Без філософії духовна єдність є просто сучасним варіантом релігії. Коли є філософія, тоді є й духовна єдність, бо філософствування є саме тією формою публічної реалізації духовних цінностей, до якої можуть приєднатися всі бажаючі, при умові, що немає обмежень свободи дискусій, які б захищали привілегійований статус якоїсь з форм духовности.
Філософія - це пошук мудрості (філо-софія).
А нам потрібна сама Мудрість!
Народ мудріший за філософів.
Тому ніколи народ не приєднувався масово до якогось філософа.
Народ несе в собі свою Мудрість, яка завжди існує, існує в віках.
Без своєї Мудрості народ (етнос) неможливий.
Мудрість народу про-являється в Духовній Єдності!
Коли Духовна Єдність пошкоджена чужеродними духовними силами - етнос хворіє або помирає.
Україна ще не вмерла (гімн!).
Україна є духовно хвора.
Виздоровленням етносу -- це у-розуміння Духовної Єдності більшістю.
Зараз її (Д.Є.) має меншість, бо етнос "порізаний" на "духовні куски".
По-Вашому виходить, що мудрість існує окремо від народу, як щось, що можна проявити собі лише тоді, коли є підходящий проявитель. А, коли такого проявителя (медіуму) немає, то й ніяка мудрість не проявиться. До чого тут духовна єдність, поки що не зовсім ясно...
Василь Васьківський пише:
> По-Вашому виходить, що мудрість існує окремо від народу, (.......)
(В-дум) Невірно. Мудрість існує В НАРОДІ, є його інтегральною характеристикою, підсвідомою духовною суттю етносу. На жаль, ця "інтегральна народна мудрість" може бути "пошкоджена" зовнішніми духовними силами, і стати "хворою". Це те, що трапилось з Україною.
Філософія допомагає знайти шляхи відродження, або оздоровлення, Духовної Мудрості етносу, але не може бути самою цією Мудрістю. По аналогії, філософія, як ліки від хвороби, які тіло або сприйме і виздоровіє, або відкине і помре, якщо "ліки" не є вірними. Обережно з "філософіями", будь ласка. Ми мали філософію Марксизму-Ленінізму...
Духовна Мудрість, із свого боку, не є філософією, а є внутрішнім ресурсом етносу для самовидужання через потяг до власних внутрішніх духовних сил, збільшення, покращення, посилення їх.
В філософії є окремий філософ. У Духовної Мудрості нема окремого філософа, а є весь народ, якому допомогають, направляють, але не дають кінцеву відповідь, окремі мудреці-волхви, яких, як правило, багато. Коли процес оздоровлення починється і перемагає, їх стає все більше і більше...
Вільнодум пише:
> Василь Васьківський пише:
> > По-Вашому виходить, що мудрість існує окремо від народу, (.......)
> (В-дум) Невірно. Мудрість існує В НАРОДІ, є його інтегральною характеристикою, підсвідомою духовною суттю етносу. На жаль, ця "інтегральна народна мудрість" може бути "пошкоджена" зовнішніми духовними силами, і стати "хворою". Це те, що трапилось з Україною.
Нажаль, я нічого не розумію! В попередньому дописі Ви написали, що мудрість існує в віках, тепер Ви пишете, що вона існує в підсвідомості. Тобто, якщо мислити логічно, то вона існує не в його свідомості. Тобто, свідомою духовною суттю етносу є не мудрість, а каша в голові!
> Філософія допомагає знайти шляхи відродження, або оздоровлення, Духовної Мудрості етносу, але не може бути самою цією Мудрістю. По аналогії, філософія, як ліки від хвороби, які тіло або сприйме і виздоровіє, або відкине і помре, якщо "ліки" не є вірними. Обережно з "філософіями", будь ласка. Ми мали філософію Марксизму-Ленінізму...
Я не казав, що філософія є мудрістю, так що ця Ваша антитеза не стосується моєї тези.
> Духовна Мудрість, із свого боку, не є філософією, а є внутрішнім ресурсом етносу для самовидужання через потяг до власних внутрішніх духовних сил, збільшення, покращення, посилення їх.
Знову, не зрозуміло, до чого тут духовна єдність, коли просто народу потрібен внутрішній ресурс мудрости?
> В філософії є окремий філософ. У Духовної Мудрості нема окремого філософа, а є весь народ, якому допомогають, направляють, але не дають кінцеву відповідь, окремі мудреці-волхви, яких, як правило, багато. Коли процес оздоровлення починється і перемагає, їх стає все більше і більше...
