МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Подивіться, може комусь буде цікаво

01/20/2006 | тестер

Відповіді

  • 2006.01.20 | Георгій

    Дякую. Так, цікаво...

    На західному узбережжі США дійсно дуже багато українських імігрантів нового покоління, з яких дуже велика частина (мабуть, більшість) - протестанти-євангельники або харизмати. Як я вже колись згадував на цьому форумі, у метрополісі міста Сіетл (північний захід США, штат Вашінгтон) у 1994-98 рр. мешкало більше 30 тисяч українських імігрантів першого покоління, головним чином п'ятидесятників. Зараз їх там, мабуть, ще більше, і їх кількість росте також в Орегоні і Каліфорнії. Вони імігрували (і, очевидно, продовжують імігрувати) головним чином з заходу України, зі Львівщини, Буковини тощо. Ці люди надзвичайно згуртовані, завжди живуть разом (винаймають цілий квартирний комплекс десь на околиці міста), організують системи грошових позичок, спільний пошук роботи і таке інше. Практично всі вони говорять українською мовою і в родині, і у своїх церквах. Дуже релігійні, регулярно збираються для молитви і для колективного читання Св. Письма. Зовсім не вживають алкоголю (принаймні про людське око). Більшість з них має тільки початкову освіту і займається фізичною працею, хоча я знав одного українського п'ятидесятника, який мав диплом інженера і працював як інженер в авіакомпанії "Боїнг." На відміну від українців-православних і українців греко-католиків, американські українці-протестанти у своїй більшості дуже активні прозеліти - вони постійно у тій чи іншій формі звертаються до "невіруючих" (тобто всіх, хто не належить до їхньої церкви) з проповіддю. У проповіді активно використовується українська мова, культура, історія, музика. Цікаво, яким буде майбутнє цієї дуже своєрідної української громади.
  • 2006.01.23 | Социст

    Бідність уяви...

    > Уявіть собі про що можна було думати, якою уявляти собі Каліфорнію стоячи пліч-о-пліч, спілкуючись, співаючи духовні, народні та патріотичні пісні та свідкуючи людям про Бога в багатотисячному зібранні народу на Майлані Незалежності в самі доленосні дні Помаранчевої революції в Києві чи в Чернівцях.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".