МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українські школярі привезли медалі з міжнародних олімпіад

08/05/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Інформація щодо виступу команд школярів України у міжнародних учнівських олімпіадах 2009 року з фізики та хімії.

У міжнародних учнівських олімпіадах 2009 року з фізики, хімії, взяли участь 9 школярів. До складу команд увійшли учні з 6 регіонів України: по 1 учню з Івано-Франківської, Луганської, Миколаївської областей та по 2 учня Донецької, Львівської областей та Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Учасники міжнародних змагань 2009 року вибороли 9 медалей: 4 срібних, 5 бронзових.

40 Міжнародна учнівська олімпіада з фізики проходила у м.Меріда (Мексика) з 11 по 20 липня 2009 року. В змаганнях взяли участь 317 учасників з 69 країн світу. Завойовано 3 срібні та 2 бронзові медалі, тобто усі члени команди України мають медалі:
* Антонова Анастасія, учениця 11 класу Маріупольського міського ліцею Донецької області (срібна)
* Тузенко Леонід, учень 10 класу Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка (срібна)
* Тузенко Микола, учень 10 класу Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка (срібна)
* Лучко Іван, учень 11 класу Калуської гімназії Калуської міської ради Івано-Франківської області (бронзова)
* Цокуров Олексій, учень 11 класу комунального закладу "Луганська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів N 57" Луганської області (бронзова)

Найкраще на олімпіаді виступила команда Китаю, всі п'ять членів команди мають золоті медалі.

Вперше на олімпіаді абсолютним переможцем, набравши найбільшу кількість балів стала дівчина, яка була членом команди Китаю.

Складність змагань для наших учасників полягала у незвичних кліматичних умовах (висока температура повітря, майже 100% вологість) та істотній різниці часових поясів Мексики і України (8 годин), що спричиняло додаткові труднощі.

Науковим керівником команди був Анісімов І.О., декан Київського національного університету імені Тараса Шевченка, керівником команди - Кремінський Б.Г., старший науковий співробітник Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України.

Після змагань учасникам було організовано багато екскурсій історичними місцями пов'язаними з існуванням древніх племен Майя.

З 18 по 27 липня 2009 року в м. Кембридж (Велика Британія) проходила 41 Міжнародна учнівська олімпіада з хімії. В змаганнях взяли участь 250 учнів з 69 країн світу.

За традицією змагання проходили в два етапи: експериментальний та теоретичний, що тривали по п'ять годин. Учасники виконували завдання в хімічних лабораторіях хімічного та зоологічного факультетів Кембриджського університету, а проживали в Кембриджському коледжі. Експериментальний тур виявився складним для більшості учасників, а загалом їм не вистачало часу для повного виконання всіх завдань.

В результаті змагань усі члени команди здобули медалі. (1 срібну та 3 бронзові):
Ардан Богдан, учень 11 класу фізико-математичного ліцею при Львівському національному університеті імені Івана Франка (срібна)
* Болбат Андрій, учень 11 класу Донецького загальноосвітнього спеціалізованого санаторного інтернатного закладу ІІ-ІІІ ступенів "Ерудит" для обдарованих дітей (бронзова)
* Виборний Олег, учень 11 класу Миколаївського муніципального колегіуму (бронзова)
* Нещадін Андрій, учень 11 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів N 50 м. Львова (бронзова)

Кращих результатів досягли команди Тайваню (4 золоті медалі), Китаю, Росії, Угорщини Південної Кореї (3 золоті, 1 срібна медалі).

Науковим керівником команди був Холін Ю.В, проректор Харківського національного університету, професор, доктор хімічних наук, керівником команди - Мальченко Г.І., методист Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України.

Відбулося знайомство з новою країною, спілкування представників різних культур, спортивні змагання. Учасники олімпіади відвідали пам'ятники архітектури м.Лондона, м.Кембриджа, м. Оксфорда. Найкраще враження учні отримали в ході відвідин коледжів Кембриджу та Оксфорду.

Джерело: Мiнiстерство освiти і науки України

Відповіді

  • 2009.08.05 | Skapirus

    А що, наявність методистів МОН є аж такою потрібною?

    Дивись, залишили б методиста вдома, то мали б трошки більше коштів і змогли б дітей привести на пару днів раніше для мінімальної акліматизації. Цікаво, як обходили цю проблему переможці з Китаю?

    МОН пише:
    > Складність змагань для наших учасників полягала у незвичних кліматичних умовах (висока температура повітря, майже 100% вологість) та істотній різниці часових поясів Мексики і України (8 годин), що спричиняло додаткові труднощі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.05 | Стоеросов

      Re: А що, наявність методистів МОН є аж такою потрібною?

      Помню соревнования по легкой атлетике между сборными США и СССР. Проходили они в Киеве. Наши проиграли и очень жаловались на непривычную жару. Только про акклиматизацию молчали.
    • 2009.08.05 | texas aggie

      Re: А що, наявність методистів МОН є аж такою потрібною?

      За правилами має бути два керівники команди: один є членом журі (і зустрічається із командою після того, як вони вже написали роботи), а другий супроводжує учасників. У крайньому разі так із математики.

      До речі математики цього року дуже гарно виступили (3 золоті, одна срібна і дві бронзові).

      http://www.mechmat.univ.kiev.ua/u/en/node/192
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.05 | Skapirus

        Дякую, доповнив повідомлення на стартовій (л) +

        http://maidan.org.ua/static/news/2009/1249453203.html

        До речі, мене завжди цікавило питання: чи сьогодні хтось (наприклад, Міністерство) опікується долею цих дітей, чи як і за Радянського Союзу все пущено на самоплин?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.08.05 | Стоеросов

          Re: Дякую, доповнив повідомлення на стартовій (л) +

          На физический, радиофизический и механико-математический факультеты - им зеленая дорога.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.08.05 | Skapirus

            Щодо фізиків-математиків, то зрозумів

            В принципі на безриб"ї і це непогано, але державної підтримки як такої (стипендії, відсислання за кордон на стажування, етс.) я не бачу. А от щодо хіміків питання по всім параметрах я підозрюю залишається відкритим.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.08.05 | хeмік

              Xіміки нe пропадуть. Бачив амeриканську статистику (нажаль, лінк

              загубив). Так от, хіміки у CША мають найвищу вихідну з/п з-поміж усіх випускників амeриканський унівeрситeтів (включно з правниками, бізнeсмeнами, і т. п.).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".