Ага, отже єдність нам не потріба, а нам потрібні волхви, які будуть нас направляти і все за нас придумають. Звичайно, при цьому нам треба тільки повірити, що, чим бульше у нас волхвів, тим мудріший у нас народ! І коли їх збереться достатня кількість, на філософів взагалі ніхто звертати уваги не буде, бо всі будуть під керівництвом волхвів, які будуть їх поїти Мудрістю!
Я не розумію, чому ви НЕ ХОЧЕТЕ зрозуміти сказане мною?
Я впевнений, що Ви здатні зрозуміти!
Але Ви, навмисне, не розумію чому, відмовляєтесь зрозуміти...
Постарайтесь зрозуміти, або нам нема про що балакати...
Мені здається, що Ви "тримаєте в голові" уже готове, Ваше власне, розуміння філософії і мудрості, і ніяке інше не хочете сприймати, чіпляєтесь до вирваних з контексту слів, опускаєте ключові думки, і так далі...
Розслабтесь, не будьте "людиною переконань" по Ніцше, яка не здатна самостійно думати, як віруючі цього форуму. Невже розмови на цьому форумі так негативно на Вас вплинули? Читайте ОрУм!
Тепер по-суті:
Василь Васьківський пише:
> Нажаль, я нічого не розумію! В попередньому дописі Ви написали, що мудрість існує в віках, тепер Ви пишете, що вона існує в підсвідомості.
(В-дум) Це однаково. Підсвідомість існує в віках, як і мудрість. Мудрість етносу - особа форма підсвідомості мас.
> Знову, не зрозуміло, до чого тут духовна єдність, коли просто народу потрібен внутрішній ресурс мудрости?
(В-дум) Внутрішній "ресурс мудрості" (правильний термін!) неможливий без Духовної Єдності.
> Ага, отже єдність нам не потріба, а нам потрібні волхви, які будуть нас направляти і все за нас придумають.
(В-дум) Це не те, що я сказав. Нам потрібна Духовна Мудрість. Волхви є частиною народної маси, яка трошки мудріша. Вони не несуть готову формулу якогось розуміння, як філософи, а тільки стимулюють маси до єднання і створення свого, національного способу життя. Тут є фундаментальна різниця між філософами і мудрецями! Філософи насаджують свою філософію іншим, а до мудреців ідуть за відповіддю, прохають допомоги!
Вільнодум пише:
> Пане Василю,
> Я не розумію, чому ви НЕ ХОЧЕТЕ зрозуміти сказане мною?
> Я впевнений, що Ви здатні зрозуміти!
> Але Ви, навмисне, не розумію чому, відмовляєтесь зрозуміти...
> Постарайтесь зрозуміти, або нам нема про що балакати...
Очевидно, що у мене не мудра підсвідомість, бо до моєї свідомости нічого не доходить!
> Мені здається, що Ви "тримаєте в голові" уже готове, Ваше власне, розуміння філософії і мудрості, і ніяке інше не хочете сприймати, чіпляєтесь до вирваних з контексту слів, опускаєте ключові думки, і так далі...
Навпаки, я своє розуміння взагалі тут і не згадував, я просто намагаюсь зрозуміти Ваш текст. Нажаль, у мене немає достатньо внутрішніх резервів.
> Розслабтесь, не будьте "людиною переконань" по Ніцше, яка не здатна самостійно думати, як віруючі цього форуму. Невже розмови на цьому форумі так негативно на Вас вплинули? Читайте ОрУм!
Читання цього форуму досить часто на мене впливає негативно, але я вже перестав цим перейматись.
> Тепер по-суті:
> Василь Васьківський пише:
> > Нажаль, я нічого не розумію! В попередньому дописі Ви написали, що мудрість існує в віках, тепер Ви пишете, що вона існує в підсвідомості.
> (В-дум) Це однаково. Підсвідомість існує в віках, як і мудрість. Мудрість етносу - особа форма підсвідомості мас.
Незрозуміло.
> > Знову, не зрозуміло, до чого тут духовна єдність, коли просто народу потрібен внутрішній ресурс мудрости?
> (В-дум) Внутрішній "ресурс мудрості" (правильний термін!) неможливий без Духовної Єдності.
Якої, правда, немає!
> > Ага, отже єдність нам не потріба, а нам потрібні волхви, які будуть нас направляти і все за нас придумають.
