Чи можлива корупція в науці?
11/13/2006 | Reader
http://www.fulbright.org.ua/62_11_u.html
стаття Олександра Габовича та Володимира Кузнєцова
Чи можлива корупція в науці?
стаття Олександра Габовича та Володимира Кузнєцова
Чи можлива корупція в науці?
Відповіді
2006.11.19 | Нетак
використання міжнародної експертизи
> В той же час сама ідея використання міжнародної експертизи для оцінки якості наукових проектів, включаючи так звані програми цільового чи пріоритетного розвитку, та результатів їхнього виконання породжує шалений спротив як з боку керівників, так і пересічних наукових співробітників. Багато хто з них відчуває себе досить комфортно і за існуючих умов. Чому? Тому що розуміє, що у разі впровадження міжнародних стандартів їхнє керівне та наукове становище значно ускладниться. Наукові керманичі також побоюються, що міжнародні стандарти продемонструють не лише їхню наукову, а й адміністративну непридатність.Вот задача для ВУА ЗАЕЦН !!!
2006.11.19 | Нетак
О премиях
Один аспект не рассмотрен. Премии государственные, академические, молодых ученых и пр.2010.03.29 | obkom.net.ua
Янукович оставил коррупцию в силе до следующего года
Янукович оставил коррупцию в силе до следующего годаПрезидент Виктор Янукович одобрил решение Верховной Рады о переносе вступления в силу пакета антикоррупционных законов с 1 апреля 2010 года на 1 января 2011 года.
Об этом говорится в сообщении пресс-службы Президента.
Янукович подписал принятый парламентом закон «О внесении изменений в некоторые законы Украины о предотвращении и противодействии коррупции».
Как сообщалось, 10 марта Рада перенесла вступление в силу пакета антикоррупционных законов на 2011.
Таким образом, 26 марта Янукович поручил Национальному антикоррупционному комитету до 22 апреля разработать и представить ему для внесения в Верховную Раду законопроект о борьбе с коррупцией.
Рада перенесла сроки вступления в действие законов «Об основах предотвращения и противодействия коррупции», «Об ответственности юридических лиц за осуществление коррупционных правонарушений» и «О внесении изменений в некоторые законодательные акты об ответственности за коррупционные правонарушения».
При этом в проекте закона указывается, что время, оставшееся до введения в действие указанных законов, не позволяет выполнить все требования и процедуры, предусмотренные регламентом парламента, и внести соответствующие изменения в законы.
23 декабря 2009 года Рада перенесла вступление в силу пакета антикоррупционных законов, которое должно было состояться 1 января 2010 года, на 1 апреля 2010 года.
Украинские новости
29 Марта 2010 10:50
http://obkom.net.ua/news/2010-03-29/1050.shtml
2010.03.30 | Георгій
Зустрічнe питання: а чи можлива відсутність корупції в науці?
2010.03.30 | Трясця
Re: Зустрічнe питання: а чи можлива відсутність корупції в науці?
Можлива й відсутність, тільки не одразу. Читаю зараз чудову книжку про «подвиги» шахрая Schona в лабораторії Белла. Спочатку було трохи корупції. Потім більше. А потім так дали по дупі, що корупція скінчилася. Там, де є громадський контроль, корупціонери не розбестяться.2010.03.31 | thinker
Відповідь - КОРУПЦІЯ В НАУЦІ
НЕ МОЖЛИВА! Бо інакше, це вже буде НЕ НАУКА! І цей офтопік можна безжурно закривати!2010.03.31 | Георгій
Мммм... думаю, тут складнішe
У США наука точно є, алe є також багато скарг на корупцію пeвного штибу.2010.04.06 | Shooter
Можлива її мінімізація до рівня "природнього" шуму
А рецепт (глобальний) все той же простий:достатнє фінансування, розділення інституційного та проектного фінансування, peer review для проектного фінансування (бажано - міжнародне) і, за можливістю, для інституційного, повноцінне включення в глобальний/реґіональний контекст (скажімо, для України це би мала бути ERA)
- такі "головні глобальні пункти"