МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вода космічної чистоти по технології академіка В. Гончарука

11/14/2006 | Космос
http://www.golosiyiv.info/green.php?id=6

УКРАЇНСЬКІ ВЧЕНІ ПРОПОНУЮТЬ ОЧИЩУВАТИ ВОДУ КОСМІЧНИМИ МЕТОДАМИ

"ЕкоТиждень"

Метод очистки води озонуванням, на який зараз багато хто покладає надію, за словами директора Інституту колоїдної хімії та хімії води академіка НАНУ Владислава Гончарука, не вирішує всіх проблем.

Якщо у воді озонувати органіку, вона не спалюється, а окислюється, утворюючи кисневмісні сполуки. Ці речовини можуть бути дуже токсичними, хоча ступінь їхньої токсичності на порядок менший, ніж у хлорорганічних сполук. Вчений пропонує озонування поєднати з іншими фізико-хімічними методами, зокрема - з використанням ультрафіолету. Це фотокаталітична технологія, яка раніше використовувалася в космосі. Владислав Гончарук є її засновником в усьому світі. Перша установка, що чистить воду в такий спосіб була змонтована в одному з харківських пологових будинків, вона працює вже 5 років без заміни фільтрів й отримує схвальні відгуки. Зараз лише в Києві подібні агрегати стоять у понад 150 установах: дитячих садках, школах, лікарнях.

Малі установки переробляють 100-150 літрів води на годину, більші - до декількох десятків тисяч. Серед їхніх переваг - порівняно невелика вартість і можливість пристосування до води окремо взятих регіонів.

Владислав Гончарук вважає, що фотокаталітичний метод можна використовувати як на державному, так і на приватному рівні. До речі, чимало українських академіків, серед яких і сам Владислав Володимирович, мають такі установки у себе вдома.

Відповіді

  • 2006.11.15 | vazazh

    Re: Вода космічної чистоти по технології академіка В. Гончарука

    Не, ну как красиво про фотокатализ для очистки воды. Жаль только что работы украинских ученых в области фотокатализа по очистке воды как-то почти нигде не публикуются. А сколько людей этим в мире занимается и сколько публикаций.
  • 2006.11.16 | krak

    Re: Вода космічної чистоти по технології академіка В. Гончарука

    Не, ну Ваш гений водяной Гончарук, прямо европейский УУУУченый!!! Такие вещи глаголит, извините, чуть не уписялся (не он, он то на полном серьезе полощит всем мозги). Ну посмотрел только что специально по базе ISI (Thomson Scientific) его научные мировые достижения. Сообщаю для особо любопытных, число публикаций в этой базе 13 (одна из них - 90 лет Пилипенко), о фотоокислении примесей в воде - 1. Саму статью не стал смотреть.
    Сразу пару вопросов: кто на Украине производит фотокаталитически активную TiO2? Светить то надо определенным спектром - ртутной лампой, интересно как он делает это дома? При скорости разложения органики, сколько времени он светит 1 л воды? Как потом отделяет TiO2? Это только начальные вопросы к водяному.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.19 | Читач

      У своєму інституті я створив новий напрямок

      http://www.golosiyiv.kiev.ua/green.php?id=15

      ми розмовляємо з академіком, професором, директором Інституту колоїдної хімії і хімії води Національної академії наук України Владиславом ГОНЧАРУКОМ.

      > У своєму інституті я створив новий напрямок — біотестування води.

      Організм людини, як відомо, має досить могутню імунну систему, і коли невеликі кількості шкідливих (чи навіть отруйних) речовин потрапляють у воду, вони можуть і не викликати негайної реакції. Це потім будуть думати, від чого ж та людина померла. З’їла щось не те абощо. І тільки наші клітини реагують відразу. А біотестування ми і проводимо саме на клітинному рівні — якщо у воді наявні будь-які токсиканти, це абсолютно чітко видно по змінах у розвитку клітини: у дистильованій воді вони всі гинуть.


      > Професіоналів з води у світі дуже мало.

      Особливість нашого інституту якраз у тому, що у нас вони є — в усіх галузях водопідготовки, ми володіємо абсолютно усіма відомими методами водопідготовки. Нещодавно на базі нашого інституту створено Міжнародний центр водних проблем, генеральним директором якого обрали мене.

      > Це світове визнання наших робіт і нашого лідерства.
    • 2006.11.19 | Читач

      Re: Вода космічної чистоти по технології академіка В. Гончарука

      > Ну посмотрел только что специально по базе ISI (Thomson Scientific) его научные мировые достижения. Сообщаю для особо любопытных, число публикаций в этой базе 13

      А сколько цитирований ?
  • 2006.11.19 | ???