> (В-дум) Це не те, що я сказав. Нам потрібна Духовна Мудрість. Волхви є частиною народної маси, яка трошки мудріша. Вони не несуть готову формулу якогось розуміння, як філософи, а тільки стимулюють маси до єднання і створення свого, національного способу життя. Тут є фундаментальна різниця між філософами і мудрецями! Філософи насаджують свою філософію іншим, а до мудреців ідуть за відповіддю, прохають допомоги!
Отже, виходить, що ніякої мудрости немає! З чим можу й погодитись. Я в своєму житті ще не зустрічав філософа, який би мені насаждав свою філософію. Основною засадою філософствування є самостійність мислення.
Ви маєте дуже багато проблем одночасно (проблем розуміння).
Тому почнемо із однієї проблеми. Скажемо ось цієї:
Василь Васьківський пише:
> Я в своєму житті ще не зустрічав філософа, який би мені насаждав свою філософію. Основною засадою філософствування є самостійність мислення.
(В-дум) Згадаймо таких філософів, як Карл Маркс і Фрідріх Енгельс. Леніна можна до філософів не відносити, хоча він також багато "філософствував".
Ваша проблема, як мені здається, в буквальному розумінні слів. Кажу за слово "насаждати".
Звичайно, що філософ не "насаджує" насильно свою філософію в Ваші мізки, а просто-так собі "самостійно мислить". Проте, він вважає себе абсолютно правим, знайшовшим відповідь... Таким є і Ви! Таким був кожен філософ до Вас, окрім деяких, які були більше мудрецями, ніж філософами. Як, наприклад, Ніцше. Тому-то його мудрість тільки зараз починають розуміти, тому що довго відносились до нього, як до філософа, а він був мудрецем.
Мудрець Слухає, Дивиться-Бачить, і Розуміє.
Різниця тут в соціальному аспекті, взаємодії з людьми. Філософ ставить себе вище і відокремлено від народу, а мудрець, навпаки, споріднює себе з народом, має з ним Духовну Єдність.
Це є метафізичні поняття, тому не старайтеся все це зрозуміти з допомогою фізики елементарних частинок
Вільнодум пише:
> Ви маєте дуже багато проблем одночасно (проблем розуміння).
> Тому почнемо із однієї проблеми. Скажемо ось цієї:
> Василь Васьківський пише:
> > Я в своєму житті ще не зустрічав філософа, який би мені насаждав свою філософію. Основною засадою філософствування є самостійність мислення.
> (В-дум) Згадаймо таких філософів, як Карл Маркс і Фрідріх Енгельс. Леніна можна до філософів не відносити, хоча він також багато "філософствував".
Згадані Вами особи взагалі були не філософами, а політичними спекулянтами.
> Ваша проблема, як мені здається, в буквальному розумінні слів. Кажу за слово "насаждати".
> Звичайно, що філософ не "насаджує" насильно свою філософію в Ваші мізки, а просто-так собі "самостійно мислить". Проте, він вважає себе абсолютно правим, знайшовшим відповідь... Таким є і Ви! Таким був кожен філософ до Вас, окрім деяких, які були більше мудрецями, ніж філософами. Як, наприклад, Ніцше. Тому-то його мудрість тільки зараз починають розуміти, тому що довго відносились до нього, як до філософа, а він був мудрецем.
> Мудрець Слухає, Дивиться-Бачить, і Розуміє.
> Різниця тут в соціальному аспекті, взаємодії з людьми. Філософ ставить себе вище і відокремлено від народу, а мудрець, навпаки, споріднює себе з народом, має з ним Духовну Єдність.
> Це є метафізичні поняття, тому не старайтеся все це зрозуміти з допомогою фізики елементарних частинок
Нажаль, до метафізики я ще не доріс! Мені вистачає й фізики. З народом спілкуватись не вмію і не буду. Не для того народився, щоб лікувати народ. Я навіть дружину свою не лікую, задовольняюсь одним спікуванням з нею. Своїх болячок вистачає...
Відповіді
2007.08.13 | Василь Васьківський
Філософія як форма духовної єдности
Без філософії духовна єдність є просто сучасним варіантом релігії. Коли є філософія, тоді є й духовна єдність, бо філософствування є саме тією формою публічної реалізації духовних цінностей, до якої можуть приєднатися всі бажаючі, при умові, що немає обмежень свободи дискусій, які б захищали привілегійований статус якоїсь з форм духовности.2007.08.13 | Вільнодум
Філософія - це пошук, а потрібна Відповідь!
