МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чотири Божі епохи- цікаво

03/26/2008 | Роксана
epochs4Ukrain

www.Godsplan-today.com

замінить “нова земля”, тобто суспільство, реорганізоване відповідно до нового князя землі – Христа.

І коли існуючий порядок поступиться місцем новому, кращому царству, основою якого буде найсуворіше правосуддя, між людьми запанує праведність, мир та любов.






Apostle Paul and Apostle John saw prophetic visions of
"THE WORLD
TO COME"


Apostle John
on the
Isle of Patmos
Ап. Павлу лише на коротку мить було дано зазирнути в наступну епоху або, як він називає її, “світ майбутній”. Він розповідає, що був “узятий” (він не міг сказати – фізично чи подумки, чи те і друге, бо речі виглядали для нього настільки реальними) в течії часу до нового порядку речей, до “нових небес”, а, отже, до “третього неба”.
Отже, він бачив те, що буде під духовним правлінням Христа, те, що він не міг відкрити (2 Кор. 12: 2-4). Це, безсумнівно, було тим самим, що бачив пізніше Ап. Іван, і що йому було дозволено виявити Церкві в символах, які можуть бути зрозумілими лише тоді, коли на них приходить час.

Ап. Іван в даному йому Господом об’явленні на острові Патмос був ведений в видиві через весь цей християнський вік, через мінливі картини із життя церкви та держави до кінця теперішнього злого світу або епохи.

В цьому пророчому видінні він бачив зв’язаного сатану, царюючого Христа і встановлені нові небеса та нову землю, оскільки попередні небеса і земля проминули (Об. 21: 1).

Віки та епохи

Тепер ми звернемо увагу на віки, на які поділяються ці великі епохи. Це показано на приведеній нижче діаграмі.



тодішній сві” тодішній світ
злий сучасний вік


Patriarchal
Age Jewish
Age Gospel
Age
світ майбутній, що правда в ньому перебуває

Millennial
Age Ages
to Come




THE FIRST WORLD
was from Adam’s fall to the flood



THE SECOND WORLD
started with Noah and included three ages



THE THIRD WORLD
starts with Christ’s second advent and has no end
Перша з цих великих епох (“світів”) не мала складових. Протягом всього того часу – від гріхопадіння Адама до потопу – спосіб Божих відносин з людьми залишався незмінним. Бог дав людині Свій закон, закладений в самій її природі. Але після того, як вона згрішила, Він до певної міри дозволив їй іти своїм власним шляхом, який вів вниз – “тільки зло повсякденно”.
Це було дозволено, щоб людина могла усвідомити своє безглуздя, і щоб Божа мудрість у зобов’язанні до цілковитого послуху стала очевидною. Ця епоха закінчилась потопом, який забрав всіх, крім вірного Ноя та його сім’ї.

Отже, перша епоха не тільки виявила згубні наслідки гріха, але й показала, що гріх тягне вниз до ще більшої деградації та злиднів. Крім того вона засвідчила необхідність втручання Єгови, якщо колись має відбутись повернення того, що “загинуло” – первісного стану людини.

Друга епоха або “теперішній світ” включає три віки, і кожний з них в Божому плані є кроком до знищення зла. Кожний крок є вищим від попереднього, просуваючи план дальше і ближче до завершення.

Третя велика епоха, – “майбутній світ” – майбутнє від другого приходу Христа, охоплює Тисячолітній вік або “часи реституції”, після чого настануть “майбутні віки”, характерні особливості яких нам не об’явлені. Теперішні об’явлення стосуються зцілення людини від гріха, а не майбутньої вічної слави.

Patriarchal Age








Jewish Age
Перший вік “теперішнього світу” ми називаємо віком або епохою патріархів, оскільки під час цього періоду Божа діяльність та Його ласка мали відношення лише до декількох осіб – все решту людство залишалось майже поза увагою. Такими привілейованими особами були патріархи Ной, Авраам, Ісак та Яків. Здається, кожний із них по черзі користувався особливою ласкою в Бога. Зі смертю Якова цей вік або стан відносин закінчився.
Тоді його нащадки вперше були названі “дванадцятьма поколіннями Ізраїлю”, а всі разом були визнані Богом як Його “особливий народ”. Через образні жертви вони образно були “народом святим”, відділеним від інших народів з певною метою, завдяки чому могли користуватись особливими милостями. Час, призначений на цю частину божественного плану, починаючись тут і закінчуючись смертю Христа, ми називаємо Єврейським Віком або епохою Закону.

