їх демонстративно бойкотувати, розбивали і спалювали їх платівки, тощо. А дарма - Бітлз від цього не втратили прихильників, їх чудова музика залишилася їх чудовою музикою... Думаю, що такі "мудрі" висловлювання митців про релігію треба просто ігнорувати з усмішкою.
    • 2004.02.10 | Марко

      Re:

      Franko пише:
      > Я не знаю цієї історії, рівно ж ніхто мені про неї не розповідав.

      Чомусь думав, що в Вашому середовищі про це могли знати більше, мабуть помилився.

      > А прокоментувати це я можу так - Іван Франко мав дуже еклектичні релігійні погляди і, з точки зору людської моралі, мав на них право. Я гадаю, тепер уже він знає істину! З чого випливає глибокодумний висновок - всі там будемо ;-)

      Правда :-)

      > І ще мене дивує така пильна увага до релігійних поглядів Івана Франка з боку багатьох форумчан. Талановитий творець і Людина з великої літери, - з точки зору Вічності він насправді був звичайною людиною із певними переконаннями, одною з десятків мільярдів людей, що жили на землі і мали свої переконання.

      Та ні, жодної пильної уваги до його особистих поглядів немає,
      проте було цікаво почути про факт відмови від сповіді перед смертю, що в середовищі русинського 99% греко-католицизму початку 20 століття було явищем неординарним, тим більше від відомої людини.

      Те ж, що він мав багато талантів від Бога і не тринькав ними - то правда. Мені цікаво було читати його Мойсея свого часу.

      М.

      > Марко пише:
      > > В мене є запитання про Івана Франка, а саме про факт його відмови від
      > > сповіді і причастя, що йому була запропонована перед смертю греко-католицьким священником.
      > >
      > > Мені одна особа, доводила, що Іван Франко відмовився від сповіді по причині його християнських переконань протестантського спрямквання, до яких він прийшов у зрілому віці, а саме що є лише один Отець і тому відмовив сповідатись перед особою, що назвала себе святим отцем також.
      > >
      > > Чи Ви знаєте про цю історію, або яка інтерпретація тих подій відома Вам, чи вірним Ваших церков ?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".