Філософія - це пошук мудрості (філо-софія).А нам потрібна сама Мудрість!
Народ мудріший за філософів.
Тому ніколи народ не приєднувався масово до якогось філософа.
Народ несе в собі свою Мудрість, яка завжди існує, існує в віках.
Без своєї Мудрості народ (етнос) неможливий.
Мудрість народу про-являється в Духовній Єдності!
Коли Духовна Єдність пошкоджена чужеродними духовними силами - етнос хворіє або помирає.
Україна ще не вмерла (гімн!).
Україна є духовно хвора.
Виздоровленням етносу -- це у-розуміння Духовної Єдності більшістю.
Зараз її (Д.Є.) має меншість, бо етнос "порізаний" на "духовні куски".
Але Час Іде. Неможливо зупинити Біг!
Хай Буде!
-- Вільнодум
2007.08.13 | Василь Васьківський
Re: Філософія - це пошук, а потрібна Відповідь!
По-Вашому виходить, що мудрість існує окремо від народу, як щось, що можна проявити собі лише тоді, коли є підходящий проявитель. А, коли такого проявителя (медіуму) немає, то й ніяка мудрість не проявиться. До чого тут духовна єдність, поки що не зовсім ясно...2007.08.13 | Вільнодум
Re: Філософія - це пошук, а потрібна Відповідь!
Василь Васьківський пише:> По-Вашому виходить, що мудрість існує окремо від народу, (.......)
(В-дум) Невірно. Мудрість існує В НАРОДІ, є його інтегральною характеристикою, підсвідомою духовною суттю етносу. На жаль, ця "інтегральна народна мудрість" може бути "пошкоджена" зовнішніми духовними силами, і стати "хворою". Це те, що трапилось з Україною.
Філософія допомагає знайти шляхи відродження, або оздоровлення, Духовної Мудрості етносу, але не може бути самою цією Мудрістю. По аналогії, філософія, як ліки від хвороби, які тіло або сприйме і виздоровіє, або відкине і помре, якщо "ліки" не є вірними. Обережно з "філософіями", будь ласка. Ми мали філософію Марксизму-Ленінізму...
Духовна Мудрість, із свого боку, не є філософією, а є внутрішнім ресурсом етносу для самовидужання через потяг до власних внутрішніх духовних сил, збільшення, покращення, посилення їх.
В філософії є окремий філософ. У Духовної Мудрості нема окремого філософа, а є весь народ, якому допомогають, направляють, але не дають кінцеву відповідь, окремі мудреці-волхви, яких, як правило, багато. Коли процес оздоровлення починється і перемагає, їх стає все більше і більше...
-- Вільнодум
2007.08.13 | Василь Васьківський
Re: Філософія - це пошук, а потрібна Відповідь!
Вільнодум пише:> Василь Васьківський пише:
> > По-Вашому виходить, що мудрість існує окремо від народу, (.......)
> (В-дум) Невірно. Мудрість існує В НАРОДІ, є його інтегральною характеристикою, підсвідомою духовною суттю етносу. На жаль, ця "інтегральна народна мудрість" може бути "пошкоджена" зовнішніми духовними силами, і стати "хворою". Це те, що трапилось з Україною.
Нажаль, я нічого не розумію! В попередньому дописі Ви написали, що мудрість існує в віках, тепер Ви пишете, що вона існує в підсвідомості. Тобто, якщо мислити логічно, то вона існує не в його свідомості. Тобто, свідомою духовною суттю етносу є не мудрість, а каша в голові!
> Філософія допомагає знайти шляхи відродження, або оздоровлення, Духовної Мудрості етносу, але не може бути самою цією Мудрістю. По аналогії, філософія, як ліки від хвороби, які тіло або сприйме і виздоровіє, або відкине і помре, якщо "ліки" не є вірними. Обережно з "філософіями", будь ласка. Ми мали філософію Марксизму-Ленінізму...
Я не казав, що філософія є мудрістю, так що ця Ваша антитеза не стосується моєї тези.
> Духовна Мудрість, із свого боку, не є філософією, а є внутрішнім ресурсом етносу для самовидужання через потяг до власних внутрішніх духовних сил, збільшення, покращення, посилення їх.
Знову, не зрозуміло, до чого тут духовна єдність, коли просто народу потрібен внутрішній ресурс мудрости?
> В філософії є окремий філософ. У Духовної Мудрості нема окремого філософа, а є весь народ, якому допомогають, направляють, але не дають кінцеву відповідь, окремі мудреці-волхви, яких, як правило, багато. Коли процес оздоровлення починється і перемагає, їх стає все більше і більше...