Під час цього віку Бог по-особливому благословив цей народ. Він дав йому Свій закон, склав з ним особливу угоду, дав йому Намет, де слава “шекінах” в Святая Святих представляли присутність Єгови як їхнього Вождя та Царя. До нього Він посилав пророків, а в кінці – і Свого Сина. Серед цього народу Ісус робив Свої чудеса і навчав.

Він Сам не ходив до навколишніх народів, і Своїм учням не дозволяв. Посилаючи їх, Він говорив:

“На путь до поган не ходіть, і до самарянського міста не входьте, але йдіть радніш до овечок загинулих дому Ізраїлевого” (Мт. 10: 5, 6).

І ще Він сказав:

“Я посланий тільки до овечок загинулих дому Ізраїлевого” (Мт. 15: 24).

Те, що ласка для цього народу закінчилася разом із відкиненням і розп’яттям ними Ісуса, показано в Його словах, сказаних за п’ять днів до розп’яття:

“Ось ваш дім залишається порожній для вас!” (Мт. 23: 38).


Gospel Age
Там, із смертю Ісуса, розпочався новий вік – Християнський Вік або Епоха Євангелії, – під час якого мала звіщатися добра новина оправдання – і не тільки євреям, але і всім народам, бо Ісус Христос, по благодаті Божій, смерть скуштував за кожну людину. Також протягом цього Віку Євангелії існує клас, який покликаний до особливої ласки, і якому дані особливі обітниці.
Це ті, хто вірою прийняв Ісуса Христа як свого Відкупителя і Господа, ступаючи Його слідами. Приблизно за дев’ятнадцять століть євангельська вістка розійшлась по всіх кінцях землі. Отже тепер можна сказати, що вона проповідувана до певної міри кожному народу.

Ні, вона не навернула народи – це не було наміром цього віку. Але в різних місцях вона когось вибрала, а в цілому “малу черідку”, як і передбачив Ісус (Лк. 12: 32). Саме їй забажав Отець дати Царство в наступному віці.


Millennial Age
З цим віком закінчується і “теперішній злий світ”. Зверніть увагу: хоча Бог дозволяє на перевагу та панування зла (що, здавалось, мало б зашкодити Його справі), проте Його неосяжні плани знаходяться в процесі постійного розвитку згідно чітко визначеного плану і згідно точного порядку призначених Богом часів.
В кінці цього віку і на світанку наступного – Тисячолітнього віку – сатана повинен бути зв’язаний, а його влада повалена у приготуванні до встановлення Царства Христа і початку “майбутнього світу, що правда в ньому перебуває”.

Тисячоліття, що означає тисячу років, є загально вживаною назвою періоду, згадуваного в Об. 20: 4 – тисячі років царювання Христа, першого віку “майбутнього світу”. Протягом Тисячолітнього віку буде реституція всього втраченого через гріх Адама (Дії 3: 19-21), і ще до його закінченням будуть витерті всі сльози з очей.
А поза його межами, в майбутніх благословенних віках, вже не буде ні смерті, ні смутку, ні плачу, тай болю вже не буде, бо перше минеться (Об. 21: 4). Божі об’явлення не дають дальших подробиць, і тому на цьому ми зупинимось.

Each age has its part to accomplish progressively
Ми глянули тільки на самий лише обрис цього плану віків. Чим більше ми досліджуватимемо його, тим більше знаходитимемо в ньому досконалу гармонію, красу і порядок. Кожний вік має своє завдання, необхідне для повного розвитку Божого плану як цілості.
Цей план є поетапним, поступово розгортаючись від віку до віку, щораз вище і ближче до величного завершення початкового задуму Божественного Архітектора, “Хто все чинить за радою волі Своєї” (Еф. 1: 11).


As an intricate machine would confuse a child,
so God’s plan appears confusing to an uninformed mind.
Жоден з цих великих періодів не є хоч на годину задовгим, чи закоротким для досягнення своєї мети. Бог є мудрим економістом і часу, і засобів, хоча Його можливості невичерпні. І жодна сила, навіть найзліша, не в стані хоч би на хвилину затримати чи розладнати Його наміри. Всі речі, як добрі, так і злі, під божественним наглядом і керівництвом співпрацюють для виконання Його волі.
Для не ознайомленого і ненавченого розуму, який мало що розуміє в складному механізмі Божого плану, це може видатись хаосом, безладдям та невдачею – так само як дитина може сприймати якийсь механізм чи навіть його частину. Для її дитячого та наївного розуму це є незбагненним, а протилежний рух коліс чи ременів здається справжнім безладдям.