    Re: Вода космічної чистоти по технології академіка В. Гончарука

    > Це фотокаталітична технологія, яка раніше використовувалася в космосі.

    > Владислав Гончарук є її засновником в усьому світі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.19 | krak

      Re: Вода космічної чистоти по технології академіка В. Гончарука

      Интересующемуся "Читачу". Еще раз - общее число публикаций с участью В.В.Гончарука - 13, и, извиняюсь, две из них связаны с фотоокислением, обе 2006 г: Russ. J.Appl.Chem. and Colloid J. Ссылок на эти работы еще нет, ну не успели люди узнать про классика фотоокисления органики в воде. Общее число ссылок на работы В.В.Гончарука за 1996-2006 составляет - 41.
      В тоже время поиск по слову Photooxidation дает по базе 3811 ссылок.
      Есть еще ко мне вопросы?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.11.20 | vazazh

        Re: Вода космічної чистоти по технології академіка В. Гончарука

        Вообще то вопросов нет. Понятно, что как говорил мой бывший директор "Это произведено впервые на Б...Китаевской", в данном случае на б...Вернадского.
        Но... Откуда взялась эта заметка? "Голос Голосеево"? Попытка выйти через него на какой-то источник - не увенчалась успехом. Проверить, отвечает ли голосеевские раздумья истинному сообщению - мне не удалось. Профессионализм голосеево у меня вызывает сомнения, как и многих других "писателей". Ну не даром М.Жванецкий говорил "Не, ну, конечно, у нас в Англии есть 6, ну 7 писателей, хотя последнего я бы не считал". Тут недавно в одной газете приписали одному хорошему химику слова "три атома воды не кипят", а теперь он должен рассказывать, что он имел в виду.
        А теперь чуть по делу. Я не занимаюсь фотокатализом, но пришлось помогать по одной диссертации и делать анализы за рубежом на хромато-масс. Ну и за одно посмотреть литературу. Простота, которую так рекламируют в статье - профонация. Не говоря об освещении (узкий спектр), катализатор - лучший TiO2 "Degussa", проблема его нанесения, удерживания или отделения, интенсивность перемещивания (доступ реагента), и длительность процесса (как оказалось такой реагент как метиленовый голубой очень долго дает массу побочных продуктов), концентрация примесей. Поэтому, лучшие предложения включают комплекс методов очистки, где одним из этапов есть фотокатализ.
        В космосе чуть другая вода, не из Днепра, Десны, Северского Донца и др.
  • 2010.05.26 | ?

    Чому НАНУ не займається проблемою питної води ?

    http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article;jsessionid=059D9284AE702E77DCD51912CC609E81?art_id=243433599&cat_id=243321034

    Вступне слово Прем'єр-міністра України Миколи Азарова на засіданні Кабінету Міністрів України від 26 травня 2010 року

    26.05.2010 | 10:50 | Департамент інформації та масових комунікацій Секретаріату КМУ

    Минулого засідання Кабінету Міністрів мені довелося гостро поставити питання про безпеку питної води. Робота з обстеження джерел питної води почалася. Але просто констатувати, що стільки-то джерел непридатні для вживання – це не робота. Я не бачу, як людей забезпечують нормальною питною водою там, де виявлено, що джерела не придатні для використання води. Звертаю увагу Віце-прем’єр-міністра Тихонова В.М., Семиноженка В.П., Міністра з надзвичайних ситуацій Шуфрича Н.І. на цю складову роботи. Всі люди в Україні щодня повинні мати доброякісну питну воду.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.05.26 | igorg

      То ви не зрозуміли, це мавпування Росії

      Там є Петрик який очищає воду й у це вкладено шаленні кошти. То чому б хвокус не повторити. Задача актуальна? Актуальна. Складна? Складна. А скільки коштів треба! А який резонанс! А як визначити вода очищена чи ні на побутовому рівні?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.05.26 | псевдоквази

        Будут пилить НАНОводу и НАНУводу!

  • 2010.05.30 | Киянин

    Re: Вода космічної чистоти по технології академіка В. Гончарука

    1) наскільки мені непогано відомо (а хіміки Професори знають Гончарука досить добре) - Гончарук вдома очищує воду методом оберненого осмосу (обратный осмос).
    2) Звичайно кожен змонтувати вдома таке не може (що пропонується у статті, доступу до якої нема зараз). То може би Інститут Гончарука налагодив мале виробництво таких установок (хоча би для киян, чисто для експерименту). Впевнений, що затрати повернуться, особливо якщо посприяти якось податково.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".