Ага, отже єдність нам не потріба, а нам потрібні волхви, які будуть нас направляти і все за нас придумають. Звичайно, при цьому нам треба тільки повірити, що, чим бульше у нас волхвів, тим мудріший у нас народ! І коли їх збереться достатня кількість, на філософів взагалі ніхто звертати уваги не буде, бо всі будуть під керівництвом волхвів, які будуть їх поїти Мудрістю!
2007.08.13 | Вільнодум
Re: Філософія - це пошук, а потрібна Відповідь!
Пане Василю,Я не розумію, чому ви НЕ ХОЧЕТЕ зрозуміти сказане мною?
Я впевнений, що Ви здатні зрозуміти!
Але Ви, навмисне, не розумію чому, відмовляєтесь зрозуміти...
Постарайтесь зрозуміти, або нам нема про що балакати...
Мені здається, що Ви "тримаєте в голові" уже готове, Ваше власне, розуміння філософії і мудрості, і ніяке інше не хочете сприймати, чіпляєтесь до вирваних з контексту слів, опускаєте ключові думки, і так далі...
Розслабтесь, не будьте "людиною переконань" по Ніцше, яка не здатна самостійно думати, як віруючі цього форуму. Невже розмови на цьому форумі так негативно на Вас вплинули? Читайте ОрУм!
Тепер по-суті:
Василь Васьківський пише:
> Нажаль, я нічого не розумію! В попередньому дописі Ви написали, що мудрість існує в віках, тепер Ви пишете, що вона існує в підсвідомості.
(В-дум) Це однаково. Підсвідомість існує в віках, як і мудрість. Мудрість етносу - особа форма підсвідомості мас.
> Знову, не зрозуміло, до чого тут духовна єдність, коли просто народу потрібен внутрішній ресурс мудрости?
(В-дум) Внутрішній "ресурс мудрості" (правильний термін!) неможливий без Духовної Єдності.
> Ага, отже єдність нам не потріба, а нам потрібні волхви, які будуть нас направляти і все за нас придумають.
(В-дум) Це не те, що я сказав. Нам потрібна Духовна Мудрість. Волхви є частиною народної маси, яка трошки мудріша. Вони не несуть готову формулу якогось розуміння, як філософи, а тільки стимулюють маси до єднання і створення свого, національного способу життя. Тут є фундаментальна різниця між філософами і мудрецями! Філософи насаджують свою філософію іншим, а до мудреців ідуть за відповіддю, прохають допомоги!
-- Вільнодум
2007.08.13 | Василь Васьківський
Re: Філософія - це пошук, а потрібна Відповідь!
Вільнодум пише:> Пане Василю,
> Я не розумію, чому ви НЕ ХОЧЕТЕ зрозуміти сказане мною?
> Я впевнений, що Ви здатні зрозуміти!
> Але Ви, навмисне, не розумію чому, відмовляєтесь зрозуміти...
> Постарайтесь зрозуміти, або нам нема про що балакати...
Очевидно, що у мене не мудра підсвідомість, бо до моєї свідомости нічого не доходить!
> Мені здається, що Ви "тримаєте в голові" уже готове, Ваше власне, розуміння філософії і мудрості, і ніяке інше не хочете сприймати, чіпляєтесь до вирваних з контексту слів, опускаєте ключові думки, і так далі...
Навпаки, я своє розуміння взагалі тут і не згадував, я просто намагаюсь зрозуміти Ваш текст. Нажаль, у мене немає достатньо внутрішніх резервів.
> Розслабтесь, не будьте "людиною переконань" по Ніцше, яка не здатна самостійно думати, як віруючі цього форуму. Невже розмови на цьому форумі так негативно на Вас вплинули? Читайте ОрУм!
Читання цього форуму досить часто на мене впливає негативно, але я вже перестав цим перейматись.
> Тепер по-суті:
> Василь Васьківський пише:
> > Нажаль, я нічого не розумію! В попередньому дописі Ви написали, що мудрість існує в віках, тепер Ви пишете, що вона існує в підсвідомості.
> (В-дум) Це однаково. Підсвідомість існує в віках, як і мудрість. Мудрість етносу - особа форма підсвідомості мас.
Незрозуміло.
> > Знову, не зрозуміло, до чого тут духовна єдність, коли просто народу потрібен внутрішній ресурс мудрости?
> (В-дум) Внутрішній "ресурс мудрості" (правильний термін!) неможливий без Духовної Єдності.