Але зрілість і дослідження покажуть, що те, на вигляд, безладдя насправді є чудовою гармонією, яка дає позитивні результати. А механізм мав однаковий успіх і до того, як дитина зрозуміла принцип його дії, і після того.

Отже, поки Божий план протягом віків перебував і далі перебуває в процесі успішного виконання, людина отримує необхідний урок, щоб не тільки зрозуміти його складні дії, але і відчути на собі його благословенні наслідки.

"Study to shew thyself approved unto God, a workman that needeth not to be ashamed, rightly dividing the word of truth."
2 Timothy 2:15



Scriptures that belong to one age, do not always apply to another.
Продовжуючи наше дослідження божественного плану, важливо пам’ятати про ці віки і про їхні характерні особливості та завдання, бо в жодному з них не можна побачити плану, а тільки в них разом, подібно як одна ланка не може бути ланцюгом, бо ланцюг становлять декілька з’єднаних ланок. До правильного зрозуміння цілого плану ми приходимо тоді, коли зауважуємо характерні особливості кожної частини. Саме це допомагає нам вірно навчати Слово правди.
Твердження Слова, що відноситься до одного періоду або епохи, не повинне стосуватись до іншого, бо сказане про один вік не завжди відповідає іншому. Наприклад, було б неправдою говорити про теперішній час, що знання Господа наповнює всю землю, або що сьогодні вже не варто говорити своєму ближньому:

“Пізнай Господа!” (Іс. 11: 9; Єр. 31: 34).

Цього немає в теперішньому віці і не може бути, поки Господь, прийшовши знову, не встановить Свого Царства. Бо протягом цього віку було достатньо пасток обману, і нам сказано, що навіть в самому кінці цього віку,

“останніми днями... люди та дурисвіти матимуть успіх у злому, зводячи й зведені бувши” (2 Тим. 3: 1, 13).

Тільки внаслідок царювання Месії на протязі Тисячолітнього віку знання та праведність наповнять землю, як води наповнюють море.

Подібною і дуже поширеною помилкою є припущення, що теперішнього часу Царство Бога вже встановлене і панує на землі, а серед народів виконується Його воля. Це явно далеко від істини, оскільки царства цього світу одержують підтримку і збагачуються шляхом гноблення, несправедливості та обману – до такої міри, наскільки дозволяє зростаюча свідомість людей.
Сатана, теперішній “князь цього світу”, ще мусить бути усунений, а контрольовані ним царства мають стати царствами нашого Господа і Його Помазанця – коли Він візьме в Свої руки велику владу та царювання.

Завдяки світлу, що належиться сьогодні домові віри, ми розпізнаємо, що величній ході нашого Бога в минулих віках притаманні систематичність та порядок. І як тут не згадати чудові рядки Коупера, натхненні живою вірою, яка довіряла навіть там, де не могла збагнути Всемогутнього Єгову:



Відкриє Він



Бог незбагненним нам шляхом

Вершить дива Свої,

Йому підвладний грізний шторм,

Його сліди на дні.


У Ньому неосяжна всім

Безмірна глибина.

Як скарб ховає задум Свій

І всім керує Сам.



Тих хмар не бійтеся, святі,

Бо милосердя там;

Тож переміняться усі

Вони в блаженство вам.



І поверхнево не судіть

Про Господа діла.

За хмурим видом провидінь

Він доброту хова.



Ростить Бог наміри Свої –

Ми бачимо їх слід.

Хоч смак в бутона є гіркий,

Але солодкий цвіт.



Невіра лиш марнує час,

Веде у нікуди,

Бо зрозуміти Бог лиш дасть,

Відкриє Він один.







Шляху перед собою я не знаю,

Чи радості, чи смутки він несе;

Чи хмари наді мною нависають,

Чи біля нього квітів лан росте.

Але є Той, Хто завжди поруч йтиме,

Ні в радості, ні в горі не покине.

Ось в чому втіху й спокій я знайду:

“Він добре знає шлях,
котрим я йду”.




To Return to Home Page
click on Chart


Send E-Mail to

Відповіді

  • 2008.03.26 | Роксана

    Re: Чотири Божі епохи- цікаво

    Щоб краще зрозуміти подані тези, треба зайти на сайт. Передрук вийшов не так як треба, та і бракує знімок.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".