прості запитання
12/21/2005 | sk
це не до філософії, а скорше до релігії та духовності. запитання про, нібито, очевидні речі, але от куди піти і ях їх перевірити - не знаю.
як називаються "офіційною мовою" пам*ятники загиблим у дорожніх аваріях, що ними всіяні всі траси в Україні?
якщо хто знає, то підкажіть, будь ласка, чи існує визначена/єдина церковна точка зору на встановлення таких пам*ятників? ну, тобто, чи, наприклад, їх освячують? маю дуже суперечливу інформацію з цього приводу, а перевірити її особливої можливості немає... складається враження, що кожний окремо взятий священик має суто суб*єктивну думку про це.
і останнє запитання: чи є дослідження про ці пам*ятники в Україні? те, що дослідження є в інших країнах, це знаю. а от саме у нас - чи існують вони?
дякую
як називаються "офіційною мовою" пам*ятники загиблим у дорожніх аваріях, що ними всіяні всі траси в Україні?
якщо хто знає, то підкажіть, будь ласка, чи існує визначена/єдина церковна точка зору на встановлення таких пам*ятників? ну, тобто, чи, наприклад, їх освячують? маю дуже суперечливу інформацію з цього приводу, а перевірити її особливої можливості немає... складається враження, що кожний окремо взятий священик має суто суб*єктивну думку про це.
і останнє запитання: чи є дослідження про ці пам*ятники в Україні? те, що дослідження є в інших країнах, це знаю. а от саме у нас - чи існують вони?
дякую
Відповіді
2005.12.21 | Анатолій
Re: прості запитання - Проста відповідь
Нижче цитата з www.oratania.com.uaАнатолій
Душа еволюційно розвинутої людини, яка відділилася від фізичного тіла у результаті природної Смерті, є енергетично спроможною виконати енергетичний стрибок у новий Тонкий Світ. Наслідком будь-якої насильницької, а також передчасної Смерті людини є енергетично неповноцінна, недієздатна Душа, яка не може самостійно перебороти енергетичні межі місцезнаходження. Тому Душі самогубців чи жертв нещасного випадку як правило “зависають” між двома Світами у зоні грубих коливань (вібрацій).
Але навіть таке “щастя” мають далеко не всі. Через те, що посмертне існування такої Душі можливо лише за умови постійного енергетичного підживлення, то для збереження хоча б відносної стабільності свого існування вона мусить постійно паразитувати на тій енергетичній “ніші”, у якій сталося насильницьке розщеплення Душі і фізичного Тіла, тобто там, де людину застала Смерть. Коли у такої Душі наближується критичний рівень енерговитрат, вона починає дисонувати у навколишній Простір, що на психологічному рівні відчувається живими людьми як невмотивований страх. Люди, які мають розбалансовані та психічно нестійкі енергосистеми у таких випадках починають також генерувати вібрації страху, чим енергетично підживлюють такі Душі, які все більше паразитують на своїх жертвах. (Згадайте-но тільки хрести та пам’ятники біля доріг на місцях загибелі від нещасних випадків, та ваше до них відношення).
2005.12.21 | +O
Re: прості запитання
Слава Ісусу Христу!Офіційна позиція УГКЦ: Церква в усьому, що не суперечить християнському вченню, співпрацює з державою.
Тому пам“ятники встановлюються на місцях, відведених для поховання і в місцях, затверджених органами влади.
Стосовно другого правила є винятки: коли пам“ятник поставити необхідно, але влада проти — пам“ятник ставиться (без дозволу влади) і освячується. Зараз таке практикується рідко — шукається компромісного рішення. Найчастіше: пам“ятник ставлять, але не в тому місці, де відбулась подія і хотіла громада, а в затвердженому владою.
Також трапляється, що і Wерква, і влада проти встановлення пам“ятного знаку, але певні люди його таки ставлять. Наприклад: не так давно в моєму Львові віруючі, попри заборону патріарха УГКЦ +Любомира і влади міста встановили на клумбі недалеко від Опери Хрест.
