МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Держава і релігія в USA

02/10/2004 | троль
Як каже Георгій, в USA наявні широкі релігійні демократія і плюралізм. Мабуть це вже досліджувалося на форумі, та все ж кортить дізнатись, як це пов'язується з розрекламованими присягами на біблії в американському суді та під час інаугурації Президента USA. Чи може невіруюча у святість біблії людина, іншої релігії чи атеїст, відмовитися від такої присяги і до чого це призведе у суді чи під час інаугурації? Чи це необов'язково? Представники яких релігій були в USA Президентами? Чи був Президентом USA хоч один атеїст?

У чому ще Георгій вбачає поєднання релігії і держави в USA? Яка тенденція у цьому питанні?

Відповіді

  • 2004.02.10 | Георгій

    Re: Держава і релігія в USA

    троль пише:
    > Як каже Георгій, в USA наявні широкі релігійні демократія і плюралізм. Мабуть це вже досліджувалося на форумі, та все ж кортить дізнатись, як це пов'язується з розрекламованими присягами на біблії в американському суді та під час інаугурації Президента USA. Чи може невіруюча у святість біблії людина, іншої релігії чи атеїст, відмовитися від такої присяги і до чого це призведе у суді чи під час інаугурації? Чи це необов'язково? Представники яких релігій були в USA Президентами? Чи був Президентом USA хоч один атеїст?
    (ГП) Так, принцип вільного вибору релігії є тим принципом, на якому виникли північноамериканські колонії і потім держава під назвою США. Перший параграф Декларації Незалежності каже, що люди створені такими, що мають невід'ємне право на свободу. Під свободою американці завжди розуміли і розуміють свободу сповідати будь-яку релігію ("people's freedom to worship as they choоse"). Державний апарат не має повноваг втручатися в релігійне життя людей і підтримувати якусь одну релігію за рахунок інших. Ніхто у США не може підлягати утискам, переслідуванням чи опльовуванню за сповідання будь-якої релігії чи за створення або підтримку якоїсь релігійної організації.

    Разом з тим, ще десь до середини або навіть кінця 1960-х років переважна більшість населення США сповідала християнську релігію. І тоді були в США атеїсти, мусульмани, юдаїсти, буддисти і т.д., але їх було дуже мало і їх вплив на життя країни був майже непомітним. Під час політичних кампаній і виборів нагору спливали саме християни, а не атеїсти чи представники інших релігій - знову ж таки, тому, що цих останніх було просто дуже мало. Тому і губернаторами, і конгресменами, і сенаторами, і президентами ставали люди, які сповідали християнство. Для них присяга на Біблії не була нав'язаним "зверху" ритуалом, це була, навпаки, дуже природня акція, якої вони самі, як християни, хотіли.

    Зараз кількість людей у США, які відверто декларують сповідання інших, ніж християнство, релігій, росте. Проте імовірність того, що в близькому майбутньому президентом США стане не-християнин, все рівно ще не висока. Зараз деякий шанс стати наступним президентом має сенатор Джо Ліберман, який сповідає єврейську релігію (юдаїзм). Але його шанс крихітний - як показали недавні виборчі кампанії у штатах ("primaries"), його підтримує тільки 3-4% виборців. "Primaries" також продемонстрували, що тих кандидатів, які висловлюють дуже "ліворадикальні" погляди і (можливо) є атеїстами - Денніса Куцинича і Керолін Мозлі-Браун - підтримує ще менше виборців (в деяких штатах навіть менше 1%). Навпаки, кандидатів, які висловлюють помірні соціальні і політичні погляди і походять з традиційних християнських родин - Джона Керрі, Джона Едвардса - підтримує більшість виборців.

    До теперешнього часу ВСІ президенти США були християнами і переважна більшість з них при цьому були протестанти різних деномінацій. Наприклад, Річард Ніксон був з родини, де батько був методист, а мати належала до Товариства Друзів (квакерів); Джіммі Картер належав до Південної конвенції баптистів; Рональд Рейган і Джордж Буш-старший належали до Єпископальної церкви; Білл Клінтон виріс баптистом, але після одруження під впливом своєї дружини Гіларі Родем Клінтон перейшов до методистів; Джордж У. Буш належить до маленької церкви протестантів-євангельників (яка, як кажуть, вилікувала його від алкоголізму). Джон Кеннеді був римо-католиком. Джордж Стефанопулос, дуже талановита людина, яка надзвичайно конструктивно допомагала Біллу Клінтону під час його виборчої кампанії і перших трьох років президенства, виріс в родині православних (греків).

    > У чому ще Георгій вбачає поєднання релігії і держави в USA? Яка тенденція у цьому питанні?
    (ГП) Думаю, що тут діє той принцип, який завжди відстоювали американські пресвітеріани: американська держава не шукає шляхів "прибирання релігії в свої руки," а релігійні організації (як правило) не шукають шляхів "проникнення в державу" чи залучення держави на свою сторону. Проте християнські церкви у США, звичайно, ведуть релігійну пропаганду, яка адресована всім, у тому числі і діячам американської держави.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.11 | троль

      А як справи з генсеками ООН? (-)

      -
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.11 | Георгій

        Що Ви маєте на увазі? (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.12 | Ігор Немашкало

          Їх релігійні переконання

          Теж все таки важливі особи
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.12 | Георгій

            Я не знаю...

            ... ні які їх релігійні переконання, ні чи вони дійсно важливі особи...
          • 2004.02.12 | Kohoutek

            Re: Їх релігійні переконання

            Ігор Немашкало пише:
            > Теж все таки важливі особи

            Генсеки ООН тримають свої релігійні переконання при собі.

            Серед генсеків були протестанти (Даг Хаммаршельд, Трюгве Лі, наприклад), католики (Курт Вальдхайм, Хав"єр Перес де Куельяр), копт-католик Бутрос Бутрос-Галі, будист У Тан.

            ООН дотримується принципів секулярізму і віротерпимості в своїй діяльності. Інакше неможливо.
    • 2004.02.16 | Георгій

      Виправлення і додаток

      Я писав, що Р. Рейган належав до єпископалів, але інформація, що її навів п. Поручік, каже, що він був пресвітеріанином. Прошу вибачити мене за неточність. Також Дуайт Айзенгауер виріс в родині Свідків Єгови і в молоді роки належав до цієї релігійної групи, але пізніше вийшов з неї і приєднався до пресвітеріанської церкви. Ліндон Джонсон належав до однієї з відносно молодих протестантських деномінацій, яка називає себе "Християнська Церква - Учні Христа." Джордж У. Буш (теперешній президент США) виріс в родині єпископалів, але в старшому віці перейшов до однієї з церков методистського напрямку. --ГП
  • 2004.02.14 | ПоручікЪ Красной Армії

    Re: Держава і релігія в USA

    Тут є статистика.
    Якщо кому-небудь це ще цікаво.

    http://www.religare.ru/article7928.htm

    Населення США складає 278 357 000.
    Християн – 84.7% (235 741 652 чол.).
    ВСІ Президенти США - Християни.

    http://www.adherents.com/adh_presidents.html

    Всього усім найкращого.

    ПоручікЪ :sol:


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".