Західні святі, яких шанує моя православна "церковця" (англ.)
02/21/2007 | Георгій
http://en.wikipedia.org/wiki/Brigid_of_Ireland
http://www.catholic-forum.com/saints/stb03002.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Agnes
http://www.domestic-church.com/CONTENT.DCC/19990101/SAINTS/stagnes.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Benedict_of_Nursia
http://www.catholic-forum.com/saintS/saintb02.htm
http://www.catholic-forum.com/saints/stb03002.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Agnes
http://www.domestic-church.com/CONTENT.DCC/19990101/SAINTS/stagnes.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Benedict_of_Nursia
http://www.catholic-forum.com/saintS/saintb02.htm
Відповіді
2007.02.21 | Георгій
Мій святий покровитель (англ.)
http://www.domestic-church.com/index.dir/index_saints.htm(click on "George")
2007.03.15 | Георгій
Ще один цікавий святий
http://en.wikipedia.org/wiki/Oswald_of_WorcesterАрхієпископ Йоркський, Освальд (рік народження невідомий - помер у 992 р.). Був учнем Св. Дунстана, про якого ходила легенда, що він підкував чорта. Як і Дунстан, Освальд був дуже активним бенедиктинцем і особливо прославився безкомпромісною боротьбою з корупцією в церкві (зокрема, з купівлею і продажем церковних посад - "сімонією" - і з просуванням у церкві родичів, "непотизмом"). Вмер 29 лютого 992 р., під час Великого Посту, миючи, за своїм звичаєм, ноги бідним (під час Великого Посту він робив це ЩОДЕННО). Моя Автономна Православна Метрополія в Західній Європі і Америках відзначає його пам"ять спеціальним молебнем 13 березня (день його смері за н. ст.).
2007.03.16 | Георгій
Ще двоє "березневих" західних святих
http://magnificat.ca/cal/engl/03-01.htmСв. Альбін, єпископ Британії (470-550), воскресив дитину; святкуємо його день 14 березня. Також у цей день - Св. Давид, архієпископ Уельса (теж початок-середина 6 ст. н.е.).
2007.03.16 | Георгій
Спроба пояснити, чому я розпочав цю гілку
Коли я вперше прийшов до парафії Св. Кирила і Мефодія у своєму університетському містечку, я був вражений, що богослуження там абсолютно православне, і навіть зовнішні акцесуари дуже нагадують православні церкви, де я бував раніше - Свято-Володимирський собор, невеличку церкву Св. Воскресення на Деміївці, українську православну парафію Св. Трійці в Мадроні (Сіетл), і інші. Точно такий іконостас, ікони, Царські Ворота, олтар, аналой, клірос, ризи священика. Точно той самий порядок служби - проскомідія, єктинія, Малий вихід, читання Апостола і Євангелій, Велика молитва подяки ("сурсум корда" - "до неба піднесімо серця..."), покаянна молитва перед Св. Причастям, Св. Причастя, молитви подяки після Причастя, благословення людей, співи під час "дівестменту..." Але є і різниця. По-перше, під час Служби Божої співаються деякі гімни, які традиційно вважаються "західними" (зокрема "англіканський" гімн "Let All Mortal Flesh Keep Silence"). По-друге, священик під час проскомідії і Таїнств поминає святих, імена яких я ніколи не чув в українських православних церквах - поруч з іменами Св. Володимира, Св. Ольги, Св. Кирила і Мефодія він згадує також імена, скажімо, Св. Дунстана, Св. Брігітти і інших "західних" святих. Це все святі подвичники або мученики ранньої Церкви, "дорозкольних" часів (до Великої Схизми 1054 р.), яких наша церква вважає православними святими.Мій священик, о. Майкл, працює також як викладач історії і є активістом так званого Кельтського товариства. Він дуже багато знає про віру людей в Західній Європі - особливо на Британських островах і у Франції - "досхизмового" періоду. З його розповідей я дізнався, що життя Церкви в Британії до її завоювання Вільгельмом Нормандським у 1066 р. дуже нагадувало православне життя. Мене це дуже цікавить; мені здається, якщо ми більше знатимемо про західну церкву в тому її вигляді, в якому вона була до Великої Схизми, ми - українські православні і українські католики однаково - матимемо кращу змогу знайти якісь точки дотику, порозумітися у спірних богословських і еклезіастичних питаннях.