МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Питання до всіх

10/18/2007 | Георгій
Що такe:

(а) нормальнe життя (або хорошe, такe, якe трeба, такe, до якого людина прагнe)?

(b) рeальнe життя?

(c) моральнe життя?

Питаю тому, що ці тeрміни з"явилися в повідомлeннях пп. Анатоля, дe він ствeрджує, що християнство цe "мракобісся," якe відволікає людeй від "нормального" або "рeального" життя.

Дякую всім заздалeгідь!

Відповіді

  • 2007.10.18 | Tatarchuk

    а я не буду відповідати

    Якщо чесно то філософські теми мене цікавлять більше ніж християснькі-антихристиянські
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.10.18 | Хвізик

    відповідаю

    Георгій пише:
    > Що такe:
    > (а) нормальнe життя (або хорошe, такe, якe трeба, такe, до якого людина прагнe)?
    В літературі до 1917 року ви не знайдете поняття про "нормальне" життя. Вживання цього терміну щодо якості життя масово розпочалося лиш з приходом і укріпленням совєцької власті. В математиці термін "нормальний" є узагальненням поняття перпендикулярності. Як наслідок, з повсякденної точки зору термін "нормальний" може означати "нестійкий, або такий, що балансує". Відповідно "нормальне життя" ніби підкреслює нестійкість і непередбачуваність життя. Масове вживання означення життя як "нормального" пов"язується з тим, що при совєтах мало хто з люду міг похвалитися хорошим життям. В той же час, сказати про своє життя правду, тобто що воно погане, люде не могли, бо за це мона було і на Соловки, і на Колиму відправитися. От і довелося винайти ніби нейтральний вираз "нормальне життя"
    >
    > (b) рeальнe життя?
    це те життя, яким, на жаль, живуть мільойни українців. Принципи реального життя дозволяють переступати будь-які моральні норми і бути впевненим у власній безкарності.
    Найсвіжіші приклади поведінки відповідної до норм "реального життя" маємо в Дніпропетровську, коли лікарі відмовляли постраждалим після вибуху у медичній допомозі, вимагаючи від них оплати, та коли спекулянти житлового ринку підняли ціни на нерухомість.
    >
    > (c) моральнe життя?
    Це життя за приписами моралі, викладеними у багатьох релігійних книгах: Талмуді, Бібілії, Корані...
    Як приклад, коли люде чинили за принципами "морального життя", наведу їхню поведінку у Нью Йорку одразу після терористичних атак 9/11 і свідком якої я був особисто. Прості люде роздавали воду, гроші, харчі потерпілим, а таксисти навіть безплатно возили!
    >
    > Питаю тому, що ці тeрміни з"явилися в повідомлeннях пп. Анатоля, дe він ствeрджує, що християнство цe "мракобісся," якe відволікає людeй від "нормального" або "рeального" життя.
    Він не правий
    >
    > Дякую всім заздалeгідь!
    Нема за що
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.19 | Тестер

      Не треба норму перпиндикулярами замінювати. решту правильно

  • 2007.10.19 | Sych

    Мої 5 копійок:

    Георгій пише:
    > Що такe:
    > (а) нормальнe життя (або хорошe, такe, якe трeба, такe, до якого людина прагнe)?

    1) таке, коли людина живе і насолоджується життям та при якому немає ніякого психологічного тиску, як то: "треба здобувати хліб насущний" або "маєш мати таку-то хату", "заробляти стільки-то", "вкладати лєпту у розвиток прогресу" тощо. Тобто коли людину нічого не "нагружає".

    > (b) рeальнe життя?

    2) коли людина живе і на неї тягаром висять вищеперераховні речі.

    > (c) моральнe життя?

    3) все моральне життя можна звести то затертої істини - поводься з людями так, як хотів щоб поводились з тобою.
  • 2007.10.19 | Анатоль

    Я мав на увазі ось що:

    Реальне життя - дійсне, справжнє життя (від народження (умовно), до смерті), в противагу ілюзорному, неіснуючому життю після смерті, що є цілковитою вигадкою.

    Нормальне життя - соціальне життя людини, як особистості і як соціальної істоти, як елементу соціуму. Життя на користь собі і суспільству. В даний час нормою є: робота, розваги, прагнення успіху, росту, добробуту, карєра, сімя, формальна, чи ні, "ліві" романи, інтерес до суспільних проблем і подій.
    Ненормальним є антисоціальне, чи асоціальне життя (злочинці, бомжі, сектанти, монахи). Тобто життя на шкоду (чи без користі) собі чи суспільству.

    Життя моральне. Я про таке не говорив, але можу.
    Це життя за моральними принципами, правилами, прийнятими в суспільстві. Норми суспільної моралі залежать від місця і часу.
    В одних країнах (суспільствах) вважається неморальним (навіть незаконним) багатожонство, в інших - нормально і морально.
    В одних неморально (і незаконно) секс з 13-15-літніми, в інших - норма.
    Ісус часто порушував моральні норми, чим шокував оточуючих.
    (Вимоги кинути сімю, розпродати все і бродяжнічати, батька не похоронити, пити кров - були для оточеня Ісуса неморальними)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.10.19 | Василь Васьківський

      В даному випадку я можу лише погодитись!



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".