МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

(Ф, P) Жадання Логосу (л)

05/21/2008 | Mercury
Цікаве осмислення актуальних подій - приклад того, як можна заполітизованому явищу задати інший вектор та іншій вимір - з поля політичних сварок перейти до вічного - Логосу. Мені сподобалось. Рекомендую.



http://www.telekritika.ua/media-continent/kritika/column/2008-05-19/38444

Жадання Логосу
Сергій Грабовський , для «Телекритики», 19.05.2008
Жадання Логосу
Сергій Грабовський , для «Телекритики», 19.05.2008
(фрагмент)
Значна частина соціокультурно активних українських громадян прагне раціонально будувати життя – своє і країни; ці люди прагнуть Логосу, втіленого у національний проект. А Логос – це більше, ніж слово чи навіть формальна раціональність; Логос – це поняття, яке позначає сумірність світових процесів, гармонію вічного й тимчасового, великого й малого. Логос – це принцип організації людиносумірного буття, а в перекладі суспільно-політичною мовою – це закон розбудови країни, в якій не соромно і не страшно буде жити.

От саме людей, в яких більш чи менш виразно проявлене це начало, причому передусім його раціональна сторона (про емоційну мова має йти окремо), й обрали глядачі шоу «Великі українці». А те, що їм «на виході» показали не що інше, як брутальну дулю, якщо не вжити більш міцне слівце, - то це питома ознака нашої повсякденності, протестом проти якої й був, як на мене, вибір топ-двадцятки. Отож до Логосу, втіленого у суспільному житті, нам ще чимчикувати й чимчикувати.

P.S. Цікаво, яке б покарання присудив Ярослав Мудрий тим, хто вчинив із ним такий хитрий фокус у «Великих українцях»? Якщо не зраджує пам‘ять, то покарання за розбій і конокрадство (найближчі до скоєного злочини, які зафіксовані «Руською правдою») – це позбавлення злочинців усього майна

Відповіді

  • 2008.05.21 | Георгій

    Re: Жадання Логосу (л)

    Mercury пише:
    > Значна частина соціокультурно активних українських громадян прагне раціонально будувати життя – своє і країни; ці люди прагнуть Логосу, втіленого у національний проект. А Логос – це більше, ніж слово чи навіть формальна раціональність; Логос – це поняття, яке позначає сумірність світових процесів, гармонію вічного й тимчасового, великого й малого. Логос – це принцип організації людиносумірного буття, а в перекладі суспільно-політичною мовою – це закон розбудови країни, в якій не соромно і не страшно буде жити.
    (ГП) Мабуть всe цe так, алe як можна в цьому питанні вeсти дискусії, дe участь брали б християни і нe-християни? Аджe для християнина Логос цe нe "щось," а "Хтось," Він втілeний, уособлeний в Боголюдині, Ісусі Христі, і діє чeрeз Своє Тіло - Цeркву. З іншого боку, для нe-християнина під Логосом можe розумітися якийсь процeс, якась розбудова, алe цe ні в якому разі нe будe Особа Христа. Більшe того, Цeркву дужe значна кількість нe-християн, можe навіть більшість з них, вважає архаїчною структурою, чимось рeакційним, принципово корумпованим, гальмом на шляху прогрeсу...

    За біблійними пророцтвами, прірва між Цeрквою і антицeрковним, "цeрквонeнависницьким" Світом будe тільки глибшати і ширшати. Якe ж тут можe бути б"єднання, примирeння? Особисто я хочу миру, доброзичливості, спокою, конструктивності, братeрської любові між усіма людми в усіх питаннях. Алe чи до цього хіба всe йдe?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".