Стосовно придорожних хрестів прямого державного указу, наскільки я знаю, немає, відповідно: вольному (віруючому) воля. В нас в УГКЦ такого звичаю немає і я за свою практику жодного такого Хреста ні не освячував, ні не був присутній на освячені.
Жодного разу мене не просили такий хрест освятити. Якщо подібна пропозиція буде, буду відмовляти віруючого греко-католика від цієї ідеї з огляду на безсенсовність і небезпеку святотацтва.
З повагою
+O
2005.12.21 | sk
Re: прості запитання
Слава Ісусу Христу!слава навіки!
>
> Офіційна позиція УГКЦ: Церква в усьому, що не суперечить християнському вченню, співпрацює з державою.
на жаль, держава сама не завжди "співпрацює" з християнським вченням...
Наприклад: не так давно в моєму Львові віруючі, попри заборону патріарха УГКЦ +Любомира і влади міста встановили на клумбі недалеко від Опери Хрест.
чи є офіційні "папірці", де чорним по білому: на вулицях м.Львова забороняється встановлення пам*ятників загиблим у дорожніх аваріях? бо їх багато у Києві, є й в Чернівцях, і Коломиї, Одесі (і напевно в інших), а от у Львові бачити не довелося...
>
> Жодного разу мене не просили такий хрест освятити. Якщо подібна пропозиція буде, буду відмовляти віруючого греко-католика від цієї ідеї з огляду на безсенсовність і небезпеку святотацтва.
саме це й намагаюся зрозуміти: чому безсенсовність? чому святотатство? як так стається, що особисті переконання віруючого у необхідності пам*ятника/хреста на місці загибелі протирічать канонам церкви?
з повагою,
sk
>
> З повагою
> +O
2005.12.22 | P.M.
Re: прості запитання
sk пише:> чи є офіційні "папірці", де чорним по білому: на вулицях м.Львова забороняється встановлення пам*ятників загиблим у дорожніх аваріях?
Без папірців зрозуміло, що встановлювати пам'ятники будь-де неможна.
Існує таке поняття, як власність на землю. Якщо земля вам не належить, отже й щось встановлювати на ній немаєте ніякого права, попередньо не узгоднивши з тими, кому вона належить.
> бо їх багато у Києві, є й в Чернівцях, і Коломиї, Одесі (і напевно в інших), а от у Львові бачити не довелося...
Це говорить на користь львівян.
> > (+О) Жодного разу мене не просили такий хрест освятити. Якщо подібна пропозиція буде, буду відмовляти віруючого греко-католика від цієї ідеї з огляду на безсенсовність і небезпеку святотацтва.
> саме це й намагаюся зрозуміти: чому безсенсовність? чому святотатство? як так стається, що особисті переконання віруючого у необхідності пам*ятника/хреста на місці загибелі протирічать канонам церкви?
Окрім особистих переконань існують громадські закони.
Пам'ятати про Бога, -- це необов'язково встановлювати хрести на кожному кроці.
Бог повинен передусім бути у нашому серці.
2005.12.22 | sk
Re: прості запитання
P.M. пише:> > Без папірців зрозуміло, що встановлювати пам'ятники будь-де неможна.
> Існує таке поняття, як власність на землю. Якщо земля вам не належить, отже й щось встановлювати на ній немаєте ніякого права, попередньо не узгоднивши з тими, кому вона належить.
я не знаю ТИХ (як і те, скільки ЇХ), кому належать тротуари у Коломиї чи стовби з поминальними вінками у Києві. якщо Ви маєте хоча б один лінк на якийсь конкретний документ, де це дуже чітко визначене - будь ласка, дайте.
>
> > > Це говорить на користь львівян.
це говорить на користь якихось вказівок, якими керується місцева влада.
>
> Пам'ятати про Бога, -- це необов'язково встановлювати хрести на кожному кроці.
