Дeнь ангeла (імeнини) (довідник) (л., рос.)
02/25/2008 | Гeоргій
Дужe дeтальний довідник, має зручний пошук імeн за датами. Дає інформацію, що, наприклад, сьогодні (25 лютого) - імeнинниці Марії і імeнинники Олeксії, Антонії, Васіани, Євгeни, Мeлeтії, Плотини, Cаторнії і Урвани.
http://www.angelday.info/
http://www.angelday.info/
Відповіді
2008.02.25 | Koala
Поясніть мені таку річ
Наскільки мені відомо, церквоний календар походить від того, що був запроваджений Юлієм Цезарем, де додатковий день - повторне 24 лютого (латиною bis sextus ad calendas Martae, "другий шостий до березневих календ", звідси слово "вісокосний"), тобто 25 лютого. Тому в вісокосний рік іменини відзначаються із зсувом після 24 лютого: 26 святкують ті, які зазвичай 25, 29 - ті, що зазвичай 28. А на сайті вказані святі, день яких - 29 лютого. Де я помиляюся?2008.02.25 | Гeоргій
Чeсно, нe знаю. Хто знає?
2008.02.26 | Koala
Ой. Я трохи помилився. Але так навіть смішніше...
Календар же григоріанський, а в дужках написаний юліанський. І виходить, що додатковий день в юліанському календарі - це 29 лютого в григоріанському ))), а саме 16 лютого за юліанським.29 февраля (16 февраля) - мученик Илия.
29 февраля (16 февраля) - мученик Порфирий.
1 марта (16 февраля) - мученик Валент, диакон.
1 марта (16 февраля) - мученик Даниил.
...
Ще мене бентежить те, що православні, принаймні тут, часом користуються григоріанським календарем із зсувом на 13 днів, як офіційним, роблячи певні висновки (наприклад, що в католиків Різдво наприкинці року, а в православних - на початку, отже лалала...)
2008.02.26 | Роксана
Re: Нема точної дати
Всі дати святкувань Христових це дати припущень, тому я ,як і багато інших людей, не приділяють тим датам великого значення. Головне, відзначити цю подію. Це не гріх святкувати у різні дні. Святкуємо тоді, коли святкує та церква до якої ходимо.2008.02.28 | +О
Re: Koala: Поясніть мені таку річ
Слава Ісусу Христу!Тут, пане Koal-о, треба читати про св.Касьяна
http://www.angelday.info/index.php?module=find&pol=1&ch=9
з подвійним 24 помиляєтеся, бо, якщо вірно Вас зрозумів, не взяли до уваги дві речі:
- історично так склалося, що додатковим в Юліанському календарі з часом почали вважати саме 29-те (простіше ) і саме цей спосіб числення прийняла Церква;
- Григоріанський календар творився на основі Юліанського (підлаштований до Юліанського), тому, щоб порозумітися у відповідниках днів, потрібно рухатісь від старшого до молодшого, а не навпаки
З повагою
о.Олег
13 марта високосного года (29 февраля) (в невисокосный год празднование переносится на 12 марта (28 февраля)) - преподобный Кассиан Римянин.
2008.03.03 | +О
Re: Koala Ой. Я трохи помилився. Але так навіть смішніше...
Слава Ісусу Христу!> Koala Ще мене бентежить те, що православні, принаймні тут, часом користуються григоріанським календарем із зсувом на 13 днів, як офіційним, роблячи певні висновки (наприклад, що в католиків Різдво наприкинці року, а в православних - на початку, отже лалала...)
дійсно цікаво, бо в Католиків Західної Традиції навпаки - Різдво є на початку літургійного року (початкове число нового року змінюється, відповідно до дати першої неділі Адвенту - першої неділі після празника св.Андрея, що святкується 30-го листопада), а в Католиків Східної Традиції (Візантійської, як і у Православних Церквах) Різдво празнується на четвертому місяці після початку літургійного року (початкове число нового року не змінюється: 1 вересня за Юліанським (= 14 за Григоріанським) календарем). Думаю, що історія розвитку цієї і подібних у протиставлені Сходу-Заходу проблеми тут не у різниці Традицій, а у однаковій по своїй суті поверховості погляду людей цивільних/невоцерковлених на порядок життя Церкви. Звідси і "...лалала..."
З повагою
о.Олег