Якої, правда, немає!
> > Ага, отже єдність нам не потріба, а нам потрібні волхви, які будуть нас направляти і все за нас придумають.
> (В-дум) Це не те, що я сказав. Нам потрібна Духовна Мудрість. Волхви є частиною народної маси, яка трошки мудріша. Вони не несуть готову формулу якогось розуміння, як філософи, а тільки стимулюють маси до єднання і створення свого, національного способу життя. Тут є фундаментальна різниця між філософами і мудрецями! Філософи насаджують свою філософію іншим, а до мудреців ідуть за відповіддю, прохають допомоги!
Отже, виходить, що ніякої мудрости немає! З чим можу й погодитись. Я в своєму житті ще не зустрічав філософа, який би мені насаждав свою філософію. Основною засадою філософствування є самостійність мислення.
2007.08.13 | Вільнодум
Re: Філософія - це пошук, а потрібна Відповідь!
Ви маєте дуже багато проблем одночасно (проблем розуміння).Тому почнемо із однієї проблеми. Скажемо ось цієї:
Василь Васьківський пише:
> Я в своєму житті ще не зустрічав філософа, який би мені насаждав свою філософію. Основною засадою філософствування є самостійність мислення.
(В-дум) Згадаймо таких філософів, як Карл Маркс і Фрідріх Енгельс. Леніна можна до філософів не відносити, хоча він також багато "філософствував".
Ваша проблема, як мені здається, в буквальному розумінні слів. Кажу за слово "насаждати".
Звичайно, що філософ не "насаджує" насильно свою філософію в Ваші мізки, а просто-так собі "самостійно мислить". Проте, він вважає себе абсолютно правим, знайшовшим відповідь... Таким є і Ви! Таким був кожен філософ до Вас, окрім деяких, які були більше мудрецями, ніж філософами. Як, наприклад, Ніцше. Тому-то його мудрість тільки зараз починають розуміти, тому що довго відносились до нього, як до філософа, а він був мудрецем.
Мудрець Слухає, Дивиться-Бачить, і Розуміє.
Різниця тут в соціальному аспекті, взаємодії з людьми. Філософ ставить себе вище і відокремлено від народу, а мудрець, навпаки, споріднює себе з народом, має з ним Духовну Єдність.
Це є метафізичні поняття, тому не старайтеся все це зрозуміти з допомогою фізики елементарних частинок
-- Вільнодум
2007.08.13 | Василь Васьківський
Re: Філософія - це пошук, а потрібна Відповідь!
Вільнодум пише:> Ви маєте дуже багато проблем одночасно (проблем розуміння).
> Тому почнемо із однієї проблеми. Скажемо ось цієї:
> Василь Васьківський пише:
> > Я в своєму житті ще не зустрічав філософа, який би мені насаждав свою філософію. Основною засадою філософствування є самостійність мислення.
> (В-дум) Згадаймо таких філософів, як Карл Маркс і Фрідріх Енгельс. Леніна можна до філософів не відносити, хоча він також багато "філософствував".
Згадані Вами особи взагалі були не філософами, а політичними спекулянтами.
> Ваша проблема, як мені здається, в буквальному розумінні слів. Кажу за слово "насаждати".
> Звичайно, що філософ не "насаджує" насильно свою філософію в Ваші мізки, а просто-так собі "самостійно мислить". Проте, він вважає себе абсолютно правим, знайшовшим відповідь... Таким є і Ви! Таким був кожен філософ до Вас, окрім деяких, які були більше мудрецями, ніж філософами. Як, наприклад, Ніцше. Тому-то його мудрість тільки зараз починають розуміти, тому що довго відносились до нього, як до філософа, а він був мудрецем.
> Мудрець Слухає, Дивиться-Бачить, і Розуміє.
> Різниця тут в соціальному аспекті, взаємодії з людьми. Філософ ставить себе вище і відокремлено від народу, а мудрець, навпаки, споріднює себе з народом, має з ним Духовну Єдність.
> Це є метафізичні поняття, тому не старайтеся все це зрозуміти з допомогою фізики елементарних частинок
Нажаль, до метафізики я ще не доріс! Мені вистачає й фізики. З народом спілкуватись не вмію і не буду. Не для того народився, щоб лікувати народ. Я навіть дружину свою не лікую, задовольняюсь одним спікуванням з нею. Своїх болячок вистачає...
2007.08.14 | Вільнодум
Розмова не по темі = waste of time!