> Бог повинен передусім бути у нашому серці.
я розумію. однак питання поки залишаються...
2005.12.22 | P.M.
Re: прості запитання
sk пише:> P.M. пише:
> > Без папірців зрозуміло, що встановлювати пам'ятники будь-де неможна.
> > Існує таке поняття, як власність на землю. Якщо земля вам не належить, отже й щось встановлювати на ній немаєте ніякого права, попередньо не узгоднивши з тими, кому вона належить.
> я не знаю ТИХ (як і те, скільки ЇХ), кому належать тротуари у Коломиї чи стовби з поминальними вінками у Києві. якщо Ви маєте хоча б один лінк на якийсь конкретний документ, де це дуже чітко визначене - будь ласка, дайте.
Минули ті часи, коли усе було "общєє, народноє".
І тротуари у Коломиї і стовпи у Києві належать ДЕРЖАВІ.
Державні органи розпоряджаються державним майном згідно закону.
Якщо вам дозволять викупити стовп, або кусок тротуару, -- отоді можна щось на них встановлювати, знову ж таки, попередньо узгоднивиши дизайн.
А як Ви гадали. Жити серед людей -- виконувати закони.
2005.12.22 | +O
Re: прості запитання
Слава Ісусу Христу!Пан sk пише:
> на жаль, держава сама не завжди "співпрацює" з християнським вченням...
згоден. Офиційно держава нічого немає до християнства
> чи є офіційні "папірці", де чорним по білому: на вулицях м.Львова забороняється встановлення пам*ятників загиблим у дорожніх аваріях? бо їх багато у Києві, є й в Чернівцях, і Коломиї, Одесі (і напевно в інших), а от у Львові бачити не довелося...
та ні: таких памятників є досить і у нас. На моїй вулиці, наприклад, недавно розбилися молоді люди (4-ри смерті...) і на тому місці зараз Хрестик, лампадки, віночки... Такої заборони, наскільки мені відомо, немає: я ж говорив про конкретний випадок непослуху державі і Церкві(нагадаю: не так давно в моєму Львові віруючі, попри заборону патріарха УГКЦ +Любомира і влади міста встановили на клумбі недалеко від Опери Хрест.) і тут дійсно був офісійний "папірець".
> саме це й намагаюся зрозуміти: чому безсенсовність? чому святотатство? як так стається, що особисті переконання віруючого у необхідності пам*ятника/хреста на місці загибелі протирічать канонам церкви?
ні-ні: зовсім не протирічать! Йдеться, насамперед, про звичай: такого у нас немає; безсенсовність: за покійних ми молимося на місці поховання (не залежить: є там тіло, чи немає) і окремих памятних місцях, а аварій стається стільки, що хрести і вінки мали б встилати тротуари мого міста; святотацтво: освячений хрест являється (для мене) священною річчю і я (Церква) відповідальний за те, щоб якомога більше забезпечити від наруги (топтання ногами, наприклад, або, при ремонтах доріг, викинення на смітник). А в місцях, які установлює держава, владні органи беруть на себе функцію "охорони обєкта".
З повагою,
+O
2005.12.21 | Тестер
Вони нікому не мішають і є нагадуванням водіям, вдобавок...(-)
2005.12.21 | +O
Re: Вони нікому не мішають і є нагадуванням водіям, вдобавок...(
Слава Ісусу Христу!Думаю, що таки заважають, особливо, жаліються працівники дорожних служб: при банальних планових ремонтах та глобальних реконструкціях доріг.
А стосовно «нагадування», мені подобається практика сусідньої Польщі: WYPADKI!, знак «40» і плакат-попередження з приблизним текстом: «В цьому місці загинуло 296 людей» (сам бачив) — мимоволі проникаєшся повагою до правил дорожнього руху...
Звичайно: 296 Хрестів/вінків явище вражаюче, але, на мою думку, — це надто вже комплікує...
З повагою
+O
2005.12.21 | Тестер
Згоден! Так краще.(-)